Автор Тема: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества  (Прочетена 587019 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #285 -: Октомври 16, 2006, 01:56:49 am »
Миротворец,

обзе ме (меко казано) суеверие... Всичките тези картинки сякаш са копирани от древни книги (и много лоши копия при това), обаче съдържат неща които ние дискутираме отдавна - например зидарите, Ин и Янг енергиите, Бога и Сатаната....

Сега, като си гледах съобщението, видях, че има някакви отразения ЗАД снимката, които не са непременно предишната или следващата... какво е това?

Сякаш някой кякъде (всъщност издателството е тука: http://www.kessinger.net/, иска да препрати "мълчаливо съобщение".

Има и символи на Христа които никога не съм виждала......

Но нека да копирам следващите 7....
« Последна редакция: Октомври 16, 2006, 01:57:48 am от Tina »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #286 -: Октомври 16, 2006, 08:43:47 am »
Цитат
има някакви отразения ЗАД снимката, които не са непременно предишната или следващата... какво е това?
Май е точно това, защото на твоята втора снимка се вижда отражението на третата, а при третата -отражението на втората.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #287 -: Октомври 16, 2006, 10:28:31 am »
Tina , коя е книгата?

Това е интересното и озадачаващото!  :(

Книгата е една лекция на Никола Тесла - "Проблема с увеличаването на човешката енергия", която е публикувана за първи път през 1900-та.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #288 -: Октомври 16, 2006, 11:23:00 am »
Книгата е една лекция на Никола Тесла - "Проблема с увеличаването на човешката енергия", която е публикувана за първи път през 1900-та.

За кого е проблем увеличаването на човешката енергия? На български ли е книгата?
« Последна редакция: Октомври 16, 2006, 17:24:17 pm от Horus »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #289 -: Октомври 16, 2006, 11:58:21 am »
Мисля, че няма нищо притеснително в изображенията. Просто това е символика на първите масони, които нямат нищо общо със съвременните спекулативни масони.
В Библията пише, че Бог след като дава на Моисей десетте  заповеди, дава и указания за направата на кивота, в който да се положи откровението, което е дадено по - късно. Достъпът до това откровение е бил строго ограничен, меко казано. Само веднъж годишно се извършвал т.нар. ритуален преглед от първосвещеника. Какво представлява откровението, в Библията не се споменава. Предполага се, че това са някакви универсални космически формули /които можели да се разчитат чрез системата Кабала/, въз основа на които впоследствие например започват да се изграждат грандиозните готически катедрали. Те са строени от масони - цистерианци.
Например основните числа в свещената геометрия са 3, 4 и 12 - не се използва десетичната система. Казва се, че измерването е по точно, когато за основа се ползва дванадесетицата - 12 се дели на пет от първите шест числа и давала по - гъвкава основа за изчисления.
На една от снимките видях двете колони /стълба/, които са били пред Соломоновия храм. Тези стълбове, наречени в 1Царства,7:21 Яхин и Боаз са просто продължение на традицията от Тир и Ханаан, където свързвани с плодородието и  с култа към Богинята майка. Били са кухи и там са се съхранявали архивите и строителните планове на Зидарите.
Изображението на Стария завет и пергела с линията над него за мен означава точно това, че зидарския занаят се подчинява или е инспириран от знание, получено оттам - Стария завет,условно казано.
Най добрите зидари в миналото са били "Децата на Соломон", които са се обучавали в цистериански орден "Св. Бернар" /самият орден се е занимавал предимно с образование, земеделие и свещени изкуства/ и са построили катедралите "Нотр Дам".
Другият символ на масоните  т.нар. асция /зидарската мистрия/се е използвала  и от питагорейците и есеите.
Мисля, че не трябва да се притесняваме от старите символи на масоните, там има закодирано знание.
Аз лично повече се притеснявам да не е попаднала част от "забраненото знание" в ръцете на съвременните имитатори- масони. Те не са истински масони, поне не изпълват със съдържание това, което е означавало в миналото майстор-зидар /една от първите идеи на масонството е служенето на духовното/. А знание, попаднало в непосветени ръце си е катастрофа.
Интересни снимки..!?
« Последна редакция: Октомври 16, 2006, 14:52:08 pm от GNOSTIC »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #290 -: Октомври 16, 2006, 17:30:43 pm »
Tina, къде си се навряла :P
Смятай че си програмирана вече - следи се какви ги вършиш нощем и с кого контактуваш :P

Не сериозно - това е голяма наглост да ти бутат нещо под носа и още повече "за удоволствие"...

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #291 -: Октомври 16, 2006, 17:34:40 pm »
Благодаря Гностик...

Ето още: http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2166.90

В този пример първия символ направо ме разби - комбинация на Звездата на Давид / символа на сърдечната чакра с още един символ вътре, който не знам какво е...цялото обрградено с ороборос - змията захапала опашката си и в точката - сувастика. :o

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #292 -: Октомври 16, 2006, 17:37:13 pm »
Цитат
Tina, къде си се навряла

Мале не знам!  ;D

Почвам да чета литература за психични защити....

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #293 -: Октомври 16, 2006, 18:45:34 pm »
Малиии... ::)
Едно нещо ме накара да се замисля, всеки символ е доста копплексен, за разлика от картинката на слънцето ?!?!
Доста е изчистено и има нещо странно в него, просто още не виждам какво ::)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #294 -: Октомври 24, 2006, 00:30:16 am »
Първоначалната ми идея като отварях темата преди време, беше да се разглеждат основните символи и знаци, които се дискутират и по чужди сайтове, а не наистина във всяко лъвче да се вижда конспирация и да полудяваме. Това на никого не е нужно...

Призовавам първият ми пост, с който откривам темата да служи за шаблон.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #295 -: Октомври 25, 2006, 17:48:58 pm »
 ;)
musica universalis

Eon

  • Гост
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #296 -: Октомври 26, 2006, 18:41:10 pm »
On the teli...  ;)

telecommunications company www.advantek.ru

Eon

  • Гост
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #297 -: Ноември 06, 2006, 20:18:40 pm »
Според мене има.  ;D

Цитат
-- Кетцал [съвместните Рептилианци-ренегати маи-Нацисти] силите са се опитали да превземат Централно Американските правителства чрез инфилтрация: Никарагуа, Гранада, Гватемала, Ел Салвадор, Панама.


Eon

  • Гост
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #298 -: Ноември 22, 2006, 20:29:57 pm »

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #299 -: Ноември 24, 2006, 15:36:07 pm »
Снимка от церемония в главното фоае на затвора Уандсуърт където ще лежи Майкъл Шийлдс
« Последна редакция: Ноември 24, 2006, 15:48:38 pm от miamotobg »
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27