Автор Тема: Могили  (Прочетена 20619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lenks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Могили
« Отговор #30 -: Март 05, 2010, 13:00:35 pm »
Moже и така да е, но ми е било чудно, защо не са копали а само са сложили 1 паметна плоча отгоре, че това е тракийска гробница и толкоз...

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Могили
« Отговор #31 -: Март 05, 2010, 13:28:01 pm »
Предполагам, че не е разкопана заради това че е на място където някой може да ги види.
А и могила не се копае за един ден особено с такива размери.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Lenks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Могили
« Отговор #32 -: Март 05, 2010, 13:35:21 pm »
 Аз говоря за археолозите... Явно са нямали пари и интерес да го правят, затова са лепнали плочата и толкоз. Но найстина могилите се виждат от доста далече, просто са на такова място. Ако някой пътува с влак към Пловдив, Септември и т.н. по тоя маршрут, преспокойно се виждат между Гара Елин Пелин и Гара Побит Камък, падат се от лявата страна, ако се идва от София, в близост до 1 стара изоставена вече тухларна, просто няма как да не се видят :)

п.п. интересно на google maps, не се виждат :)
« Последна редакция: Март 05, 2010, 13:37:35 pm от Lenks »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Могили
« Отговор #33 -: Март 05, 2010, 13:47:45 pm »
Не разкопана заради липса на средства. А какво пише точно на плочата.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Lenks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Могили
« Отговор #34 -: Март 05, 2010, 14:24:02 pm »
 Не си спомням добре. Нещо от сорта, че това е тракийска гробница и толкоз...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Могили
« Отговор #35 -: Март 05, 2010, 15:16:06 pm »
Предполагам, че не е разкопана заради това че е на място където някой може да ги види.
А и могила не се копае за един ден особено с такива размери.

За една вечер ги е обработват гадовете. Размерите немогат да ги уплашат. Просто късмет е извадила, тази могила, че е по близо до населеното място, или металтърсачите не засичат злато.

Неактивен Lenks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Могили
« Отговор #36 -: Март 05, 2010, 21:01:21 pm »
Оу то наглоста е безкрайна, ако искат винаги могат да ги разкопаят (ако не са вече, все пак не съм ходил от 5 години...). Винаги може да се намери начин стига да искаш нещо... За злато не знам, но онази светкавица онзи път, ме кара да съм почти сигурен, че има метал от долу...

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Могили
« Отговор #37 -: Март 06, 2010, 10:39:19 am »
Момчета, аз съм говорила с археолози и те имат желание да проучат много от могилите, но НЯМАТ пари, а нямат чак такива техники- големите музей имат ,но не и по-малките.  А все пак не е зле и да повярвате ,че всеки Храм си има Храмов Дух пазач и ако Той не позволи Храмът не може да се отвори, за иманярите не знаете , но аз съм слушала и знам, че и те си имат страховити преживявания, а и после тежки последствия, но ако оставим Духовете не си ли мислите, че едно такова помещение затворено от хилядолетия е запазило Бог знае какви пагубни микроорганизмми?!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27