Автор Тема: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!  (Прочетена 121010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #75 -: Юни 01, 2008, 16:23:19 pm »
Нищо й няма на кафявата захар... ако е истинска, а не оцветена бяла ;D

cdms

  • Гост
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #76 -: Юни 01, 2008, 18:34:00 pm »
Кафявата захар с кафе е супер.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #77 -: Юни 01, 2008, 20:09:34 pm »
Но ще се разходя и до Царев брод някой ден. Да не си помислите нещо.  ;D Само заради стевията.. ;)

До шуменския Царев Брод ли?  ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #78 -: Юни 01, 2008, 20:54:00 pm »
Нищо й няма на кафявата захар... ако е истинска, а не оцветена бяла ;D
Въпроса е защо кафявата захар е няколко пъти по-скъпа от бялата след като бялата се прави от кафявата доколкото знам ? Аз един път си купих кафява ама се оказа че е развалена

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #79 -: Юни 01, 2008, 21:33:09 pm »
Тази кафява захар, за която говоря, е истинска. Произвежда се на о-в Мавриций. А има много български боядисани ментета, но те си личат от километър.
Не разбрах, стевията по-евтино ли излиза от кафявата захар(истинската, де)? :-\
Там, там, Еон-е. Не ме карай да спамя! ;D Ще ти се обадя, като дойда.  ;)
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 21:34:36 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #80 -: Юни 02, 2008, 00:06:18 am »
Magnolia,тази,която купуваш нерафинирана ли е?Щото аз това разбирам под истинска.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #81 -: Юни 02, 2008, 00:29:05 am »
Magnolia,тази,която купуваш нерафинирана ли е?Щото аз това разбирам под истинска.
Не е написано изрично, но се подразбира.
Ето какво пише на пакета: " Във всяка една рецепта бялата рафинирана захар може успешно да бъде заменена с кафява тръстикова захар."
Тази всъщност е с различна консистенция от "Demerara" например, защото е специална за десерти и сладкиши. Пише, че оцветява продуктите, в които се използва. Аз така и не съм разбрала де. В кафето не личи. Но е много ароматна, влажна, стои на буци и мърда като жива. ;D
Ще щракна една снимка.
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 01:06:48 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #82 -: Юни 02, 2008, 00:53:10 am »
А кленов сироп продават ли някъде?


Това ли е захарта?
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 01:00:01 am от Тук и сега »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #83 -: Юни 02, 2008, 01:00:11 am »
А кленов сироп продават ли някъде?
Не съм сигурна, но май мернах на едно място, внос от Швабско. :D
За какво го използваш?
Ето я:

http://i271.photobucket.com/albums/jj138/kalitka/P1090161.jpg
http://i271.photobucket.com/albums/jj138/kalitka/P1090158.jpg?t=1212357804
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 01:04:02 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #84 -: Юни 02, 2008, 01:11:31 am »
Хм.Много кафява ми изглежда на снимката.Не съм виждала такава.
Кленов сипор не съм ползвала,само го гледам.Но иначе става за всичко като заместител на захарта-кафе,чай,сладиши и т.н.И го дават като много полезен-разни витамини,минерали.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #85 -: Юни 02, 2008, 01:21:39 am »
Хм.Много кафява ми изглежда на снимката.Не съм виждала такава.
Кленов сипор не съм ползвала,само го гледам.Но иначе става за всичко като заместител на захарта-кафе,чай,сладиши и т.н.И го дават като много полезен-разни витамини,минерали.
Боядисана е с нещо, но не знам с какво. Има леко карамелен вкус и още нещо...Може би е просто разтопена част от нея и е ароматизирана.

Въпроса е защо кафявата захар е няколко пъти по-скъпа от бялата след като бялата се прави от кафявата доколкото знам ?
Сигурно защото едната е тръстикова, а другата от захарно цвекло.Иначе има и нашенска кафява, уж нерафинирана, но не знам дали е нерафинирана или просто рафинирана и боядисана. Макар, че и боята струва пари..Защо им е да се вкарват в такъв филм?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #86 -: Юни 02, 2008, 01:31:10 am »
Доколкото четох боядисвали в повечето случай с меласа,така че не е чак толкова зле,само дето парите за кафявата са напразно хвърлени.

Magnolia,може да пробваш този експеримент и да докладваш после :):
http://www.bnap.org/f/comments.php?DiscussionID=336

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #87 -: Юни 02, 2008, 01:56:12 am »
Доколкото четох боядисвали в повечето случай с меласа,така че не е чак толкова зле,само дето парите за кафявата са напразно хвърлени.

Magnolia,може да пробваш този експеримент и да докладваш после :):
http://www.bnap.org/f/comments.php?DiscussionID=336
Хвърли ме в тъча направо! :o
Ще докладвам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #88 -: Юни 02, 2008, 22:51:40 pm »
От известно време говорите за кафявата захар. Според мен това също е продукт на химическата промишленост и по цвета на захарта на може да се даде гаранция за това доколко не е химически преработвана. А ако е обикновена захар, която е оцветена, това вече е направо подигравка с хората и джоба им.

Не съм чел темата от началото, но според мен наистина пропускате нещо много важно. МАДЖУНЪТ!!! :D :D :D

Говоря ви за природен сироп произведен от растителни сокове получени от растения като цвекло /но не кръмно, а захарно/, камуш и диня. Най-хубавият маджун е цвекловия. Полученият от камуш не е толкова сладък и е резлив. От диня не съм опитвал. И ако имате стотина квадратни метра земя другата пролет си насейте цвекло, през септември и в началото на октомври го сварете, нарежете, изстискайте и сварете до консистенцията на гъст сироп. Поне баба ми и дядо ми произвеждаха почти всяка година маджун от 100-150 квадратни метра площ в градината. И ето ви нерафинирата захар, която не е преработена от химически комбинат, произведена от труда, желанието и ентусиазма ви. Наистина трудоемко е, но си заслужава, защото маджунът е по-сладък от бялата кристална захар, по аз имах такова впечатление навремето, може би защото не е блудкав, а е вкусен с леко нагарчащ вкус, поради разнообразието на съставките си. Със семките на цвеклото в последно време ще е трудно, щото май вече не се продават/или поне не съм виждал.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: ВНИМАНИЕ: АСПАРТАМ!!!
« Отговор #89 -: Юни 03, 2008, 21:07:46 pm »
 Билковина с глухарче




Универсален билков подсладител за чай, кафе, с нея се правят вълшебни торти, сладкиши. Съдържа каротин, витамин С, В2 и големи количества Р, Ca и Fe.  Вкусна и полезна билкова храна.   
                                                                     Легенда за билковината: Билковина от глухарче:Има древна легенда,че пролет и есен елфите, закрилници на цветята, орисали едно, едничко цвете, глухарчето, да цъфти през двата сезона, а през цялото лято да радва очите с яркожълтите си цветове. Когато цъфти глухарчето, древните българи казвали, че се ражда Ясно Сланце. Целебните му свойства се пазели в тайна от жреците , с него лекували камъни в жлъчката, и бъбреците, възпалние, възпаление на жлъчния мехур , анемия, атеросклероза, затлъстявяне, и особенно, когато момата иска да си избере ерген за мъж, хапвала повече от билковия сок от глухарче, да се втали да я харесат. Преданието казва, че на ден ако се изядат по 10 стъбла от глухарче, се лекува захарна болест, а салата от листата цери кръвта и засилва обмяната . Сега билковината от глухарче се ползваза пречистване на организма, на черния дроб и за елегантна фигура. Храна, която може да се яде до насита, и се използва спокойно и от диабетици.
http://www.biodarmedo.com/produkti.htm


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27