Автор Тема: В миналото се ражда бъдещето  (Прочетена 11810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #15 -: Декември 20, 2009, 12:02:57 pm »
Iris,трябваше да го прочета 4-5 пъти за да вникна :-X ;) :) ;D :P
Roswellчо ;D
Признавам си че написаното е доста неподредено и още повече неизчерпателно. Темата е прекалено сложна за да мога да напиша нещо повече. Дори и да имам някои идеи, доста трудно ми е да ги формулирам по ясен и разбираем начин, ако въобще е възможно. Висшите светове са прекалено динамични и абстрактни и едва ли съществуват подходящи думи, които да ги опишат.


      Но знаеш  ли  Ирис  колко  е  успокояващо  да  знаеш  нещо  което  ще  се  случи,  не  след  хилядолетия  а  утре  или  след  няколко  дни!!

Всъщност времето е без значение. Важното е, че нещото ще се случи. Разбира се с подобни мерки съзнанието на въплътената личност никак не е свикнала и се плаши от тях. То така или иначе престава да съществува след края на инкарнацията. Колкото до това, което може да се случи утре, в много случаи то може да се предвиди дори и чисто логически (а също интуитивно или чрез свръхсетивно възприятие). Наистина в много случаи няма как да се предвиди, защото се случват и случайни събития, поради свободната воля на хората. Тези събития обаче са маловажни от гледна точка на човешката душа, доколкото могат да предизвикат временно изменение в плановете й, но не и да ги предотвратят. Да не забравяме също, че от значение е как ще реагираме на ситуациите в живота ни, а не самите ситуации.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #16 -: Декември 20, 2009, 18:05:06 pm »


  Наистина в много случаи няма как да се предвиди, защото се случват и случайни събития, поради свободната воля на хората.  Да не забравяме също, че от значение е как ще реагираме на ситуациите в живота ни, а не самите ситуации.
       Важното  е  да  знаем  какво  ще  се  случи,  за  силните  това  е  успокояващо,  за  слабите  плашещо!!  Но  много  ме  учудва  от  къде  си  прочел  или  са  твои  собствени  съждения,  че  личноста -  Разбира се с подобни мерки съзнанието на въплътената личност никак не е свикнала и се плаши от тях. То така или иначе престава да съществува след края на инкарнацията. [/color] Това  изобщо  не  е  вярно,  личноста  не  умира,  тя  само  се  развива,  познавам  се  от  четири  минали  и  един  настоящ  животи  винаги  съм  бил  една  личност  и  смея  да  твърдя,  че  смъртта  засяга  само  тленното,  от  този  свят  си  отиваме  със  спомените,  с  емоциите,  и  негативите си  и  те  пътуват  и  в  следващите  инкарнации!   
        Тези събития обаче са маловажни от гледна точка на човешката душа, доколкото могат да предизвикат временно изменение в плановете й, но не и да ги предотвратят.
       Няма  маловажни  неща  в  развитието!  И  още  душата  не  се  развива  по  план  има  само  цел!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #17 -: Декември 20, 2009, 20:29:55 pm »
Разбира се с подобни мерки съзнанието на въплътената личност никак не е свикнала и се плаши от тях. То така или иначе престава да съществува след края на инкарнацията. [/color] Това  изобщо  не  е  вярно,  личноста  не  умира,  тя  само  се  развива,  познавам  се  от  четири  минали  и  един  настоящ  животи  винаги  съм  бил  една  личност  и  смея  да  твърдя,  че  смъртта  засяга  само  тленното,  от  този  свят  си  отиваме  със  спомените,  с  емоциите,  и  негативите си  и  те  пътуват  и  в  следващите  инкарнации! 
 
Може би грешката е моя, че не поясних какво разбирам под личност. За мен личност и индивидуалност са две различни неща. Личността си ти, Димитър, който ще престане да съществува в края на тази инкарнация. След смъртта ти ще излезеш от ролята на Димитър, която играеш. В следващото въплъщение ще приемеш друга роля, също временна.

 
        Тези събития обаче са маловажни от гледна точка на човешката душа, доколкото могат да предизвикат временно изменение в плановете й, но не и да ги предотвратят.
       Няма  маловажни  неща  в  развитието!  И  още  душата  не  се  развива  по  план  има  само  цел!
Ако нямаш план за постигане на целите си, значи разчиташ единствено на случайността. Но ти може би разбираш думата „план“ в твърде тесен смисъл, където всичко е буквално и ясно написано точка по точка и за душата/човекът остава само желанието да го спазва. Няма такова нещо.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #18 -: Декември 21, 2009, 16:32:41 pm »
       Привет,
       В  интерес  на  истината  винаги  мненията  на  Ирис  са  ме  карали  да  се  замислям  и  то  сериозно!  Пример - "Ако нямаш план за постигане на целите си, значи разчиташ единствено на случайността."  Знам,  че  план  няма!  Планът  е  рамка,  а  всяка  рамка  ограничава  свободната  ни  воля,  но  няма  и  случайности  защото  случайностите  отхвърлят  логиката,  а  разума  без  цел  и  логика  е  нещо  друго,  но  не  и  разум!  Следователно  Ирис  не  е прав!
       НО,  ако  приемем,  че  всяко  наше  решение  е  правилно  тогава  и  само  тогава  когато  не  противоречи  на  закона   за  Хармонията  и  на  скритата  и  открита  логика  и  обратно  за  неправилните  решения,  то  рамката  е  налице!  Ако  приемем,  че  друг  определя  условията  то  някои  ситуации  задължително  ще  ни  се  сторят  като  случайности!  Следователно  Ирис  е  прав!  Да  ама  не,  има  грешка  нали
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #19 -: Декември 21, 2009, 17:42:44 pm »
     :hi: ;D За мен е удоволстивие и чест да чета, както трудовете на Митко така и на Ирис за мен сте постигнали много, а и за всички останали разбира се. Незнам кой прав, кой крив не е и моя работа, нищо лично. Правия се накланя кривия се изправя това закона.
 Ако не проектираме правилно свободната си воля, то тя отпада като такава. Ползата може и да никаква това имам предвид.
Хубаво е човек да има план, но е хубаво и да знае на коя свирка играе и на кое хоро се хваща, ако може да играе хоро зазбира се. Хубаво е и човек да знае кой и какво искат от него и накрая той самият какво иска и от кой. Всичко е написано и е ясно, Остава само акта на свободната ни воля да бъде осъществен. Сложна работа. Свободната воля не е вълшебна пръчица за съжаление. Тя е само отправна точка която са ни подарили и то не случайно. Случайностите са несбъднали се неслучайности следователно пак не са случаини. Това не означава, че всяко наше решение е правилно, даже напротив.
И накрая по темата искам да кажа ,че за мен има минало но няма бъдеще има само настояще .Браво на Roswell за хубавата тема.
« Последна редакция: Декември 21, 2009, 17:46:57 pm от fishbone »

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #20 -: Декември 21, 2009, 18:02:01 pm »
Просто и аз съм изумен......Mitko и Iris...заслужава си всеки ваш пост.Браво,казвам го за пореден път и аз :hi: :hi:
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #21 -: Декември 21, 2009, 20:16:48 pm »
Просто и аз съм изумен......Mitko и Iris...заслужава си всеки ваш пост.Браво,казвам го за пореден път и аз :hi: :hi:
Roswell
Пусни и ти някой коментар, стига си седял на жури скамейката :)

Мен много ми харесват тези концепции за "тук и сега" и моментите на "различно" възприемане на времето. Един вид, че то "тече", но само от наша гледна точка, от друга може да е спряло в някое езеро :)
Тук идва въпроса, ако си на друго място, друга вълна, означава ли това, че може да има "време" в което няма действие-последствие?

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #22 -: Декември 21, 2009, 20:37:10 pm »
Наслаждавам се на отговорите ;D ;D . Не мога да пусна коментар защото все не разбирам достатъчно от тези неща.Отговорите ви (на всички) много ми помогнаха да осъзная някои неща,за което благодаря. :hi: ;) .Няма смисъл да спамя и да повтарям същите отговори,които вече са били постнати. :drinks: :yes:
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #23 -: Декември 24, 2009, 12:02:25 pm »
Нашето днес е невъзможно без вчера, а утре- без днес и за да бъде утре светло и чисто нека днес си простим за всчко както на другите така и нса себе си, нека се обърнем с ЛЮБОВ НАЗАД И ПОГЛЕДНЕМ ТАКА И УТРЕ, А ДОВЕЧЕРА Е БЪДНИ ВЕЧЕР НЕКА СЕ ИЗПЪЛНИМ СЪС СВЕТЛИ ПОЖЕЛАНИЯ КЪМ ВСИЧКИ ХОРА, КЪМ ЗЕМЯТА И РОДИНАТА И ДА СИ ПОЖЕЛАЕМ МИР, ЛЮБОВ, БЛАГОДЕНСТВИЕ, РАДОСТ И НЕКА БЪДЕМ!

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #24 -: Декември 24, 2009, 15:30:00 pm »
точно така LORA_DANA ;) ;) :)
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #25 -: Декември 24, 2009, 20:40:19 pm »
Тук и сега се определя какво ще е бъдещето,но това тук и сега зависи от постъките в миналото.Тук и сега всеки човек определя бъдещето си с свойте действия постъпки и тн също така всичко на тази планета(животни,храсти,планетарният дух,и всякакви същностни),вселена и тн взависимост от постъките се определя бъдещето.Тук и сега се гради бъдещето това тук и сега после става минало.Затова и се казва,че в миналото се ражда бъдещето.Всичко е поправимо тук и сега(почти всичко свързано с даденият човек стига неговият Висш Аз да не иска друго)Важно е да осънаваме действията и постъпките си  тук и сега защото те градът нащо бъдеще външните обстоятелства са част от преживяванията.Хората си мислят с тъга(или радост) за миналото и гледат плахо(повечето)в бъдещето си.Живейте радостно тук и сега и бъдещето ще бъде такова какво е било миналото,но съзнанието ни трябва да живе само тук и сега,а не плахо и несигорно да гледа бъдещето.Сега някои ще си помислят ами нищо не е сигорно защото имам кредит храня семейство и тн...и зависят и външните неща.Не външните неща са просто преживявания и щастието на човека не зависи от тях,а от самият него.Какво като имаш косур имоти и банкова сметка с милиони пак може да си нещастен и тъжен,също и щастлив както и обратното да си беден и щастлив,но и нещастен това зависи от теб самият не от държавата не от банката не от съпругат ти или съпругата ти,а от самият теб!Повечето хора осланят щастието на материалното и на парите като ходят по купони и всякакви неща.Това не е щастие,а временни удоволствия към които хората се пристрастяват като наркомани които си търсят своята доза дрога.Щастието го има,но то не трябва да се обвързва с удовоствията(временните).Така е с всичко останало.
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 20:58:56 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #26 -: Декември 25, 2009, 10:38:34 am »
Мнаго си прав(а), седере, но има и една подробност- празници са и покупките,  КОИТО  се правят от Любов към обични хора, а именно там е красотата -да правиш нещата от Любов, а и е важно да се знае, че парите са онзи катализатор, който показват истината за човека, аз обичам празниците и пазаруването именно защото мога да зарадвам близки и приятели и не с големината на покупката , а с радостта от споделените чувства. Атук и сега е всеки един миг и е добре в тези мигове да има радост, любов, доверие- така имаме светло бъдеще, защото кармата това са не само отрицателните връзки, но и връзките на Любовта и е важно не кой е срещу теб, а кой е до и зад теб, а това се определя от вчера и днес.
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:В миналото се ражда бъдещето
« Отговор #27 -: Декември 26, 2009, 23:37:20 pm »
   Така или иначе става въпрос за раждане.  :hi: Бъдещето се ражда сега, а да видиш миналото откъм бъдещето. Това е вече изкуство но е твърде парализиращо. Днес се роди едно минало, което всъщност може и да не е минало. Някой ще забере ли?
 Утре се ражда друго такова, толкова е неизбежно. Всичко е свързано и това е ясно за маса хора.Е и.? ...ще каже някой. Ако греша да не казвам...?: ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27