Автор Тема: Защо астрономите никога не виждат НЛО  (Прочетена 13074 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #15 -: Април 28, 2009, 01:08:21 am »
Ааааа! >:(

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #16 -: Април 28, 2009, 01:09:21 am »
Притеснява ги идеята, че мога да гледам в прав образ обекти, които са на километри от мен, при това в изключителни детайли.
Примерно от дома си, който е на висок етаж мога да видя в президентството пъпките на секретарката.
Освен това софтуерно може да прави графика на наблюдението, да записва филм...
Това в БГ явно е проблем. А и не само тук.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #17 -: Април 28, 2009, 01:17:39 am »
На какво основание ти ги конфискуваха?Трябва да са ти дали някакъв документ.Какво пише в него?

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #18 -: Април 28, 2009, 01:26:45 am »
По разбираеми причини, копие от документите не очаквайте да приложа.  ;)
« Последна редакция: Април 28, 2009, 01:28:17 am от Empistosunh »
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #19 -: Април 28, 2009, 02:48:07 am »
По твоите думи тази фирма не трябва да съществува - http://www.telescope.bg/
Нещо не ти хващам вяра.А и нищо не каза,все едно е нещо секретно.
Да не си гледала някой филм наскоро и да ни го разказваш,защото точно така ми изглежда?

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #20 -: Април 28, 2009, 09:47:30 am »
А с какво увеличение трябва да си ,за да виждаш ясно обекти на луната с размер от 10м или по-малко?
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #21 -: Април 28, 2009, 11:26:59 am »
invio, не пречи да има фирми каквито си поискаш. Също не пречи да ти продават любителска и професионална техника. Можеш да си купиш и уран, ако имаш парите, дори ще ти го доставят.
Нямам никаквата амбиция да твърдя, че няма фирми, магазини и интереси.
Но и нямам никакво намерение точно теб да убеждавам в каквото и да било. Ако си очаквал с подробности да изложа фактология, в която на воля да търсиш съответствия, леко ще те разочаровам. Тъй като чисто градивно имам по-важни съображения, чието разгадаване ще оставя на твоето въображение.  ;)

A познай кой, на какво ще го гледаш този обект? Каква част от зрителното поле искаш да заема? Ако е на монитор - колко голям и с каква разделителна способност?
Увеличението е нещо, което се разглежда спрямо пропорционална равнина. Но за пример ако искаш да видиш обект, който е висок 10 метра и се намира на Луната, но го гледаш на монитор 17", с разделителна настройка 1280 на 1024, можеш да го видиш с големина 1см, ако го гледаш с увеличение от порядъка на хиляди пъти.

п.с. Ако това увеличение те стряска, то голяма част от него е софтуерно увеличение.
« Последна редакция: Април 28, 2009, 11:33:14 am от Empistosunh »
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #22 -: Април 28, 2009, 13:26:07 pm »
Хммм.Колко ще е увеличението ФИЗИЧЕСКИ ако искам да виждам 10 метров предмет с размери 10см на окуляра?
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #23 -: Април 28, 2009, 16:43:00 pm »
Службата е кварталното районно.
Дойдоха още на следващият ден, след като си дойдох в България.
На летището описах подробно какъв е телескопа, защото беше ръчен багаж. По обясними причини ми беше ръчен багаж, за който изписах колосални декларации за износ и внос. Тук на летището ми поискаха обяснение за какво ми е и какво смятам да гледам с него, също и от къде ще го гледам. Също ми поискаха разрешително за такъв уред. При условие, че моят е 12 инчов също. Притесняваха ги монтировката, механиката и софтуера по него. Дойде човек, който разбира от тези неща и свери вярно ли съм описала инструментариума.
Та на другият ден дойдоха двама от районното у дома и ме уведомиха, че нямам право да притежавам в любителски условия 5 от лещите ми.
Иззеха ми ги, а после ми назначиха час да отида в районното, за да попълня документите, които ми позволяват да ползвам този си телескоп (с останалите лещи) в България.
Повече подробности, се опасявам, че не мога да дам.

За първи път чувам за такова нещо! Смаян съм, че може да има цензура на телескопите. Лещите можеш да си го поръчаш по някакъв начин, познавам дилъри на астрономическа техника които могат да ти помогнат. Ако искаш мога да ти дам телефон. А мен ме интересува конкретно този твои телескоп има ли право гледане или окулярът е направен под ъгъл?

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #24 -: Април 28, 2009, 22:36:24 pm »
А познай кой,
М = Fоб / fок

където М е увеличение, Fоб е фокусното разстояние на обектива, fок е фокусно разстояние на окуляра.
http://astronomy.hit.bg/telescope/telescope_parameters.html

File099, след определени параметри всяка "безобидна" техника се нарича по друг начин, примерно СРС.
За лещите - мерси, няма да ми трябват.

Моят е сплит система. Мога и да гледам и камера да пусна през другия, примерно.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #25 -: Април 29, 2009, 16:04:49 pm »
File099, аз имам един такъв въпрос към тебе щото предполагам си запознат. Очевидно има изказана някаква технологична пречка (поне на базата на стандартната телескопна технология) която блокира възможността от земята дори с някакъв огромен телескоп да се наблюдава Луната така че да се виждат ясно обекти примерно с големина 10м и по-малки. А същевременно огромните телескопи са носочени да "гледат" към началото на вселената (според теорията за големия взрив). Та ми е интересно дали отново няма прикриване на технология с която от Земята да има начин да се наблюдава Луната - все едно гледам с резолюцията на Гугъл Ърт както представя Земята.

Няма такъв телескоп на Земята които да увеличава 350 000 пъти и с него да се наблюдават детайли на лунната повърхност с големина 10 метра.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #26 -: Април 30, 2009, 09:56:19 am »
File099, дано не приемете това като заяждане, но твърдя, че има техника, с която могат да се наблюдават обекти на Луната с големина до над 2м. Такова наблюдение е възможно на ограничен брой места на земята. Освен това изискват "безупречно" време. Не зависи само от времето обаче.
Човек логично би предположил, че пълната Луна е два пъти по-ярка, отколкото ако се намира в първата или последната четвърт. А в същност тя е единадесет пъти по-светла. ( Въпреки това, тя си остава най-мъчно отразяващият светлина обект. Теренът и отразява между 8 и 13 процента от падащите върху нея лъчи. За сравнение абледото на Земята е около 35, а при Венера 76.) Половината от максималната яркост се достига само 2.4 дни преди пълна фаза, след което Луната блясва едва ли не като експлодирала. За съжаление само за две нощи. Обаче когато яркостта й е в апогей, безбройните малки сенки хвърляни от лунните камъни изчезват. Когато Слънцето се окаже в най-високата си точка, както става по време на пълнолунието. Основната причина е просто в отразяването на слънчевата светлина обратно към източника й., подобно на киноекран. Ефекта, наречен "плоска луна".
Техниката за наблюдение е професионална и фокусирането на образа - софтуерно.
Ако сега ви идва да напишете, че собствената ни атмосфера пречи за такова наблюдение, искам да ви спестя коментарът от сега. Не винаги, понякога помага.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #27 -: Април 30, 2009, 12:42:57 pm »
Empistosunh може ли да дадеш инфо какви са били тези 5 лещи и какво е било тяхното увеличение?

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #28 -: Април 30, 2009, 15:14:41 pm »
Повече подробности, се опасявам, че не мога да дам.
Съжалявам... наистина.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Защо астрономите никога не виждат НЛО
« Отговор #29 -: Април 30, 2009, 15:41:07 pm »
Е кажи да знаем какво оборудване да НЕ купуваме. Че току виж някой също изгорял с няколко хиляди лева (не са един или двама човека в България които се занимават с подобни неща и имат възможноста да дадат толкоз пари).

Щот ся кат чета тука разбирам, че едва ли не, ако реша да си купя някаква техника за наблюдение първо трябва да вървя в полицията да ги питам какво е разрешено и какво не.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27