Автор Тема: Нова раса от зети и хора  (Прочетена 18234 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #15 -: Май 02, 2009, 20:03:55 pm »
Тънка манипулацийка, съшита с бели конци. Наистина противоречива статийка.

Цитат
За целта зетите търсят първични вегански ДНК, които да им помогнат да възстановят изгубените си качества.
А това как да го разбирам? ;D
« Последна редакция: Май 02, 2009, 20:04:42 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #16 -: Май 02, 2009, 21:18:09 pm »
Тънка манипулацийка, съшита с бели конци. Наистина противоречива статийка.

Цитат
За целта зетите търсят първични вегански ДНК, които да им помогнат да възстановят изгубените си качества.
А това как да го разбирам? ;D

Има се предвид расата вегани - от Вега - не е свързано с неядене на месо  ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #17 -: Май 02, 2009, 22:03:39 pm »
Аа, добре, да му мислят те тогава. :)
Само не разбрах, как хем били много напреднали, хем се нуждаят от земляните, дето пукнат грош не стрували. Аха, съблазняват ни  с идеи за дълъг живот, изкореняване на болестите. Не, мерси.
« Последна редакция: Май 03, 2009, 10:50:13 am от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

stiver

  • Гост
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #18 -: Май 03, 2009, 23:19:45 pm »
Танграта, само 2 думи, защото много се отклонихме от темата. Радвам се, че Бръсначa на Окам не се прилага според примера с котката в криминалното право. Иначе всеки, който излизаше от стаята на мъртвеца с окървавени ръце, щеше директно да отива на въжето.
За бриджа – от години не съм играла и нищо не помня, но разбрах мисълта ти и ти благодаря, понеже от нея ми хрумна една малка НЛО идея.     

stiver

  • Гост
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #19 -: Май 03, 2009, 23:24:40 pm »
Спорт-Здраве, съжалявам, че се забавих с отговора си, но се зарових в някои нови стари документи публикувани на уеб сайта на ЦРУ по силата на Акта за свобода на информацията. Започнах с една вътрешна публикация – изследване ефекта на хипнозата при разпит на затворници, която ме отведе към друго изследване върху ефекта на някои „лекарства на истината” при разпит и описанието на опити правени върху войници. Докато се усетя, попаднах на цяла книга от 1972 година - 100 страници библиографични списъци на научни изследвания в областта на парапсихологията в СССР. Оттам научих за безбройните трудове на Бехтерев, който вероятно е бил екзекутиран от Сталин през 1927 понеже му поставил диагнозата „Параноик”, и за внучката му Бехтерева, която става директор на Съветския институт по експериментална медицина от 1970-1990 и е една от първите приложили успешно способ за дългосрочно вграждане на електроди в мозъка на човека. Лауреат на Ленинска награда. Хмммм... Накрая изрових някакъв разсекретен документ от 1993, съобщаващ за създаването на изследователски институт към Министерството на международната търговия и промишленост в Япония, който ще изучава паранормални феномени, включително НЛО. Резултатите от работата на института ще бъдат прилагани при създаването на аудио-визуални продукти за домашна употреба, излъчващи supersonic (превод?) вълни, които ще имат за цел да успокояват хората. Хммм...

Ето тук можеш да намериш тези документи, ако се интересуваш:

http://www.foia.cia.gov/

Защо ти разказвам всичко това? Защото това са факти.
Kонспирацията не е просто забавна игра, която стимулира фантазията. Тя е реална, материална и доказуема. Стремежът за контрол над съзнанието съществува от момента, в който хората са осъзнали, че имат съзнание. Неговото основно средство е лъжата. Стремежът за свобода на съзнанието съществува също толкова отдавна. Неговото ответно оръжие е истината. Сайтове и форуми като XNET не се създават случайно. Ние, тук, в този форум, се занимаваме с конспирации, но целта на такива форуми е да се бори против конспирациите и неистините, не да ги създава, нали? Затова е толкова важно човек да разбере, че оборването на едно имагинерно твърдение като това за зетите не трябва да става посредством заместването му с твърдение, което също няма основание да се нарича истина. Две неправди не правят една правда.

Затова те помолих да не представяш една художествена измислица като истина само защото вярваш в нея и защото звучи убедително. В такъв случай ще имам пълното право да те помоля да ми дадеш доказателства за истинността на твърдението си. Ако ми го представиш като теория, идея, вярване – е, тогава може да поспекулираме малко заедно и да помислим – възможна ли е една такава примерна вероятност. Но докато нямаш никакви доказателства, че има нещо вярно в нея, аз имам правото да я приема за точно толкова невярна, колкото и приказката за зетите. А когато някой се опитва да ми представи неистината за истина, първият въпрос, който си задавам е – каква е неговата мотивация.

Спорт-Здраве, каква е твоята мотивация да ме караш да приема твоята теория за неоспорима истина?


Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #20 -: Май 04, 2009, 09:22:57 am »
Спорт-Здраве, каква е твоята мотивация да ме караш да приема твоята теория за неоспорима истина?

Самата природа на конспирацията.Първо е чувството за конспирацията, след това са фактите, които разсейват съмненията и подхранват чувството отново.

Моята теза за положението може да бъде почувствана.
Също така могат да се видят различни разработени модели на това чувство в човешкия битов живот.
Освен това тези изводи имат тежест, защото не са от вчера - писали са и изявени умове като Оруел например.
Също така защото са запазили потенциалната си доказуемост, докато не се появяват изгледи за потенциалното им опровержение.

Самото знание за конспирацията се е появило по същия път.ПРЕДИ отделни единици да се домогнат до факти.

stiver

  • Гост
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #21 -: Май 04, 2009, 11:13:21 am »

Моята теза за положението...

Благодаря ти за това Спорт-Здраве. Така е много по приятно и интересно да се разговаря  :)

Сега вече с удоволствие ще ти кажа и какво мисля за тезата, която ти предлагаш. Струва ми се, че има някои доста противоречиви моменти в нея. Въпросите, които ме кара да си задавам са:

Защо се крият толкова старателно щом ни владеят?

Изглежда, че тази теза изключва присъствието на други извънземни раси – положителни, отрицателни и неутрални, което противоречи на наблюденията и на доводите на други, не по-малко логични хипотези за извънземно присъствие на Земята.

Защо ни ъпдейтват интелектуално, след като интелекта обикновено води до любознателност, критично отношение и неподчинение.

Ако те са създатели на човешка ферма, защо са ни позволили да създадем цивилизация и ни оставят да я развиваме?

Свинете във фермата от книгата на Оруел се обръщат един срещу друг чак след като превземат властта от човека. До тогава те са безмозъчни роби, напълно подчинени на върховната власт. Историята ни показва, че ние сме по-скоро на етап на развитие по-близък до тази част от книгата, когато властта е взета и жаждата за свобода е опорочена в жажда за власт. От това мога да си направя извода, че, ако следвам стриктно модела на Оруел, сега трябва да сме на етап, където дори и да сме били подчинени на други същества, сега сме свободни от по-висшата раса и подчинени един на друг.

Това е за днес. Приятен ден  :)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #22 -: Май 04, 2009, 11:37:52 am »
Защо се крият толкова старателно щом ни владеят?

Защо ни ъпдейтват интелектуално, след като интелекта обикновено води до любознателност, критично отношение и неподчинение.

Ако те са създатели на човешка ферма, защо са ни позволили да създадем цивилизация и ни оставят да я развиваме?


Крият се, защото е по-добре за всички тях.Няма смисъл да се показват, което означава, че има смисъл да се крият.
Като в покера - свалиш ли картите рано, не можеш да блъфираш по-нататък и разчиташ на късмет.Оставяш да има догадки, това не ти пречи.Затова не се стараеш да ги разсейваш, само, когато се готвиш за блъф.Но се стараеш картите ти да са наизвестни.

Те не само са създатели на човешката форма, но са и създатели на човешката цивилизация.Ние не развиваме тази цивилизация и тя не е наша.

Напротив - ъпдейтват ни за заглупяване.Оставят да се развиват само онези, които им трябват като контролиращ персонал.Това е нещо като... преквалификация в тялото на някоя корпорация.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #23 -: Май 04, 2009, 11:48:34 am »

Моята теза за положението...

Благодаря ти за това Спорт-Здраве. Така е много по приятно и интересно да се разговаря  :)

Сега вече с удоволствие ще ти кажа и какво мисля за тезата, която ти предлагаш. Струва ми се, че има някои доста противоречиви моменти в нея. Въпросите, които ме кара да си задавам са:

Защо се крият толкова старателно щом ни владеят?

Изглежда, че тази теза изключва присъствието на други извънземни раси – положителни, отрицателни и неутрални, което противоречи на наблюденията и на доводите на други, не по-малко логични хипотези за извънземно присъствие на Земята.

Защо ни ъпдейтват интелектуално, след като интелекта обикновено води до любознателност, критично отношение и неподчинение.

Ако те са създатели на човешка ферма, защо са ни позволили да създадем цивилизация и ни оставят да я развиваме?

Свинете във фермата от книгата на Оруел се обръщат един срещу друг чак след като превземат властта от човека. До тогава те са безмозъчни роби, напълно подчинени на върховната власт. Историята ни показва, че ние сме по-скоро на етап на развитие по-близък до тази част от книгата, когато властта е взета и жаждата за свобода е опорочена в жажда за власт. От това мога да си направя извода, че, ако следвам стриктно модела на Оруел, сега трябва да сме на етап, където дори и да сме били подчинени на други същества, сега сме свободни от по-висшата раса и подчинени един на друг.

Това е за днес. Приятен ден  :)


Когато се разглеждат всички хипотези относно пребиваването ни на тази "планета" е добре да се помисли и за вероятността "това място" да ся явява "платформа" на която се разиграват паралелно много и различни сценарии. Не е задължително да служи само за едно нещо. Може да се явява мултифункционална! Същевременно може да е затвор, хотел, училище и т.н. И тъй като има данни които отчасти поддържат почти всички теории няма лошо да предположим че мястото където се намираме  е един мултифункционален "холодек" с мнора различни програми и тези които "го ползват" не е задължително да имат еднакви цели. Това може да обясни в голяма степен и огромните различия в хипотезите. Те са верни, но паралелно а в коя участваме зависи от съзнанието ни и начина по който възприемаме "реалността".

Неактивен ELSINOR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #24 -: Юни 22, 2009, 14:59:23 pm »
СПОРЕД МЕН НИЕ СМЕ ЕКСПЕРИМЕНТ ЗА СИМБИОТ МЕЖДУ МАТЕРИЯ И ЕНЕРГИЯ.ЗА ДА МОЖЕ ЕНЕРГИЯТА ДА ПОЧУВСТВА ТОЗИ АСПЕКТ ОТ СЪЩЕСТВУВАНЕТО.ЕНЕРГИЯТА Е ОСНОВНАТА ДВИЖЕЩА И ЖИВОТВОРЯЩА СИЛА ВЪВ ВСЕЛЕНАТА ТЯ СЪЗДАВА МАТЕРИЯТА, НО ЗА ДА ПОЧУВСТВА СЪЩЕСТВУВАНЕТО ТРЯБВА ДА СЕ СЛЕЕ С МАТЕРИЯТА Т.Е. НАС ХОРАТА И НЕ САМО.ВЪВ ВСЕЛЕНАТА ИМА ЕНЕРГИЙНИ И МАТЕРИАЛНИ СЪЩЕСТВА.НИЕ СМЕ СИМБИОТ.МОЖЕ БИ ЗА ТОВА Е ЦЕННО ДНК-ТО НИ ,ЗАЩОТО НИЕ СМЕ САМАТА  ВСЕЛЕНСКА ЕНЕРГИЯ.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #25 -: Юни 22, 2009, 15:04:27 pm »
А другите ЖИВИ същества (а и неживата материя даже) какво са, или по- точно- от какво са направени, м?
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 08:41:50 am от Mirotvorec »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #26 -: Юни 22, 2009, 15:11:01 pm »
...ЗАЩОТО НИЕ СМЕ САМАТА  ВСЕЛЕНСКА ЕНЕРГИЯ.


Ехо... не сме в средновековието.  ;D

Неактивен ELSINOR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #27 -: Юни 22, 2009, 16:08:37 pm »
ОТ ЕНЕРГИЯ , ТЯ СЪЗДАВА МАТЕРИЯТА.НЕЖИВА Е ЧОВЕШКИ ТЕРМИН КОЙТО СЕ УПОТРЕБЯВА НЕПРАВИЛНО.ДОРИ И В КАМЪКА ИМА ЕНЕРГИЯ.НО НИЕ СМЕ ДРУГО НИВО НА СЪЩЕСТВУВАНЕ КАМЪКЪТ Е ДРУГО И Т.Н.Т.

Неактивен ELSINOR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #28 -: Юни 22, 2009, 16:12:28 pm »
ВСЕКИ ИМА СВОЕ ВИЖДАНЕ ЗА СВЕТА ОКОЛО  НЕГО ,АЗ МОГА САМО ДА СПОДЕЛЯ МОЕТО.А ПЪК КОЙТО КАКВОТО ИСКА ДА ГОВОРИ.   :P

Разбира се, че можеш да споделиш, но не и да пишеш само с главни букви!
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 08:43:39 am от Mirotvorec »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Нова раса от зети и хора
« Отговор #29 -: Юни 22, 2009, 17:04:17 pm »
Elsinor,можеш ли ти само да ми обясниш, какво разбираш под симбиоти, без да ги свързваш с тълковните речници и обяснения на различните прослойки?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27