Автор Тема: Еволюция на съзнанието - кой, какво и как  (Прочетена 16997 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #45 -: Октомври 06, 2009, 22:45:39 pm »
А за склонността на просветените да странят от обществото; може би те знаят нещо повече, което ние не?
Да, знаят.

Цитат
Може би човек първо трябва да узрее достатъчно сам, да започне да ТЪРСИ активно, преди да намери някой просветен. Може просто да не му е писано.
Човек сам си "пише" (не само в човешка форма) постоянно какво да му се случва. Нищо не му е "писано" "отвън".

Цитат
А може би светът няма нужда от спасение? И така си е добре.
Светът ще бъде спасен просто защото няма къде другаде да ходи, това е естественият ред на нещата. :P Случва се това, което е най-подходящо за случая. Така че хем "така си е добре", хем ще бъде спасен, дори и да звучат взаимно изключващи се. :)

П.П. Гален, не си схванал идеята на разговора, за което донякъде не те виня - всеки асоциира нещата според границите на собствения си мироглед. Никъде не казвам, че града е прекрасен за живеене, а на село е тъпо, и сигурно съм първия от човек от всички в темата (освен ако вече няма такива), който би отишъл да живее на село. Но не говорим за село и град, а за затворени общества. Колкото и на село да живееш, това не ти решава проблема с цивилизацията. Аз говорех по-скоро за някаква отговорност, но не знам как повече да ти го обясня щом не си разбрал, достатъчно се казва в постовете ми. А, и също така не виждам смисъл да говорим за утопии, мисля че на всички ни е ясно, че подобни явления в момента могат да съществуват само като изолирани случаи, но не и като масово явление. А за изолираните случаи вече споменах какво мисля - нека някой да каже как би могло да не бъде бягане от отговорност.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 23:20:31 pm от Oneness »
For The Internets! :D

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #46 -: Октомври 07, 2009, 08:53:31 am »
Не желая да говоря за определени неща, защото времето да говоря е грешно.Искам само да отбележа, че всички сте прави...но не и поотделно.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #47 -: Октомври 07, 2009, 13:09:16 pm »
На светът няма какво да му се спасява. Наистина недоумявам за какво спасяване говорите.


Също така не разбрах за отговорността.

Според мен, независимо дали човек живее в цивилизацията, на село или в изолирано общество, или пък съвсем сам в гората, винаги отговорността е лична. Това е очевидно на пръв поглед, но много малко хора си дават наистина сметка за това.

Не разбирам (или може би нямахте това предвид), как човек ще се премести в тия изолирани общества, и това някак ще му наложи повече лична отговорност, или пък обратното.

А конкретно за мен, аз лично едва ли ще искам да ходя на такова място, защото току що завърших за програмист, а там май работа за програмисти няма.
Някак ще е пилеене на ресурси да учиш 15-20 години, а после да зарежеш всичко и да садиш репички и ли да ковеш пирони някъде в Сибир.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #48 -: Октомври 07, 2009, 14:04:17 pm »

А конкретно за мен, аз лично едва ли ще искам да ходя на такова място, защото току що завърших за програмист, а там май работа за програмисти няма.


Има, стига да искаш, а и трябва да си доста добър в работата си. ;)  Мой познат така работеше, но не в Канада, а в Австралия. Като добър програмист фирмата в, която работеше му бе разрешила да си работи у дома. Къщата му била на доста спокойно и уединено място в околностите на Аделаида. Но това спокойствие явно не му понасяло и реши да се върне. Допълнително, което спомогнало за това решение е било борсушкото държание на австралийците. Опитали се да го задържат като му предлижили двойно увеличение на заплатата, а те не са ниски, но той им казал да вървят на майната си и се прибра в Родината. ;D

Иначе за това, че "отговорността е лична" си прав! :yes:

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #49 -: Октомври 07, 2009, 22:45:46 pm »
Иначе за това, че "отговорността е лична" си прав! :yes:
Да, разбира се, че е лична. Но какво означава това? Лична не значи насочена към собствената ти личност. Каква е отговорността на бащата към детето? Не е ли негова лична? Но детето не е неговата личност. Каква е разликата между двамата - единият има повече информация за околния свят от другия. Е да, но те са роднини... Е и? Останалите връзки между хората малки ли са? Колко хора са нужни, за да бъде ежедневието ти възможно? Е, може да не е най-доброто ежедневие, но качеството му от някаква бройка ли зависи? Ако ти спре нета, докато четеш това, ще посегнеш към телефона да звъннеш, за да изпратят хора да поправят повредата, а няма да отидеш да я оправяш ти. Защото не ти е това работата. Ако твоята работа е да береш гъби, ти носиш личната си отговорност (защото е твоя, ничия друга и не ти е наложена отвън) гъбите да не са отровни, за да може момчетата от интернета като си купят от теб, да останат живи и здрави, а покрай тях и връзката ти с интернет. Примерно.

Не желая да говоря за определени неща, защото времето да говоря е грешно.Искам само да отбележа, че всички сте прави...но не и поотделно.
Сега разбираш ли защо някои хора от форума си мълчат и не се обаждат на всяка дума. Аз разбрах. Дали времето е грешно или по-скоро неподходящо или пък нещо друго не си е дошло на мястото, все още не знам с точност, но играта продължава... ;D
For The Internets! :D

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #50 -: Октомври 07, 2009, 23:26:23 pm »
Не желая да говоря за определени неща, защото времето да говоря е грешно.Искам само да отбележа, че всички сте прави...но не и поотделно.
Сега разбираш ли защо някои хора от форума си мълчат и не се обаждат на всяка дума. Аз разбрах. Дали времето е грешно или по-скоро неподходящо или пък нещо друго не си е дошло на мястото, все още не знам с точност, но играта продължава... ;D

Никога не съм казвал, че не знам защо мълчат :) Знам отлично.
При мен просто нещата са...различни.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #51 -: Октомври 07, 2009, 23:55:42 pm »
Никога не съм казвал, че не знам защо мълчат :) Знам отлично.
При мен просто нещата са...различни.

 И при мен също.  :)
For The Internets! :D

Неактивен starduh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #52 -: Октомври 08, 2009, 20:55:51 pm »
                                    И сега за родовите имения...Ще го кажа най-общо без да навлизам в детайли, помислете над това и го коментирайте, без да навлизаме с спорове и нападки:
Идеята (която иначе не е лоша) ми се струва като бягане от отговорност към настоящето общество, която всички ние носим.


Oneness,как да помагаме на хората,ако те не са проумели "матрицата".Мисля,че е невъзможно.Ще се прахоса страшно много енергия.Личната отговорност я виждам така:хората,които са осъзнали,че има нещо "гнило" в живота им ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да търсят себеподобни,да обменят информация с тях,да дискутират,да спорят и т.н...По този начин взаимно ще си помагаме в набавянето на информация и откриването на истини,като изразходваме по-малко енергия,ще се обединяваме и ще станем по-лесно откриваеми за тези,които са осъзнали някои нередности и търсят начин за промяна.Според мен само така можем да им помогнем.Трябва те да ни откриват и разпитват...

Моето мнение е,че ако живеем в изолирано общество,ще постигнем много по-добри и бързи резултати отколкото сами в цивилизацията.
« Последна редакция: Октомври 08, 2009, 21:19:47 pm от starduh »
...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Еволюция на съзнанието - кой, какво и как
« Отговор #53 -: Октомври 08, 2009, 22:32:45 pm »
Моето мнение е,че ако живеем в изолирано общество,ще постигнем много по-добри и бързи резултати отколкото сами в цивилизацията.

И в крайна сметка всяко наше постижение е постижение за човека.Всяка голяма крачка за нас, е мъничка крачка за човечеството.
Не че човечеството е целта - ние сме целта.Но ние сме част от човечеството и достигайки ново развитие и нови върхове, достигаме ги като хора от човечеството.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27