Автор Тема: Българките били наследнички на Амазонките  (Прочетена 17459 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2009, 13:43:25 pm »
Нашите "бивши" моми и жени.Защото нашите моми и жени днес не са български, и ние не сме българи.Ние днес сме българи по документи, а българите от миналото са били българи по кръв и култура.Има разлика.
Не казвам, че не сме им наследници.Но жените ни днес са невероятно ниски(като общ ръст), забелязвате ли това? Същото се наблюдава и при мъжете - ръстът пада рязок надолу, въпреки, че по общ ръст все още минаваме жените.
Например аз не си представям как средният ръст жена днес ще се качи на кон(както и много от мъжете).

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2009, 14:32:57 pm »
За мен не са бивши.А формата(ръст,цвят и т.н) не е от такова значение.Важно е съдържанието.Аз съм си доволен защото познавам много добри във всяко едно отношение жени-българки. :drinks:
А който не ги оценя-е има и чужденки ве.Ей ти Европата на една ръка. :blum1:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2009, 14:39:50 pm »
Нямаме нито формата, нито съдържанието.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2009, 15:44:51 pm »
Ти ако си от град с джуджета, аз не съм.  :D
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2009, 17:11:35 pm »
Жените са ни прекрасни и като форма, и като съдържание. Не всички, разбира се, но аз познавам много такива. Абе, щастлив човек съм!  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Българките били наследнички на Амазонки
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2009, 23:58:05 pm »
Амазонките

За да могат да се противопоставят успешно на Дарий, скитите се съюзяват със съседните племена, едно от които били савроматите — племе с много войнствени жени, потомки на легендарните амазонки./Според мен скитите и савроматите имат един и същ корен./     
Скитите наричат амазонките „ойорпата“ и това име на елински значи „мъжеубийци“, защото скитската дума за „мъж“ е „ойор“, а за „убивам“ — „пата“. Разказват, че след като победили амазонките в битката при Термодонт[1], елините качили на три кораба всичките амазонки, които успели да заловят живи, и отплували. Но насред морето жените се нахвърлили върху моряците и ги избили до един. Тогава вятърът и вълнението ги понесли, тъй като след избиването на мъжете амазонките не знаели как да боравят с платната, греблата и кормилото. Най-подир стигнали на брега на Меотийското езеро[2] до едно място, именовано Зъберите, в страната на свободните скити. Там амазонките слезли на сушата, упътили се към вътрешността и плячкосали първата конска черда, на която попаднали; яхнали сетне конете и захванали да ограбват земите на скитите.

А скитите не могли да разберат с кого имат работа — не познавали нито езика им, ни облеклото, нито племето и се чудели откъде може да са дошли неприятелите. Мислейки ги за мъже с още ненаболи бради, скитите накрая им дали битка и по телата на убитите в сражението узнали, че са жени. Скитите тогава се посъветвали и решили да не убиват повече от тях, ами да пратят насреща им дружина момци от най-младите, на брой толкова, колкото предполагали, че ще са жените. Те трябвало да разположат своя стан досами техния и да правят тъкмо обратното на онова, което ги виждали, че вършат — настъпели ли амазонките, те трябвало да отстъпят, без да влизат в битка; отдалечели ли се, трябвало да приближат стана си до техния. Скитите намислили тоя план, понеже искали да се сдобият с деца от тях.

И тъй, младежите тръгнали да изпълнят поръката. Когато разбрали, че не са дошли за лошо, амазонките ги оставили на спокойствие. Стан до стана се приближавали с всеки изминат ден. И двете страни водели еднакъв живот — и младежите, и амазонките нямали друго имущество освен оръжията и конете, с които ловували или ходели на грабеж.

Към пладне амазонките се пръскали на лов поединично или две по две, за удобство доста раздалечени една от друга. Щом усетили това, скитите също взели да правят същото и когато един от тях се примъкнал до една усамотена амазонка, тя не рекла да го отпъди, а му дала да си получи своето. Сетне, понеже не могли да се разберат с думи, жената му обяснила със знаци, че на следния ден иска от него да дойде с другар на това място, тя също щяла да доведе дружка. Момъкът се прибрал и разказал на останалите, а когато на другия ден отишли двама на онова място, заварили и втората амазонка да чака. Щом разбрали другите скити, укротили си и те амазонки от останалите.

Събрали се двата стана тогава и заживели заедно, като всеки си взел за жена оная, с която в началото се сношил. Мъжете не могли да научат говора на жените, жените обаче усвоили мъжкия и тъй, когато взели да се разбират, скитите рекли на амазонките: „Ние имаме родители, имаме и имоти. Време е вече да спрем с тоя живот — нека се върнем да заживеем при племето си. Други няма да вземаме, вие ще ни бъдете жени.“ Ето как им отвърнали амазонките: „Не ще можем да живеем ние с жените от вашето племе — различни са навиците ни от техните. Ние стреляме с лъкове, мятаме копия, яздим коне, но женските работи не сме изучили. А вашите жени не вършат онова, дето го изброихме, ами си седят при талигите, занимават се с женски работи и не се отделят от тях нито за лов, ни за нещо друго. Затова няма да можем да се спогодим. Но ако искате да ни имате за жени и да постъпите както най подобава, вървете при бащите си и като вземете дял от имотите, елате си, та да заживеем отделно сами.“

Скитите ги послушали и отишли. Сетне се върнали, като носели онова, което им се падало по наследство. Амазонките ги посрещнали с думите: „Срам ни е и ни е страх да живеем в тая страна, загдето не само че ви откраднахме от бащите, но и ограбвахме често пъти скитската земя. Щом сте ни харесали за жени, хайде с вас да се вдигнем оттука и да отидем да живеем отвъд река Танаис[3]“

И този път ги послушали скитите, прекосили Танаис и като извървели три дни път от реката на изток, после три дни на север от Меотийското езеро, стигнали до страната, която обитават сега, и се установили в нея. Жените на савроматите до ден днешен живеят по старому — яхнали коне, те ходят на лов редом с мъжете, а понякога и без тях. И на война ходят, и облекло носят също като мъжете.

Савроматите говорят езика на скитите, но никога не са го знаели правилно, понеже амазонките на времето не го научили както трябва. У тях брачният обичай е следният: никоя девойка не може да се омъжи, преди да е убила мъж в битка. Затова някои умират стари, без да са имали мъж, понеже не са могли да изпълнят условието.
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 00:03:04 am от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #21 -: Ноември 28, 2009, 20:31:08 pm »
Истина, е че девойките и жените българки винаги са били равностойни партньори на мъжете си и няма защо да се съмняват нвякои комплексари- мъжкари , защото само така  е оцелял народът ни отивайки в 4те посоки на Света след взрива на Атлантида за да възродят( разбирай както искаш) генно мутиралото човечество, за да укрепят Енергийните пробиви настъпили от взрива и след 500г. да се върнат- Аспаруховите Българи в своята истинска прародина. Така в този път жените са били и войни и майки и стратези, може би ви смущава амазонки  но тома е просто название така са наричани жените- рици- обучавани в бойни изкуства, но жреците са обучавани и да отбраняват и от други- неземни нападения, а и в оцеляването, а това е означало и  лечение. Питам се защо хората присъстващи в този сайт отричат нещата които някой споделя- нали той е именно такъв, ако не ви харесва- четете само строго научните, но и науката е доста фурнаджийска лопата и често си променя становищата, тук поне може3 да се каже и друга гледна точка- нали ?

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #22 -: Ноември 29, 2009, 12:00:04 pm »
Най – трудно за един човек е
Завръщането към здравия разум.
                                 Бертолт Брехт
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #23 -: Ноември 29, 2009, 18:59:27 pm »
baradji, ясно ми е защо итираш Брехт, но е трудно да сложиш етикет за някого когото не познаваш, вече разбрах,че в интернет пишат доста явно луди, както и най- вече невъзпитани комплексари, но все пак не бързай със заключения.
Благодаря на Миротворец, че признава качествата на българката, но това е негово качество защото Светът е огледало и в живота привличаме тези които смятаме, че са хората- т.е. ако уважаваме и срещаме уважение. Радвам се когато някой е шастлив, така добрите хора се увеличават, а това е важно за 2012г.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #24 -: Ноември 29, 2009, 20:08:30 pm »
Уважението трябва да се заслужи, а не да се подари.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #25 -: Ноември 29, 2009, 20:24:20 pm »
 LORA_DANA, права си, че има комплексари, но те са и от двата пола.Но дали и твоя подход, към различните типове хора е правилен. Иначе се хаби много напразна енергия за спорове, обяснения и ядове.
Та, перифразирайки думите на baradj искам да ти кажа, че човек печели уважение, намирайки изход от различни ситуации с различни хора.

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #26 -: Ноември 30, 2009, 11:54:08 am »
Истина е и точно затова казах, че е трудно непознавайки човека да му сложиш етикета, а аз умея да не споря когато видя, че човекът има свое  мнение което нежелае да променя, а наистина коплексари има и в двата пола и именно често затова хората си изграждат маски и се крият зад тях- нещо такова според мен са и тези измислени имена, на мен ми е дадена възможност да видя истината за хората- когато те пожелаят, но така или инъче аз не мога в една или две реплики да ви кажа всичко- нали затова показвам силен концентрат от наученото за 10години Контакт и  е нормално да ме мислите за ненормална, но не се сърдя на никого и без това наистина има много болни- психически хора, лично аз не съм, но как ще ме възприемете е ваша воля- все пак благодаря за вниманието! Аз се научих да уважавам свободната воля на другия, но и на своята също.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #27 -: Ноември 30, 2009, 12:31:56 pm »
Несъм искъл да обиждам никои. Извинявам се ако съм те обидил с нещо LORA_DANA.  :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #28 -: Декември 03, 2009, 19:51:34 pm »
Благодаря ви момчета, наистина човек сам си постила както казва наша пословица, но аз общувам със всякакви хора вкл. и психически нестабилни и винаги ги уважавам, защото ВСЕКИ за мен има ценни качества, затова аз уважавам Човека- изобщо И ИЗОБЩО НЯМАМ ПРОБЛЕМИ В КОМУНИКАЦИИТЕ. Но винаги е приятно да видиш усмивка и да чуеш добра дума- надявам се така е за всички!

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Българките били наследнички на Амазонките
« Отговор #29 -: Декември 05, 2009, 20:48:12 pm »
За наследници на амазонките не знам, но византиецът Захарий, който е оставен като заложник за мир при прабългарите във Фанагория, и по-късно тръгва с Аспарух до днешните ни земи, също описва, че българките били равни на мъжете, даже и в бойните изкуства, язденето, войната.Някои били и предводители на малки военни части, ако се налага.И на всичка отгоре били много красиви, умни и чаровни.Но да не ги ядосаш, щото пък тогава, хммм.... ;D Захарий си е водил и дневник, който е исторически документ.Бил е женен и за българка, от ханско потекло.
Та данни за славата на българките има художествено и в книгата "Предречено от Пагане", и в един от най-големите бг филми-трилогията "Хан Аспарух".А и кой е казал, че амазонките са най-силните жени на земята. Аз казвам, че това са наште български моми и жени.  ;) :-*

А така  :blum1:
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27