Автор Тема: Адът - това са другите!  (Прочетена 10458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #15 -: Януари 28, 2010, 16:59:36 pm »
А избираш ли да живееш с него до края на живота си?

Де да имах право на избор ..... !
 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #16 -: Януари 28, 2010, 18:25:04 pm »
Разбира се, че имаш!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #17 -: Януари 28, 2010, 23:39:50 pm »
В Библията има три вида "ад", най ужасния започва след края на света, което е огненото езеро за грешниците. Има неутрален ад, място извън нашия свят където мъртвите души изчакват края на света. нещо като "чистилище" но без литературните екстри на Данте. И разбира се адът на грешника изпълнен с демони приживе, за тях Говори Христос към Капернаум, според Христос целия град е в ада, даже точно така се изписва на гръцки, що ме вярват в Христос.
Soli Deo Gloria!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #18 -: Януари 28, 2010, 23:51:58 pm »
bogoizbrania, слаедователно адът съществува на различни нива и Данте ще излезе прав накрая. ;)

П.С   Правиш ли връзката?
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 23:56:39 pm от fishbone »

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #19 -: Януари 29, 2010, 11:47:27 am »
Някой да се е върнал от "АДА" или "РАЯ" и да разкаже как е и не бих му повярвал защото може да му е платено да разправя .  :hi:

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #20 -: Януари 29, 2010, 13:49:14 pm »
bogoizbrania, слаедователно адът съществува на различни нива и Данте ще излезе прав накрая. ;)

П.С   Правиш ли връзката?

Обобщаващата дума за ад е според нашето възприятие с една дума, според това на ситите за различни понятия.
Soli Deo Gloria!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #21 -: Януари 29, 2010, 14:24:59 pm »
А дали нашите възприятия и смисълът, който всеки индивид вкарва в думата, имат значение и влияние към мястото?
Или с други думи, оказваме ли влияние на ада ние? Защото ако "адът са другите" ние им влияем, ако пък "адът съм аз" - аз влияя на себе си :)
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 08:49:54 am от Mirotvorec »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #22 -: Януари 29, 2010, 14:29:05 pm »
Вашият ад са другите демони вътре във вас. Прав е бил Сартър, само трябва да се доуточни.
Soli Deo Gloria!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #23 -: Януари 29, 2010, 16:24:53 pm »
     Привет,
     "Ако  расъждаваме  обективно  адът  е  в  нас,  ако  расъждаваме  субективно  адът  това  са  другите!  Ако  расъждаваме  обективно  раят  е  извън  нас,  ако  расъждаваме  субективно  раят  е  в  нас!"
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #24 -: Януари 29, 2010, 17:37:12 pm »
А ако разсъждаваме реално :)
Субективното и обективното са непостижими за нас, а в най-чистата си форма те са Едно и също нещо. Двете страни на една монета.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #25 -: Януари 29, 2010, 19:45:43 pm »
Субективното и обективното са непостижими за нас, а в най-чистата си форма те са Едно и също нещо. Двете страни на една монета.
 
    Да  си  обективен  значи  да  имаш  желанието  и  интелекта  да  се  поставиш  на  мястото  на  другия  и  тогава  когато  не  ти  отърва!  Субективното  мислене  е  резултат  на  насоченото  навън  его,  където  властва  егоизъмът!  Та  какво  е  невъзможното  тук!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #26 -: Януари 30, 2010, 10:49:02 am »
В предното си мнение изказах предположение за това, как според мен Сартр вижда нещата. Сега ще продължа с разсъжденията си, но вече без да замесвам Сартр.

„Адът – това са другите!“ Адът е злото, тъй като адът е следствие от нашите отрицателни действия. Човешката същност обаче е божествена. Когато избираме да направим нещо лошо, навреждащо, било поради заслепение или невежество, то това решение не произхожда от нашата същност. То е плод на една илюзорна представа или желание, които не са част от самия човек, а нещо външно за него. Човекът е който желае и мисли, но самите желания и мисли не са част от човека. Човек може да ги сменя, да избира измежду тях, тъй като те са нещо външно. Човек може да избира как да действа – да наврежда или не. Човекът не е действията си. В човека няма зло. Той го привлича към себе си чрез нагласата на съзнанието си. Всъщност злото е нещо временно, създадено от хората, чрез човешките мисли и желания, а адът са просто последствията от това зло.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #27 -: Януари 30, 2010, 13:31:11 pm »
Човекът не е действията си. В човека няма зло. Той го привлича към себе си чрез нагласата на съзнанието си. Всъщност злото е нещо временно, създадено от хората, чрез човешките мисли и желания, а адът са просто последствията от това зло.

Сигурен ли си в твърденията си ?
Мога да ти кажа че ада може да е в теб и без да си направил зло никумо ! Аз го знам това със сигурност ,(не ме питайте как съм го разбрал ) !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #28 -: Януари 30, 2010, 13:46:43 pm »
Да, сигурен съм. Мислите са много по-силни от действията. Това разбира се е трудно да се осъзнае. Ако поддържаш в себе си жива една изгаряща привързаност, съвсем естествено е да изпиташ последствията й. Нямаш право да искаш да притежаваш другите, под предлог, че ги обичаш. Против космичните закони е. Докато поддържаш подобни желания и последствията им няма да те изоставят. Извинявай за откровеността. Знам, че приемането на думите ми е свързано с много болка.
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 08:02:00 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Адът - това са другите!
« Отговор #29 -: Януари 30, 2010, 13:55:10 pm »
       Да  човека  е  сбор  от  две  същности - материална  и  духовна,  но  първата  е  в  невъзможност  да  греши,  по  простата  причина,  че  не  може  да  взема  решения!  От  горният  отговор  не  ми  стана  ясно  коя  сащност   е  виновна  и  носи  отговорност  за  ада  в  нас!    
       Не  можем  и  не  трябва  да  делим  духовното  в  човека  на  две  същности - божествена  която  е  винаги  чиста  и  неопетнена  и  на  някаква  друга  която  да  обира  негативите!  Желанията,  мислите  чуствата  са  част  от  човека,  но  факторите  които  ги  пораждат  са  извън  него!  Човек  не  може  да  подменя  чуствата,   мислите  и  желанията  си,  той  може  да  приема  или  отхвърля  факторите  които  ги  пораждат  и  така  да  влияе  и  контолира  Егото  си!
       В  човека  (в  божествената  същност  наречена  човек)  не  е  заложено  нито  зло,  нито  добро,  в  него  е  заложена  възможноста  да  взема  решения!  Именно  насоката  на  използването  на  тази  възможност  ни  определя  като  добри  или  лоши!  Да  човек  не  е  действията  си,  той  е  решенията  си!  Затова  горе  питат  не  какво  си  извършил,  а  защо  си  го  извършил  и  за  доброто  и  за  лошото!  
      
   Всъщност злото е нещо временно, създадено от хората, чрез човешките мисли и желания, а адът са просто последствията от това зло.
     Напълно  съм  съгласен,  но  бих  добавил  -  доброто  е  вечно,  а  лошото  съществува  до  осъзнаването  му  чрез  кармичен  урок!  
      Така,  не  съм  съгласен  с  Ирис  и  Ошо,  че  душата  е  само  наблюдател!
      Тя,  душата  е  фактора  вземащ  решенията  и  отговарящ  ТАМ,  за  тях!  





"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27