Автор Тема: Eпидемия от свински грип в Мексико сити, H5N1 разпръскване по света  (Прочетена 98986 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Ако все пак бъдем задължени и насилствено принудени да се ваксинираме (което ще означава, че всички други пътища за избягването на това са се оказали задънени), ето как бихме могли евентуално да намалим вредните ефекти, гледайте видеото: http://products.mercola.com/multivitamin-vital-minerals/?source=nl
И изобщо, описани са и начини как да заздравим имунната си система (като изключим очевадната реклама на мултивитамините им...  :negative:)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
http://en.wikipedia.org/wiki/2009_flu_pandemic_by_country


Забелязвате ли интересното нещжо??  :)


Е добре не забелязахте ли, че България има най-много случай на заразени след Южна Корея??????????????????!
11

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
До колко може да се вярва на тази статистика?

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Централна обедна емисия на РАИ днес в 13.30 започна с новината, че е починало от грипа бебе на няколко месеца в Неапол (дни преди това упорито бяха показвани репортажи от този град и търчащи и объркани родители с пеленачета, които се суетят около местните болници, най-често коментарите на родителите бяха, че не разбират нищо от случващото). Следващото изречение в емисията беше: "Апелира се към ваксиниране". Забелязвам, че новините около свинският грип тук стават все по-натрапчиви и предаващи крайно напрежение. Не знам дали досега е споменавано в темата, но се говори (сред медицински среди), че се очаква кръстосване на свинския и птичи грип като следващ етап. Не знам, доколко това е достоверна информация или ескалиращи настроения по повод случващото се. Министърът на здравеопазването е отказал ваксинация с мотива, че не е в рискова среда.
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 19:24:23 pm от Amrita »

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Интересни години ни очакват. Ако днес има грипна епидемия, трудно ми е да си представя какво ще става утре. Започват масови истерия, страшно много страх се генерира и хората бавно, но сигурно влизат в герана.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Тази медийна истерия около домуз грипа, май е най-силна в БГ.Тук всичко е подчинено на зова -КУПУВАЙТЕЕЕЕЕ. Да ама кат редовно свършват едни прости маски в аптеките, лекарства, и подсилващите имунната система медикаменти, какво да купуваме.Самите аптекарки са слисани от липсата на най-търсените препарати и т.н.Поредният БГ абсурд.Интересно, що това не се отразява в новините.
"Платени съобщения" ;)

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
  • Простак
В България истерията е най-силна, защото тук понятието 'журналист' се припрокрива с понятието 'вундеркинд'. Журналята охотно пишат и преписват по темите от които най-малко разбират, и с най-голяма стръв се хвърлят където им замирише на кръв и пари.
А точно тези фактори ги имаме, при наличния в момента най-обикновен, нормален, сезонен ГРИП.
Другата прослойка, заради която пък се нареждаме като първенци с най-много жертви са т.нар. 'доктори'. Свикнали да ги канят по коктейли и кьор-софри разни медицински фирми и да си тръгват с пълни торби от там. Е как после няма да пишат и надписват точно тези лекарства и как няма да отчитат умрелия от малария като свинско-грипен такъв. За тях е въпрос на чест да имат поне 1 умрял в болницата си, иначе 'изостават от световните тенденции'.
И в заключение, един придобил популярност виц, появил се по руските форуми преди седмица, попреведен от мен:
Цитат
Докарват в спешното отделение на Пирогов човек с диагноза - Свински грип.
Гледа доктора епикризата - скрита черепно-мозъчна контузия, две спукани ребра, натъртвания и охлузвания по цялото тяло, лявото око  - посинено и с голям оток, дясното ухо прежулено и разкървавено, носа съмнително зачервен и подут.
Учуден пита пациента:
- Кой ви сложи тази диагноза?
- Ами кихнах в трамвая и те хората ...  ::)

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Абе изкуствен грип, ама вече 3ти ден съм на легло с 39 градуса... обикновено не боледувам, само през май и юни имам "алергия" от тъпи доктори. Сега не смея да изляза от нас, че ще ми лепнат Свински грип и ще почна да марширувам, като чукчетата от клипа на Пинк Флойд :---

Заключение: Тия пичове не се еб*ват...!

Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
И аз изкарах някакъв грип. Не зная дали беше свински, прасешки или обикновен. Започна с гърлобол и сополявене на първия ден на втория температура на третия всичко затихна. Контрирах го с неядене 2 дни, чай и отопление вкъщи на 6.
Принципно се изненадах, че дори се разболях, обикновено гриповете не успяват да ме "пипнат" ако съм в кондиция.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
  • Простак
В тая връзка - интересна публикация във ЖЖ http://varjag-2007.livejournal.com/1163292.html

В резюме, за нечетящите руски език:

Микробиолог от Моссад е предупреждавал за епидемията в Украйна, през август месец.

Мнозина помнят скандала, който се разрази през втората половина на  февруари 2009, когато австрийската компания - дистрибутор на лекарства "ОРТА" изпрати в Чехия, Словения и Германия партиди противогрипни ваксини, произведени от американската международна фармацевтична компания Бакстер (Baxter International.
Тогава лаборант на чешката фармацевтична  компания 'Биотест", от Прага, изпробвал получената американска ваксина на лабораторни плъхове. Скоро след получаването на ваксината, всички животни умрели. При по-подробен анализ на ваксината се оказало, че тя съдържа жив, активен птичи виру H5N1 и човешки H3N2. По-подробните изследвания на канадска химическа лаборатория показали, че компонента H5N1 се явява един от най-опасните биологични агенти на Земята, зарегистриран като потенциално биологично оръжие. Смъртността при неговото използване достига 60%.
Тогава едва не стана нещастие, което да срине пазарите в Европа - удар, равнявящ се на локална война. Мнозина си задават въпроса: не е ли били Украйна с списъка на 18-те страни, където би трябвало да бъдат изпратени 'заразените образци'? .....
.....
Преди няколко месеца, Huffington Post съобщили новината за някой си Джоузеф Моше (Joseph Moshe), който бил арестуван след многочасова борба с полицията, заради заплахи срещу Белия дом
Въпреки това, Интернет обществото се отнесло твърде скептично към истинската причина за ареста. Коментарите на сайта на вестника се изместили кък неафишираната страна на историята, а именно че Джоузеф Моше е бил агент на Моссад, специалист по биологично оръжие, който звънял в радио-шоута, за да предупреди хората за биологично оръжие, което прави Baxter International и което ще бъде разпространено като ваксина, а ще причини епидемия.
Най-удивителното в изказването на Моше се явява мястото, където би трябвало да се произвежда биологичното оръжие.
Моше заявил, че лабораторията Baxter в Украйна, между другото се занимава и с производство на биологическо оръжие. Всичко това става в началото на август, два месеца преди настоящата ситуация. ...
----------------
Та не бих се учудил и тук да се приложила подобна тактика със заразяването, и аз бях болен за пръв път от няколко години, а и много хора които също знам че рядко боледуват.
Прекален ми се струва опита, да бъдем стреснати и ваксинирани на всяка цена.

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Дам, в момента Украйна е световната лаборатория(/опитна/)
11

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 789
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Сигурно щото е най-прясната "демократична" държава.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Сигурно щото е най-прясната "демократична" държава.   ;)
Не!
Защото не си плащат газа!

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Цитат
Петима медици от Военно-медицинската академия заминават за Украйна заради усложнената обстановка там с новия грип.

Те ще посетят районите, в които живеят българи, ще занесат медикаменти, консумативи, защитни костюми и маски на стойност 300 хил. лв.

Решението е на правителството. Освен медикаментите, ще бъде изпратена и техника за по-тежки случаи.

Броят на починалите от новия грипен вирус в Украйна достигна 144.

От началото на епидемията в страната с вируса са се заразили близо 937 хиляди души, като над 43 хиляди са приети за болнично лечение.

Припомняме, заради грипната епидемия се дискутира въвеждането на  извънредно положение в Украйна и отлагане на прездентските избори.

Статията е от ТУК

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
         Свръхдоза свинщини – vol. 3

09 / 11 / 2009 г.

Автор: Иван Стаменов


http://www.ivanstamenov.com/?p=588

=============




« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 02:16:48 am от Гален »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27