Автор Тема: Изнасяне на цели производства в Китай, Индия и останалите развиващи се  (Прочетена 2819 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Това решение на западния капитал изкара на улицата ХИЛЯДИ работници и доведе до масова безработица! Оня ден гледах "How it's made" как в една фабрика на на границата на Китай с Индия ако не ме лъжи паметта как правеха коли. Оказа се, че с МИНИМУМ персонал, ЕВТИН и роботизирана техника, заводът беше в състояние да произвежда по 350 автомобила НА ДЕН! И тая кола докато достигне до българския пазар ще е с 10тократно по-голяма себестойност от заводската й цена :diablo: Как да си я купя? Да опирам до банката е най-глупавото нещо.
Вуйчо ми, който пътува и е имал време да поогледа как е в Щатите, ми каза, че там кола на втора ръка е 50$! Тук е минимум 1000$. Това е безумие! :mad:

И сега ми кажете как няма да има рецесия? Свръхпроизводство, малко количество ЕВТИНА работна ръка и липса на купувачи! Това ако не е конспирация, напускам този форум! ???


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Ми не е конспирация, защото е нещо явно и никой не го крие.  ::)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
В САЩ е нормално най-старите коли да са много евтини. Защото ремонта започва от 60$ на час, а в по-скъпите сервизи (разбира се, не за евтините коли) е по 120$ на час. И това само труд и без частите.
Сега, може да си го пресметнеш, ако купиш някоя кола за 50$, но вътре има да се сменя скоростна кутия, едно друго, не знам си какво, може накрая за да я повкараш малко в движение да се бръкнеш не 1000, а 3000$. Отделно от това, понеже колата е много стара и карана, пак може да ти изкиха нещо съвсем друго и ново.
Ето затова има коли по 50$.

Освен всичко, като сметнеш, че минималната надница, дори и метач да си отива към едно 70$ на ден, хората нямат време да се дупят под колата за да я оправят сами. Отделно от това, не знам за щатите, но в Канада е абсолютно забранено да ремонтираш кола на улицата. Ако имаш собствен гараж, ок, ако не, на улицата не може. Само ако някой съсед те мерне с отворен капак и да ровиш вътре, звъни веднага в полицията, те идват и ти съставят глоба.

А, да, и сега се сетих. Ако тая 50 доларова кола ти изкиха някъде по магистралата, само за да я разчистиш от там (а това е задължително), ще ти идат едно 500-700$. На доста от градските магистрали даже няма аварийна лента. Развали ли ти се колата, блокираш движението. Това се следи с камери (има едни електронни табла, на които пише "ако имате проблем, стойте си в колата, ние ще дойдем веднага"), та само да ти спре колата на магистралата, и моментално се изсипват 2-3 влекача + 2-3 патрулки да разчистят. И познай колко струва разчистването.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Ми не е конспирация, защото е нещо явно и никой не го крие.  ::)
Още по-зле значи >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27