Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 343461 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

farsky

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #270 -: Май 15, 2007, 03:01:53 am »
Това в шапката на темата, дето се поствяли специални мини мембрани за да се чува инфразвука е несериозно.
Инфразвука се излъчва от мембрани с голяма площ или чрез йонофония. Единственият начин чрез "музика" да се "чуе" инфразвук е чрез т. н. hemisynk процес, бинаурална музика. Това става само, когато се слуша музика чрез слушалки. Стерео сигнала се обработва, чрез модулация. Например по десният канал се пуска звук с честота 1000 Hz а по левия 1008 Hz. При обрабоката на смесената звуковата информация мозъка "чува" резултантните  8 Hz.
Обикновено се модулират монотонни фонови звуци, като шум на море, дъжд, поток и др. като се подхвърлят в музика за "релаксация". Някои метъл групи навремето използваха "ненастроени радиоприемници" издънени през усилвател за да правят фонов шум за всяване на хаос в публиката.

Неактивен Julia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Music Mind Control
« Отговор #271 -: Май 15, 2007, 23:49:42 pm »
Може ли да получа тази програмка?  ???
Изборът е ваш, последиците – също.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re:Music Mind Control
« Отговор #272 -: Май 16, 2007, 11:22:39 am »
Като стана дума за Behemoth ето да гледате: http://youtube.com/watch?v=xiLAgNJE6OE ...въпреки че и на тва не можеш да му кажеш сатанинско. Има нек'ви готини сигли, но само това е. Ееех комерс, комерс.
Това направо е ужасно! Още с първото запяване и все едно ме тряснаха с парен чук по главата.Сори,ама аз не можах да издържа и 10 секунди с тази музика.Отвратително! >:(

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re:Music Mind Control
« Отговор #273 -: Май 16, 2007, 11:28:37 am »
ДОбре де, само да запитам...
Не ви дразни ухото като ръмжи тоя ?! :-\
Дразнене?!?!? Тръпки направо ме побиха.Ако това не е сатанинско..................значи аз съм сбъркана нещо.Даже и не ми се иска да я чуя на ривърс тая песен,и така е достатъчно. :-[

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:Music Mind Control
« Отговор #274 -: Май 16, 2007, 12:50:45 pm »
Това направо е ужасно! Още с първото запяване и все едно ме тряснаха с парен чук по главата.Сори,ама аз не можах да издържа и 10 секунди с тази музика.Отвратително! >:(
Такаа... все едно те треснаха с чук по главата, защото не можеш да възприемеш музиката или защото има нещо гадно в клипа(и текста) според теб? За всеки кораб си има пътници. И аз не мога да понасям чалгата, циганията или рап псувните например. Всичко опира до върпос на интелект и на вкус. Като пример -  не може да очакваш от средностатистическия чалгар/рапър/музикален инвалид да разбере музиката на Pink Floyd(не ги сравнявам с горните, а само давам пример).
Дразнене?!?!? Тръпки направо ме побиха.Ако това не е сатанинско..................значи аз съм сбъркана нещо.Даже и не ми се иска да я чуя на ривърс тая песен,и така е достатъчно. :-[
Сатанинско? Тук си говорим за един специфичен жанр от метъл музиката, наречен Black Metal или по-точно Norwegian Black Metal, където сатанизмът се явява една от основните идеологии на пръв поглед. Обаче в дълбочина работите стоят по друг начин. Това нещо продава. Така наречения сатанизъм всъщност е една рекламна фасада, с цел комерсиализиране на стила, което вече е факт, тъй като преди около 15 години този стил изплува от ъндърграунда. Някой фантаст тук би казал, че това било сатанинска конспирация с цел манипулиране на хората. Ще се смея с пълно гърло на това. ;D Действително някои от групите си вярват че са върли сатаняги, както и някои от феновете впрочем, но рано или късно порастват. Самия факт че аз тези нещоа ги слушам повече от 7-8 години и още не съм изпращял е достатъчен(абе като се замисля и се загледам къде пиша в момента... :-\).
Ето нещо по християнско, майтап няма, групата се води Christian Folk Metal и се казва Holy Blood (Света кръв)  ЦЪК

P.S. Сега се сетих един въпрос: Какво точно разбираш под сатанизъм, че можеш да разни квалификации на песните?
« Последна редакция: Май 16, 2007, 12:59:16 pm от Gabaro »
[/U

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Music Mind Control
« Отговор #275 -: Май 16, 2007, 16:22:53 pm »
Бай дъ уей,много от хората,които правят блек са минали през много работи и се занимават с доста духовни практики,и ги включват в музиката си....понякога до такава степен,че резултата е тотално разкъсване на парадигмата на даден човек,на което той реагира със страх и отвращение,поради простата причина,че мозъка много обича да си цикли в изградените схеми.Сериозните групи не им пука за християнстовот,несериозните си правят гаргара с него с неща от типа на "ние сме истинските сатанисти и въплъщение на чистото зло,а те Диму Боргир са комерс"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Music Mind Control
« Отговор #276 -: Май 16, 2007, 17:20:21 pm »
В рок-музиката е имало много идеи. Все още се срещат нови и добри, макар и малко. Затова се налага да си преслушва човек старите неща. Така, че е комично да обявяваме Пинк Флойд за някаква си тъмна сила ..

Блекметъл-групите дали са сатанисти? Ми не знам, според мен са по-скоро пикльовци. Не мога по друг начин да си обясня порастнали хора (мъже за женене направо) да се разхождат из сцената с черни тениски с черепи и кокали и да се дерат по микрофоните.  ;D

Горе долу същото смятам и за голяма част от рапа и хипхопа :) Ценните неща се правят от малко хора за ограничен кръг. Останалото е с цел огромни продажби. Дори т.нар. ъндъграунд не е никакъв ъндърграунд ами също си е част от комерса. Да не говорим за "ганстерите", "престрелките" и "конфликтите - ийст-уест сайд" - еми ултрасмешно е това. Там няма смисъл да се използва какъвто и да е скрит майнд-контрол - "колите, жените, парите" в клиповете са достатъчно грешен модел за подражание на хлапетиите ...

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:Music Mind Control
« Отговор #277 -: Май 16, 2007, 19:23:05 pm »
В рок-музиката е имало много идеи. Все още се срещат нови и добри, макар и малко. Затова се налага да си преслушва човек старите неща. Така, че е комично да обявяваме Пинк Флойд за някаква си тъмна сила ..

Явно си ме разбрал погрешно. Никъде не обявявам Pink Floyd за тъмна сила или нещо от този род. Те просто са велики и недостижими.

Блекметъл-групите дали са сатанисти? Ми не знам, според мен са по-скоро пикльовци. Не мога по друг начин да си обясня порастнали хора (мъже за женене направо) да се разхождат из сцената с черни тениски с черепи и кокали и да се дерат по микрофоните.  ;D

Че има "пикльовци" има, но разходките с черни тениски и дрането хмм... за всеки влак си има пътници. Освен това хората пазят имидж. Аз лично нямам нищо против черепите и кокалите и черното, даже ми харесват. Една приятна част от дрехите ми са черни. Носенето на този цвят ме кара да се чувствам уютно. Пък кой каквото иска да ми приказва за цветови символики.

Горе долу същото смятам и за голяма част от рапа и хипхопа :) Ценните неща се правят от малко хора за ограничен кръг. Останалото е с цел огромни продажби. Дори т.нар. ъндъграунд не е никакъв ъндърграунд ами също си е част от комерса. Да не говорим за "ганстерите", "престрелките" и "конфликтите - ийст-уест сайд" - еми ултрасмешно е това. Там няма смисъл да се използва какъвто и да е скрит майнд-контрол - "колите, жените, парите" в клиповете са достатъчно грешен модел за подражание на хлапетиите ...
Aye Captain! Съгласен съм.

Гил мерси за готиното допълнение. Прав си като колче за домати.  :D
« Последна редакция: Май 16, 2007, 19:24:32 pm от Gabaro »
[/U

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Music Mind Control
« Отговор #278 -: Май 16, 2007, 21:53:09 pm »
http://www.heliopol.com/music.htm  - за почитателите на рок и метал музиката.

Мисля, че за в бъдеще всичката тази гадост ще се затрие от самосебе си. Хората вече изпитват отвръщение от подобен вид "музика", което си е направо скърцане със зъби.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:Music Mind Control
« Отговор #279 -: Май 16, 2007, 22:06:07 pm »
http://www.heliopol.com/music.htm  - за почитателите на рок и метал музиката.

Мисля, че за в бъдеще всичката тази гадост ще се затрие от самосебе си. Хората вече изпитват отвръщение от подобен вид "музика", което си е направо скърцане със зъби.
Дааа... чел съм я тази забавна простотийка. Почти нищо вярно нито достоврено вътре. Сори Petee, не вървиш.  Текста, към който си дал линк е писан от човек с много закоравял християнски стереотип на съзнанието и мисленето. Човек в релси. Също така ще обърна внимание, че никъде не се споменава група, която да е след 90-та година. Текста е стар. Писан от късоглед догматичен закостенял изостанал тип.
А това дали хората изпитват отврaщение от рок и метъл музиката или от чалгата и хип-хопа си е напълно тяхна работа. И освен това да категоризираш, че всички хора изпитват отврaщение е просто смешно.
Един въпрос : Ти каква музика слушаш колега Petee?
« Последна редакция: Май 16, 2007, 22:11:55 pm от Gabaro »
[/U

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re:Music Mind Control
« Отговор #280 -: Май 16, 2007, 22:47:04 pm »
Такаа... все едно те треснаха с чук по главата, защото не можеш да възприемеш музиката или защото има нещо гадно в клипа(и текста) според теб? За всеки кораб си има пътници. И аз не мога да понасям чалгата, циганията или рап псувните например. Всичко опира до върпос на интелект и на вкус. Като пример -  не може да очакваш от средностатистическия чалгар/рапър/музикален инвалид да разбере музиката на Pink Floyd(не ги сравнявам с горните, а само давам пример).
Абсолютно нищо не мога да възприема !Енергията е отрицателна.Няма хармония,няма красота!Пинк Флойд са ми едни от любомите. :P Не съм почитател на чалгата и рапа. :D
Цитат на: Gabaro
Самия факт че аз тези нещоа ги слушам повече от 7-8 години и още не съм изпращял е достатъчен(абе като се замисля и се загледам къде пиша в момента... :-\).
Подчертаното няма да го коментирам. ;) Тази музика не ми допада по никакъв начин,защото не вибрираме на една и съща честота.
Не вярвам в Сатана,но този вид ''творчество'' е разрушително за мен,затова и използвах епитета''Сатанинско''.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #281 -: Май 17, 2007, 17:59:00 pm »
СПРЕТЕ ДА СВЪРЗВАТЕ ДУМИТЕ КОЛИ, ПАРИ И ЖЕНИ С РАП МУЗИКАТА !
Писна ми да я заклеймявате с това !
А ми говорите че другите били коне с капаци.. Пффф
Ако поп музика с римички за вас е рап ... евала доста сте навътре в нещата.

Не ви ли писна да повтаряте едни и същи неща (принуждавайки и мен да го правя), без да прочетете постовете на другите.


ВСЕКИ човек си харесва неговата си музика и мисли че тя е най-истинската, най-приятната и най-интелигентната.
Когато аз и ти слушаме една песен, аз може да чуя нещо повече от теб, да го разбера по друг начин и т.н.
Затова всеки човек си има предпочитания, не се борим именно за това ? Да бъдем истински, будем себе си, а не да слагаме изкуственна маска за да ни наресват другите.
Аз например имам страшно добри приятели дето слушат чалга обаче. Но това не ми пречи да го познавам като хора и да направя всичко за тях ако се наложи, казвал съм им - таз музика е тъпа, но сме още приятели.
Всеки има право на избор, знам че този избор може да бъде манипулиран, провокиран, и бла бла бла, но какво да се прави. ПРИЕМЕТЕ ГО ПРОСТО


А и да не забравя темата е за Mind Control, а не за кой какво слуша и защо.
Така че се хванете, напънете си сивото вещество и ми кажете кой стил музика не промива мозъци от това което ви харесва ?
Ми всичките те психясват по един или друг начин  ;D

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Music Mind Control
« Отговор #282 -: Юли 22, 2007, 12:43:01 pm »
Някой спомена ли Stairway to heaven :)
http://www.vbox7.com/play:d975212c

http://www.vbox7.com/play:b42ff025

 Taзи обложка май сама Пейдж знае какво означава ...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #283 -: Юли 23, 2007, 18:18:10 pm »
Само забележете коментарите !
Има някъв / няква, дето 2-3 поста поред исказва "помислете малко", " няма как да стане" ....
ДОСТА УМНО ....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Music Mind Control
« Отговор #284 -: Юли 26, 2007, 20:23:31 pm »
МИ то има какада стане-а именно клипчето да е нагласено.Играл съм си да обръщам рип от оригинален диск на Цепелин и няма нищо такова....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5527 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6103 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21559 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10254 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27