Автор Тема: Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!  (Прочетена 23332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2009, 23:08:21 pm »
Ами това което съм гледал в клиповете -

. . .

Това бавно търсене на инвеститор понамирисва, такива врътки се правят от мошенници. Ако единственните запознати са само медиите и разни саитове собственност на спамъри вече нещата са ясни.
Soli Deo Gloria!

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2009, 23:31:57 pm »
Tina,aз живея в Париж и на 200м. от дома има станция за зареждане на електромобили.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2009, 00:03:34 am »
Tina,aз живея в Париж и на 200м. от дома има станция за зареждане на електромобили.

Добре де - и какво мислиш се случва на глобалната и политическа сцена с тези квоти и въведения. Моята мисъл се върти в две насоки:
- същата петролна мафия, която ни обираше сега инвестира в електромобилите;
- някои се противопоставя на петролната мафия (надявам се!).

Поздрави!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2009, 00:36:30 am »
- същата петролна мафия, която ни обираше сега инвестира в електромобилите;   ;)
Не мисли като човек!-Крион

topteglo

  • Гост
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #34 -: Ноември 12, 2009, 22:13:59 pm »
Ами това което съм гледал в клиповете -

. . .

Това бавно търсене на инвеститор понамирисва, такива врътки се правят от мошенници. Ако единственните запознати са само медиите и разни саитове собственност на спамъри вече нещата са ясни.
Странен отговор си написал. Ами откъде ги научаваш новостите ако не от медиите?
Тези предавания са явно замазване на очите на хората- да се покаже че се работи в тази област.
Но освен от предаване по телевизията , съм виздал колата работеща с сгъстен въздух и на клип сниман с любителска камера на някакав панаир или техническо изложение.
Ето снимки в нета:
http://www.inhabitat.com/wp-content/uploads/air-car-3.jpg
http://sunboar.files.wordpress.com/2007/05/air-car.jpg

Ето клипчета:

Ето и саит:
http://www.mdi.lu/english/entreprises.php

Който иска нека да потарси още инфо.
Важното за мен е че вероятно видях тази кола по улиците в България.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #35 -: Ноември 13, 2009, 14:42:08 pm »
Благодаря за видеото, сайта и снимките нищо не показват. Ето какво разбрах от тях.
Второто видео показва жул верн, и онзи японец от ню-йорк, призовават към вяра в позитивното мислене и на края дори на английски говорят за вечен двигател и прочее фантастика, такива репортажи се правят от начинаещи журналисти, които не ги допускат до политици и шоузвезди и за това тренират с екология и наука.
Второто видео вече показа поне плановете на този французин, никъде разбира се няма доказателство че този двигател може да работи повече от 20-30 км и то без товар. Дори и Вие заобикаляте този въпрос, но както и да е, та накрая на видеото съвсем ясно бе показана истинската цел на идеята, да се направи обикновенна кола с бензинов двигател и да се пуска въздушния когато е в града. Така явно се надяват да му купят проекта за някаква еко-щуротия подобна на "приуса". Тоест нещо което е нищо, но се източват яко екосубсидии.

Допълнение;
Докато пишех горното се сетих че в по преден пост заявих че големи балони със сгъстен въздух са опасни и се пълнят бавно. Сега си припомних че само на едно място показаха балони за въздух и те не бяха нито големи нито с голямо налягане. За това се пълнят бързо и за това се променям мнението че с показаните тръби които видях едва ли може да се измите и 10км.
Soli Deo Gloria!

Неактивен grebo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Българското секретно оръжие срещу петро
« Отговор #36 -: Ноември 13, 2009, 21:12:35 pm »
Занимавам се с транспортна техника - това уча, и на това съм се посветил през последните 5 г. И естествено имам претенции да знам нещо в тая насока.
Автомобила на въздух е факт и ще си остане такъв. Да - наистина тази кола може да измине такива километри. Най-малкото че съществува 10 години вече и за тоя период от време все щеше да се намери някой да й махне лавровия венец.
Какво имаш против Тойота Приус? Това си е чисто и просто хибрид. И е сравнително неефективен в сравнение с технологията горивни клетки.
Миналата година колегите от ТУ-София демонстрираха автомобил с разход 0.7 на сто.
Дори се състезаваха с него. На състезанието махнаха електромотора за да влязат в нормата за теглото, и въпреки че конструкцията стана с 50 кг по-лека (автомобила тежеше около 250 кг) разхода скочи с литър близо. Защото вече не беше хибрид.
Дали хибридната технология е "еко-щуротия"? Не мисля.
А ел-агрегата в комбинация с дизелов комън-рейл дава меко казано страхотни динамични показатели.
И да - отрицателното в цялата работа е цената на тия еко-технологии. Това никога не съм го отричал.
« Последна редакция: Ноември 14, 2009, 15:13:26 pm от Mirotvorec »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Българското секретно оръжие срещу петро
« Отговор #37 -: Януари 23, 2010, 16:36:12 pm »
В България има напълно разработена мрежа за износ на подобни горива. Знам човек който това работи по цял ден. Обикаля и изкупува из страната.
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 07:34:13 am от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!


 Що е толкова скъпо олиото в България?  :-[

Защото петролен конгломерат се намеси в бизнеса с олио и изкуствено му вдигна цената,
само и само рафинерийте да не произвеждат евтин био-дизел а по скъпо олио  :(

Дизеловата ми баничарка харчи 1,2 пъти повече с отработено олио, отколкото с нормална нафта, а биодизела замърсява повече околната среда в сравнение с нормалния дизел.
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27