Автор Тема: Съществува ли организирана анти-масонска дейност?  (Прочетена 33947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2009, 02:56:50 am »
Защо "разсъждаваш" само върху последната част на изречението?

Защото, умнико, онзи, който е организирал всичко това, първо си е помислил за края на изречението.
Помислил си е "този закон не трябва да се прилага с трайна практика.Какво да направя?"

А в кой момент законът се е превърнал във фарс? В момента, в който този, който го е измислил, е имал глупостта да го обяви публично, така че правилният човек да се замисли как да го контрира.

Да се бориш с тайно общество от обществена, открита позиция? Нима този, който е измислил закона, е бил толкова тъп? Разбира се, че не.

Това, гений такъв, говори, че този, който е измислил закона, е искал да се вземат мерки против неговото случване.Което значи, че е бил един от тях.

Какво значи това, че е бил един от тях? Означава, че е бил в пирамидална структура, където ниските нива не знаят мотивите на високите нива.Защото тези, които са искали да затвърдят позициите си, са поръчали този закон преди неподходящият човек да се сети да го измисли, и да го контрират още преди правилният човек да се сети да го състави на тайна, а не обществена основа.

Не ме карай да гледам със снисхождение на опитите ти да ми видиш в главицата.Много добре познавам неспособстта на националиста да мисли като хората.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 02:59:34 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2009, 03:16:02 am »
Празнословие! ;D
Продължавай в същият дух. :) Жалкото е, че не се усещаш.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2009, 08:48:50 am »
Празнословие! ;D
Продължавай в същият дух. :) Жалкото е, че не се усещаш.

Защо да е празнословие. Очаквах да продължи разговора по същество, както искаше. Изложеното е напълно логично и не са квалификации. Този сценарий, логичен за случай с участието на масон (Богдан Филов), нима не е разглеждан? Не би трябвало да се продължава в същия дух. Не и след толкова писано за масони и евреи.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2009, 10:43:05 am »
Защо да е празнословие.

Празнословие е. Така мисля аз. Това са си негови разсъждения. Според теб и него може да е логично да е така, но според мен не е.

Този сценарий, логичен за случай с участието на масон (Богдан Филов), нима не е разглеждан?

Чувал съм за съмненията, че Филов е бил масон.
Чувал съм също, че в едно българско село, в един ХРИСТИЯНСКИ храм има ИКОНА на, която е изографисан турски бей с фес... Май съм срещал в твои мнения, че не всичко е "черно" и "бяло". Изводите оставям на теб Ванка... :)

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2009, 10:53:37 am »
Празнословие! ;D
Продължавай в същият дух. :) Жалкото е, че не се усещаш.

Гален, не са празнословия, това е опит за разбиране на начина на мислене на определени хора. Вземи по елеметарния пример: "крадеца вика, дръжте крадеца" и добави най-разнообразни и хитри "маневри" и ще разбереш за какво ти говори Спорта

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2009, 11:15:10 am »
emilkos, мисля, че съм наясно с повечето манипулации и "маневри" на...
Също мисля, че с приемането на този закон такива няма.
Всички сме правили грешки, а и повечето от нас се учат от тях.
Аз поне си ги признавам като ги видя. За момента съм сигурен, че не греша. Мога да подкрепя тази моя увереност с цитати от българският фолклор за да се уверите, че отрицателното ни отношение към евреите датира от по-стари времена. А както се знае, масоните са си техни марионетки вършещи черната им работа. Свързани са...! Виж каква е окраската на змията на една от сръбските марки, които е пуснал Елиън на предната страница-"еврейска"давидова звезда.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 11:29:17 am от Гален »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2009, 12:56:24 pm »
Гален, ти си типичен пример за кон с капаци, какъвто е всеки националист.

Защото национализмът представлява интелектуален материализъм - отказа да се приема нова информация и да се поддържа стара неактуална информация и убеждения на всяка цена.
Религиозността също е форма на интелектуален материализъм.И общото между религиозността и национализма са, че и двете са капаци.

Това имам предвид, когато казвам, че не искам да си имам работа с националисти.Вие не ползвате логика, факти или аргументи.Вие сте коне и ми е смешно, че главната грижа на националистите може да бъде тема като масонството и тайните общества, защото това са наднационални, надполитически и надрелигиозни обществени структури, за които просто нямате достатъчно широко възприемане и следователно се опитвате чрез интелектуален материализъм да си обясните една отворена и вечно динамична система на манипулация.Няма как да стане.Защото с вашия начи нна мислене не ви бива за много, освен за гледане на телевизия - тя просто е сътворена за хора като вас.

Затова твърдя, че интелектуалният материализъм - това е великият уред на тайните общества.Без него тях нямаше да ги има, сиреч без да бъдат поддържани от националистите и вярващите, нямаше да бъдат сттруктурирани така и да действат по познатия начин, а по коренно различен.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 12:57:58 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #52 -: Октомври 23, 2009, 13:00:22 pm »
Мисля, че по определение националистът е пристрастен, което автоматично го излага на опасността да гледа полярно (едностранно, черно-бяло). Това, разбира се, не е задължително. Нито пък да имаш пристрастие, те прави по-глупав. Но това, за което става дума сега е, както казва Еленко Ангелов, да сложим всичко на масата.

Има нещо много просто, от което националистите бягат. Те не искат да признаят, че евреите (тайните общества) са постигнали идеалът на националиста. Над тях е само Бог (там техния, който и да е) и Идеята (която те изповядват). Те не са обвързани с правила и техники за постигане на Идеала си и приближение към Бога си. Те използват всичко, което имат, за да изграждат своя свят.

Евреите са овладели Третият път и националистите напразно се опитват да ги вкарат в по-тясна рамка. Евреите не само не се притесняват да са от едната или от другата страна, както им е изгодно. Те преди всичко са са ИЗВЪН играта, която играят националистите. Те просто нямат достоен противник, защото освен тях никой на Земята не владее Третият път.

Защо националистът не иска да проумее, че мястото му не е на сцената на добро-зло, светли-тъмни, а мястото му е точно на Третият път? За тези му забежки не малка роля имат т.н. „Светли сили”, с които националистите от около столетие се идентифицират. Това е съдбоносна грешка. Както не е вярно, че евреите са от тъмната страна единствено, така не е вярно, че национализмът може да се постигне със светли инструменти единствено. Откога националистът тачи повече инструментите от Идеята си? Защо се ограничаваме в средствата?! Не играем ли играта на някого другиго? Няма лошо, ако искаш да си Светъл, вземаш алтруизма на въоръжение и ставаш божа кравичка. Но това не е национализъм.

Националистите все лелеят за последната битка, в която най-накрая Доброто ще победи. Но това е мечтата на Светлите. Един националист не се занимава с надмощие, защото на пътя му не стои нищо. Той е на третия път. Ако му предложат две алтернативи, Той ВИНАГИ НАМИРА ТРЕТИЯ ПЪТ!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2009, 13:24:10 pm »
Да, добре казано...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2009, 14:37:44 pm »
 ;D............и плеснали с ръце бившите националисти, а сега интернационалисти Иван и Спорта, па се прегърнали... ;D  ;D  ;D

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2009, 16:00:34 pm »
;D............и плеснали с ръце бившите националисти, а сега интернационалисти Иван и Спорта, па се прегърнали... ;D  ;D  ;D

Не, не съм бивш. Съвсем настоящ съм си. Но съм сам, защото в момента (а може би винаги е било така на Земята) съществува само национализъм, който може да се определи с фразата "Аз съм!". Просто показвам какво е нужно. Става дума за принципни положения, които са замъглили представите за национализма и той се е превърнал в политическо учение. В учение за масите, за народа и пр., което е много далеч от "Аз съм".

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #56 -: Октомври 24, 2009, 10:26:36 am »

Не, не съм бивш. Съвсем настоящ съм си.


Извинявай помислих, че си преминал на "другия тротоар...". :hi:


Но съм сам


Не си сам, до теб съм аз и други, но сме малко...

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #57 -: Октомври 24, 2009, 17:07:04 pm »
Има и се казва XNETBG.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #58 -: Ноември 01, 2009, 16:18:59 pm »
Напълно съгласен съм с мнението на спорт-здраве относно национализма. Както се казва Thanks but no thanks  :)
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

Неактивен Stalin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Съществува ли организирана анти-масонска дейност?
« Отговор #59 -: Декември 04, 2009, 19:11:12 pm »
Чел съм , че навремето в САЩ е имало антимасонска партия. В днешни времена има един кандидат за президент -Линдон Ларуш ,който е бил политически затворник издава списание.       В България Георги Димитров също е бил против масоните за ,което от мавзолея му не остана и следа, можеха да сменят предназначението на сградата ?? За разлика от него големият враг на САЩ и капитализма Фидел стои несменяем -защо? Защото не е забранил масонските лоджи, както е било в повечето соц. страни. Наистина в днешно време можем само да мечтаем за такива закони ,които Богдан Филов е приел и жалко ,че няма паметници и улици с неговото име , но това е лесно обяснимо във времето в което живеем,а именно времето на пълното чифутско дерибейство по целият свят. >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27