Автор Тема: Земетресение на 22 Май 2012  (Прочетена 102275 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #225 -: Юни 25, 2012, 23:05:48 pm »
Просто сме по-чувствителни на тази тема след 22.05. Преди никой не се е интересувал от толкова леки земетресения, а и надали в архивите се пазят сведения за тях. Но все пак може да се провери в сайта на геофизичния институт http://www.geophys.bas.bg/seismo/index_bg.html

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #226 -: Юни 29, 2012, 19:48:06 pm »
Току що прочетох новия брой на вестник "Строго секретно" статята за земетресението на 22 май. Твърдят, че ХААРП бил виновен за това. по-надолу ще цитирам какво пише.

"... На всичко това нямаше да бъде толкова странно ако на земетресението се погледне от друга точка - реална,логична и обяснима. Че земетресението на 22 май беше предизвикано от американското геофизическо и токточно оръжие HAARP, като целта вероятно беше да бъде унищожена София и  половин България.
Защото именно от гледна точка на начина на действие на HAARP случилото се може да намери свойто логично обяснение. Именно действието на HAARP през последните години е едно от най-важните събития в света, но за съжаление намира отражение у нас.
За да бъат така точни подозренята че HAARP е виновен за повечето събития в България се появи още една подробнос която досега не бе опроваргана от посолството на САЩ в София.
Според някой източници американците са правили инспекции на сгради в кв.Лозенец 3 месеца преди труса.Според живеещите на ул. Козяк няколко американски чиновници са обикаляли и изисквали от домоуправителите строителните планове, за да се уверят, че сградите могат да издържат силни трусове."
--
Мисля, че това е достатъчна информация която никой няма да ви каже за HAARP
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #227 -: Юни 29, 2012, 21:57:35 pm »
Е да, това е най-авторитетния и четен вестник в България.
Фактите в него винаги се базират на строга научна основа /Института в Магадан, Една Баба Каза, Врачка предсказа/

Не ми е чудно, че журналята пишат и преписват един от други, ами ми е чудно как може вие да им вярвате? (ама като се сетя колко народ дава пари на полуграмотни мангали, метнали ги по телефона ... май спирам да се чудя)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #228 -: Юни 30, 2012, 10:25:07 am »
Току що прочетох новия брой на вестник "Строго секретно" статята за земетресението на 22 май. Твърдят, че ХААРП бил виновен за това. по-надолу ще цитирам какво пише.

"... На всичко това нямаше да бъде толкова странно ако на земетресението се погледне от друга точка - реална,логична и обяснима. Че земетресението на 22 май беше предизвикано от американското геофизическо и токточно оръжие HAARP, като целта вероятно беше да бъде унищожена София и  половин България.

--
Мисля, че това е достатъчна информация която никой няма да ви каже за HAARP
СмЕЕЕх...Ама СмЕх...Демек..кво ся?Не им работят технологиите,та не можаа да ни бутнат панелките(тва щот не са запознати ни с панелното строителство,ни с дебелите глави на българите)...Мдамм..Сигурно им е китайски ХААРПА!Менте е,и за тва мисията им се провали! :P
п.п.А другото дето нямало да ни го кажат,сме го писали още га беа трусовете :drinks:

Неактивен Strelok22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #229 -: Юни 30, 2012, 14:47:48 pm »
atila777 ,те за психологичен шок тресат при нас ... не за физическа повреда.
Уплашеният човек ще повярва на всичко.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #230 -: Юли 14, 2012, 16:09:17 pm »
Преди 10 минутки усетих земетресение в София - от същия вид като голямото на 22.05.2012г., но беше кратко: няколко секунди - може би 10 и по - слабо - може би около 4.
Кажете усетихте ли го? В нета до тоя момент няма нищо.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #231 -: Юли 14, 2012, 17:04:36 pm »
Перник, Перник, България
28 км З от София
2012-07-14 12:52:06
Lat: 42.61°N; Lon: 23°E; Дълбочина: 1.2 км
Mag: 4.2
 Най-силно се почувствувало в с.Дивотино. Сега има нов показател - 4.4.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #232 -: Юли 14, 2012, 21:42:22 pm »
Няма нужда от едносрични постове.

Стига едносрични постове, нищо не постигате с това, ако искате да се социализирате и да си споделяте страховете има куп новинарски сайтове, където има постове в стил: "срах докато имаше земетресение", "уплаших се" (верно ли!?!?!), "нищо не усетих, щото спах", "аз казах ли че срах??!?!?", "аз пък спах, защото бях нощна смяна", "болеше ме главата в деня на земетресението (както и десетки други хиляди хора, представи си...), "мен пък не ме болеше" (защо не ме болеше главата в този ден.. какво ми има, добре ли съм?!!?).. и куп подобна плява.
« Последна редакция: Юли 14, 2012, 21:47:14 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #233 -: Юли 15, 2012, 03:11:44 am »
 :lol: :lol:

Дори и без цензура е забавно.

Но си мислех, ако участвах в японски форум какви ли биха били съществените отзиви?!
Почти два месеца след "събитието" ... все една палатка да сме си купили :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен schiller

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #234 -: Ноември 17, 2012, 18:28:32 pm »
Здравейте и от мен. Това е първото ми мнение в този форум, но го чета отдавна  :)

Искам да споделя моите впечатления от земетресението от 22.05 т.г.
На 21.05 цял ден бях в едно село на 10 км. след Радомир в посока Кюстендил. Помагах на приятел, правехме ремонт свързан с изкопни работи. По време на копаенето ми направи впечатление, че се появи остра миризма на сяра от земята. Това се случва вече към края на деня, около 18-19ч. Първоначално решихме, че сме разровили стар гроб на някое домашно животно, като котка. После къде на майтап, къде сериозно казах, че може би ще има земетресение, като в Италия (което се случи предишния ден). Някъде бях чел или чувал, че подобна миризма от земята предполага наистина земетресение и се оказах прав в случая. Също по време на земетресението имах много странна реакция. Естествено спях като стана. Но първоначалното ми усещане беше само слухово. Т.е. чувах шума, но в просъница реших, че има буря навън, защото шума, който чувах беше като удряне на клони в прозореца, но не усещах тресенето. Като ми се е запечатал и момент, в който нещо проблясва навън. Усетих клатенето едва в последните 2-3 секунди на първото голямо земетресение и тогава вече се посъбудих. Реших, че съм сънувал, но след секунди последва следващото по-слабо клатене. Станах веднага. Тока беше спрял. Приятелите ми спяха на горния етаж на къщата и се бяха събудили веднага при голямото земетресение. Голям стрес изпитвах в този момент. След като се поокопитихме всички и дойде тока веднага проверихме в нета къде е епицентъра. Обадихме се да проверим близките и се опитахме да заспим отново. Но не би. Следваха новите трусове, като там поради тишината или не знам какво, но преди всеки нов трус се чуваше боботенето на земята и беше ужасяващо. Около 4.30ч. взехме решение да се прибираме към София. По пътя имаше адски много коли, на високите места над пътя над Перник се бяха събрали доста хора, подплашени от информацията за язовира.

Общо взето така преживях земетресението. За мен момента с миризмата на сяра от земята ми говори, че земетресението не е било предизвикано изкуствено. Но пък ако наистина е имало някакво проблясване, както ми се видя в просъница, мисля точно обратното.
Надявам се не ме мислите за хахо, но просто исках да споделя преживяното и въпросите след него.  :blush:

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #235 -: Ноември 18, 2012, 10:52:07 am »
За Чирпанското няма кой да питам

В този страхотен сайт има 3 снимки
http://www.lostbulgaria.com/?cat=636

И аз помня Вранчанското от 4 март 1977 - тътена и звукове като гърмежи ги чухме малко преди да почне и си помислих - "каква е тази заря сега, нали вчера беше 3 март". Страшно беше много, а за загиналите в Свищов - мир на душите им.

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #236 -: Декември 06, 2012, 00:00:12 am »
Интересно ми е да чета как всеки е преживял пернишкото земетресение по негов различен и уникален начин! Любимите ми истории са две:
1) Баба на моя приятелка, достатъчно възрастна, за да преживее войните едно време, започнала да крещи"Сърбите идват с танковете!".  :--- :--- :---
2) Приятел съсед около 24 годишен се къпел на загасена лампа в банята, за да убие напълно страха си от тъмното.  Когато ми разказваше иронизираше себе си, и ми каза че е пищял като жена, и също е викал "мамооо!".  Още се смея на глас като се опитвам да си представя какво е изпитал.  :lol:  Ха познайте дали пак ще посмее да се къпе на тъмно?  :D

  Понеже някой писа "Защо все нощем стават земетресенията?" - аз до колкото знам, това е благодарение на луната и нейното влияние в-у нашата планета.

   Моето преживяване:  Аз бях точно в епицентъра, в Перник, в една тухлена къщурка. За мен земетресението беше едно прекрасно изживяване, защото от доста преди това имам сънища които показват големи и мащабни промени, и беше време за тях! 22.05.2012 си легнах късно, 2:00 ч. може би, и тъкмо съм заспал и получих съобщение от майка Земя: "Хайде, ставай!"!  :D Събудих се и за първи път този будният свят беше по-нестабилен от онзи заспалият - всичко се тресеше! Хубаво обаче ме изненада моята спокойна реакция, защото човек никога не знае в такъв момент как ще се държи. Седях в леглото, държах се за дървената рамка на леглото и си повтарях с вяра без да чувствам никакъв страх "Дръж се къщурко!!!". Чаках да отмине първият трус, не можех да си представя как ще ходя. Гледах как се гънат стените, изглеждаха толкова меки, чувах как скърца цялата постройка, как падат керемиди. Мина първият трус, посрещнахме още два в къщата и после решихме да излезнем навън, където вече бяха всички съседи. След това аз реших да яхна колелото и да огледам на бързо квартала, уверявайки се че всички са наред. Направи ми силно впечатление колко човечни бяха станали всички, обикалях и ръсех тъпи шеги навсякъде от типа на "Ооо... още един оцелял!!!",  и от всички страни ми се връщаше смях.  Животни има много около нас, но реакция никаква.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 00:19:44 am от Oxus »

Неактивен soni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #237 -: Април 08, 2013, 22:58:21 pm »
Привет!

Близо една година след случката се натъкнах на темата.Прочетох коментарите и теориите и ето че и аз желая да споделя наблюденията си.

Нощта на 22 май аз спях. Пробудих се с мисълта че нещо странно се случва след което се завъртях на другата страна с мисълта да заспя отново.Естествено секунда-две по късно,скочих попарен от леглото,като успях да се придвижа (незнайно как) през тъмната стая и да се добера до коридора където светнах лампата. Там се разминахме с баща ми,който тичаше към братчето ми. То стоеше в другия край на коридора и викаше колкото му глас държеше. Ляво от мен , в другата стая чувах майка ми как пищи. Тогава извиках на вички да застанат под касите на вратите.Всичко продължи няколко секунди. В тях гледах как брат ми реве,а баща ми го беше прегърнал. Когато земята се кротна баща ми даде нареждането да се обличаме. секунди по късно брат ми тичаше по стълбите,надолу от 4-тия етаж. Майка ми държеше да вземе документите за апартамента преди да излезе,а аз отазвах да излезна преди нея. Вързо истърисхме висчки документи в една торбичка и тогава ни хвана вторичния труз. Доста по нервен и наредих да се маха,а аз ще я последвам. Незнайно защо,реших че тряббва да изгася лампите,че тока скъп.  :D След тази процедура заключих и се изнесах от блока. Първото което видях ,бяха невероятно много хора струпали се колкото може по далеч от блоковете. Намерих майка ми. Тя трескаво търсеше баща ми и брат ми сред навалицата. Когато ги открихме,решихме да се дръпнем на по открито място.  докато извършвахме тази процедура последва нов трус. Тук е момента да кажа,че живея в един от високите квартали на Перник и имам изглед към отсрешния квартал. Това което видях в тази посока,беше високоволтова дъга която озари цялото небе. Няма да се впускам в разказ,как прекарахме остатъка от нощта. Дъжд,пищящи,ревящи хора. след което квартала се препълни още повече след слух че стената на язовир Студена се е пропукала.

Няколко дни по късно започнаха и въпросите.

Всички бяха видели светлина в небето която аз обяснявях с високоволтовата дъга която видях. Обаче, информацията от енергото беше,че няма повреди на територията на град Перник. Това ми се вижда странно.

Следващото съмнение беше породено от факта,че бяха отпепили район от Голо Бърдо. В последствие от сигурни источници рабрах че там има голяма пукнатина,каето обясни засиленото присъствие там.

Следващия ми въпрос беше "Защо всяка вечер,след като се стъмни,преминава ниско летящ самолет над Перник?"
След проучване,разбрах че пространството над Перник било забранено за летене преди земетресението.Проучих и установих,че най-вероятно този самолет е военен. Няма как да обясня присъствието му почти преди всеки трус. Това което мога да кажа е,че онази нощ също имаше трус,а вечерта преди това мина отново ниско летящ самолет над града.Точно същия самолет не беше минавал от седмици през който земята си кротуваше спокойно.
Мисля че е странно.

Следващото което ми направи впечатление,беше новината че 3 месеца по рано американците са обикаляли,за да се уверят че сградите с техни хора ще устоят на земетресение.

Седмици по късно разговарях с човек дошъл от Италия.  Той каза че там неофициално са казали,че земетресението от 22-ри е било създадено искуствено.

Дори някой учини от БАН определиха явлението като странно. (Мога да гадая само във какъв смисъл са го казали.)

Мисля,че прекалено много неясноти остават...

Неактивен DaGa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #238 -: Август 24, 2016, 10:22:42 am »
Малко да ъпна темата,
не е при нас, но нас като ни удари 2012та - удари Италиянците първо... Та дали и нас няма да ни тресне тия дни....

Силно земетресение разтресе Италия

Извънредно! Половин град изчезна след мощния трус в Италия нощес

Ужасът в Италия: Поне 14 души са загиналите от страшния трус

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
5739 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5609 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
4 Отговора
4754 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2009, 13:18:54 pm
от DreX
68 Отговора
28360 Прегледи
Последна публикация Юли 25, 2009, 00:41:35 am
от marhs
71 Отговора
39606 Прегледи
Последна публикация Септември 05, 2012, 20:59:00 pm
от Monolith

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27