Автор Тема: ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...  (Прочетена 4752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vallex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
  • Понякога седя и си мисля, понякога само си седя.
...Какво знаете за нея?

Сред всичките теории на конспирацията, световни войни, терористични атентати, знайни и незнайни политически, медийни, социални събития - една красива малка страна някак ни убягва от погледа.
Никой не я забелязва.

Докато Хитлер напъва към Полша, Франция .. Африка - в тази страна си бъркат шоколада и си пасат блажено кравата Милка.
Така е било, така е и сега.

То верно - какво толкова примамливо може да има там, достойно за да възбуди интерес на един империалист като Адолф: шоколад, сирене, часовници и... банки. Много банки.
Тази страна в днешни дни е най-богатата и един от най-важните банкови и финансови центрове в света. Техните банки държат 35-40 % (по официална информация) от световното управление на собствеността и имуществото на частните и юридическите лица.

Един съвсем бегъл поглед върху историята подтиква мисълта за прост предполагаем сценарий: Вместо да делят бедна Полша с руския им враг, нацистите влизат в съседната алпийска страна и си решават световната война в рамките на 48 часа...
Но не... Третия райх се шири открай докрай върху европейските карти от средата на миналия век с изключение на едно малко бяло петно - точно в средата.
Може би щеше да има логично обяснение, ако това парче земя бе една безлюдна и безинтересна пустиня.

Редно е да спомена, че лично аз не сезирам обикновения гражданин на тази страна. Както и по никакъв начин не искам да провокирам някакви мисли и  чувства в негова вреда.

Би ми било интересно да чуя вашето мнение.

ПП. !!! Ще Ви помоля да не споменаваме нейното име.
« Последна редакция: Май 15, 2009, 00:27:50 am от vallex »
"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места." - А.А.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...
« Отговор #1 -: Май 15, 2009, 00:35:26 am »
Немците явно са уважили неутралитета й  ;)
А иначе изказаните доводи са още един повод за размисъл дали официалните причини за войната са тези от познатата ни история или както други считат войната е просто един голям маскарад със съвсем друг замисъл и не е в резултат на "нормалните еволюционни причини".

Неактивен vallex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
  • Понякога седя и си мисля, понякога само си седя.
Re:ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...
« Отговор #2 -: Май 15, 2009, 00:42:55 am »
Немците явно са уважили неутралитета й  ;)

Искам само да допълня - нацистите дали са питали и Полша колко е неутрална и дали е зависяло от това нейната окупация. От историята знаем, че когато един нашественик желае да нахлуе в чужда страна - той намира причини. Въпрос на политика.
"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места." - А.А.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...
« Отговор #3 -: Май 15, 2009, 02:00:39 am »
Да не забравяме чия гвардия пази папата :) Това е много символично, защото всичките пари на Ватикана са там открай време. Имаше и други подробности, Джордан Максуел го обяснява, но не се сещам в момента.

stiver

  • Гост
Re:ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...
« Отговор #4 -: Май 15, 2009, 12:15:54 pm »
Интересен въпрос. Мисля, че е било въпрос на време и практичност. Въпреки, че е била неутрална, политиката на тази страна е била определено прогерманска. Те няколко пъти са инжектирали германските войски с пари и оръжие в моменти, когато са били пред фалит, с което само са удължавали войната. От което самите те са имали интерес защото към тях, като неутрална страна са започнали да се стичат влогове от цяла Европа. Войната е бизнес. Ако Германия е била завзела страната, те са заплашвали да унищожат цялата банкова документация, с което са щели да предизвикат хаос не само в чуждите сметки, но и в частните сметки на самите германци. Притокът от чужди средства щели да престанат. Но банковото дело не е само съхранение на ценности но и обръщението им. Нападайки и заграбвайки сейфовете е щяло да доведе до временно забогатяване и толкова. Но е щяло да замрази бизнеса и дългосрочните приходи. Германците са имали интерес банките да продължават да работят поне докато продължава войната и да трупат пари. Ако те бяха спечелили, тогава сигурно нямаше да се наложи дори да я нападат с военна сила. Тогава всички доходи от банковите дела щяха така и така да бъдат техни.   

Неактивен vallex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
  • Понякога седя и си мисля, понякога само си седя.
Re:ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...
« Отговор #5 -: Май 15, 2009, 13:47:01 pm »
Понеже говорим за конспирации, търсим конспирации, а както знаем главното оръжие на конспираторите са парите сметнах да поддигна тази тема.

В научните среди, изследователите се водят от един основен принцип - търсене на истината в логичната им простота. (прост пример: откриването на неутрона като градивна частица на материята разочарова учените, привикнали с идеята, че всяко отстъпление на простотата буди съжаление)
Следвайки логиката им има една верига интересни въпроси:
Ако съществуват светновни властелини, световно правителство, подложило на робство останалата част от света, то кое им е главното  оръжие? - парите; къде са парите - в банките; къде са банките...?!

Логично е на зададения от мен въпрос в началото на темата - да няма много отговори.
Мисля, че няма да изненадам никой - като кажа, че погледа на всички, търсещи задкулисното управление на робството по света (в днешно време чрез парите) е някъде встрани. И е логично да е така.
Факт е, че голямо количество капитали не притежава никой във физическа форма. Средствата почти в 99% от случаите са реално собственост на банките. Естествено до момента, в който някой не ги потърси (Тук не визирам банковите транзакции - те продължават да не са реално погледнато на физическите или юридически лица)

От друг форум имаше интерсни предположения за знамето и герба на тази страна. Знаем, че цветовете на тамплиерите (основателите на първата банка) са бяло и червено(е.. може и да е чисто съвпадение предвид популярността на тези два цвята), а символа им е кръст с четири равни по дължина рамена.
Гербът на страната също е интересен - той е под формата на червен щит (на немски звучи - Рот Шилд).

За да остане връзката с тамплиерите встрани от погледа, наскоро четох, че  орденът е регистриран в под номер СН-660.197299-4 във Федералния регистър като неполитическа организация с идеална цел.

Преполагам, че има какво още да се пише по темата, но тя засяга братства и символики и предлагам (естествено и според преценката на модераторите) да бъде преместена там където я започнах.
« Последна редакция: Май 15, 2009, 14:14:24 pm от vallex »
"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места." - А.А.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re:ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...
« Отговор #6 -: Май 15, 2009, 22:31:54 pm »
Интересен въпрос. Мисля, че е било въпрос на време и практичност. Въпреки, че е била неутрална, политиката на тази страна е била определено прогерманска. Те няколко пъти са инжектирали германските войски с пари и оръжие в моменти, когато са били пред фалит, с което само са удължавали войната. От което самите те са имали интерес защото към тях, като неутрална страна са започнали да се стичат влогове от цяла Европа. Войната е бизнес. Ако Германия е била завзела страната, те са заплашвали да унищожат цялата банкова документация, с което са щели да предизвикат хаос не само в чуждите сметки, но и в частните сметки на самите германци. Притокът от чужди средства щели да престанат. Но банковото дело не е само съхранение на ценности но и обръщението им. Нападайки и заграбвайки сейфовете е щяло да доведе до временно забогатяване и толкова. Но е щяло да замрази бизнеса и дългосрочните приходи. Германците са имали интерес банките да продължават да работят поне докато продължава войната и да трупат пари. Ако те бяха спечелили, тогава сигурно нямаше да се наложи дори да я нападат с военна сила. Тогава всички доходи от банковите дела щяха така и така да бъдат техни.   

Напълно съм съгласен с теб и щях точно това да пиша.Все пак парите въртят светът а ТЕ въртят парите.
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен RealFan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:ЕДНА малка красива алпийска СТРАНА...
« Отговор #7 -: Юни 26, 2009, 12:10:19 pm »
Според мен тези които държат банките с пари в тази китна алпийска страна са същите които са  създали Хитлер - това е моя теория.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27