Автор Тема: Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин  (Прочетена 33695 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2009, 13:06:43 pm »
Аа! Да си дойдем на думата  ;D
100 лева само! Че къде не си ги дал!  8) Хората търсят духовност, здраве, свобода! 100 лева са твърде скромна лепта, за да си купиш всичко това.  :blum2:
Шегата настрана- колкото и да съм на зор духовно и емоционално,че и психически, никогаш няма да си похарча парите, изкарани с пот на чело дет` се вика, за нещо такова със съмнителна стойност  :nea:, пък било и то с намаление  :lol: Айде, моля, мерси, няма нужда.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2009, 13:20:29 pm »
Например - имаш силен страх от смъртта, непрекъснато си в паника дали няма да ти се случи някое нещастие, звъниш през час на близките си, защото си обсебен от мисълта, че може да им се случи нещо.
В медитативно състояние стигаш до минал живот, в който стигаш до първопричината. Изживяваш изцяло случката, колкото и страшна да е тя. Например - виждаш как безмилостно избиват цялото ти семейство, и теб самия. Изживяваш го докрай, и после се дистанцираш от този спомен, слагаш му черта, осъзнаваш го, че е там, в миналото и се връщаш ТУК и СЕГА.

Така описвайки го на теория надали дава много информация, трябва да се преживее :-)
И в България има психотерапевти, които могат същото. Някои използват хипноза, но резултатът е същия. Не мога да отрека, че Шадрин е добър психолог и психотерапевт, както и че притежава някои психични („паранормални“) способности. Това далеч не го прави високо духовен, въпреки че смятам, че си вярва. Вчера гледах в една интервю с него, в което той се приравни с Христос и Буда. Буквално каза, че „те били пазители като него“. Всеки нормален човек обаче ще направи разликата между него и тях. Шадрин всъщност не прави нищо, което да не могат още десетки хиляди хора на земята. И типично по човешки изпада в плен на собствените си заблуди.

Zigi - Търсеща

  • Гост
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #17 -: Ноември 02, 2009, 13:31:18 pm »
Хора, спрете се малко. Моля ви.
Дойдох тук и писах защото така ме помоли един от вас. След като му споделих, че съм ходила при Шадрин, а и съм попаднала на този чудесен форум. Съвсем добронамерено и с добро споделих моите впечатления. Защо веднага реакцията е да нападате и иронизирате новия човек, който е решил да сподели нещо с вас?

Спорт-Здраве4: Значи някой ти казава, че си тъп и прост и ти веднага се излекуваш от всички страхове, неудачи и гадости, които по един или друг начин ти скапват живота? Сериозно? Егати значи, колко съм била ограничена и аз, то за какво са изобщо всичко науки, изследвания и прочее? Просто някой трябва да дойде и да ти обясни колко си тъп и всичко се оправя :-)

За Бога, не съм дошла тук за да си ги мерим и да ви кажа нещо уникално и невиждано досега, дръжте се нормално, моля ви. Или е много мъжко да нападнеш някой, да го иронизираш и засипеш със сарказъм. Всъщност, може би това е добре за мен - тъкмо ще ми обясните колко съм тъпа и проста и живота ще стане прекрасен :-)

Всъщност живота наистина е прекрасен.

А това със събличането гола беше много интересна хрумка. За пръв път го чувам честно казано. Защо мислиш, че дрехите пречат на аурата? :-)

Нито съм съмишленик, нито нечий последовател. Просто бях на един семинар, който намирам за полезен в една или друга степен, не ме ли четете? Споделих моите впечатления, защото ми бе казано, че в този форум ще оценят личните впечатления, защото това ли липсвало! Не ви агитирам колко е незаменим и велик Шадрин, а се опитвам да ви разкажа какво се случва там - от първа ръка!

Всъщност коментара на merilious  намирам единствено за конструктивен и съм съгласна до голяма степен с него.

Zigi - Търсеща

  • Гост
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2009, 13:38:48 pm »
Вече съжалявам, че писах тук.
Чест и почитания, останете си с увовлетворението, че "ми дадохте да разбера" :-)
Не знам защо си мислех, че ще започна стойностна дискусия, а не обичайните за Булгаристан обиди, сарказъм и всезнаене. Извинете, че наруших спокойствието ви.
Ще знам вече да си чета кротко, да си извличам ползите от различните източници, които ми носят някаква форма на познание, без да коментирам :-)


Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #19 -: Ноември 02, 2009, 13:52:10 pm »
Напротив, каквато и да е информация от първа ръка (с единственото условие за достоверност все пак  ;D) винаги е от полза, дори и да среща силна критика. На някои участници в някои събирания на други групи пък им е забранено да споделят впечатления.
И мисля, че това, което Спорт-Здраве4 имаше предвид, беше, че един такъв шамар би трябвало да подейства отрезвяващо, така че човек да спре да се самосъжалява, да се вземе в ръце и съвсем съзнателно и целенасочено да проследи нишките на проблема, докато стигне до корените му.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #20 -: Ноември 02, 2009, 14:12:47 pm »
Zigi никога за нищо не съжалявай, това е твоя път и твоя опит.
Повечето хора, които пишат тук не се доверяват на Авторитети и подлагат всичко на съмнение - както трябва всъщност да бъде и както и ти трябва да го правиш.
Не си нарушила ничие спокойствие - напротив, като гледам стана точно обратното - твоето бе нарушено  :blum1:
Отрезвителния шамар си е жива мозъчна дъвка - дъвчи и не се впрягай защото живота наистина е прекрасен :drinks:

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2009, 15:16:22 pm »
Всички критични мнения бяха насочени към Шадрин и неговата школа.
Когато последователите започнат да приемат критиките към техния гуру като лични е време да се позамислят малко...
Шадрин използва индо-китайски техники, но ги вкарва в неговата си теоретична рамка на гуруто от Шамбала. Иначе как ще спечели последователи ако техниките не работят. Тези техники хората си ги практикуват от хиляди години в Индия, Китай и вече по цял сват. По-добре се запишете на курсове по Йога или Чи-Кунг, там поне учителят не се дистанцира от учениците и не се взима за гуру.
А Шадрин ако не знае за какво служи Беклик Таш по-добре да не ходи там.
Тези ГРУ пратеници изпонасраха древните български светилища.

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2009, 16:05:35 pm »
Като гледам последователите на въпросния гуру са като представителна извадка на клуб БКП - с наднормено тегло и леко глуповат израз на лицето. Некси не му вярвам на този, че може групово да ги подмлади и оздрави, пък камо ли да им връчи някви специални духовни умения.

Те го линка. http://www.drshadrin.com/bgindigoschool.html Цък най-долу.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2009, 16:10:59 pm »
Зиги, не се сърди на съфорумците за тяхната мнителност. Това е нормално. Хубаво е, че сподели за духовните си търсения и удовлетворението си от това. Не  се  обиждай, но моето мнение е, че ти се опитваш да спечелиш последователи на тази школа. Прозвуча ми като реклама: колко съм променена, какво се случи с хората около мен, цената е символична, но не може без това и т.н. и т.н....Аз искам да те попитам: мислиш ли , че духовността се учи, смяташ ли , че разни гурута и учители ще ти кажат ти коя си и как да живееш? Това не се учи. То е в нас. Минали животи, бъдещи животи, дрън-дрън...А живота наистина е прекрасен - СЕГА :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2009, 16:37:38 pm »
ШКОЛА - 3

І-ви ден (15:00-22:00)

- корекция на индивидуалните цели;  :-X

- сложни енергийни практики Индиго в групи над 100 човека (влияние върху градове, страни, лечение на тежко болни пациенти);

- усвояване на групова енергийна практика за работа със сексуалната енергия;

- усвояване на групова енергийна практика за подмладяване на физическото тяло;

- усвояване на групова енергийна практика за блокиране на програмите за самоунищожение;

- приготвяне на ритуална напитка; - ебати егрегора

- включване на присъстващите към Егрегора на Пазителите; - е ще им просветне ... някога

- информационен контакт с Лита (Иерофант на Шамбала) и Тот (Иерофант на Древния Египет); - както и едноседмична почивка на 25 ниво в астрала в Гръцкия храм

- ритуал за освобождаване от личната неуспешност;

- ритуал на залеза.

ІІ-ри ден (05:30-10:00)

- ритуал на изгрева;
- празник за завършването на Школата. - както и пир за астрала.

До Школа 2 добре, но тук нещо не ми допада  :unknown:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2009, 16:46:18 pm »
Като гледам последователите на въпросния гуру са като представителна извадка на клуб БКП - с наднормено тегло и леко глуповат израз на лицето.

Да, това е съвършеното мерило.Не се доверявайте на нищо и никого с наднормено тегло, който си прокарва идеите за практики и тн.

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #26 -: Ноември 02, 2009, 17:02:44 pm »
Нямам нищо против дебеланковците. Но когато някой твърди, че е висша школа по нещо то трябва да може да го докаже със себе си и с влиянието върху учениците си. Аз най-малкото очаквам да видя овладян поглед, добре изглеждащо тяло и стил на присъствие на снимката - от гуруто и последователите му. Все пак са минали няква по-изтънчена школа и трябва да дават пример с извисени физически и духовни данни.  8)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #27 -: Ноември 02, 2009, 17:52:13 pm »
Абе с други думи - диховни данни без физически, няма! Ако едните ги има, а другите не, значи човека или не направил нищо в тая посока, или е в процес на развитие и не разполага с нищо твърдо по въпроса.

Ще ме прощават дебелите, ама никога не се е чуло и видяло човек с наднормено тегло да е еталон за рационално поведение, мислене и характер въобще.
(благодаря ти, Alien, за хубавия подпис)

Даже са пример точно за обратното.Въобще всеки път, когато взимаме акъл от наднормено тегло, трябва добре да се замислим дали този човек е в състояние да го дава, сле дкато е позволил да се ограничи физически(а следоваттелно и в някакъв мисловен аспект).


П.П.
А за наднорменото тегло по болест това, което казвам, не отпада, а се влошава.Значи човека си е роен с ментално ограничение.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2009, 22:23:10 pm »
Само ще вметна, четох, че обема на аурата показва дали някой слаб може да напълнее или дебел да отслабне.
А да се види аурата не е нужно човек да се съблича гол.
Ако Шадрин прави такова нещо, то толкова е и "силен" по виждането на аурата.

Личното ми мнение за всякакви школи, училища, църкви, семинари, движения и тем подобни не е положително, в смисъл, че всеки трябва преди всичко сам да търси внимателно кое е за него, кое - не, а да не се подвежда по всякакви "гурута". Преди всичко знанието е вътре в нас самите и има доста книги и материали, достатъчни да можем сами да си отговаряме на много неща, без да се ходи на насилствено и ненавременно отваряне на чакрите, а за Кундалини да не говоря, колко е опасно преждевременното й събуждане. По-добро от естествения процес няма. Когато сами достигаме нужната степен, Нашият Висш Аз ни отваря сетивата и ни дава възможност да се отворим към нужните ни енергии.

Всичко насилствено и не навреме, се заплаща скъпо и прескъпо. Воденето е от собствената ни интуиция, която е нашият вътрешен учител.

Всеки от нас си има свой си индивидуален Път, който е уникален сам по себе си.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Моите впечатления от школа Индиго на Алексей Шадрин
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2009, 23:26:35 pm »
Спорт-Здраве4, това за дебелината е смешно просто в контекста на обективизацията, който ти много обичаш :)

Сега че повечето български "екстрасенски" са свине - наистина гротескно е, но и субективно. На милите са им отворили със сателит 6та чакра (ако изобщо са решили да го правят през енергетиката на човека), а другите изобщо ги няма, да не говорим за цялата им енергийна система. За да е наред една енергийна система трябва да работят нормално и 7те чакри. Няма "нисши" и "висши". Ако 3та не работи добре, сърдечна също няма да работи добре. Свързани са. Някои Светли смятат сексуалната чакра едва ли не за "грешна" и тя просто не им функционира. Което се отразява в други дисбаланси.

В Китай например обаче особено за майсторите на бойни изкуства е много характерен един приличен корем. Това за тях значи че дан тиен е силен и пълен с енергия. Точно затова ако гледаш по-старите китайски филми ще видиш че всички баш-майстори, особено по-възрастните дето са с бели и мустачки до земята, са с коремче и въпреки това мажат наред. Там няма такава зависимост както я разбираш ти.

Тъй че леко с "всичко под ножа" 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27