Автор Тема: Има ли Бог? Доказателства, За и Против  (Прочетена 136001 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #45 -: Ноември 12, 2009, 15:20:28 pm »
Не можем да го анализираме ли?
А пак да помислим.
Кого от всички имаш предвид?
Защото:

Битие 3:22
И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас, да познава доброто и злото

Като един от тях. Ама както кой от тях бре джанъм?
Щом един от тях признава, че познаваме доброто и злото, а това са понятия продукт на анализ и опит, защо да не ги анализираме? Нали сме като един от тях?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #46 -: Ноември 12, 2009, 17:00:00 pm »
Не ми се споделяше това тук но вече няма значение .
Аз как съм разбрал че няма Бог :
Преди известно време бях сигурен че Той съществува благодарях му непрекъснато че пази детето ми пази семейството ми и ..... т.н.(не съм искал нищо от него)само съм благодарил че ни пази !

И какво ..... къде е детето ми ? Къде е Бога Господа , за мен той не съществува !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #47 -: Ноември 12, 2009, 17:27:02 pm »
Не ми се споделяше това тук но вече няма значение .
Аз как съм разбрал че няма Бог :
Преди известно време бях сигурен че Той съществува благодарях му непрекъснато че пази детето ми пази семейството ми и ..... т.н.(не съм искал нищо от него)само съм благодарил че ни пази !

И какво ..... къде е детето ми ? Къде е Бога Господа , за мен той не съществува !
   Едва ли има нещо смислено, което може да се каже на човек изгубил дете... Съжалявам за мъката ти.
 :-X
   Затова, ще запитам останалите събеседници:
1. Според Вас, кой е допринесъл за загубата на нашия събрат?
2. Твореца? Бог? Или самопровъзгласилия се за Такъв?
3. Обвързващо ли е наличието на Бог с изпълнение на очакванията?
4. Има ли начин да няма загуби от този род?

В света има закони, на които дори един Бог е подвластен.... А си спомнете, кой се храни с енергията изпускана от страдащите хора...

old4,
не съм искал да ровя в раната ти. Ако се е случило .... :( прости ако можеш...
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #48 -: Ноември 12, 2009, 17:45:07 pm »

Има ли Бог? Доказателства, За и Против
Отговори:
1. Да, има - нали в дискутираните книги говори самият Бог.
2. Доказателства за - има доказателства. Щом Бог говори, значи Той съществува.
3. Доказателства против няма - никога Бог не е доказвал, че няма Бог. Някои хора са посочвали, че няма доказателства за Бог. Но тъй като липсата на доказателства за наличието на Бог не е доказателство за липсата му, изводът си е пак същия - няма доказателства за липсата на Бог. Три пъти "Ура!"

  ???
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 20:03:38 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #49 -: Ноември 12, 2009, 19:17:48 pm »
     Привет,
     Чета, но не срещам конкретно изявление, аз вярвам, че има Бог, защото........ Ето Олд4 заявява защо не вярва, ясно и категорично!! Останалите мнения са просто цитати.
     Аз не вярвам, че има Бог!! Аз знам, че има Бог!
     На всеки се е случвало да сънува сън, който на другия ден да се сбъдне, може ли някой научно да обясни този феномен, не, не може! Аз смятам, че сънуващия е бил в бъдещето, е щом има бъдище има и минало, а това е нищо извън сега и тук нали? Къде е щом не е в нас?
     Който не вярва, че има Бог, да си направи регресия, но при няколко терапевта!
     Предупреждавам, че при регресия излизат само негативи от минали животи! Тези негативи обаче, обясняват нещата случващи ни се извън възможностите ни за разбиране. Аз съм правил регресии многократно и съм получил много отговори, които са ми помогнали да разбера живота си!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2009, 19:23:25 pm »
Нека да продължи дебата без да се споменава повече за моят случай !
Дадох пример чрез себе си как съм стигнал до този извод а не четейки Библията или разни изотерични книжлета !
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 19:25:46 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2009, 19:53:58 pm »
...................................

Пример ,двама братя единия на мравката прави път другия ......!
Единия ларш ,панталоните ще си даде ,другия пинтия до шия ... !
Как става тази работа ,средата една и съща !
Примери много  ;)човек си се ражда такъв !
Примера с двамата братя е несъстоятелен, защото ти не можеш да знаеш, дали тези двама братя са получавали еднаква любов от родителите си. Книгата на Стнайнбек "На изток от Рая" разказва една такава история, за двама братя, които растат заедно, а  са много различни - прочети я и ще разбереш, защо се случва така.

Призивът бъдете като децата, не значи, бъдете наивни и незнещи, а значи бъдете чисти като тях.

Аз продължвам да не разбирам, защото лошите неща, които ни се случват, служат за доказателство, че несъществува Бог? Кой е казал, че щом има Бог на нас трябва да ни се случват само добри неща? Изобщо мисля, че търсим под вола теле. Връщам се към думите ми от първия пост в тази тема. Преди да доказваме, че Бог го има или няма, нека да решим какво е Бог, за да можем да търсим доказателства за и против. И то е ясно, че едва ли ще стигнем до консенсус за това какво е Бог, толкова много религии и хора все още се карат на тази тема. Ама поне всеки за себе си да реши.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2009, 20:05:23 pm »
Цитат
защото ти не можеш да знаеш, дали тези двама братя са получавали еднаква любов от родителите си

А има ли такива родители ?
Не е ли това че едно от децата си мисли че не получава любов като брат си ?

Цитат
Аз продължвам да не разбирам, защото лошите неща, които ни се случват, служат за доказателство, че несъществува Бог?
Молете се на Бога си да не ви се случат !
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 20:09:46 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2009, 20:49:23 pm »
   Ами аз споменах, че накрая всеки ще си дърпа чергата и отговор няма да има.
   Въпроса е не да решим какво е Бог а да разберем какво е реалноста. Разберем ли няма да се питаме има ли го няма ли го.

   Аз започнах от себе си, като негово евентуално творение и подобие, както се твърди. Сега и аз знам, че го има. Не само един, много са. Сега вече правя разлика между Бог и Господ. И описаното в голямата Книга е едно посмешище, една карикатура и чиста манипулация. (В другите религии е почти същото. навсякъде вяра и тайнства :P)

   Как се започва с изучаване и изследване?

   Забравяш всичко научено. Не искаш и не очакваш нищо определено като резултати и последици. Наблюдаваш безпристрастно и непредубедено. Тогава реалноста започва да ти се разкрива. Иначе ние с посотоянното си умствено бълнуване замъгляваме дори собствените си наблюдения и заключения.
   Това, което предложих е лесно на думи. Много хора ги ползват вече като клише. Но опиташ ли действително да приложиш - бедна ви е фантазията.

   mitko, останалите мнения ако са цитати аз не ползвам цитати, нито подготвени отговори или лекции. Цитирам, коментиран извор и изразявам свое мнение. Аз разсъждавам на момента и пиша "на живо" дето се вика. Не ми трябват и суфльори. Говориш за регресия. Идя си нямаш защо изплуват само негативи. Как ще ти обяснят неща извън възможностите ти за разбиране? И ти ще ги разбереш? Значи не са били извън възможностите. :nea: Изплуват защото съзнанието ти успява да се освободи частично от веригите които те задържат и лишават от свободата.

   Ние, хората, не познаваме ни устройството ни функциите ни възможностите на телата си. Мечтаем за духовни, енергийни и интелектуални способности... А сме се заели да оправяме с Бог. Видите ли, дайте да решим има ли го няма ли го. Знаете ли колко му дреме такова решение? Каква нужда има той от точно това решение? Точно колкото вие имате нужда от дупка от куршум в главата си.

   Онзи Бог, от Книгата и религиите, който основно е и в устите и в краката на хората през оная му работа е какво мислите за него и какво ще решите. За него му е келепира, че се драчите за неща подхвърлени от заблудения му Аз и клакьорския му антураж.


   Извинявам, се че се подведох и подобно на мнозина критикувах и отричах мнението на опонента по всевъзможни, дори иронични и саркастични начини. Ако някой излезе и ми каже аз вярвам/знам/, че той съществува/не съществува/ защото моя опит е такъв и такъв(а не прочетох и повярвах в това или онова) Ще се зарадвам изключително. Ако ще си дъвчем хилядовековните стричани катранджийски плювки... Господ да ви е на помощ, на вярващи е невярващи.


Предлагам да приключим с драченето. ?

Само един, освен мене, заяви, че знае за съществуването на бог.

mitko, ха сподели знанието си. Как научи? Какво те доведе до това заключение?

   Ако успееш да убедиш хората така, че и те да научат - Хвала тебе Господи(не че има нужда от хвалебствия). Не говорим за вяра. Знанието Е единствено продукт на преживян опит.

   Аз смея да предположа, че няма да успееш, защото това е изключително лично, интимно почти и индивидуално преживяване. Субективно в основната си част. Толкова рядко има обективни, възприети от мнозина неща, че е невероятно да се съберат статистически данни. Камо ли за експериментално доказване.

   Така, че, вярата помага ли ви - добре е да си вярвате. Вреди или ви натоварва - замислете се.

   Но винаги правото ви е валидно и зачетено. Всеки сам решава дали и какво ще избере да преживее. Дали да е свободен в полета си на орел и роб .... хм, като .... май по адекватен пример от хората за роб няма....

Благодаря Ви за търпението. Мислете сами, не се доверявайте нито на мене нито на кой да е друг Бог  :dance:;) Всички са мекерета. (е сега ви лъжа като ...)
 :hi:


P.S.
Можете ли да си представите, че вярвам във всичко това което написах? Блажни са вярващите, освен кога постят.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2009, 23:34:26 pm »
  :hi: Аз не разбирам защо някой трябва да се впряга, че еди койси не мислел като него.
 Не ми пука дали вярвате или не, това си е лично ваше право, привилегия или отговорност. Не е ли по добре да се приемем един други такива каквито сме, нали сме хора. Дали сме произлязли от маймуни? :unknown: Ами който се вижда като потомък на тези симпатични животинчета добре няма лошо. На вас какво ви пречи? Аз пък си мисля че сме биле Богоподобни но постепенно се превръщаме в свине за разплод и угояване. Но това на вас не ви пречи нали?   :bad:
А дали има Бог? Я ми кажете вие атеистите какво ви преча аз, заблудения ненормалник дето вярва във някакво си висшо извънземно и като селския луд чакам да дойдат да ме вземат на някае по-добро място. Какво ви бърка това, аз вашето място няма да взема.
Преди пет месеца паднах на легло два месеца бях като мумия в леглото, единствено вярата ми даде сили и мотивация да се изправя на крака и да продължа живота си на тази скапана планета. Аз по ценно от вярата си нямам :yahoo: Опитайте се да ми я отнемете и ще стана като звяр, готов да умре за свободата си.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #55 -: Ноември 13, 2009, 00:43:19 am »
   JG,
   пиши и мене брат в редиците на вярващите. Това, че може и имаме разногласия си е в реда на нещата. Не виждам и кой може да ни попречи да си ги споделяме и обсъждаме, ако пожелаем. Аз се стремя да заменя вярата със знание. Дали и кога ще стане Един Господ знае. Тъкмо над това мислих сега докато се разхождах из града. Колко е вяра и колко е знание това което споделям? Очаквано, знанието ми е недостатъчно за да бъда още по-категоричен в изказа си, пък било то и в неподкрепяни до сега насоки. Споделяйки си мнения можем да си допълним знанията и да си изправим грешките. Това му е доброто на форума. Не ми е интересно когато се окажа прав. По-ценно ми е когато някой друг е стигнал до истина която аз съм пропуснал.
   Предполагам ще ми позволиш да не се съглася, че по-ценно от вярата си нямаш. Имаш. Това си Ти самия.
   Бъди себе си! Бъдете себе си!
    :hi:
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #56 -: Ноември 13, 2009, 01:06:54 am »

Само един, освен мене, заяви, че знае за съществуването на бог.

mitko, ха сподели знанието си. Как научи? Какво те доведе до това заключение?


Аз също съм от тези, които не се съмняват в Неговото съществуване. Ние с Него се познаваме отдавна. ;)Много обичам, когато някой ме попита ти вярваща ли си, да отговоря, не аз съм знаеща  ;) Но истината е, че всеки сам за себе си трябва да Го открие.  Моето знаене, по никакъв начин не може да помогне на някой друг да усети Бог. Защото за да знаеш наистина, а не само да вярваш, ти трябва пряк сблъск със Силата Му, нищо друго. Познаваш ли тази Сила, ничии думи било то от книги или проповедници, не биха могли да те подведат. За да това и аз повтарям - всеки трябва сам да търси, и както казва Joro Velev да търси в себе си.
  И друго си мисля, че думата Вяра я употребяваме с два различни смисъла и от тука идват разногласията и споровете в темата.
От една страна вяра означава да приема нещо на доверие без да знам дали е истина или не, само защото имам доверие на източника. Много хора си мислят, че вярата в Бог е такава - да приемеш на доверие думите на някой в някоя книга или проповед. Аз не мисля, че това е Истинската Вяра.
От друга страна думата Вяра изразява един особен вид Сила:
"Ако имаш Вяра, колкото синапено зърно можеш да преместваш планини"
"И той повярва и това му се вмени за правда"
Тук вярата не е "приемам нещо на доверие", а е "убеден съм и тази моя убеденост твори действителсност". Ето това е Вярата, за която някои говорят, а други неразбират, защото може би наричат тази сила с различно име.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 01:08:56 am от eli »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #57 -: Ноември 13, 2009, 01:17:49 am »
Съгласен.
Най-често срещаната причина за разногласия е разминаване на същноста, която различните хора влагат в използваните термини.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #58 -: Ноември 13, 2009, 08:33:45 am »
 :hi: Прави сте за вярата. И за мен е глупаво да се вярва като кон с капаци, но такава вяра не се толерира и в Билията, Иоан казва - изпитвайте духовете, а Павел дава за пример беряните които след като слушали внимателно отваряли писанията и проверявали дали това което са чули е истина.
  По принцип многото религии са се навъдили, защото хората малко четът и изследват. Ако всички подлагаха на проверка всяка дума нямаше да има толкова много религиозни недуразумения. Но всеки си заслужава мястото под слънцето, виждам, че има много хора които искат да бъдат излъгани красиво, ами ще се намери кой да ги излъже, това е закон там където има балъци се навъждат и тарикати  ???
Дано в един момент всички намерят истината, каквато и да е тя и дано не е вече късно.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #59 -: Ноември 13, 2009, 11:09:48 am »
Когато човек вярва, цялата Вселена стои зад него. Такава вяра обаче може да има само човек познаващ и сътрудничещ на Бог и на законите на битието, но не и незнаещият. Неслучайно Вярата е една от дъщерите на Мъдростта. А Бог е навсякъде. Разбира се аз говоря за Бог така, както аз го разбирам. Този Бог виждам навсякъде, във всичко. Доказателства? – те са пред очите ми. Ако искате да видите моите доказателства, трябва да погледнете през моите очи. Аз нямам думи за това. То е всеобхватно, неописуемо, велико, прекрасно и някак си съвсем естествено и истинско.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27