Автор Тема: Предложение за повече теми във форум езотерика  (Прочетена 9378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stiver

  • Гост
Здравейте,
Форумът изглежда прекрасен и това, че езотериката е отделена е много добро решение според мен, На мен, обаче ми се струва, че сега този отдел е доста беден откъм теми . Почти всичко е обединено само под едно заглавие - езотерика, което е доста общо за такава огромна сфера на познание. Освен това, ако искам да кача някоя нова тема, ще скрия предишната и тя ще остане непрочетена от много хора, Например днес исках да попитам нещо за анатомията на душата, но така щях да скрия темата за делфините и реших да чакам. Затова ми хрумна да предложа да се добавят още няколко подтеми в този форум. Дали това ще е възможно? За да не съм голословна, се опитах да направя нещо като макет на новите теми. Изобщо не мисля, че съм веща в езотеричните науки и затова, ако одобрите идеята ми, ще помоля тези, които знаят повече да помогнат да подберем и подредим темите по-добре.

Аз наистина много се надявам, че това ще бъде възможно.

Ето го и моят макет на допълнителни теми:


1. Езотерични школи, техните учения и учители.

2. Историческа памет, планетарно развитие, древни источници на познание, митове, легенди, божества, архитипови модели и символика.

3. Съзнание и реалности - устройство и възприятие на реалността,  Мая, холографска вселена, свещена геометрия, измерения, нива, матрица, космически закони, свръхсъзнание,

4. Психическа енергия - пси-феномени, интуиция, телепатия, телекинеза, левитация, екстрасенсорни възприятия и тяхното развитие, физика на психическата енергия.

5. Духовен свят - анатомия на душата, география на духовния свят, обитатели на духовния свят и контактите с тях,  живот, смърт и живот след живота.

6. Алтернативни състояния на съзнанието - дежа ву, сънуване, хипноза, хипногогия, сънна парализа, осъзнато сънуване, опитност извън тялото.

7. Езотерична трансформация - духовно развитие, пътят на душата, карма, реинкарнация, паралелни инкарнации, свръх-Азът, Акашови записи, случайност и предопределеност, свободна воля и съдба.

8. Тяло и душа - Алтернативна медицина, медитация, визуализация, вибрационна енергия, сила на позитивното мислене

9. Психическа защита - Методи на психическа защита, психически атаки, ментален контрол, енергиен вампиризъм.     

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Здравей стивер,

точно това имахме предвид с разделянето на Езотерика - да го развием с подкатегории и да синтезираме информацията. Много благодаря за твоето предложение. В началото на следващата седмица ще съм по свободен и ще можем да обсъдим с колегите твоите и няколко други идеи...

 ;)
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Единственият проблем е, че всички тези теми се препокриват и ще бъде почти невъзможно да се реши в кой раздел какво да се пуска. Пък и прекаленото фрагментиране води до някакъв хаос и трудно навързване на нещата.
За мен лично ще бъде невероятно трудно да сложа на "мястото им" всички налични теми от езотерика в момента в едни бъдещи под-категории. Мненията в тях и насоките на разговора са толкова смесени и объркани вече, че това прави мисията почти невъзможна.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Да в повечето теми много от подкатегориите се преплитат и трудно могат да се отделят. Евентуално може да се търсят някакви  нови подкатегории които сами по себе си да оформят силен гръбнак и да не се премесват с другите. Като например мога да дам евентуално създаване на паралелен раздел за извънземен разум, който да се базира само върху езотерични източници.

stiver

  • Гост
Благодаря ви за вниманието. Моля ви, направете това, което намирате за правилно. До колкото виждам няма интерес или оплаквания от другите членове, така че може би форумът си е точно такъв какъвто му е времето да бъде.
  :) :-*

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Предложението на Alien е уместно, но повдига опасност много от темите в "Конспирации" да се наложи да се сдобият с езотерични двойници... Повечето конспиративни проблеми наистина опират в езотеричния таван на човешките възприятия! Ето защо аз лично предлагам да се избягва дублирането, вместо което може да се потърси един по-мистичен прочит на проблематиката... Например темата Извънземен разум може да се разгърне като въпрос въобще на неконвенционалните Форми на живот: извънземни, духове, минерали, божества, елфи, тотеми, егрегориални същества... Темата "Тайни общества" може да се разгърне по посока на Езотерични братства, философски групи, окултни групи от сродни души и така нататък... Онова, което при "Конспирации" е "Технологии", в "Езотерика" следва да бъде "Практика и упражнения", изследвайки различните способи за концентрация, медитация, релаксация, йога, channeling, радиестезия и прочея... "Астрономия и астрофизика" следва да се види примерно като "Вселена и космос", с всичките въпроси за времепространството от езотерична гледна точка, Сътворението, безкрайностт... Както нагоре в изказванията по по темата се спомена, може би ще бъде приятно да има тема за "Учители и учения", или нещо подобно, която да влезе като под-форум към "Езотерика" и да разглежда конкретни идейни течения - дъновизъм, кришнаизъм, теософия, дервиши...

Също, не е излишно, да се направи бутон във всеки от под-форумите в съответния раздел, и когато си например във "Вселена и космос" на "Езотерика", да можеш да натиснеш и директно да попаднеш в съответната й "Астрономия и астрофизика" на "Конспирации", както и обратно...

Разбира се, предложението ми е само повърхностно дадено; конкретните подразделения трябва допълнително да бъдат прецизирани ;)
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Да може би няма да е зле да се направи нещо подобно  ;) Но си мисля че трябва да започнем по-бавно разделянето на подкатегории за да не настъпи хаос в началото и постепенно да се допълват и нови.

Неактивен :)

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
  • Ако има нещо, няма нищо! :) Не се предавай никога!
Re:Предложение за повече теми във форум езотерика
« Отговор #7 -: Март 17, 2009, 05:52:41 am »
И аз съм на мнение за повече такива неща, особено телекинеза и телепортация!!!
Разрушавайте системата по всеки един възможен начин!!!

Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
Re:Предложение за повече теми във форум езотерика
« Отговор #8 -: Август 29, 2009, 18:28:15 pm »
Телепортация.
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27