Автор Тема: Филми за Новия Световен Ред  (Прочетена 575839 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #390 -: Януари 16, 2007, 02:30:17 am »
Цитат
Кой знае, може да има някъде и такова чудо...

Ами според Амитака не само има ами и живеем в него  ;) имаше една дълга статия за хиперкубовете.....

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #391 -: Януари 18, 2007, 18:08:31 pm »
На 13 страница ми се струва, че сте подценили едно филмче, за което е писал Хорус. Става въпрос за The Core. Гледах го наскоро и ме наведе на същите мисли като неговите - подобна на тази машинка има описана и на Xnet в една статия, като редакцията е на Хорус. Ето и снимката:



Е вярно, тая машинката няма такава супер облицовка дето превръща околното налягане в енергия, ама пак копае супер бързо с лазери ли, с звук ли, с двете ли? Статийката беше за подземните американски бази.И друго. Преди доста време  гледах и друго.

Филмът е от 2003, научнопопулярен и се говори за това как магнитното поле на земята се променя дори в момента и вече проявава нестабилност. Е успокояват ни, че в близките години нищо страшно няма да се случи, най-много да мръднел магнитният север малко. ДА, ама това отслабване на МП на земята намалява и защитата от магнитни бури и има повече повредени сателити, а доколкото познавам военните, то така излезе и в The Core най-много това ги притеснява, а не, че Земята може да отиде подяволите. Тоест няма да се учудя, ако пак не ни казват всичко и работат всъщност е много по-сериозна, а за да я оправят възнамеряват да гръмнат някой друг килотон в ядрото. Пък тя до колко земята е куха се видя и в тоя иначе горе долу изпипан филм - за момента с огромната пещера говоря. Колкото до скафандрите и разходките навънка и на мен ми беше смешно.
« Последна редакция: Януари 19, 2007, 18:22:56 pm от Horus »

Oberon

  • Гост
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #392 -: Януари 18, 2007, 18:25:42 pm »
Сега, да те светна:) Това е японска машинка, в света има 5-6 такива. Ползва се за копаене натунели под планини, метра и т.н. Метрото в София се копае с подобна, защото го копат Японци. Машинката не опае нито с лазери, нито със звук, нито с двете. Отпред има механичен нож, във формата на диск, тежащ около 30 тона. При подмяната, технологичното време е около 4-5 месеца, защото независимо къде копае машинката, ножовете се точат само на едно място - а именно Швеция. Хубавото при това чудо на техниката е,че е нещо като влак и има завършващ цикъл на работа. Демек, отпред копае, по средата има отделение за спакловане на стените, а от края нещо като бояджийница. Преди време даваха по Дискавъри за тези машинки, и гледах филма с удоволствие. Защото това наистина е инженерно чудо. Движи се по релси, които сама си слага. Вътре е пълно с компютри и бели ризки:)

Хубава машинка е,да знаеш:)

По повод магнитното поле. То ВИНАГИ се променя,полюсите си се местят постоянно. Хубавото е, че е сантиметри за година. За да отслабне магнитното поле, се иска сериозен импулс към ядрото. Имам предвид, ако се забави скоростта на въртене или на ядрото, или на мантията. Защото благодарение на тяхното триене, имаме магнитно поле. Пещерата във филма си беше режисьорско виждане - може и да има,може и да няма. Все пак филма не претендира за научност...

Оберон

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #393 -: Януари 18, 2007, 18:55:59 pm »
Оберон, прав си (абе защо няма засрамено смайли тука), забелязах сега, че тази машинка е точно това, което казваш, гледал съм филми по Дискавъри как копаят с подобни на нея тунели, просто не обърнах внимание, че се вижда и поточна лента за изтегляне на разбитата скална маса. ::) Това само потвърждава, че човек трябва да си отваря очите. Това което ми направи впечатление е, че и двата филма са в една година, като този дето претендира за научност е първи. Е явно сценаристите в Холивуд действат бързо, дано само при евентуална нужда военните да не сметнат брилятните им идеи за страхотни, пропускайки уместната ти забележка, че филмът хич не е научен.
« Последна редакция: Януари 19, 2007, 18:24:34 pm от Horus »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #394 -: Януари 18, 2007, 22:42:15 pm »


Оберон, оправи си коментара и не разкривай края на филма. Така ще развалиш удоволствието на тези, които не са го гледали ;)
« Последна редакция: Февруари 06, 2007, 12:15:44 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #395 -: Февруари 06, 2007, 08:43:27 am »
Ето един доста стар филм, за който не можех да се сетя доста време, после се сетих, че на български го превеждаха "Какавиди", но английското наименование ми бягаше. Случайно преди няколко дни по чифутtv видях реклама, май е минал вече, но нищо. Феновете да си го потърсят.

Cocoon & Cocoon - The Return

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #396 -: Февруари 06, 2007, 12:16:42 pm »
И аз го мярнах някъде. Кога ще го дават? Спомням си, че каквидите бяха гадни, правеха се на добри, но нещо прецакваха хората.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #397 -: Февруари 06, 2007, 16:00:21 pm »
Абе добри си бяха какавидите. Само че във филма според мен има много истински неща и затова е ценен.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #398 -: Февруари 06, 2007, 19:00:45 pm »
На кратко:
Военен със среден коефициент на интелигентност го замразяват, нешата се оплескват и той се събужда чак след 500 години, вместо предвидените 1.
Какво да види човечеца - ЦЕЛИЯ свят са станали идиоти, а той горкия е най-умния човек на планетата ...

Филма е комедия (леко просташко-американски стил).
Дали в действителност нашата еволюция не е спряла ?
И просто от ден на ден да деградираме все повече, и повече... :-\

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #399 -: Февруари 26, 2007, 22:57:31 pm »
Към края става по- яко  сериалчето  ;) жалко че му клъцнаха втория сезон

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #400 -: Март 08, 2007, 22:27:08 pm »
 Български трейлър на Филма EON  ;)

Трейлъра гледайте  ТУК

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #401 -: Март 08, 2007, 23:08:34 pm »
Alien, какво е това чудо??? Има ли такъв филм и кога ще излиза, че нещо не ми стана ясно? И какъв е тоя акцент дето имат всички актьори??? Обясни по-подробно понеже е заинтригуващо!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #402 -: Март 08, 2007, 23:28:36 pm »
Еми той човека  си го пише  просто е направил трейлър  по романа ЕОН- ефектите наистина са добри, но акцента супер дразни и почти не се разбира какво говорят - трябваше да го оправят това. Но пък са всички българи дето са го правили  ;)

Oberon

  • Гост
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #403 -: Март 26, 2007, 18:48:42 pm »
Онзи ден гледах "300". Перфектно направен филм, показващ по потресаващ начин героизма на спартанците. Лично аз на места изтръпвах от бойните сцени и наистина се възхитих на операторското майсторство. Вчера на "Стройко" се запознах с един американец, който прави някакви визуални ефекти в Холивуд и е тука по работа. Човека съвсем сериозно си призна, че в Холивуд не могат да правят исторически филми, по простия факт, че учат само тяхната си история. Аз го бъзикнах: "Вие пък и една история имате ама айде":))) както и да е. От друга страна, филма не претендира за изсторически...
Който не е запознат с фактите ( които Херодот излага ), нека обясня накратко:
Ксеркс се изсипва на п-в Пелопонес с около 5 000 000 души армия, според Херодот. Като в тези 5 млн. имало и обслужващ персонал, доктори и т.н. Лично мен ме съмнява да са били повече от 1 млн., но не мога да оспорвам дядо Херодот. Гърците от своя страна са били около 5000 души, като спартанците са били наистина 300. Всичко останало до 5000 са били разни други - атиняни, фокийци, аркадийци и т.н.  Битката наистина е била епична, защото прохода е много тесен, и няма как да влезнат много души в него. Гледайте филма.

Едно ми направи обаче впечатление. В армията на Ксеркс имаше много изроди в буквалния смисъл на думата. И когато Атинос отсече ръката на пратеника и каза: "Кажи на твоя Ксеркс, че срещу него се бият свободни хора, а не роби", кървящият пратеник каза:"Да, вие сте свободни, обаче вашите жени, бащи, майки и деца...те, те ще бъдат роби". Като се има предвид конфликта с Иран понастоящем, филма си пада дори малко политически. Защото Ксеркс е цар на Персите, днешните иранци....

Оберон

п.с Ето малко да се посмеете:)))    http://tlnet.blog.bg/viewpost.php?id=52950
« Последна редакция: Март 26, 2007, 18:57:38 pm от Oberon »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Филми, които ни подготвят за Новия Световен Ред
« Отговор #404 -: Март 26, 2007, 19:54:51 pm »
Обе, май всички са го гледали онзи ден и всички на кино :P

Излишно брутален и визуален за мен. Изцяло компютърен, 99% от филма е сниман на син екран.

В Америка пламнаха, че е политическа пропаганда точно в този момент. Според мен си е така laugh

Онази оргия в покоите на Ксеркс много ми напомни момент от "Страстите Христови", когато Исус беше заведен при Ирод. Там имаше нещо подобно, в много по-лека форма разбира се. Тук беше отвратително и то умишлено... Чак ми стана гадно...
А изродите в целия филм са дело на Франк Милър :P Все пак филма не е исторически, а е правен по комикс :)
« Последна редакция: Март 26, 2007, 19:56:33 pm от Horus »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27