Автор Тема: За световния арсенал!!! - Въоръжаване  (Прочетена 108758 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:За световния арсенал!!! - Въоръжаване
« Отговор #195 -: Февруари 16, 2011, 10:33:31 am »
но се знае как завърши всичко
Завърши в полза на американците. Те имаха цел и си я изпълниха.
Явно съм изпуснал или не съм разбрал нещо. Рау, би ли подал повече инфо.Ако говорим за американските големи компании те винаги печелят, дори когато губят, но за народа каква е ползата? Това ми е интересно, каква е била целта и са я изпълнили?

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:За световния арсенал!!! - Въоръжаване
« Отговор #196 -: Февруари 16, 2011, 15:07:29 pm »
Най-малкото(но пък изключително печелившо и то за много хора) бе задействана огромна военна машина. Военното производство е бизнес, в който се въртят трилиони долари. И едва ли е само това, но американците най-добре си знаят. Същото е положението и с Афганистан плюс ползата на американците при производството и преноса на наркотични вещества от тази държава.
Колкото до ползата за народа, американския народ е сит и обграден от всевъзможни зрелища. Затова американските власти са свободни да си разиграват войнички където, както и колкото им се иска за сметка на същия този добре живеещ и безгрижен народ. Да, имало е протести срещу войните, но са били незначителни, а и да не забравяме кое стои над всичко - парите! :yes:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:За световния арсенал!!! - Въоръжаване
« Отговор #197 -: Февруари 16, 2011, 17:57:51 pm »
Ясно Рау. Нищо не съм изпуснал. И аз така виждам тези "победи". Но за самия американски народ и световната общественост Виетнам си беше позор за САЩ. И именно поради многото жертви и най-вече вътрешния натиск, те се принудиха да изоставят "златния триъгълник". В момента така се очертават и нещата в Афганистан. Жертвите са много повече от официално обявените/сигурно си виждал фотосите с наредените ковчези, покрити с ам.знаме в самолета/, но роднините на загиналите са  принудени да мълчат, иначе не получават полагаемото се обезщетение. А пък в края на краищата всичко става за пари.

Неактивен Mercury

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:За световния арсенал!!! - Въоръжаване
« Отговор #198 -: Ноември 18, 2011, 14:23:30 pm »
САЩ изпробваха нов вид авангардно свръхзвуково оръжие
Носителят на новия вид управляема бомба бил изведен на стратосферата, откъдето "авангардното свръхзвуково оръжие" изминало 3700 км за по-малко от час със скорост пет пъти по-висока от скоростта на звука.

Тия хамериканци все нещо ново измислят. И май, кажи-речи, само във военната сфера. Все те да господстват над света, ей...  :negative:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=810570
http://www.dnes.bg/world/2011/11/18/sasht-izprobvaha-nov-vid-konvencionalno-oryjie.134287
"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:За световния арсенал!!! - Въоръжаване
« Отговор #199 -: Ноември 18, 2011, 15:35:44 pm »
Ново, ново...колко да е ново, с тези си параметри, все едно е правено през 70-те години на миналия век.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:За световния арсенал!!! - Въоръжаване
« Отговор #200 -: Декември 12, 2011, 07:21:00 am »
"СМЕРЧ" - НАЙ СТРАШНОТО  ОРЪЖИЕ СЛЕД ЯДРЕНАТА БОМБА




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27