Автор Тема: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества  (Прочетена 585267 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jonnyblaze

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1185 -: Октомври 13, 2012, 14:57:26 pm »
Това са снимки от българския храм "Св. Георги", намиращ се в град Одрин. Не можах да намеря информация за историята на църквата, но интериорът й е доста интересен.

http://prikachi.com/images/888/5372888I.jpg

http://prikachi.com/images/889/5372889o.jpg
Where's your will to be weird ?

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1186 -: Октомври 13, 2012, 15:15:27 pm »
Илюминати използват символи добре познати на хората от древни времена. Това е част от начините да ги заблудят. А инъче смисълът е Бог Гледа. Нещо като БигБрадър вижда всичко.
п.п.  готини снимки :)

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1187 -: Октомври 14, 2012, 00:12:15 am »
В храма в гр. Сандански, всичко е с такива очи+пирамиди иии много дракони навсякъде. Жалко, че никога не успях да снимам, а и вече не съм там... какво правят тия дракони там, не можах да разбера.
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен stoioto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • Omnia noctes finant!
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1188 -: Октомври 14, 2012, 20:34:47 pm »
 ??? ??? ??? Очи-пирамиди??? ВТФ!!! Това е тъй-нареченото "Всевиждащо око". Трите ъгли са символ на светата троица- бог отец, бог син и бог свети дух. Там е, защото е ХРИСТИЯНСКИ СИМВОЛ! Офффф..... Също така е знак на илюминатите, но това е съвсем различна тема. В който и храм да влезете все ще има това око.

Да поясня и за черепа, който често може да се види под разпятието. Това е символ на победата на Христос над смъртта (той умира и възкръсва).


Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1189 -: Октомври 18, 2012, 13:17:11 pm »
Кръст, полумесец, петолъчка, кълбо, светлина и тъмнина като символи
http://jupiters.narod.ru/history1.htm
На линка има множество снимки на символи в православието с множество излишни и некомпетентни коментари. Ето краткото и правилно определяне на елементите.
Кълбетата на купола са символ на слънцето, то е Христос и самата троицата. Над тях има полумесец подобен на ислямските символи, това е символ на църквата, за какво точно ползват този символ нехристияните в момента не е ясно. Кръстът е символ на жертвата за спасението, но някой хора в по-късни години го ползват като авторитаризъм. Всички орнаменти по кръста символизират лъчи на изгрев, символ на възкресението. Петолъчката сега е свързвана с комунизма и окулта, но това е символизирало само непорочнот зачатие.
Интересен е и символа на свастиката, указващ изгрева и залезът на слънцето, които явления от своя страна символизират началото и края на светът. Какъв точно образ за настоящето и отвъдното се дава чрез този процес на изгрев и залез, ден и нощ, за сега не е ясно. Освен че Христос и Троицата съществуват едновременно и тук и одвъд нашият свят.

Soli Deo Gloria!

Неактивен stoioto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • Omnia noctes finant!
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1190 -: Октомври 19, 2012, 22:25:08 pm »
Страхотно инфо!!!!!  :drinks:  :yes: Само да доизясня за куполите и слънцето ако нямаш против. Не помня годините, но император Константин Велики по време на управлението си отървава християните от гоненията. Той се е стараел да запази до колкото може доверието на обществото.  Затова за езичниците и християните, той прави Неделя (ден на слънцето) като сборен празник за обединение и помирение. Междувременно християните са знаели, че тази Неделя е направена само с християнски цели. Константин Велики е бил хитър....  :yes:  И пак....супер яко инфо, мерси много. Не се бях натъквал на подобни символизми.  :unknown:

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1191 -: Октомври 20, 2012, 20:05:35 pm »
Без да искам постнах това и в една друга тема по погрешка. Тук трябваше да бъде. Ето го:

Някой да има инфо за този знак? Знам че снимките не са хубави, то са снимани от движещ се трамвай. Опитвам се да направя и по-хубави (всеки ден минавам от там), но телефона ми не струва и... Само да го опиша: От устата на нещото (мяза на някаква птица), излиза нещо като езици или огън. Предполагам огън. На крилете горе има от онези трите точки, които бяхме коментирали по-рано в темата, дето уш са за слепите. В "краката" си държи котва, а от долу пише: "In Gog We   Trust", което мисля, че и сами можете да си преведете. Цялото е обгърнато от венчета. Поствам го защото ми се струва супер странно, фирма за имоти да има такова лого. вие какво мислите? Ето (не-хубави ) снимки:







Пак се извинявам за качеството. В нета нищо не можах да намеря за фирмата.

Пак се извинявам и за това че го постнах в друга тема без да искам. Сорри много.
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1192 -: Ноември 02, 2012, 22:56:49 pm »
Нещо за свастиката...



Западните теории за атомния строеж се формират през XVIII и XIX век. В началото на XIX век Джон Далтон учи, че атомът е невидима частица от химичния елемент. Но след като през 1897 г. е открит електронът, а няколко години по-късно и протонът, атомният модел претърпява сериозни изменения. През 1909 г. Ърнест Ръдърфорд разкрива, че атомите се състоят предимно от празно пространство, ревизирайки учението за строежа на атома, илюстрирайки го като миниатюрно положително-заредено ядро, съдържащо протони и неутрони с обикалящи около ядрото електрони. През 1913 г. датският физик Нилс Бор за онагледяване на строежа на атома използва планетарния модел, според който електроните обикалят около ядрото на различни орбити, различни енергийни нива.

Настоящият способ за илюстриране на електрона е моделът наречен облак заряд (кванто-механичен или орбитален модел). Този способ се основава на идеята на Принципа на неопределеността на Хайзенберг, според който не може да бъде дефинирано прецизно точното местонахождение или скоростта на даден електрон. Затова този модел използува неясно очертаните т.нар. "облаци на вероятното местоположение", за да илюстрира приблизителното местонахождение на електрона.

Там където облакът е гъст, вероятността да бъде открит електрон е ниска. Според този модел енергийното ниво на всеки един електрон е строго определена цифрова величина и всички нива се разполагат като концентрични обвивки на ядрото по реда на стойността на енергийните нива според модела на Бор.

В атома на въглерода конкретно, електроните се разполагат в четири облака с капкообразна форма, чийто външни крайни точки лежат в пространството една спрямо друга като върховете на тетраедър. Тези облаци илюстрират пространството, в което електроните се намират през по-голяма част от времето. В тези зони те се движат толкова бързо, че траекторията им би могла да бъде изобразена по-точно чрез облак, отколкото чрез единична линия на полет.

В последно време някои изследователи излагат схващането, че в рамките на тези облаци съществуват зони, които са най-"предпочитани" от електроните. Тези зони оформят спирали около повърхността на всеки един от облаците с форма на капка.

Това ново развитие на учението за строежа на въглеродния атом привлича вниманието на велик индийски светец и духовник. Учениците му са насърчавани да доразвият свързаното с въглеродния атом откритие. В състояние на дълбока медитация един от тях, който бил и химик , спонтанно осъзнава истинското значение на тази теория:

Зоните на най-вероятно местоположение на електрона оформят спираловидни вълни около ядрото на въглеродния атом.. Когато тази конфигурация се наблюдава под определен ъгъл, ученият с изненада открил, че спиралите очертават разпознаваеми символи.

От една гледна точка може да бъде видяна триизмерна Аумкара. От друг ъгъл тази Аумкара се превръща в плоска двуизмерна свастика. Така той заключава, че свастиката е всъщност двуизмерно изображение на триизмерната Аумкара. Завъртайки модела под друг ъгъл, се наблюдава как тези символи се изменят в гръцките Алфа и Омега. На космическо равнище символите на източния окултизъм (Аумкара и свастика) са буквално само различни аспекти на същата духовна истина, представена от западния окултизъм с неговите символи -Алфа и Омега.


Всички хора, предмети и дори самата енергия са израз на същата онази божественост, която толкова много религии, култури и философски учения претендират да изразяват само и изключително те.

Въглеродният атом, съдържащ в себе си тези универсални символи, разкрива материята като превъплъщение на онова същото божествено съзнание, достигано от светците и мъдреците през всички епохи. Материята носи иманентно вътре в себе си духовното. Вселената не съществува отделно от Космическото съзнание, тя е негов пряк израз. Живата материя, която се основава на въглерода, би трябвало да има уникална роля в това изразяване. Светците са тези, чийто живот е изцяло посветен в достигането на тази божествена цел.
Всички хора, предмети и самата енергия са израз на същата тази божественост.



http://allvin.blog.bg/politika/2011/09/15/svastikata-dreven-znak-ot-detstvoto-na-chovechestvoto-a-ne-z.819980
« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 23:00:34 pm от konstantin2007 »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1193 -: Ноември 03, 2012, 18:25:25 pm »
Много интересно. Но тук най вероятно става въпрос за С 12. А вече  се говори за С 7, изграждан сега в хората от Слънцето. Хубаво е да има някакво продължение.

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1194 -: Февруари 04, 2013, 14:54:26 pm »
Днес се загладах в логото на Карфур на една торбичка и с удивление проумях че направо си
прилича на глава на извънземно.Много интересно е че във Франция логото е със синя шапка а в България с червена.http://https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%84%D1%83%D1%80+%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE&hl=bg&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=3KsPUfufM8iG4ATSvoDACA&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=1024&bih=614#imgrc=_

Неактивен deadzero

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1195 -: Февруари 17, 2013, 15:48:14 pm »
Здравейте колеги,
от доста време се канех да се регистрирам тук ( е направих го, :diablo:), понеже от време на време наблюдавам доста странни неща, вероятно "Нещата Не Се Променят Човек Просто Променя Начина, По Който Ги Вижда-Кастанеда", но нека не се отклонявам от пътя - темата за логота и символите.
От доста време наблюдавам някой рекламни пана на производители на хранителни добавки, това което видях ме удиви (разбира се от там като тръгна излязоха и други неща), и за сетен път ми доказа, че май ВСИЧКО е в техни ръце или поне (е подвластно на тях), и понеже не съм попадъл на подобен материал, реших сам да направя малко разследване (което още е в ход разбира се и всеки, който има желание може да помага), ето и това за което говоря:

1.
site: http://www.bsnonline.net/

Това което виждам аз, е явен култ към Сатурн, с трите 6 стенни многоъгълника, което числово изразено е "666" и червеният обвиващ ги пръстен, досущ приличащ на пръстена на сатурн, на който на връхната точка има една хубава октограма, без съмнение мога да кажа, че това е много голям пазар към настоящият момент и няма как да не се държи от ТЯХ,  :diablo:

*****

2.
site: http://eu.olimp-supplements.com/

И тук се забелязва почти същият модел - трите 3 стенни многоъгълника даващи числовата стойност - 666,  :diablo:

ето и един тяхен предтренировъчен продукт (азотен бустер) с цветущото име "АМОК"(етимологично значещо яростен, бесен):


В средата ясно се вижда червеният кръст на тамплиерите, отделно на кутията има надпис "ЗВЯР" и лого с череп и кости, както се казва - всичко на куп! (а иначе как сме програмирани да ни изглежда всичко толкова невинно, чак се плаша ::))

******

3.
site:http://www.peak.bg/catalog/galerie.php

Нали никой от вас не си е мислел, че може тази цялата работа да мине без негово величество ТРИЪГЪЛНИКА, мдам и тук го има и май доколкото знам тази фирма е немска (някъде близо из Бавария ... хаха) - Илиминатска работа :)))

докато пък разглеждах сайта им, ето на какво се натъкнах на заглавната им страница:

Виждате ли го?




ето и малка подксазка:



За сравнение, ето Риана, ето и тригълника в който го прави:


- Признавам си, че това нямаше да го видя, но преди време бях гледал кака Риана да изпълнява подобна поза, страшно е!

******

4.
site: http://www.nowfoods.bg/

- и понеже днес е неделя - Sun Day , оставяме на 4та позиция - бога на слънцето, светлината (с факла в ръка)  :diablo:

Ами това можах да открия като за начало, знам, че има и още :)))
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 15:56:35 pm от deadzero »
Еverything is connected to everything.

Неактивен Edward.Hun7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1196 -: Февруари 17, 2013, 23:45:07 pm »
погледнете логото на BLEND-A-MED и по-интересното погледнете вносителя PROCTER&GAMBLE мисля ,че това доказва за P&G ако преди това е имало някакви съмнения.Прочетох някой неща и за флуорида и вредните му действия в/у човека а той се намира в доста от продуктите на BLEND-A-MED http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20100721210539/logopedia/images/1/18/Blend-a-med_logo.svg&imgrefurl=http://logos.wikia.com/wiki/Blend-a-med&h=134&w=799&sz=28&tbnid=qIJpoaFdDqFv3M:&tbnh=20&tbnw=120&zoom=1&usg=__DJJdi1Di5H53rybhWfeUoTqOkA4=&docid=OY_3eV1Mtt4kZM&hl=bg&sa=X&ei=41QhUcCcK8jc4QSkn4GgAg&ved=0CC8Q9QEwAA&dur=5623
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 00:10:12 am от Edward.Hun7 »

Неактивен Edward.Hun7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1197 -: Февруари 17, 2013, 23:59:26 pm »
Също така тая вечер гледах TRANSFORMERS и забелязах че суичера на Сам(главен герой) има изобразено масонско лого от дясната страна на гърдите и числото 33 на гърба и двете се пряко свързани с тайните общества.трудно ми е  да направя снимков материал но мисля ,че гледайки филма и с повишено внимание на дрехата му когато залавят bumbllebee за първи път ще установите това което и аз.В края на филма OptimusPrime прави изявление което лично на мен си ми прозвуча като признание за съществуването на тайните общества.Дали съм станал параноичен или просто съм "прогледнал",това се питам всеки ден :)

Неактивен deadzero

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1198 -: Февруари 18, 2013, 13:20:22 pm »
....Дали съм станал параноичен или просто съм "прогледнал",това се питам всеки ден :)

"Нещата Не Се Променят Човек Просто Променя Начина, По Който Ги Вижда-Кастанеда", :drinks:
Еverything is connected to everything.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1199 -: Февруари 27, 2013, 13:12:29 pm »
deadzero, много фантазия брат...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27