Автор Тема: Градът на Слънцето  (Прочетена 4297 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Градът на Слънцето
« -: Април 03, 2010, 22:57:00 pm »
Още през 16 век Томазо Кампанела написа мечтата си за Слънчевия град - в една честна и справедлива държава, където всички са равни, няма частна собственост и парите са премахнати.

Векове наред той е вдъхновявал много поколения и много са се опитали да създадат града на слънцето - включително "бащите" и създателите на Щатите...без успех.

Но със събуждането на масите и с идването на новата епоха, първите кълнове на идеята се появиха в Перт - Австралия:

"Ние ходихме скоро в Перт - Австралия и открихме, че е град който работи по съвестта на гражданите. Техните градски автобуси са безплатни дори и за туристите. Имат много пътечки за велосипеди, красив парк с разкошна площадка за децата да играят и Хинду-ресторант до водата. В него няма определена цена за бюфета - вие плащате каквото чувствате, че струва храната. Това е невероятно! Нашия свят се променя и се променя към по-добро!" Вал Стонър (Април 2010)

Но нашите Български, Европейски...Американски градове са безплодни за идеята!

Не знам кой е кмета на Перт, но който и да е му е дадена възможността да започне да строи града на слънцето от прекрасния президент на Австралия - Кевин Руд. Той е воина, който до смърт защитава страната си от економически и политически натиск. Ето някои извадки от негови речи:

"Имигрантите, не австралийците трябва да се адаптират. Или се подчинявайте, или изчезвайте. Аз съм изморен от глупостите на тази нация да се притеснява дали не обиждаме някои личност или тяхната култура. Нашата австралийска култура е развита за векове на страдания, проби и победи от милиони мъже и жени, които търсеха свободата. Ние говорим английски - не испански, либийски, арабски, китайски, японски, руски или някой друг език. Така че, ако искате да сте част от нашето общество - научете езика!

Повечето австралийци вярват в Бог. Това не е някаква Хрситиянска секта с политически мотив, но в действителност мъже и жени - християни, с християнски принципи създадоха тази нация и това е документирано. Затова е подходящо да се изучава в австралийските училища. Ако нашия Бог ви обижда, аз ще ви препоръчам да помислите за друга част на света, която да направите свой дом, защото нашия християнски бог е част от нашата култура.

Ние приемаме вашие богове и вярвания и не ви питаме защо. Всичко което искаме е да приемете нашите, за да живеем в хармония!

ТОВА Е НАШАТА СТРАНА, НАШАТА ЗЕМЯ И НАШИЯ СТИЛ НА ЖИВОТ! И ние ще използваме всяка възможност да се наслаждаваме на това!

И когато свършите да се оплаквате, да мъркате за нашето знаме, нашите клетви и принципи, нашата християнска вяра и нашия стил на живот, аз ще ви окуража и ще ви препоръчам да се възползвате от една велика австралийска свобода: "ПРАВОТО ДА НАПУСНЕТЕ!"


ПП Кевин Руд с изключително умната си политика се наслаждава на привилегиите и на Англо-Американския и на Азиатския икономически пактове. С изключение на природните катастрофи, които сполетяха страната наскоро, икономиката е по-добре от всякога и статистиките за рецесията в тази страна ВИНАГИ са свързани с търговските отношения с Европа е САЩ.
« Последна редакция: Април 03, 2010, 22:59:25 pm от Tina »

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #1 -: Април 04, 2010, 14:40:01 pm »
Много далече беееееее ... тая Австралия, бре! :(

Нещо по-наблизо...няма ли?  :-X

Аз пък си мисля, че такъв град вече съществува.
НО
лошата новина е, че не е само Един  ;D

До скоро мечтата ми беше да замина и да живея в Нова Зеландия. След като гледах "Властелинът на пръстена". И така година след година си мислех и мечтаех. Ама странно, нищо не показваше, че това някога ще се сбъдне.
Тогава един ден се събудих с непрeодолимото желание да замина и да заживея в Ню Йорк. Бях супер Сигурна.
И се замислих как стана това? Защо си промених мечтата?
Отивайки в Нова Зеландия- красива природа, ама страшно красива, ама най-красивата природа на света е в Нова Зеландия! И какво? Ще живея СРЕД най-красивата природа на света. И така седмица, две, година. Сигурно ще има и готини хора. Ще си имам приятели. Някой готин сърфист е ще ме научи да карам сърф- значи може и да се влюбя...абе кеф! И така...колко? две години?три, четири. На петата въобще няма да се сещам и да забелязвам Красивата природа. На шестата, с приятелите ще сме се изпокарали поне два три пъти. Ще сме се опознали, и писнали, до степен да се чудим какъв ангажимент да си измислим за да не се видим, щото Памела редовно взима и чупи играчките на моето дете. На седмата година Джон ще му писне да кара с мен (ако не и по-рано) и ще ми обясни, че иска да си останем приятели.
И в края на седмата година аз ще стоя пред лаптопа
ама сред най-красивата природа на света
и ще чета за кризисните седем години в един живот....
и реално, това че съм на друго МЯСТО с нищо не е променило живота ми, който си е същия.
А в Ню Йорк има предизвикателства- цивилизация със забързани, но и доста 'напреднали' като справяне с живота и технологиите хора. Това няма как да не ме провокира и аз да се развивам и да се справям.  :)
Така че трябва да намеря начин и да замина за НюЙорк, защото това е (моят) Град на Слънцето...  :-*
« Последна редакция: Април 04, 2010, 15:40:51 pm от persefona »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #2 -: Април 05, 2010, 16:51:11 pm »
Как един,не е един ,ами Аеровил? Много бих отишла там ,преди време мечтаех и да живея там.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #3 -: Април 05, 2010, 17:27:01 pm »
Къде Аеровил и какво има там?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #5 -: Април 05, 2010, 17:58:11 pm »
не съм го изписала правилно по горе,преди имаше сайт в бг за този град,но са го затворили,явно няма търсене тук  :D
Всеки може да отиде да живее там.Звучи страхотно,за съжаление го няма саита в него се описваха абсолютно всички подробности.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #6 -: Април 05, 2010, 19:05:47 pm »
Жива-здрава - значи остава Перт!  :)
« Последна редакция: Април 08, 2010, 07:04:15 am от Mirotvorec »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #7 -: Април 08, 2010, 00:00:30 am »
В какъв смисъл си остава Перт?Аз не оспорвам  нищо,само казвам че не е единствения град от този род.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #8 -: Април 08, 2010, 23:30:04 pm »
В какъв смисъл си остава Перт?Аз не оспорвам  нищо,само казвам че не е единствения град от този род.

eses, ВСИЧКИТЕ опити да се построи Града на Слънцето са неуспешни - чети малко конспирации за информация.

Като гледам и този индийския не е "окрякал"...Информацията, която аз давам е сега - 2010 година и което ми изумява е, че някъде в света под егидата на някое правителство (Австралийското) това е възможно. Да не се впускам във разсъждения за Европейската Империя, която ни зароби всичките...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Градът на Слънцето
« Отговор #9 -: Април 09, 2010, 11:28:13 am »
Абе де да знам, аз от малкото четене на конспирации вече се конспирирах тотално  :---.Май ще взема да си затвърдя вярването че Всичко е добро. Конспирции неконспирации,илюминанти,рептили,тамплиери,империи,цивилизации е малко в повечко почнаха да ми идват и още по лошото е че ме отдалечават от целта ми,а именно хармонията. Всички тези неща може и да се случват за наше добро,за да ги надживеем,да израстем над тях,да еволюираме и да се вглеждаме още повече в тях не води до голяма полза.А аз съм практичен човек, гледам има ли полза за мен и близките ми.Да съм запозната има полза, но да живея с мисълта за конспирация в всяко нещо не ми се нрави.Градовете са си градове,и не е важно как е устроен въпорсния град,а какви са хората там.Лесно е да си светец в гората, геройство е да си такъв в града.Затова че трябва или всички градове да станат такива,а това зависи от хората или тези градове като Аировил и Перт ще си останат утопия.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27