Автор Тема: Разкрит е кода на Хрониките на Нарния  (Прочетена 4300 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Разкрит е кода на Хрониките на Нарния
« -: Януари 07, 2010, 17:45:15 pm »
Разкрит е кода на Хрониките на Нарния.
На този сайт; http://www.planetnarnia.com/, е обяснена книга и филм, в която се дава обяснение за тайния код във фантастичната книга за деца, оказва че Луис публикува познанията си по средновековна астрономия. За днешен човек обясненията на средновековието са наивни, но Луис не е смятал така. Според него тези интерпретации са със философски смисъл, От торентите може да се изтегли и документален филм с автора и други специалисто по творчеството на Луис. Не знаех, че Луис е бил любител астроном, посещавал е редовно Гринуичката осерватория, и дори веднъж е казал, "Ако имате божество, то трябва да е космическо", не племенен идол.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Ladox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Разкрит е кода на Хрониките на Нарния
« Отговор #1 -: Януари 19, 2010, 18:04:48 pm »
Чел съм и седемте книги от поредицата и още ги имам,но не съм забелязал нищо  :unknown:

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Разкрит е кода на Хрониките на Нарния
« Отговор #2 -: Януари 19, 2010, 18:15:16 pm »
За да го разбереш, трябва да сте чели книгата ма Уанд или поне да се гледа филма по ББС, има го на торентите, лесно се намира. Освен това за да забежиш нещо трябва да си запознат с със средновековната космология и философия на планетите, седемте видими подвижни обекта на небето. Слънце, Меркурии, Венера, Марс, Луна, Юпитер, Сатурн. Това е част от нещата които Луис е преподавал.
Нама как да го забележиш, Този Уанд е следвал теология във Кеймбридж и едва след няколко годишно изучаване на произведенията на Луис е открил връзката на планетите със книгите. Аз дори не знаех, че Сатурн се е смятала за "снежна планета" където има вечна зима, предположение на древните, след като е най далече от слънцето :-)
Soli Deo Gloria!

Неактивен Ladox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Разкрит е кода на Хрониките на Нарния
« Отговор #3 -: Януари 19, 2010, 20:24:20 pm »
Ясно ще го потърся.Бях гледал треилър в youtube обаче не ме заинтересува.Сега ще гледам от любопитство

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27