Автор Тема: Пропастта между поколенията  (Прочетена 21809 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #75 -: Ноември 04, 2009, 00:41:42 am »
Аз ако не бях гледал с очите на другия щях ли да зная какво да напиша в тая тема?
    Като гледаш с мойте очи как се виждаш
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #76 -: Ноември 04, 2009, 01:09:14 am »
Като новобранец.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 07:17:19 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #77 -: Ноември 04, 2009, 01:11:44 am »
     Предлагам на младежта да съхрани трайно "ценните" си мисли и когато станете на 60+ ги прочетете, ще падне голям смях, а и срам гарантирам ви го!!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #78 -: Ноември 04, 2009, 01:13:26 am »
Ако стана като тия анимирани трупове по улиците, ще съм доста по-зает да се срамувам от старините си, отколкото от младините си.


Хахахаха, още ли продължаваш да се занимаваш с глупости!?!?! Вземи прочети темата най-накрая! Нима нищо друго не те безпокои и нямаш нищо друго какво да кажеш!?!?!?
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 07:17:53 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #79 -: Ноември 04, 2009, 01:20:13 am »
Аз ако не бях гледал с очите на другия щях ли да зная какво да напиша в тая тема?
    Като гледаш с мойте очи как се виждаш

Като новобранец.

      Да!!! Но като умен и с потенциал новобранец!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #80 -: Ноември 04, 2009, 01:41:34 am »
Аз ако не бях гледал с очите на другия щях ли да зная какво да напиша в тая тема?
    Като гледаш с мойте очи как се виждаш

Като новобранец.

Ахахахаха :P

Неактивен Balance

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #81 -: Ноември 05, 2009, 01:25:54 am »
За да ви върна в темата бих искал да ви пусна един цитат:

Всички в Индия знаят, че светът е като чакалня на гарата; светът не е твой дом. Ти няма да останеш завинаги в чакалнята. Нищо в чакалнята не ти принадлежи - нито мебелите, нито картините по стените... Ти ги използваш - гледаш картината, седиш на стола, почиваш си на леглото - но нищо не ти принадлежи. Ти си тук само за няколко минути или най-много за няколко часа, след което си отиваш.
Да, това, което си донесъл, което си внесъл в чакалнята, ще си го вземеш със себе си - то си е твое. Какво си донесъл в света? А светът определено е чакалня. Чакането може да не трае секунди, минути, часове, дни, може да трае с години, но какво значение има дали ще чакаш например седем часа или седемдесет години?
За седемдесет години можеш да забравиш, че си само в чакалнята. Можеш да започнеш да си мислиш, че може би ти си собственикът, че може би това е къщата, която ти си построил. Можеш да започнеш да поставяш на чакалнята табелка с твоето име.
Има хора - виждал съм ги, защото толкова много съм пътувал - които си пишат имената в тоалетните на чакалнята. Хора, които си гравират имената по мебелите в чакалнята. Изглежда глупаво, но е много подобно на това, което хората вършат в света...
                                                                              
Ошо

"Зрелите" хора, просто са забравили, че са "само в чакалнята" и до такава степен са се привързвали към нея, че забравят, че са там за малко, докато не дойде влака...
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 01:34:16 am от Balance »
Несигурността се явява неотменна част от живота - и е добре, че е така, защото тя го превръща в с

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #82 -: Ноември 10, 2009, 18:48:21 pm »
Цитат
mitko

Авторитета е полумъртъв.
Първо повечето авторитет се трупа С ЦЕЛ злоупотреба.
Когато има нуждата за коректност се сформира поглед който УЛАВЯ признаците за нейното присъствие или липса. Тогава авторитета е ненужен.
Авторитета в повечето случай е инструмент за натиск който най-често се употребява поради страх, несигурност и болно самочуствие.
Хората които правят каквото искат както искат защото така искат не се интересуват от авторитет.
И най-вече авторитета е изключително непостоянно явление. За да разбереш в какво състояние е нечии авторитет трябва да ИНВЕСТИРАШ което е неоправдана инвестиция.
Днес може да имаш авторитет утре може да злоупотрябяваш с него.
Само че докато хората се позовават на неактуализиран спомен на твоя авторитет ти се възползват от тях на база необосновано доверие(авторитет).
Докато коректноста е СВОЕВРЕМЕННА и може да бъде проверявана на момента без разходи от която и да е от страните.

Очудвам се че въобще има толкова родители които негодуват за уважение от децата си. Особено имаики предвид как повечето са оставяли същите тези деца да дерзаят сами цял живот относно нещата които наистина вълнуват сърцето им. "Не прави, така, не прави онака, това е глупаво остави го намира, прави каквото ти казвам" не нещо което ще роди уважение.
А децата са СВРЪХ интелигентни. Още от невръстна възраст с поглед пробиват всички глупости и лицемерщини които сме накачили върху личноста си. И ако тази ИСТИНСКА персона отдолу отвръщава едно дете то цялата му психика започва да се изгражда дистанцирано от родителя. Този ефект е много трудно обратим когато пораснат децата. За това се казва че децата виждат това което правиш а не това на което ги учиш. А повечето хора не правят предложения - "Еми сине аз не съм го правил но мисля че е най-добре така от опита който имам", обикновеното семейство е "ТАКА Е ТОЧКА ПО ВЪПРОСА! - ЧЕ МА СЛУШАШ ЩОТО АЗ ТА ХРАНИМ И САМ ПО СТАР ОТ ТЕБЕ ЗНАЧИ ЗНАМ ПОВЕЧЕ ПИШЛЕМЕ ТАКОВА". Така че каквито и да ми ги разправят ще ти кажа че в повечето случай родителите получават точно такива деца каквито са си отгледали/пожелали, в противен случай родителите нито са си мислили какви деца искат нито са имали хабер как да се държат с едно дете. НЕЗАВИСИМО какви са били намеренията. А в семействата които има интелект дори родителя и детето да са възможно най-големите противоположности има една безценна база на разбирателство която винаги функционира безотказно независимо какви са различните възгледи.

А на другите ще отговоря следващия път като седна пред нета че трябва да бягам. 
« Последна редакция: Декември 09, 2009, 16:00:39 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27