Автор Тема: Кой знае причината за заболяването?  (Прочетена 25283 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #15 -: Април 06, 2010, 13:02:13 pm »
Една сравнително млада област на психологията наречена, емоционална интелектуалност, обяснява защо и как ежедневните малки негативни емоции ни разболяват и убиват.

Не ни разболяват големите емоционални сривове, като загуба на близък, това да станеш свидетел на катастрофа или други с подобен характер. Разболяват ни малките, но ежедневни ядове: ставаме за работа, бързаме да не изпуснем транспорта, някой ни изпръскал с калата си по улицата, да не закъснеем за работа, притеснени сме дали ще си свършим ръботата, имаме много работа и не умеем да казваме НЕ на шефа, отношенията с колегите (интриги), чакането на опашка в магазина, комисийна невроза в службата, притеснение дали ще си платя сметките, уличен трафик и непрекъснатата бутаница, негативните новини вечер от телевизора и още...

Напоследък започна да се тиражира едно ново понятие - негахолизъм. Пристрастеност към негативни емоции. Ние българите го притежаваме и то доста.

Съществуват над 20 епитета, с които се назовават различните емоционални състояния. Това да си емоционално интелигентен, означава да умееш да разпознаваш различните емоционални състояния в теб самия и в околните. Да умееш да изразяваш емоционалното си състояние, а не да го таиш в теб. Както има една приказка - капка по капка вир прави или пробива камъка. Така е и с негативните емоции, които таим дълбоко в себе си.

С всеки изминал ден, един човек неспособен да владее емоциите си, това започва да му вреди на здравето, имунната система отслабва и микроорганизмите, които така или иначе са навсякъде по всяко време го нападат.

Помислете върху това!
« Последна редакция: Април 06, 2010, 13:08:08 pm от sidewinder »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #16 -: Април 06, 2010, 21:14:25 pm »
Значи, абсолютно си прав за това явление-негахолизъм.
И темата е хубава.Защото има доста причини за него, които са се натрупвали тук.А и затова толкова работоспособни хора от всички възрасти фъснаха преди години извън страната.
Не го има при всички хора, но се забелязва при доста.Според мен причините са : начина на изграждане на човек в семейството-степента на приучаването му да се справя с промените в социалната и работата среда ; културата на възприемане, на околната среда и информацията-т.е.- да си избягва излишната и ненужната лоша информация ; твърде трудните и недобри условия в обществото-при срещите с толкова много негативизми, човек започва за свиква, да не обръща внимание на тях, за да оцелее емоционално ; и други. Нека допълни някой.
 

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2012, 12:48:33 pm »
Една сравнително млада област на психологията наречена, емоционална интелектуалност, обяснява защо и как ежедневните малки негативни емоции ни разболяват и убиват.

Не ни разболяват големите емоционални сривове, като загуба на близък, това да станеш свидетел на катастрофа или други с подобен характер. Разболяват ни малките, но ежедневни ядове: ставаме за работа, бързаме да не изпуснем транспорта, някой ни изпръскал с калата си по улицата, да не закъснеем за работа, притеснени сме дали ще си свършим ръботата, имаме много работа и не умеем да казваме НЕ на шефа, отношенията с колегите (интриги), чакането на опашка в магазина, комисийна невроза в службата, притеснение дали ще си платя сметките, уличен трафик и непрекъснатата бутаница, негативните новини вечер от телевизора и още...

Напоследък започна да се тиражира едно ново понятие - негахолизъм. Пристрастеност към негативни емоции. Ние българите го притежаваме и то доста.

Съществуват над 20 епитета, с които се назовават различните емоционални състояния. Това да си емоционално интелигентен, означава да умееш да разпознаваш различните емоционални състояния в теб самия и в околните. Да умееш да изразяваш емоционалното си състояние, а не да го таиш в теб. Както има една приказка - капка по капка вир прави или пробива камъка. Така е и с негативните емоции, които таим дълбоко в себе си.

С всеки изминал ден, един човек неспособен да владее емоциите си, това започва да му вреди на здравето, имунната система отслабва и микроорганизмите, които така или иначе са навсякъде по всяко време го нападат.

Помислете върху това!

Съгласен съм с това и искам да споделя нещо друго.Мислите пораждат емоции и чувства и именно те са причината във времето да се проявят като някакъв проблем/болест.
В този ред на мисли предлагам да изгледате следното видео:
Изводите сами си направете за себе си!Техниката е много добра и работи.Много търсят лек и лечение,а не и да се насочат да отстранят причината,което е по важно и съществено.ТЕС не е панацея,но един от методите с които човек може да промени много неща,а дори и живота си.Споделям го от личен опит. :hi:

И една от любимите ми притчи в тази насока:
http://www.sibir.bg/blog/neraidha/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=80090 ;)
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 13:00:13 pm от trepa4a »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2012, 19:05:38 pm »
Тази стотия е пълен абсурд и подвежда хората. Не микроорганизмите причиняват заболяванията, а появата им е следствие от това. Когато има нарушаване на енергийния баланс в организма или pH-то клони към киселинно, това е сигнал за микроорганизмите да започнат да редуцират живата тъкан и тогава се появяват заболяванията. Мъртвото тяло се подкислява под въздействие на биодегенеративните процеси и едва тогава идват микроорганизмите, а не обратното.

Медицината няма интерес от това информация за алтернативни и евтини методи за лечение да достига до хората. Медицината никога не е насочвала силите си по посока на превантивно лечение. Как иначе ще падат парички.
Абсолютно точно- повишената киселинност на организма е сигнал за атака от страна на бактерии, вируси, гъбички и т.н. Просто така го е измислил Създателя. Тъй като търсим причината- в 80% от случаите на заболяване причината е в токсините и другите отпадъци в дебелото черво. Още Иля Мечников го е открил преди повече от 100 години и е бил анатемосан от лекарското съсловие. Преди да почнеш лечение на сериозно заболяване - изчисти дебелото черво. Някои лекари, наистина хуманисти, го препоръчват задължително. Но това е голяма тема.  :hi:
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 19:07:48 pm от bojinkata »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #19 -: Май 12, 2012, 20:34:33 pm »
Ако говорим за пърхут или себореен дерматит,нещо от което в началото започнах да страдам,но с времето дойде второто,а и някои се съмняваха,че имам и псориазис,някои ще кажат,че това е гъбично заболяване.И аз вярвах в това преди,четейки за Ралф и Хулда Кларк.Накупих си разни уреди и си махнах люспите по главата,но след като спрях да ползвам уредите всичко се появи с пълна сила.Минах и през това да пия няколко месеца селен,Нийм и други уж полезни и добре рекламирани продукти и добавки за кожата.Ефекта е нулев.Ползвах и озонирана вода,в един леген с хималайска сол топя главата и стоя по 10 мин,пиех вода и пак нищо.Накрая започнах да работя върху емоциите си и сега положението е ок,аз промених начина по който реагирам на всичко около мен и това разбира се в положителна посока.
Баща ми има същият проблем,брат ми е по малък и той също.Болестта е ксерокопие на нашият характер.
В книгата на Лиз Бурбо-Тялото ти казва:Обичай се! всичко написано за корема,за кожата,черният дроб за мен всичко много добре съвпада и се връзва като причини довели до това заболяване.
В книгата Болестта като път се казва,че както колата така и с нас когато се случи нещо светва лампичката/болестта/,което ни подсказва,че с нас нещо не е наред.Какво се случва в повечето случаи.Ние не обръщаме внимание защото си казваме,то ще мине.Все едно човек да спука гума и да си продължи,защото знае,че има още три колела.Но от тази спукана гума след като не се смени се досещате какво може да последва като продължим да шофираме,това се случва всъщност и с нас.

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #20 -: Май 12, 2012, 20:40:16 pm »
Цитат
Следващото масово разпространено погрешно убеж­дение може да се представи горе-долу така: „Здравето не зависи от мен. Здравето е в болницата, в аптеката, при лекаря, лечителя. Аз съм само обект, който лекарят е длъжен да излекува".
Трябва да кажа, че това убеждение активно се поддържа от лекарите, които възприемат хората само като обекти на лечебното въздействие. А какво има този „обект" в главата си, как си е навлякъл болестта и каква изгода извлича той от нея - кой го интересува това? Лекарите са усвоили този подход още като сту­денти и никой не смята да променя отношението си към болните. Макар че от друга страна за да съм чес­тен трябва да отбележа, че в главата на повечето „обекти", дори при най-щателно търсене трудно може да се намери нещо, което би способствало за справяне­то с болестта.
В резултат на реализацията на това убеждение се развива мащабен бизнес с продажбата на медицински услуги и лекарства с оборот в размер на милиарди до­лари и никой от участниците в него не желае хората да бъдат здрави, а още повече да живеят без лекари и лекарства. Затова, както се казваше в известния руски филм „Дванайсетте стола" - „Спасението на давещи­те се (тоест в нашия случай на болните) е дело на са­мите давещи се".


Здравето е в главата,а не в аптеката-Александър Свияш
« Последна редакция: Май 12, 2012, 20:43:31 pm от trepa4a »

Неактивен бате Боби

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #21 -: Май 13, 2012, 23:10:20 pm »
Трепачов, последният ти пост е  верен , така си е ,  вече трябва повечко хора да го схващат, време им е :)
По отношение на предният ти обаче - за псориазиса, прибързано си си направил извода , че нещата са задължително на ниво емоции , след като ТОВА , КОЕТО ТИ СИ ПРЕДПРИЕЛ не е дало резултат.. Оръжията , които си използвал , са доста слабички за тази болест.Затова не си имал и резултат.  Псориазисът е по-висока степен на зашлакованост на организма и е нужна  по-тежка артилерия.( Съществува такава )  С добавки, цаперчета и озонова вода не става, това са гъделчета..
Има мощни очистителни методики. Чак след като и с тях не се получи резултат, можеш да пристъпиш към енергийно тяло, мисловни модели , емоции и прочие. ( Може и успоредно , но физическото тяло не бива да се пренебрегва. ОТ него трябва да се започне винаги! Не случайно хилядолетните  оздравителни и духовни системи като йога започват от физическото тяло . Чистят го , правят го гъвкаво  и чак след това се отива нагоре.. :)
 Този Свияш май ти е любим, той не е лош, но той е преди всичко психолог - ще дърпа чергицата към неговата си област.. :) 
Ако действаш на ниво емоции, пропускайки физическото тяло, тогава пак има риск да ти се върнат кахърите, че даже да се появят нови, тъй като токсемията си стои и ще разцъфне пак някой ден под някаква форма..   

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #22 -: Май 14, 2012, 14:10:17 pm »
Боби,аз нямам псориазис.Моят проблем е себореен дерматит и го отстрелях с ТЕС/Техника за емоционална свобода/.Лично аз стигнах до извода,че няма метод и система която да е точна за определен проблем и да става за всеки.Човек е нужно сам да се усеща и чува тялото си какво му казва,както и да има най-вече желание да се пребори с болестта си и ще си намери начина сам.А и не напразно се казва,кой каквото си посее,това и ще пожъне.Явно е били нужно да мина по така нареченият неразумен път.Много е лесно да си купим хапче или отидем при някой да ни оправи,но не става.Друг е въпроса,дали човек и иска да оздравее,защото има и такива които си им е хубаво да са болни и да получават внимание и грижи.
Та до моят проблем,вината си е моя за това как приемам светът около мен и мисля повече за другите,а не поглеждам себе си.Не напразно заглавието на една книга на Лиз Бурбо е:Твоето тяло казва:Обичай се!
Свияш го зачетох скоро,но просто ми допада това което провокира в мен и кара да осъзнавам.
Като цяло повечето хора успели да се преборят с неизлечими за медицината болести са тези които са се справили сами и работят върху себе си,търсейки причината в тях,а не извън тях.Променят начина на мислене също.Аз лично виждам сега драстична промяна и не спирам да работя с ТЕС.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 14:14:12 pm от trepa4a »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #23 -: Май 14, 2012, 16:27:45 pm »
.Лично аз стигнах до извода,че няма метод и система която да е точна за определен проблем и да става за всеки.Човек е нужно сам да се усеща и чува тялото си какво му казва,.....................
Не напразно заглавието на една книга на Лиз Бурбо е:Твоето тяло казва:Обичай се!
   
       Към  първото  изречение  бих  добавил  и  да  разбира  какво  му  казва  тялото! 
       Второто  изречение  съдържа  огромна  грешка,  правилната  постановка  е  -  Обичай  тялото  си  -  Обичай  го!  Обичай  себе  си  е  грешно  по  простата  причина,  че  изключва  елемента  самокритичност.
      Говоря  от  личен  опит.  Над  60  години  съм  и  още  не  пия  никакви  хапове  -  скаран  съм  с  официялната  медицина,  а  доста  сериозни  болести  съм  оставил  зад  гърба  си.   За  самолечението  много  ми  помага  способноста  ми  да  излизам  от  тялото  си.  Да  можеш  да  погалиш  всеки  орган  с  астралните  си  ръце  и  да  му  кажеш,  че  го  обичаш  е  неповторимо  усещане.
           
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #24 -: Май 14, 2012, 18:26:36 pm »
  За  самолечението  много  ми  помага  способноста  ми  да  излизам  от  тялото  си.  Да  можеш  да  погалиш  всеки  орган  с  астралните  си  ръце  и  да  му  кажеш,  че  го  обичаш  е  неповторимо  усещане.       

Сигурен съм, че искаш и можеш да ни разкажеш доста повече! ;)

Разкажи за най-сериозните проблеми, от които си се отървал! Интересува ме методиката на излизане от тялото, времето, за което успяваш да излезеш, пречките, които преодоляваш в целия този процес. Би ли ни обяснил в подробности как провеждаш самото ефирно лечение на отделните органи и на цялото тяло?! Какво се вижда и чувства в началото, какво в процеса на манипулацията, какво в края на процедурата! И най-важното, какви чувства трябва да изпитваме в процеса на манипулиране, за да имаме положителен резултат? Как влизаш в тялото си след завършека? Колко време ти отнема цялата процедура за един "сеанс"? Имал ли си моменти, когато не можеш да въздействаш положително на някакъв телесен проблем и защо?

Бих намислил още цяла камара въпроси, но това за сега стига.

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #25 -: Май 15, 2012, 00:01:43 am »
Цитат
Второто  изречение  съдържа  огромна  грешка,  правилната  постановка  е  -  Обичай  тялото  си  -  Обичай  го!  Обичай  себе  си  е  грешно  по  простата  причина,  че  изключва  елемента  самокритичност.


Митко,аз цитирайки заглавието на книгата имам предвид следното.Страдам от стомах близо 12г някъде,а Лиз Бурбо в умствено блокиране за болки в корем пише:
Когато става дума за горната част на корема,твоето тяло казва да престанеш да смяташ,че си на Земята,за да бдиш над щастието на всички онези,които обичаш.Може да изпитваш съчувствие към тях,но не никой не иска да се разболяваш за тях.Трябва да се научиш да ги оставиш да изживеят своите житейски опити и да им помогнеш,само ако искат помощта ти,като зачиташ границите си.
Аз в случая правех друго и съответно пренебрегвах себе си,но тялото си казва и говори своето,но кой да го чуе и забележи.Човек ако не се осъзнае и коригира нещата във времето могат само да се влошат още повече.
Защо казваме,че човек не бива да гледа и търси причините на вън,а в себе си?Ето какво се казва и за черният дроб:
Проблемите с черният дроб се проявяват,когато даден човек прекалено много се притеснява,тревожи се за това което става около него,вместо да смила,сиреч добре да се впише,в това което става.Страхува се от последиците,най-вече да не пропусне нещо.
Човек освен,че трябва да се обича е нужно да се приема такъв какъвто е.Аз благодарение на родителите ми,най-вече на баща ми се оказа,че показвайки на другите къде грешат и в стремежа си да им налагам мнението си и виждането за различните им проблеми,като смятам,че аз съм прав,мислейки че така им правя добро и в замяна да получавам внимание и одобрение,т.е. аз задоволявах някакви нужди.Родителите си мислят,че като правят нещо което те намират за правилно е за мое добро,но се оказва точно обратното.Аз съм си изградил един неправилен поглед за живота и сега ако не бях се осъзнал и взел урока,можех да продължавам да страдам и да си мисля,че аз съм прав и виждаш ли какво още трябва да направя за да ме разберат другите и да ми обърнат внимание.Сега гледам и знам,че важният съм си аз и както си посея,това и ще пожъна.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #26 -: Май 15, 2012, 14:23:59 pm »
      Ще  споделя  собственият  си  практичен  опит,  без  да  претендирам,  че  непременно  съм  прав,  но  подчертавам,  това  е  опит  дал  реални  резултати.   
      Различните  стресови  ситуации  независимо  откъде  са  породени,  не  влияят  директно  на  даден  орган,  атаката  е  насочена  винаги  към  нервната  система.  Това  обяснява  факта,  че  при  еднакви  по  интензитет  стресови  ситуации  не  се  разболяват  всички  хора,  а  и  засегнатите  органи  при  разболелите  се  не  са  едни  и  същи.   Казвам,  че  една  стресова  ситуация  при  едни  ще  предизвика  диабет,  при  други  дерматит.  Нещата  са  индивидуални!
     Да  си  представим,  че  имаме  малко  трънче  в  петата,  никакво  лечение  отвън  или  отвътре  няма  да  даде  някакъв  резултат  докато  не  извадим  въпросната  причина.   Трънчетата  в  нервната  ни  система  са  негативните  ни  мисли  и  оставим  ли  ги  продължително  време  в  съзнанието  си  ще  се  образуват  язви  (аурата  вече  губи  своята  цялост  -  появяват  се  петна  тоест  болест)
      Първата  стъпка  в  самолечението  е  да  променим  начина  си  мислене  и  оттам  възприемането  на  заобикалящата  ни  действителност,  без  тази  първа  стъпка  да  се  опитваме  да  предприемем  нещо  друго  е  просто  безсмислено  (докторите  ни  чакат)  Да,  тази  първа  стъпка  звучи  простичко  като  теория,  но  на  практика  е  изключително  трудна  за  осъществяване  и  всеки  който  е  опитвал  го  знае,  затова  и  успелите  са  толкова  малко.
       Когато  даден  орган  даде  сигнал,  че  изпитва  някакъв  дискомфорт,  просто  трябва  да  открием   какви  натрапчиви  мисли  ни  преследват  в  момента,  така  започваме  самонаблюдението  си.  При  стомаха  това  може  да  са  подуване  тежест,  говоря  за  първите  сигнали.
       Какво  трябва  да  направим  за  да  можем  да  използваме  астралното  си  тяло  за  лечение  на  физическото  такова.   
       Трябва  да  отбележа,  че  използването  на  астралните  ръце  за  диагностика  и  самодиагностика  е  един  безпогрешен  метод.   Също  чрез  астралните  си  ръце  можем  не  само  да  усещаме,  но  и  да  виждаме  като  с  очи  (защо  е  така  не  знам,  но  е  факт  при  мен) 
      За  да  овладеем  астралното  си  тяло  е  нужно  да  усвоим  техниката  на  релаксация  до  степен,  че  тялото  ни  да  изчезне  като  усещане,  подчертавам  това  не  е  медитация  но  е  едно  от  подготвителните  упражнения  за  нея.         
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #27 -: Август 01, 2012, 23:26:58 pm »
Освен техниката на релаксация до степен, че тялото ни да изчезне като усещане и медитацията, мисля че на всеки ще му е по-лесно ако започне началото на изкачването към по-горните нива със овладяването на един момент по време на сън. Все пак тези неща са индивидуални и всеки по различен начин осъзнава методите, способите и похватите, които ще сработят за него. Но по-важното е да започне да ги търси. Да изхожда от позицията, че ги има и е нужно единствено да намери правилния начин по който да ги открие.
Един линк към една песен на Astral Projection. Не я превъртайте - http://vbox7.com/play:d0fa1a74ca

Някои хора бързо ще се ориентират. Това с което аз започнах (по-точно това което ме сполетя) бе контролирания полет в пространството. Беше кратък, но пък усещането е неповторимо. Преодолявайки гравитацията със силата на мисълта, осъзнаваш че си ограничен единствено от въображението си! Проблема е в концентрацията, за да успееш да твориш и въздействаш на всичко, което се случва около теб. Преживяванията, емоциите и опита които трупаш, логическите взаимовръзки които си изграждаш са на подобие на тези, които ти се случват във физическия свят, но доста по-усилени. Просто имаш невероятно голямо поле за изява - ограничен си единствено от въображението си. Момента когато се случва това е след дълбокия сън. Т.е. в сутрешните часове. Също ако спите и следобед се получава много често.
По време на сън има един момент, когато започвате да осъзнавате съня си без значение дали е приятен или кошмар. Първата реакция, която прави човек е да се събуди. В този случай, спомените за преживяванията и емоциите са доста ясни и бистри. Целта е да овладеете ситуацията и от страничен наблюдател в съня си, да осъзнаете случващото се (че сънувате) и да започнете да въздействате, чрез мисълта си на всичко, което го има и се случва около вас. Да създавате това което е около вас и т.н. Ако го постигнете, сте в "играта". Всичко това ви изпълва с нови чувства, нови емоции, нови преживявания, придобивате нов опит, който е невъзможно да придобиете във физическия свят.
За онези които бързат да напишат, че съм луд, ще им напиша следното - Ще видите като станем повече, кой е лудия. :dance2:
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #28 -: Август 01, 2012, 23:31:52 pm »
Искам да се върна обаче на първия коментар във връзка с микроорганизмите и червеите. Каква е ролята на синтетичната химия, която е неестествена за човешкия организъм и имунитета му и как това оказва влияние и ни разболява.
Има една теория на Хулда Кларк, че причините за болестите се дължат на две основни неща - паразити и замърсители.

Паразитит е общия термин за червеите, амебите, бактериите и вирусите. Вирусите са най-малките, червените са най-големите.
Червеите от своя страна могат да бъдат плоски и кръгли. Плоските са - тении и метили, а кръглите - глисти и нематоди.

Замърсители са:
разтворители - бензол, пропилов алкохол, ксилол, толуол, дървесен спирт, метилов хлорид, трихлоретан и др.
метали - мед, злато, сребро, олово, кадмий, никел, хром, алуминий и др.
микотоксините (произвеждани от плесените)
химични токсини - ХлороФлуорКарбони (фреон), арсеник, ПолиХлорирани Бифенили (ПХБ), формалдехид и др.
физически токсини - частиците от стъклена вата, азбест и др.

Имунната система на човека има способността да се бори със всички съществуващи паразити във всичките им мутации. От най-големите (червеите), до най-малките (вирусите). Всички паразити са естествен враг с който имунната система е наясно как да се справя, без да е необходима съзнателна намеса от човека.

Всички замърсители са изкуствен враг за имунната система с които тя не е в състояние да се справя. Единственото което прави имунната система е да складира замърсителите в организма и в отделните органи. Нужна е съзнателна намеса от човека под формата на билкови отвари, терапии, процедури за прочистване на червата, бъбреците, черен дроб и др. органи

Всеки един от паразитите минава през различни стадии в развитието си. Човека е гостоприемник за определени стадии на паразитите. Мястото което обитават паразитите в здравия човешки организъм са единствено червата. Снасянето на яйцата им, размножаването става единствено в червата. След това се изхвърлят с изпражненията, едни умират, други продължават развитието си в следващия стадий и т.н. продължава кръговрата на паразитите.
Когато в човешкия организъм попаднат замърсители чрез въздуха, водата, храната, хапчетата, ваксините и др. и започнат да се натрупват в отделните органи, имунната система не е в състояние да спре паразитите от нахлуването им в замърсените органи.
Няколко примера:
Всеки болен от рак, носи човешки чревен метил в черния си дроб
Всеки диабетик носи говежди панкреатичен метил в задстомашната си жлеза
Всеки болен с астма е положителен за Ascaris в белите си дробове

Всички тези паразити в здрав организъм в който няма замърсители, не биха могли да достигнат до тези органи. Имунната система би се справила с тях и единственото място до което би ги допуснала да пребивават са червата. Но когато има замърсители, те проникват до мозък, сърце, стомах, бял/черен дроб и т.н. Това е причината в едно семейство, които съжителстват заедно и си обменят взаимно едни и същи паразити, само даден член от семейството да се разболее. Именно този, който е натрупал замърсители в организма си. Това което се получава като резултат е, че дадения паразит, започва да прекарва и другите стадии от развитието си в дадения орган, затваря се цикъла и съответно се намножава. Рано или късно настъпва дисфункция в дадения орган, с което започват симптомите и оплакванията и съответно настъпва и разболяването.

Ето я и цялата книга на български: Хулда Кларк - Лечение на всички болести:
www.zdravekip.com/files/huldaklark.doc

Искам да отбележа, че разглеждането на въпроса от материалната страна, не означава примитивност в схващанията и разбиранията. Болестите които се проявяват във физическото тяло не е задължително винаги да се коренят в по-горните нива - негативни мисли, стрес и т.н.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #29 -: Август 02, 2012, 08:46:16 am »
Освен техниката на релаксация до степен, че тялото ни да изчезне като усещане и медитацията, мисля че на всеки ще му е по-лесно ако започне началото на изкачването към по-горните нива със овладяването на един момент по време на сън. Все пак тези неща са индивидуални и всеки по различен начин осъзнава методите, способите и похватите, които ще сработят за него. Но по-важното е да започне да ги търси. Да изхожда от позицията, че ги има и е нужно единствено да намери правилния начин по който да ги открие.
Един линк към една песен на Astral Projection. Не я превъртайте - http://vbox7.com/play:d0fa1a74ca

Някои хора бързо ще се ориентират. Това с което аз започнах (по-точно това което ме сполетя) бе контролирания полет в пространството. Беше кратък, но пък усещането е неповторимо. Преодолявайки гравитацията със силата на мисълта, осъзнаваш че си ограничен единствено от въображението си! Проблема е в концентрацията, за да успееш да твориш и въздействаш на всичко, което се случва около теб. Преживяванията, емоциите и опита които трупаш, логическите взаимовръзки които си изграждаш са на подобие на тези, които ти се случват във физическия свят, но доста по-усилени. Просто имаш невероятно голямо поле за изява - ограничен си единствено от въображението си. Момента когато се случва това е след дълбокия сън. Т.е. в сутрешните часове. Също ако спите и следобед се получава много често.
По време на сън има един момент, когато започвате да осъзнавате съня си без значение дали е приятен или кошмар. Първата реакция, която прави човек е да се събуди. В този случай, спомените за преживяванията и емоциите са доста ясни и бистри. Целта е да овладеете ситуацията и от страничен наблюдател в съня си, да осъзнаете случващото се (че сънувате) и да започнете да въздействате, чрез мисълта си на всичко, което го има и се случва около вас. Да създавате това което е около вас и т.н. Ако го постигнете, сте в "играта". Всичко това ви изпълва с нови чувства, нови емоции, нови преживявания, придобивате нов опит, който е невъзможно да придобиете във физическия свят.
За онези които бързат да напишат, че съм луд, ще им напиша следното - Ще видите като станем повече, кой е лудия. :dance2:
Не си луд. Случвало ми се е точно преди събуждане, по време на сутрешно разбуждане, да усетя че в мен се случва , започва, движи се болест, и точно преди да се разбудя успях да се откажа от това да и дам да продължи да "ме хваща", ефекта бе, че симптомите сякаш се стопиха и овладях телесната проява на болестта. Подобно, но не така пълно действа на болестта  пълното спокойствие, в будно състояние, когато усещаш как "болестта" сякаш те обхожда я "следиш" как се раздвижва, и пак е възможно, тогава да я овладееш, но за  мен е по-трудно. Може би е нужно по-добра концентрация и хармониращи въздействия, и сигурно са описани от някой.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27