Автор Тема: Германия гледа под лупа чуждите студенти  (Прочетена 4730 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Германия гледа под лупа чуждите студенти
« -: Октомври 23, 2006, 12:28:58 pm »
Желаещите да учат може да дават и пръстови отпечатъци

Берлин. Вследствие на осуетения през лятото бомбен атентат в Германия, планиран от чуждестранни студенти, вътрешният министър Волфганг Шойбле подготвя промени на закона за чужденците, засягащ и студентите. Те предвиждат намаляване на разрешението за престой на студентите от две на една година, както и по-често посещение на регистрационните служби от досега, пише сп. "Шпигел". Възможно е да се въведат "осигуряващи идентичността мерки" като отпечатъци от пръсти, което досега засягаше само идващите от рискови страни, добавя "Велт".
Освен това се предвиждала и по-строга проверка на гаранциите при издаването на виза. За двамата студенти, планирали атентати през август, били гарантирали добри познайници на полицията, но никой не ги проверил при издаването на визи. Друга искана промяна е отговарящите за чужденците служби да следят за нередности в биографиите на студентите, които вече живеят в Германия. Предлагат се и мерки срещу европейски граждани, ако в семейството им има граждани от "проблемни страни". Според "Велт" данните на искащите виза щели да се пазят до 20 г. вместо досегашните 10 г. Ще се съхраняват снимки, видът на паспорта, номерът и издаващата го държава. Говорител на германското МВР заяви, че промените все още се обсъждат. Той се надява законопроектът да бъде готов до седмици. Зелените остро критикуват промените, които могат да спрат талантливи студенти от чужбина.


Админе  ко ще кажеш

Дъвиан

  • Гост
Re: Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2006, 15:18:54 pm »
Ама да кажат от коя страна са тези студенти, които правят проблеми и да си се разправят с нея. България е невинна. :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2006, 16:49:27 pm »
То след като влезем в ЕС след 2 месеца българите предполагам няма да се считат за "чуждестранни" студенти  ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2006, 17:25:27 pm »
Police State 3000 - The Begining... 8) :P >:( >:( >:(

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2006, 19:55:29 pm »
Разбира се, че България не фигурира в списъка на проблемните. Проблемни са им арабите. Нали ги гледам тук как непрекъснато следят арабските студенти дали се прибират в общежитието дали ходят на университет... с кого се срещат и т.н. Още повече като влезнем в ЕС би трябвало да се водим с преференции  и 7 000 евро ще отменят и работните дни ще увеличат и ще е по добре. С годините ще получаваме все повече и повече възможности и все по лесно ще можеш да останеш в чужбина стига да поискаш. ВЪПРОСЪТ е дали е нужно да ГО ПРАВИШ...За мен единствените уредени държави в ЕВропа с европейски стандарт на живот това са - Германия (в частност говоря само за Бавария и по точно Мюнхен), Австрия (Виена) и Швейцария (Цюрих) Всичко останало е много зле. На много места съм бил и по добро място от тях няма(говорим за големи градове).... Скоро ще ви пусна брутални снимки от Милано, Неапол и други градове из Европа, които направо ще ви разбият илюзията, че на ЗАПАД е по хубаво и всичко е уредено и подредено. Да не говорим, че самият Брюксел, като СТОЛИЦА на Европа е затънал до шия в боклуци, просяци и като цяло градския транспорт е супер зле. Метрото на София (факт е, че е ново де) е хиляди пъти по красиво и по чисто от тяхното... И самият град София на определени моменти е по подреден от Брюксел. Не знам дали знаете, но София е изграждана по пример на Брюксел едно време и като ходите по Брюкселските улици и изведнъж усещате, че всичко ви е някак супер познато. Не ви трябва карта за там, аз само където си дадох 4те евро за нея...

Ако българите са малко по дисциплинирани като австрийците и баварците, София като цяло може да  стане следващият красив град на Европа...Но затова се изисква малко УМ и МНОГО желание за ПРОМЯНА....
« Последна редакция: Октомври 23, 2006, 20:00:20 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Дъвиан

  • Гост
Re: Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2006, 22:36:36 pm »
Браво Админ, много хубави неща каза, съгласен съм. А метрото в София е просто прекрасно. Сигурно защото не се използва толкова масово от софиянци.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2006, 14:01:27 pm »
 ужасът е направо неописуем всъшност , ако разбира се прескочим НОВИНИТЕ и РОЗОВОТО в поредната кампания / 100 въпроса за присъединяването ни към ЕУ по БТВ или КАНАЛ 1 /  . Аз лично съм живял в СКУОТ / изоставена сграда превзета от АРТИСТИ , където ЕЛЕКТРИЧЕСТВОТО  и водата  са Безплатни / от съседната сграда с ДЕБЕЛ кабел / и съм преживявал ЕВИКЦИЯ / ПОЛИЦИЯТА те изхвърля директно от сградата с всичкият багаж / на улицата , където само за да си намериш квартира , трябва да дадеш 500 лева  за ДОМ в покрайнините в БЕРЛИН , за ЕДНА СТАЯ   
 и кухня с ВГРАДЕНА БАНЯ в КУХНЯТА . Храната идва от КАЗАНИТЕ , защото зад всеки супермаркет има КОНТЕЙНЕР за храна с изтекъл срок на годност която се заключва или не се дава на БЕДНИТЕ а е в целуфани. Чувал съм в че  Ню Йорк и Берлин имат карти на КОНТЕЙНЕРИТЕ за да могат да се намират продоволствия за ГОТВЕНЕ и за да можетет когато свирите или правите вашите си номера , да не са ви празни стомасите . Аз също съм пътувал много из Европа и това което видях беше направо плащешо, КОШМАРНО .
 Според мен всички тези ОГРАНИЧЕНИЯ на ЧОВЕШКИЯТ ПОТОК и МИГРАЦИЯ се правят за дсе избегне обмяната на идеи и сполтяването на ХОРАТА , защото в момента много от големите градове като БЕРЛИН са сцена на СЕРИОЗНА БОРБА за оцеляване , и всички АРТИСТИ се обеняват в множество градове центрове на АКТИВНОССТА на СВОБОДАТА на ИЗЯВАТА  :)

 ЕЗК , отстоятелността не е безпредметна 

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Re: Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #7 -: Януари 09, 2009, 00:45:40 am »
Законопроекта предполагам вече е приет :-\

Ако българите са малко по дисциплинирани като австрийците и баварците, София като цяло може да  стане следващият красив град на Европа...
Само София ли? Това е въпрос на манталитет какъвто ние нямаме и тепърва ще градим.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Германия гледа под лупа чуждите студенти
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2010, 23:16:51 pm »

Берлинале и берлинска поледица

Написано от МИЛЕН РАДЕВ

http://de-zorata.de/statii/1-latest-news/1009-berlinale-i-berlinska-poleditza.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27