Автор Тема: Пътища към Спасението и начини за постигането Му  (Прочетена 33878 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #90 -: Септември 16, 2009, 22:10:28 pm »
Това вече взе да ме обърква тотално, не бих могъл да дам отговор на тази фраза след като виждам че няма яснота на понятията които се ползват. За да има многозначно значение нещо то това трябва да е в дадена ситуация, самите думи в езика са все пак еднозначни. За да даена дума стои смисъл и понятие което е редно да се изясни, едва когато разглеждаме определен въпрос или случай тогава нещата стават многозначни.

справка от Български тълковен речник, може да има вариации в изданията, моето е на "Наука и изкуство" от 2001г:

свобода
1. отсъствие на ограничения, възможност за човек или друго същество да прояви волята си
2. отсъствие на принуда, ограничения в обществено-политическия живот...
3. отсъствие на ограничения изобщо
...

спасение
1. избавяне от беда, опасност и пр.
2. в християнската религия - освобождаване от силата, влиянието на злото, отърваваен от ада, удостояване с "царство небесно"

Да разбирам чи че идеята ви на темата е че човек който е свободен трябва да няма спасение?

Ами на удавения вода трябва ли му? Свободен си да разбираш както искаш.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #91 -: Септември 16, 2009, 22:14:01 pm »
Те в тая тема не можах да разбера от кого трябва да се спасявам и защо?

И кво става ако не искам да се спася?

 ??? ::)

Ми то ако не можеш да разбереш значи няма от какво да се спасяваш, блазе ти! Ти си свободен!!!
Следващият, моля. ;)

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #92 -: Септември 16, 2009, 22:37:13 pm »
Аз, аз, аз  :)


И аз много пъти съм си мислила как хората подчиняват почти целия си живот на това да се спасят. Според мен правилното отношение е точно както Еон ни показа. На мен също ми е все едно дали ще се спася или няма, интересът ми към духовния свят не се поражда от личната изгода да бъда спасена.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #93 -: Септември 17, 2009, 15:17:26 pm »
Правилно разсъждавате!

Спасяват се само ценни неща, само сейфовете са бронирани и заключвани, клошарите не заключват богатствата си, те са свободни блазе им!
Само живи хора получават спасение, телата на мъртвите може и да съществуват, но умрелия е умрял.
"На удвен вода трябва ли му"!? Блазе му той е свободен! :)
Soli Deo Gloria!

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Пътища към Спасението и начини за постигането Му
« Отговор #94 -: Септември 17, 2009, 22:16:22 pm »
bogoizbrania, бъркаш се - богатствата си заключва този, който се СТАХУВА да не ги загуби. Другите, които знаят, че никой не може да им отнеме това, което имат не го заключват,не го държат в сейф и не мислят постоянно за това как да го опазят. Така, че не съди по сейфа дали някой има богатство или не, той служи, за да се разбира дали някой се СТРАХУВА или не.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27