Автор Тема: Идея и представа  (Прочетена 13450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Идея и представа
« Отговор #45 -: Април 18, 2010, 12:48:44 pm »
Ирис, благодаря че ми отговаряш СЛЕД като вече съм заподозряна и набедена в психични отклонения  :) Оценявам го  :hi:
Това е което исках и аз да кажа, че мисли, идеи, представи и изобщо ВСИЧКО за което може да се мисли, говори и пр. е продукт на умът ни, ОБАЧЕ не и на съзнанието. Защото има състояния на съзнание лишени от ум (при медитация), което показва, че нашето съзнание е нещо повече от ума и може да съществува независимо от него. Умът е потопен вътре, както и тялото ни. Потопени в съзнанието.
Съзнанието е неразрушимо и вечно, то е самата вечност. Умът може да престане да съществува, тялото също но не и съзнанието. То Е, било е и винаги ще е.


Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Идея и представа
« Отговор #46 -: Април 18, 2010, 14:02:57 pm »
И аз благодаря на Ирис, без да съм набедена, все още - но това не е защото не съм, а просто добре се прикривам-хи-хи.... 8)
Та благодаря на Ирис, защото по много достъпен начин и точно разграничи две много интересни неща, а именно: илюзия и реалност. (или поне на мен така ми се струва)

мислех си каква ли е разликата между техника и технология?
Нещо като- ако всички ходим на уроци и тренировки при Йода, но един от нас ходи И при Дарт Вейдър- кой ще е ИСТИНСКИ Джедай?   :-X

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Идея и представа
« Отговор #47 -: Април 18, 2010, 19:51:06 pm »
Каква  е разликата между техника и технология?

Просто!

Технологията е наука за техниката. Думата има 2 корена, като вторият е логос = наука.


Та техниката е конкретен метод за свършване на даден работа (например ударна техника от бойните изкуства), или пък част от дадено технологично устройство, която пак върши някаква работа.

Технологията от друга страна е наука, която изучава и описва систематизирано техниките за вършене на дадена работа.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Идея и представа
« Отговор #48 -: Април 18, 2010, 20:21:30 pm »
Аз се чудя как се опитваме да обясним някои неща с думи.Думите,колкото и да се полезни за общуването са несъвършени.
Нещо,докато е просто идея то е съвършено,в момента,в който си помислим за него-то вече е представа и НЕ е идея.Следователно(мое лично мнение)-много голям щастливец ще да е този,който намери представата за жената,която да олицетворява идеята му за жена.Уви,доста рядко явления или феноменалогия.  :blum2:
алибаба,отговори си какво е Умът и тогава лесно се стига до отговорът защо някои могат в състояние на медитация да се лишат от него.  ;) И защо пък много мислещият човек,да не може да е творец?Зависи за какво мисли...
За прозрението-според мен това е да видиш всичко и после да успееш да изобразиш(чрез музика,картина,писане и т.н.)само едно малко парче от това всичко без да го пречупваш през твоите представи(или поне да е сведено до минимум това пречупване).
Макар че изхождайки от това що е идея,накрая излиза,че всичко е (нечия)представа[,която пък е част от Идеята].  :blush:
« Последна редакция: Април 18, 2010, 20:24:00 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Идея и представа
« Отговор #49 -: Април 25, 2010, 12:50:57 pm »
Накрая, все някога, ще направиш Разликата-Разграничението между идея и представа, и тогава съвсем ясно ще ти стане.  :boredom:

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Идея и представа
« Отговор #50 -: Април 25, 2010, 18:56:08 pm »
Това ли беше "най-умното",което измисли?Чудя се,ако няма какво да кажеш,защо пишеш спам?  :boredom:
« Последна редакция: Април 28, 2010, 07:39:43 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Идея и представа
« Отговор #51 -: Април 25, 2010, 19:39:28 pm »
Е, не е най-умното. Но възможо най-смилаемото за теб. Не ми пречи да отбелязвам, когато определени хора не са разбрали нещо, но държат да покажат обратното. Почти като дълг го чувствам.
Така някой ден, ще отидеш с представата да си купиш Москвич, а то ше се окаже Вартбург, та не знам идеята за кола, дали ще може да ти е от полза... :(
« Последна редакция: Април 28, 2010, 07:40:13 am от Mirotvorec »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Идея и представа
« Отговор #52 -: Април 25, 2010, 20:18:12 pm »
Безсмислици,безсмислици,Перси,само това чета,написано от теб!  :bad: Опитвайки се да се покажеш на нещо,което не си-ставаш просто смешна.Но давай-смучи си енергийка,енергийно вампирче,но аз отказвам повече да влизам в спор с тебе.Дори да ми пишеш на мен или мой пост-ще подминавам мнението ти като пътен знак,и няма дори да си правя труда да го чета!  :hi:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27