Автор Тема: Какво ми казаха сензитивите!  (Прочетена 38924 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Какво ми казаха сензитивите!
« Отговор #60 -: Септември 15, 2008, 18:22:01 pm »
Браво на Станчо за труда: не само за намирането на информацията, а и за търпението при постването.

От гледна точка на надеждността, може би по-дбре ще е завбъдеще триангулирането (засичането) на информацията от различните сензитиви да става по различно време, с буквално еднакви въпроси на всеки сензитив поотделно.

Също така, добре ще е ако има такива въпроси, чиито отговор да не оставя място на сензитива да интерпретира "видението", а това да се прави от интервюиращия. Конкретно за това не съм сигурен, че е 100% възможно. Тоест, да се задават въпроси изискващи стойности, форми и позиции, а не оценка. Например за властта на папата - как можем да измерим властта му? Така че вместо тях, да се задават въпроси от рода, колко хора на брой по света се влияят от това което казва папата? Същия брой хора, би ли се повлиял от Буш, едновременно и колко от тях?

Освен това, добре ще е и ако се засича информацията на отделен сензитив, с друг. Например - Сензитив А каза еди-какво си - доколко е вярно.

И накрая, като част от систематичния подход, въпросите които им се задават, по-добре ще е ако са не само детайлни, но и много близо до писанията на определени автори. Личи си, че това е спазвано.

Като цяло горното не е точно критика към труда на Станчо, а просто предложения за подобрението надеждността на информацията. Големия проблем идва от двойната интерпретация. Първо сензитива вижда нещо и го оценява и го казва на интервюиращия. После последния интерпретира оценката на сензитива... (Някои от тези аргументи са застъпени в предходни постове - breath - например)
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 18:23:50 pm от RedGuy »

Неактивен Станчо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
    • Интересно място относно нечовешкото присъствие!
Към Breath!
« Отговор #61 -: Септември 15, 2008, 18:41:26 pm »
Бъдещето ни, според мен, се оформя и променя в зависимост от това, което правим сега и евентуалните последствия от него. Защото всяко нещо има такива, рядко се замисляме, но е така. Последствията от решенията, които взимаме сега променят/чертаят бъдещето ни.
Аз никак не съм склонна да мисля, че антихриста ще се появи, защото май доста неща променихме, доста хора се поразмърдаха и не само гледат, но и виждат.
Но, появили се, наистина ще бъде доста трудно да се противодейства. Той както писах и преди ще има Силата и ще поведе масата, а това е много опасно нещо....

  А къде слагаш въздействието над бъдещето на нечовешките (земни и извънземни) структури? Също - доста хора гледат и виждат, но почти нищо (да не кажем - нищо) плодотворно не предприемат... Антихристът ще има Силата да поведе масите (тълпите), ако самите маси (тълпи) желаят и му позволят това. Тоест - ако масите (тълпите) охотно приемат употребата на насилие по всякакви поводи. Антихристът би представлявал концентрирана проява на колективното обществено морално равнище.
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 18:58:48 pm от Станчо »

Неактивен Станчо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
    • Интересно място относно нечовешкото присъствие!
Към RedGuy!
« Отговор #62 -: Септември 15, 2008, 18:53:51 pm »
  Благодаря, RedGuy! За мое съжаление, сензитиви с реални способности не се намират лесно, пък и работата с подобни хора не е от най-простите (често е свързана и с несимволични финансови разходи, дори и само за преодоляването на геогравските разделения, без самият сензитив да взема никакви пари за въпросите). Иначе, забележките ти са съвсем уместни и с времето ще забележиш, че съм се опитвал повече или по-малко упешно да преодолявам изложените от теб недостатъци.

Breath

  • Гост
Относно: Към Breath!
« Отговор #63 -: Септември 16, 2008, 12:55:36 pm »
  А къде слагаш въздействието над бъдещето на нечовешките (земни и извънземни) структури? Също - доста хора гледат и виждат, но почти нищо (да не кажем - нищо) плодотворно не предприемат... Антихристът ще има Силата да поведе масите (тълпите), ако самите маси (тълпи) желаят и му позволят това. Тоест - ако масите (тълпите) охотно приемат употребата на насилие по всякакви поводи. Антихристът би представлявал концентрирана проява на колективното обществено морално равнище.

Както вече ти казах, аз не мисля, че той ще се появи употребявайки насилие по всякакви поводи. Напротив, той ще иска да спаси масите от тази употребата на насилие, той ще дойде като Спасител в началото. Точно затова и масите ще му повярват, те чакат такъв, който да ги спаси. Вместо сами да помислят какво може да се направи, всеки един чака някой друг да го спасява и решава вместо него проблемите му. Тук е уловката и оттук идва и доверието. Но, това е само в предсказанията писани за него. Сценариите могат да бъдат много и доста разнообразни. И то в случай, че наистина се появи. Ако.
Хората не предприемат нищо също по тази причина, чакайки някой да им покаже какво да направят.
А за въздействието над бъдещето на нечовешки ( земни и извънземни ) структури - не съм сигурна, че разбирам правилно какво точно искаш да кажеш....затова и няма как да ти отговоря.

Неактивен Станчо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
    • Интересно място относно нечовешкото присъствие!
Пак към Breath!
« Отговор #64 -: Септември 16, 2008, 18:23:07 pm »
Както вече ти казах, аз не мисля, че той ще се появи употребявайки насилие по всякакви поводи. Напротив, той ще иска да спаси масите от тази употребата на насилие, той ще дойде като Спасител в началото. Точно затова и масите ще му повярват, те чакат такъв, който да ги спаси. Вместо сами да помислят какво може да се направи, всеки един чака някой друг да го спасява и решава вместо него проблемите му. Тук е уловката и оттук идва и доверието. Но, това е само в предсказанията писани за него. Сценариите могат да бъдат много и доста разнообразни. И то в случай, че наистина се появи. Ако.
Хората не предприемат нищо също по тази причина, чакайки някой да им покаже какво да направят.
А за въздействието над бъдещето на нечовешки ( земни и извънземни ) структури - не съм сигурна, че разбирам правилно какво точно искаш да кажеш....затова и няма как да ти отговоря.

  Приемам първата част от отговора ти за доста близка до моите виждания. Само не пропускай, че може да бъде измамен само този, който не обича да мисли и предпочита други да го командорят и да му "решават" проблемите. С други думи - ще бъде измамен само този, който желае да го измамят! Що се отнася до въздействието над бъдещето от страна на нечовешки форми на съществуване - бъдещето не зависи само от действията и бездействията (плюс последствията от това) на човечеството, а и от действията и бездействията (плюс последствията от това) и на нечовешките разуми. Също - бъдещето ни може да зависи и от множество други фактори, които все още не познаваме. Въобще, казано по друг начин - относно бъдещето е сигурно само това, че нищо не е сигурно!

  Ако пък ти е любопитно, какво по-точно ще контролира бъдещ Антихрист, ако се появи такъв - можеш да хвърлиш поглед в "Какво ми казаха сензитивите! - 8" (на четвърта страница тук, в тази тема). Още не съм завършил изцяло поста, но набрах в него няколко доста интересни резултата от работата ми със сензитивите.

Неактивен Станчо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
    • Интересно място относно нечовешкото присъствие!
Относно: Какво ми казаха сензитивите!
« Отговор #65 -: Септември 17, 2008, 08:34:19 am »
  Материалът "Какво ми казаха сензитивите! - 8" (на четвърта страница тук, в тази тема) вече е завършен. Който желае - може да му хвърли поглед!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Какво ми казаха сензитивите!
« Отговор #66 -: Януари 20, 2012, 21:00:23 pm »
Да предвидиш бъдещето, без да си Нострадамус

Ето част от предсказанията на малкоизвестният инженер от Пенсилвания:

„Фотографиите ще бъдат телеграфирани от всякакво разстояние. Ако стане война в Китай, снимките ще бъдат публикувани във вестниците час по-късно... Фотографиите ще възпроизвеждат всички цветове в природата." Това определено може да се счита за революционно мнение в самото начало на 20-и век, когато повечето хора считат фотографията за истинско чудо.

„След 100 години американците ще са по-високи с до 5 сантиметра”, предвижда инженерът. И тук прогнозата му е изумително точна.

„Безжични телефони ще залеят света. Съпруг, намиращ се в средата на Атлантическия океан ще може да разговаря с жена си в Чикаго. Ще можем да телефонираме до Китай толкова лесно, колкото от Ню Йорк до Бруклин”, смята и се оказва напълно прав американецът.

„Зеленчуците ще се отглеждат благодарение на мощна електрическа светлина, която може да замести слънчевата. Нагреватели на почвата ще помагат за по-бързото узряване на зеленчуците, които ще стават и по-големи“, предрича той.

„Големи укрепления на колела ще бродят по откритите пространства със скоростта на днешните влакове“, убеден е Уоткинс и виждането му за съвременните танкове е доста прецизно. По-прецизно от това на Леонардо да Винчи.

Инженерът се насочва и към бъдещите проблеми с трафика в големите градове: „Целият трафик ще бъде изнесен под или над земята в градските части“.

И наистина в някои настоящи мегаполиси историческите центрове са пешеходни зони, а надлезите и метрото са налице. Но прогнозата за абсолютна липса на превозни средства по улиците (за съжаление) не се превръща в реалност.

Неактивен Chona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Какво ми казаха сензитивите!
« Отговор #67 -: Януари 20, 2012, 22:45:35 pm »
Нострадамус, няма нищо общо с медуим, и за да предвидиш бъдещето ти трябват просто точните книги. :) които вече са го предвидили.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 08:00:07 am от Mirotvorec »

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Какво ми казаха сензитивите!
« Отговор #68 -: Май 19, 2012, 00:59:32 am »
Искам да попитам дали все още въпросния потребител "Станчо" посещава профила и би ли могъл да продължи със споделянето на информация защото мисля че е доста полезна !  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27