Автор Тема: Живот в съня  (Прочетена 2450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен twinckle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
  • промяната - това съм АЗ
    • промяната-това съм АЗ
Живот в съня
« -: Януари 20, 2010, 20:36:42 pm »
В съня съществува истината - другото е илюзия (или сънят на другите - техните мисли и емоции) + ТВОЯТ ПОГЛЕД от гледната точка на земно сЪщество. Когато се "събудите" в това измерение (или сън) вие "заспивате" в другите измерения или в истинският си живот (без време-пространствено измерение на възможностите). Целта на живота ни на земята е да създаваме ситуации, в които да съзнаваме  щастие (когато сме на правилната честота на трептене или ъгъл на гледната точка). За това нашите очи са и наш прозорец и едновременно рештка за него, към вселната.
Това око което е всевиждащо и което седи на банкнотата от 1 долар върху пирамида е окото което даряава светлина и живот на тази реалност - материалната. В древността това око е било слънцето, което със своят поглед е зареждало вселената със светлина (енергия). А какво е материята, не е ли тя уловена светлина, забавила своята скорост във времевия поток и достигнала честота на трептение за материална визуализациа? Чрез  окото ние пречупваме светлината, а със силата на мислите си пречупваме материята и я визуализираме. За това вселената за всеки е различна и голяма толкова, колкото е способен да я види (осъзнае, представи). Ние имаме възможност да използваме божествената си частица (прашинката звезден прах, най-малкият импулс или трептене, момента в които си бил всичко) и чрез нашия разум (душа, второ аз, гласът в главата ми) да творим със силата на мисълта.
Щом можеш да стигнеш до заключението, че всяко нещо е постижимо, напрактика ти си бог. Или по точно си негов образ и подобие.
нека се замислим каде виждаме ние наште отражения:
Във водата от която са изградени над 70% от нашето тяло и без която нямаше да има такава форма на материален живот тук на земята.водата която е единственото вещество в което се чувстваме в безтегловност на земята , подобна на тази в космоса.световен океан от милярди микро вселени и обитатели на всякакво ниво на интелект и развитие ( разум).

Виждаме нашият двоен образ и в огледалото.то отразрва нашата гледна точка и ни вкарва в своята едновремено.

Сънят е мястото кадето съществуват  всички те по между си и едновременно не са материално итински.сънят е и мястото кадето сме неограничени в осъзнатите си Възможности. Там можеш едновременно да си навсякъде където пожелаеш, без значение от материя и време. тъй като сънят е дноеременно и част от нас, той сам по себе си е истински жив. Енергията която излъчва съзнанието ни по време на "сън" ,се материализира там "на яве" ,тоест ние създаваме реалност от материя чрез мислите си.
сега се замислете за това ,че навсякаде по света хората винаги са се стремяли да достигнат звездите и през всичките тези години сме искали да полетим и да бъдем свободни- без ганци на пространсво,време и материя. да блестим от щастие и да даряваме радост на себе си и на другите. за да постигнем това ,ние сме способни да правим жертви с себе си (аз-а) - продаваме свободното си време в което хабим енергията си . тази неосъзната енергия която може да вдъхва живот само с помоща на волята и да твори.какво ли би направил 1 човек ,ако утре се субуди и разбере ,че колкото повече благоприятни емоции-трептениа преживявя (осъзнава), толкова повече енергия ще има когато "заспива" или почва "истинският му живот", за да твори  без да има органичения в избора на възможности!
вече споменах за слънцето и за двоинственият му ефект върху човека-материята-светлината. когато се появи то на хоризонта на едната полувина на земята, слънцето (енергията,светлината) дарява материалния си живот, като задържа разума( душата) на определена вибрация.от другата страна идва тъмнината -безкрая на вселената (възможностите). Без "помоща" на слънцето, материята е свободна да се разпадне на най-малките си частици (атоми и т.н.) които сами по себе си не са твърди тела.

Сега се надявам да ме разберете като ви кажа , че ние живеем в един мехур от енергия, в който ние сме центъра (или точката на въртене) , около които се случват неща които сами сме избрали да видим. това е като филм който си гледал и в който знаеш какъв е финала, но си и главен участник. трябва да разбереш ,че само от теб зависи дали той да бъде драма, комедия, трилър или ужас. в карйна сметка какъвто и да е твоят избот, винаги можеш да смениш честотата на сигнала и да развиеш нов сценарий в който да си щастлив.всичко съществува до момента в който ние не забравим за него ни не го изключм от вероятностите които да възпройзведем.
Библията говори за нас (Хората) с други думи - храм на бога на земята (крепост на съзнанието му в материално тяло). Най-древната мъдрост гласи, че истината винаги е проста и се крие в самите нас и че истината винаги е била пред очите ни (нашето собствено отражение)! Очите които пречупват хванатата енергия (светлина) и пресъздават материя.

Кога човек заспива - на тъмно, или когато слънцето не свети! Светлината сякаш ни пречи да видим безкрая на възможностите си. Дали в сънят ние сме по свободни да бъдем себе си и да изживеем себе си по друг начин? Без решетката на светлината, съзнанието (аз-а) сякаш по-лесно се отделя от обвивката си и потегля... в безкрая на възможностите:) та тук на земята сме само временно и трябва да сме щастливи и удоволетворени от постъпките си.
страха от непознанието на всикчкото(себе си) е страх от живота  а живота е всъщност сън от пречупена светлина ...  
В съня, в огледалото, във водата съществува светът. Всичко, което го има и го няма там, присъства тук, а не там. Ето защо мъдрецът не отхвърля света, а отстранява знанието за него. - Гуан Ин Дзъ
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 20:48:11 pm от H. »
АЗ НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В КОШМАРНИЯТ СЪН КОЙТО МИ ПРОБУТВАТ ЗА СТОЙНОСТЕН ЖИВОТ! АЗ ЩЕ НАПРАВЯ ПЪРВАТА

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27