Автор Тема: Българите  (Прочетена 26791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Българите
« Отговор #60 -: Септември 05, 2009, 13:31:38 pm »
Не ми е в стила да се изтъквам, но нека стане ясно, че съм учил молекуларна биология, епигенетика, молекуларна еволюция, генно инженерство и мога да ви затрупам с информация за ДНК, организация, функции и много още. Това за рептилските гени почва леко да дразни, защото само се говорят някакви хвърковати изказвания и без никакви добре подплатени доказателства и аргументи.

Само да ви кажа, че в човешкия геном се срещат региони от консервативни ДНК секвенции на много други животни, било то и по-нисши като дрозофилата. Или по-общо казано, генома на един вид включва гени от по-ниско стоящите видове в еволюционното развитие. Какво сте ги зачекнали тия рептилски гени, като че те са най-важните. Природата е устроила живите форми, така че да споделят един общ план-строеж. Например гените, отговорни за транскрипцията на инсолиновите протеини са еднакви при всички бозайници, които имат такъв регулаторен механизъм. Веднъж, природата, намерила удачно решение за даден проблем, го прилага при всички живи форми. Иначе не би било рационално.

« Последна редакция: Септември 05, 2009, 13:38:38 pm от sidewinder »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Българите
« Отговор #61 -: Септември 05, 2009, 14:03:08 pm »
И според мен малко хора обичат да се изтъкват, но нека стане ясно, че това, което си учил, в лицето на онези, които са те учили, не разпознава и 10% от информацията, която търсиш в този форум.

Ако смятах, че важната информация зависи от това, което се преподава, щях да остана в училище.
Но не е така.Ако изучените тук все още не са осъзнали, информацията, която всички тук развиваме, не се основава на нищо научено до сега, защото нещата просто не се надграждат.Това са успоредни прави на информация, общото между които е единствено тяхната успоредност.

Не зная защо оставаш с впечатлението, че имаш повече шансове да научиш нещо ново в тази сфера, след като си учил незнам си какво си - това, което си учил, просто няма връзка с това, което можеш да научиш от хората тук.Дори е много по-вероятно обратното - по-често вече наученото спъва развитието, отколкото ако не си го учил въобще.




Иначе по темата...


Естествено, че планетата има нещо като общовалиден геном.И аз не зная пробиташката човешка наука да може да даде обяснение защо рептилската част от мозъка се среща навсякъде из организмите.О, забравих - тя дава обяснения, но са пробиташки.

Едва когато човек допусне, че "девствената земна природа" наред с планетата Земя може да е следствие от тераформинг, тогава някои обяснения се сдобиват с голяма доза логичност.
« Последна редакция: Септември 05, 2009, 14:05:05 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Българите
« Отговор #62 -: Септември 05, 2009, 14:14:21 pm »
Съгласен съм с това, което казваш. Затова се отрекох от ортодоксалната наука. Тя води до задънена улица, защото разглежда само материалната страна на нещата и в частност живота като проявление. Не малко пъти съм казвал на мастити преподаватели и професори, че съвременната наука ще зацикли и ако не си подаде ръка с духовното ще остане на ниво материя. Но за да имаш поглед отгоре, трябва да си опитал и от другото. А това, което описах в предишния ми пост е така, колкото и да не ти се иска. Всеки говори за ДНК, но съм сигурен, че много малко хора в този форум могат да кажат какво всъщност представлява. Още по-малко как функционира. Ако утре ти се наложи ДНК анализ за проверка на бащинство, няма да отидеш при свръх Аз-а, ще отидеш в лаборатория по молекуларна биология.
« Последна редакция: Септември 05, 2009, 14:22:55 pm от sidewinder »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Българите
« Отговор #63 -: Септември 05, 2009, 14:33:40 pm »
Хахаха, не, никъде няма да ходя :) Надявам се, че начинът ми на живот и отношението ми към света някакси ме отдалечава от ситуацията "евентуална порверка на бащинство", но дори и да ми се наложи, доста съм далеч от едията някой да ме изследва, или да ме боцка или нещо друго.И това за ме не много по-важно, отколкото потвърждението за бащинство в случая:P


Но по темата:

А това, което описах в предишния ми пост е така, колкото и да не ти се иска.

На ме нен ми се иска нищо.За мен е очевидно.По-скоро имам чувството, че на теб не ти се иска точно в момента да разгледаш възможния сценарий "тераформинг от безжизнено състояние".

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Българите
« Отговор #64 -: Септември 06, 2009, 20:09:24 pm »
 :hi: Прочетох доста от мненията за българите, за ДНК-то, изобщо много и различни, А НЯКОЙ ДОПУСКА ЛИ, ЧЕ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ Е ВЪЗМОЖНО ВСИЧКИ ДА СМЕ ИЗВЪНЗЕМНИ? А ние БЪЛГАРИТЕ повече от другите ? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Българите
« Отговор #65 -: Септември 06, 2009, 20:38:27 pm »
Това е повече от ясно. Естествено, че не сме дошли тук по пътя на еволюцията. Ернст Мулдашев твърди, че живите форми са се появили на Земята чрез оплътняване на духа. Каквото и да значи това.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Българите
« Отговор #66 -: Септември 07, 2009, 10:07:28 am »
:hi: Прочетох доста от мненията за българите, за ДНК-то, изобщо много и различни, А НЯКОЙ ДОПУСКА ЛИ, ЧЕ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ Е ВЪЗМОЖНО ВСИЧКИ ДА СМЕ ИЗВЪНЗЕМНИ? А ние БЪЛГАРИТЕ повече от другите ? :hi:

Уф, абе нали за това става въпрос, вече колко пъти.

Неактивен deadlikeme

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Българите
« Отговор #67 -: Септември 10, 2009, 00:05:07 am »
Я дайте да дефинираме термина българи. Това етническа група ли е, национална принадлежност или някаква кръвна линия. Защото като погледнем историята си прабългарите са били претопени в морето от славяни живели по онези времена. След толкова много години кръстоски със славяни, ромеи, араби и един куп други народи едва ли ще можем да държим на родословието си.
Не виждам защо да е важно да сме специални като нация или като етническа групи. Можем да бленуваме за величие и слава, но нека не ставаме тяхна жертва.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Българите
« Отговор #68 -: Септември 10, 2009, 00:35:28 am »
:hi: Прочетох доста от мненията за българите, за ДНК-то, изобщо много и различни, А НЯКОЙ ДОПУСКА ЛИ, ЧЕ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ Е ВЪЗМОЖНО ВСИЧКИ ДА СМЕ ИЗВЪНЗЕМНИ? А ние БЪЛГАРИТЕ повече от другите ? :hi:
;D ;D ще ме уморите.
А някой не допуска ли че това са пълни глупости.Или просто си убивате времето в излишни допускания.
Съжалявам,е ще изразя такова мнение, но не мога да се сдържа.Първо тази тема като иде реч в нея за извънземни ,не е ли за форума с извънземните. ;D И после, гледам просветени хора са повечето тук(или това поне на първо четене)не ви ли иде на ум че има далеч по важни и интересни неща от това дали българите всъщност не богопомазани извънземни пратени на земята и от тях всичко започнало и тн,ама пък другите ни мразели и го отричали и си пък и мълчали.Пренебрегват ни,негодниците  ;DНека да погледнем от по различен ъгъл на Българите. Колко от тях са грамотни и знаят какво е хармония и съвършенство,колко от тях живеят с главата в пясъка и колко от тях мислят само за топъл бел леп и да еб.. :diablo:
Не преписвайте на цял народ свойте възгледи.Бъдете вие съвършенни и ако щете даже извънземни и ги оставете да се научат сами.Това беше само съветче  :hi:

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Българите
« Отговор #69 -: Септември 10, 2009, 09:03:57 am »
Защото като погледнем историята си прабългарите са били претопени в морето от славяни живели по онези времена.
Честно казано не мислех, че и в нашия форум ще прочета това толкова "гениално" прозрение на нечия "интелектуална" мисъл, за радост отдавна отхвърлено от сериозните историци.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Българите
« Отговор #70 -: Септември 10, 2009, 09:36:20 am »
Защото като погледнем историята си прабългарите са били претопени в морето от славяни живели по онези времена.
Честно казано не мислех, че и в нашия форум ще прочета това толкова "гениално" прозрение на нечия "интелектуална" мисъл, за радост отдавна отхвърлено от сериозните историци.

Но е прав в друго...

Какво значи българи? Българи се наричат нашите далечни прадеди, притежаващи такива вродени качества, които да имат изключително добро проявление в средата, която тези българи умишлено са изграждали около себе си с тази цел.

Тъй като ние отдавна нямаме качествата на тяхната кръв или те са сигурно погребани в генофонда ни, и тъй като не разполагаме с външните условия на природата и цивилизацията, както и с вътрешните условия на обществена организация, които да ни позволят да проявим погребаните си качества, ние съвсем не сме българи.В най-добрия случай ние сме потенциално потенциални за наследници на българските си прадеди.

Това, което сме, по-скоро е купчина идиоти, келеши и мърсоли - вмирисана гняс, вирееща в утайката на интелектуалните селения и повечето от тези сред нас, които смятаме за елит, приличат по-скоро на запасани цървули или в най-добрия случаи на глупаци, вместо на реални авторитети.

Хайде хайде, преди да се размрънкате, направете поредния отчаян опит да си отворите очите и да се разходите по улицата гледайки напред и настрани, а не в плочките.
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 10:40:38 am от H. »

Неактивен deadlikeme

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Българите
« Отговор #71 -: Септември 10, 2009, 21:50:30 pm »
Ох нима трябва да спорим, че сме произлезли само и единствено от няколко десетки хиляди прабългари прекосили Дунав? Не ви ли се струва малко нереално това ? Може те да са донесли изключителни традиции, култура и да са поставили началото на нашата държава, но да се спори, че сме произлезли само и единствено от тях. Къде се завряха славяните ? Нима прабългарите не се кръстосвали с тях? Или нашите изключителни гени са заменили слабите славянски ? Не виждам как десетките хиляди могат да асимилират стотиците хиляди. Дори да е така какво ли е било през епохите на робството? Дали жените ни не са били често насилвани от поробителите и не са раждали деца от тях ? И не сме били под робство само за един или 2 века. Дали турците са жалели жените ни? Не ми се вярва.

Писна ми да чета разни глупости по подобни форуми. Българите сме били първите хора. Българите сме били най-великата нация. Бог бил българин.Българите сме били велики при Симеон.
Не сме велики. Не сме специални. Не сме много по-различни от останалите хора на тази земя. Губили сме стотици битки. Прекарали сме половината си история по тези земи в робство, защото сме били слаби и неспособни да се защитим адекватно по редица причини. Стига празен патриотизъм. Стига сме се залъгвали.
И не виждам нищо специално в новата ни история освен огромното ни овчедушие.
Ако някой се обижда от тези думи значи точно за него са написани.
Защото истината боли. Писна ми да си говорим колко сме велики докато сме затънали в лайната. Не сме велики. Жалки сме. Докато не се научим да ползваме интелекта си няма да сме и на крачка от величие.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Българите
« Отговор #72 -: Септември 11, 2009, 08:44:27 am »
Какво значи българи? Българи се наричат нашите далечни прадеди, притежаващи такива вродени качества, които да имат изключително добро проявление в средата, която тези българи умишлено са изграждали около себе си с тази цел.

Тъй като ние отдавна нямаме качествата на тяхната кръв или те са сигурно погребани в генофонда ни, и тъй като не разполагаме с външните условия на природата и цивилизацията, както и с вътрешните условия на обществена организация, които да ни позволят да проявим погребаните си качества, ние съвсем не сме българи.В най-добрия случай ние сме потенциално потенциални за наследници на българските си прадеди.
За този анализ - искренни поздравления! Вторачили сме се в далечната си история, а не се виждаме какви сме мишки сега. Дедите ни сигурно в гробовете си се обръщат заради нехайството ни към самите себе си и към Рода български. Наистина реалността, която ние самите изграждаме не е това, на което сме способни благодарение на своя генофонд, а цялото това тупане по гърдите в спорове колко сме били велики ни отдалечава още по-вече от самите себе си.
Нищо де, може пък и да ни просветне.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27