Автор Тема: ПРАВИТЕЛСТВЕН ТУПАНИК (фашизъм или рекет)  (Прочетена 16196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #15 -: Януари 08, 2010, 23:15:23 pm »

Имаше май някакъв закон за дълговете, ако не могат да ги съберат за 5 години отпадат?


Лично съм питала в НАП какво се случва с дължимите осигурвки след като изтече 5 годишната давност. Служителката мило ми обясни, че те се грижат и в края на 4тата година ти пращат някакво писмо, с което подновяват срока. Аз я питах:" А ако не получа писмото, а тя ми отговори - "Няма значение, важното е, че ние сме го пратили".  ;D Дори имаше някакъв абсурд, че НАП са изхарчили 1 млн лева за писма, за да съберат дългове от 1,5 мнл - цифрите са ориентировъчни. Аз ходих да подам декларация, че се отказвам от здравните осигуровки, защото няма да живея в България и ми направи впечатление, че на декларацията, която попълвах беше написано:
Име на задълженото лице: ..........
И аз им казах ама аз не съм задължено лице, а те ми отговориха- всички са  ;D
В нашата мила родина още с раждането си ставаш задължено лице, без право на избор. И преди да ми завиждате, че съм се оттървала от плащането на здравни осигуровки, ще ви кажа, че във въпросната деклация беше възможно да посочиш само 4 години напред, защото в компютърната им програма не можело да се въвежда повече  ;D и трябвало след още 4 да отида и пак да подам.  ;D
И аз се смея ама то не е за смях....
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 23:19:08 pm от eli »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #16 -: Януари 09, 2010, 13:07:27 pm »
@insomnia1304

За това като някой иска съвет от мен за живота му предлагам да почва да си изключва автопилотите в ума.
Аз лично осъзнах колко автопилоти има човек чак след като прочетох за пръв път материал които засягаше темата.
Излиза така че хората си имат авто пилот чрез които да не съзнават тоталното количество автопилоти.

Има такива които почват да се пробуждат с една малка презентация по въпроса.
Моя опит показва че можеш да използваш и илюзията за контрол над живота си против автопилота.
Просто трябва да нагодиш аргументите така че да застрашават илюзията.
Тези които деиствително си държат живота в ръцете изключват доста автопилоти несъзнателно.

А ако имаш волята и желанието да почнеш да ги спираш започваш да се озоваваш в небрано лозе.
За човек които почва тепърва да си сваля мисловните окови е трудно.
Просто трябва да спреш да съжаляваш че не се получава веднага и да не спираш да го правиш.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #17 -: Януари 09, 2010, 14:19:36 pm »
Имало ги е на хартия, вече и от там ги махат че дразнят окото. Хахахах. На кой му трябва комедиина телевизия когато има делфинчета (рибки) дето да задават хумористични въпроси. (без лоши чувства)


Е значи си осъзнал, че са само на хартия, щото хората се страхуват да си ги потърсят. ;D А ромите не.



Май се превръщам в психо щом се смея в лицето на задаващото се цунами от мъки. Наши са си лаината, ша си ги ядем са кво да се прави.

Не си-светът е оцелял защото се е смял.

Колкото до фекалиите-лошото е, че на повечето им харесва в тази тоалетна. ;D
Щото не са свикнали на нещо по-добро.Не искат нещо по-добро.5 века средновековен страх явно трудно се преодолява, още повече ако се насърчава. ;)

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #18 -: Януари 10, 2010, 11:11:40 am »
Края на 1997г. си направих фирма. До края на 2000-та г. си плащах ежемесечно здравните и социални осигуровки. Тогава/края на годината/ ми "падна пердето" и започнах да се питам за, какво снасям... всеки месец тези пари. Здравните осигуровки не влизат персонално в моя сметка и само аз да мога да се ползвам от тях. Здравеопазването ни не е на ниво и ако ми се наложи... да не дава Бог, ще си плащам допънително върху това, което съм внесъл досега. Със социалните осигуровки същатата работа... 40-50 год. ще внасям и след това я съм жив, я не да се ползвам от тях. А и като гледах пенсионерите...
От началото на 2001год. съм спрял да плащам тези осигуровки, та до ден днешен. Тогава в за-кон-Я пишеше, че осигуровките са препоръчителни, а не задължителни. Незнам как е сега и дали е променен вече, а и не ме интересува.
:)
Вече 3 години не плащам и данъци!

НЕ ИСКАМ да ставам спонсор с личните ми средства за цигански помощи, паразити политици и терористични войни.

Тези, които плащат данъци, осигуровки и т.н., са спонсори на СВЕТОВНИЯ ТЕРОРИЗЪМ, защото с техните пари се плащат заплати и оборудване за "нашите мироопазващи сили" в АФганистан, Ирак, а скоро и в Йемен... :nea:
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 11:13:42 am от Гален »

Max

  • Гост
Re:"Честито" с новите закони за осигуровкит
« Отговор #19 -: Януари 10, 2010, 11:29:53 am »
Това с данъците как го постигна бе, човек???
Аз съм бил глобяван от данъчните и глобата беше със 120% по- висока от данъка, който е трябвало да платя.Тези ,които са го отнесли като мен, се сещат за кой случай говоря.


В края на темата /вероятно ще е дълга/ на всички ще им бъде ясно какъв е изходът.
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 13:39:36 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #20 -: Януари 10, 2010, 13:16:27 pm »

В края на темата /вероятно ще е дълга/ на всички ще им бъде ясно какъв е изходът.

Да не е живот на Сейшелите или други офшорни зони  :blush: ;D

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #21 -: Януари 10, 2010, 14:02:34 pm »
В момента е малко трудно да не плащаш данъци,особено ако искаш да имаш някакъв бизнес,дори и малък.
Аз бях закъснял с внасянето на осигуровки с около месец и ми запорираха веднага банковата сметка.
Това е явно от скоро,защото и минали години ми се е случвало да закъснявам с месеци и освен лихвите ,други проблеми нямаше.
Ако някой ми каже начин ,безнаказано да не си плащам осигуровките ,ще съм много благодарен :)

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Честито" с новите закони за осигуровкит
« Отговор #22 -: Януари 10, 2010, 15:29:05 pm »
Е значи си осъзнал, че са само на хартия, щото хората се страхуват да си ги потърсят. ;D А ромите не.

Абе трябва да ти кажа че се получава различен резултат когато ромите търсят помощи сравнение когато някой друг търси.
Бабата беше на легло, полу умряла жената и три месеца не могат да и се извадят документи за социалните работи. Три пъти им казваме - с инсулт е не може да говори и да се движи те ми разправят доведете я. Хартията казва - имаш документи взимаш пари. Практиката казва - След като най-накрая извадихме документите в съвета казаха така "с тия пари циганите храниме - ако искаш да ти пратя две циганки да я НАГЛЕЖДАТ, не да я гледат - ТОЛКОВА."
Еи сега точно сме станали циганска станция тука да ни гледат какво имаме вкъщи.

Закона какъвто и да е практиката показва че Българите като мнозинство можеш да им завреш да плащат всякаква таксичка била тя смислена, безмислена, законна, полузаконна или абсолютна гавра. И те ще си я плащат докат са живи. Ако някой нададе глас му запушсват устата докато другите мишки се крият. Оня ден в ПРЕПЪЛНЕН тролей някво пиянде щеше да изнасили жена. 20 секунди пищи за помощ от цяла тумба навалица няма кой ГЪК да каже. Някой ная накрая се сетил да и помогне и извикали полиция. Да ама овцата си тръгнала и оня останал с куките, познай колко време ще го държат без някой да придеви обвинение и да свидетелства.

Да се намираш в на място където те уволняват защото си честен работник или си търсиш нормални човешки условия моля ти се.
И да има сегашен Ботев и Левски няма да са толкова глупави да се че да се занимават с тая паплач. Ретотика е това че у един човек лежи колкото величие толкова и мерзост. Въпроса е с какво борави в момента. А в момента е явно на какво прилича мнозинството.
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 15:30:33 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:"Честито" с новите закони за осигуровкит
« Отговор #23 -: Януари 11, 2010, 12:56:44 pm »

Това с данъците как го постигна бе, човек???
Аз съм бил глобяван от данъчните и глобата беше със 120% по- висока от данъка, който е трябвало да платя.Тези ,които са го отнесли като мен, се сещат за кой случай говоря.


В края на темата /вероятно ще е дълга/ на всички ще им бъде ясно какъв е изходът.


Как така "как"?!
Решаваш и спираш.
100% ми се трупат на задника, но важното е, че съм изритал от съзнанието си Страха с, който ни манипулират... :)
Врякат:"Ще те глобим, ще ти конфискуваме движимото имуществото" и т.н.
Ще бъда глобен, ако си платя глобата собственоръчно. ;) Не виждам по друг начин как ще стане. С доста зор, ако могат да ми конфискуват движимото имущество, какво ще го правят? Ще си го наврат в ...! Ами ако не сме малцинство/такива като мен/, а мнозинство, съвсем няма да има какво да правят със стари ел. уреди, мебели и т.н. Най ще ги заболи, защото ще започнат да осъзнават, че на страхливата паплач започва да се нормализира функцията на мозъчната система! А щом това се случва, работата става дебела...

Досега не са ме търсили тези кожодери, но потърсят ли ме, ще ги размотавам яко по всички параграфи... и няма да се надупя ваднага страхливо.

Тебе са те глобили, защото си тръгнал по свирката им. ;D

Добре е Овцата да се събуди и да спре сама да си подлага гърбината за дране, защото тези безбожни данъци са си дране погледнато отвсякъде.
Какво представляват местата за плащане на данъци?! Образно казано, това е една кланица, в която Овцата наречена човек собственокрачно/без да я ръчкат с остен/ отива за поредното/ежегодно/ одиране. Отива самичка, защото остена, който я води е незабележим с просто око, той е невидим и се намира в съзнанието й. :D
Невидимият остен се нарича СТРАХ.
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 12:58:48 pm от Гален »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #24 -: Януари 11, 2010, 13:04:34 pm »

В момента е малко трудно да не плащаш данъци,особено ако искаш да имаш някакъв бизнес,дори и малък.


Аз имам бизнес и не плащам, както казах по-горе от 3год.


Аз бях закъснял с внасянето на осигуровки с около месец и ми запорираха веднага банковата сметка.


Запорирват ти я, защото я имаш. Аз нямам банкова сметка. Даже не знам как се теглят пари от банкомат. Ако ми предоставят карта и ме оставят пред банкомат, ще го гледам като "голям камък"!
Не ползвам "услуги" на банкстерите!
Наложи ми се само един път преди около 5 год., за около 6 месеца да ползвам тяхна "услуга", защото продадох имот и сумата бе доста големичка, а купувача бе доста съмнителен... Скоро обаче реинвестирах и сметката бе закрита. Друг е въпроса, че май получих микроинфаркт в банковия клон, когато се наложи аз да купувам и превеждам в случая пари по друга сметка. Служителката и щукна да се изгаври с мен и пред купувача каза, че в сметката ми нема пари. Изчезнали са! Обля ме студена пот и накаква странна вълна премина през цялото ми тяло. После се усмихна и ми каза, че това е майтап. Ако бях реагирал след този "майтап" по един начин... сега нямаше да пиша тук, а да я лежа....

Защо не са ме барнали... за този период от време за неплащане на осигуровки, не мога да ти кажа!

Наскоро, както казах в друга тема купих имот в планината, но не съм се възползвал от "услугите" на престъпните банкстери. Сумата отново не бе малка, но предпочетох да не се предам на Страха от това да ме оберат и пораженчески да побложа дупе на МОШЕниците...

И двата престъпни клана- организираната престъпност и банкстерите се гушат под едно и също "майчино крило". Надявам се знаеш кое е?! ;)

Представяш ли си тези, които ги тресе страха, спре да ги тресе и решат НАКУП да си изтеглят париците от алчните и ГАДни-МОШЕнически ръчички?!
Балона-"банкова система" така яко ще гръмне, защото реалните пари с в пъти по-малко от виртуалните, които раздават така щедро на баламурниците и ги заробват.
Еееех мечти. ;D


Ако някой ми каже начин ,безнаказано да не си плащам осигуровките ,ще съм много благодарен


Такъв начин по техните правила за сега незнам, но ако спре да ви тресе Страха и се събуди борбения ви Дух, може и да изплува отнякъде... ;D

Аз на Страха от наказание за неплашане на осигуровки, съм му дал команда "Свободно"...! :)


Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #25 -: Януари 11, 2010, 14:49:05 pm »
Хахахаха, ще видим дали съдия изпълнителите ще те отбягват защото ги отблъскваш с самоувереност (:

Хората за дългове ги съдят без да ги викат дори в съда.
А с боклуците какво ще правят си е тяхна работа. Важното е да ти ги вземат не да паравят нещо с тях. Щом взимат телевизори от 93та година прави си сметка.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:"Честито" с новите закони за осигуровките
« Отговор #26 -: Януари 11, 2010, 16:59:32 pm »
Незнам, какво ти е смешно, но като ти гледам злорадото хихикане и коментар, явно си си подложил/а дупенцето на "осигурителния садомазохистичен секс" ;) в тази незаконна република! >:(
Както е незаконна републиката, така е незаконно да ме ЗАДЪЛЖАВАТ да се осигурявам. Мой проблем е какво ще правя когато остарея или недай си Боже разболея!
Ако има осигуряване, то трябва да е както в някои "бели" държави. Внасяш, но в ТВОЯ ЛИЧНА сметка! Наложи ти се-теглиш!

През оная... ми работа е "съд", съдия изпълнители и всякакви други репресивни структури! :)
Ако в един вход от 10 домакинства има 4-5 събудени и решени да се борят, съдия изпълнителя доста ще се замисли дали да звънне на поредния "длъжник", защото ще му е пределно ясно, че ще яде дървото даже и да има подкрепа от малоумни милиционери.
Но както е тръгнала работата с тези финансови катаклизми и без осъзнаване на овцата ще има начупени съдийски главици решили да "работят за благото на родината". Ще отънее овчия джоб и доста тъпи разходи ще отпаднат от листата принудително. Той няма да има парици за хапване днес, а ще внася за илюзорното светло бъдеще. ;D


Я да те попитам като автор на темата ти защо се осигуряваш?
Защото мислиш за светлите си бъднини?
Защото те тресе страха да не ядеш сопата...?
Защото работиш за някой и той ти ги внася като ти ги отдържа от заплатата без право да мъркаш?
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 17:01:00 pm от Гален »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Честито" с новите закони за осигуровкит
« Отговор #27 -: Януари 11, 2010, 18:44:36 pm »
Незнам, какво ти е смешно, но като ти гледам злорадото хихикане и коментар...

Я да те попитам като автор на темата ти защо се осигуряваш?
Защото мислиш за светлите си бъднини?
Защото те тресе страха да не ядеш сопата...?
Защото работиш за някой и той ти ги внася като ти ги отдържа от заплатата без право да мъркаш?

Не съм плащал осигуровки до сега, нямам и намерение за в бъдеще.
В момента съм безработен защото предпочитам да ям по малко и да харча по малко вместо да си продам душичката на някоя от множеството отрепки които искат да им се лиже задника за 400-800 лева. И освен лизането да върша работа за 3ма души 6 дена в седмицата по 12 часа защото другите орепки в държавата с радост си дават гз.

То не може само да си харчиш нервите. По едно време цялата работа става толкова смешна че е трудно човек да се въздържа.

Ако имаш предложения за работа - в очакване съм.
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 18:53:33 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:ПРАВИТЕЛСТВЕН ТУПАНИК. (фашизъм или рекет)
« Отговор #28 -: Януари 12, 2010, 00:37:25 am »
Тук у нас май гледат да кантролират само парите.Нищо друго. И само дай. Ако може и без "на" (вземи). И засега сме на работа.
Кой ли ще изобрети фотосинтеза за човека.Поне вече има и кво да са диша, особено в градовете  ;D ;D

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:ПРАВИТЕЛСТВЕН ТУПАНИК (фашизъм или рекет)
« Отговор #29 -: Януари 12, 2010, 10:17:26 am »
Седя преди минути на компа и от телевизора чувам "тези които не си плащат осигуровките с новите закони ще ги тряскат с по 500-1000 лева глоба." С оглед на това къде се намираме ми се струва че ще важи и за тези които не могат да си ги плащат а не само тия дето крънкат работа на черно.


В допълнение по темата.

1. Искат да глобяват защото не ходиш по профилактични прегледи.
2. ДДС върху пощенски практи над стойност 30 лева.

- Имам чувството че новородените данъци, такси и глоби няма да спрат до тук така че ще се обновява темата...

Не мога да разбера кой ИДИОТ(освен комунистите) реши ,че Фашизма е най -  голямото зло на този свят! Ако Бенито Мусолини разбере,че го сравявате с Неискащия да се деполитизира от БКП бойко ще се обърне в гроба.Ако бяхте прочели поне мъничко щяхте да разберете ,че Мусолини е направил доста добри и хубави неща за Италия и то в ужасна криза !
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 12:26:19 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
4858 Прегледи
Последна публикация Март 15, 2008, 12:04:22 pm
от Доктора
0 Отговора
10661 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
16892 Прегледи
Последна публикация Май 20, 2011, 14:57:50 pm
от adani
4 Отговора
6570 Прегледи
Последна публикация Януари 03, 2010, 18:15:10 pm
от Морфей
0 Отговора
2715 Прегледи
Последна публикация Януари 24, 2010, 10:00:57 am
от baradj

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27