Автор Тема: "Фалшива диагноза"  (Прочетена 5968 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
"Фалшива диагноза"
« -: Март 30, 2009, 14:16:31 pm »
 
Лавина от разтревожени майки споделиха за практиката "фалшива диагноза" у нас

В началото на тази седмица разследване на бТВ разобличи тревожна практика в бившата Трета градска болница.

Няколко дни по-късно фалшивата диагноза "пневмония" от началото на седмицата провокира лавина от зрителски сигнали. Родители от цялата страна пратиха писма, че и техните деца са лежали в болница с пневмония, без наистина да са боледували.

Контролният орган, който може да хване фалшивите диагнози дори само по документи, е Националната здравноосигурителна каса. Те обаче не могат да правят проверки по анонимни сигнали, а родителите предпочитат да не подават сигнали, защото се страхуват, че след ревизията децата им ще останат без медицинска помощ.

Уличаващото доказателство за фалшивите пневмонии са рентгеновите снимки.

Предлагаме ви разказите на две майки, които не се познават.

Нина Атанасова се озовава в Спешния център в Бургас посред нощ, след като синът й вдига 41 градуса температура: "Отидохме в Спешното, където го прегледаха, направиха му рентгенова снимка и казаха, че е с пневмония. И ме попитаха дали ще влезем в болница. Аз се съгласих - през нощта, с малко дете, с пневмония. На другата сутрин обаче по време на визитация разбрах, че детето изобщо няма никаква пневмония, с гнойна ангина е, което е доста различно."

Нина остава с детето си в бургаската болница две нощи и решава да си тръгнат на своя глава. От ръководството на бургаската болница не скриха, че и трите детски отделения са пълни с болни главно от пневмония, но не допуснаха екип на телевизията да снима.

В софийските детски отделения също има много болни от пневмония. Детето на една жена е преживяло няколко или поне така излиза, ако може да се вярва на документите в болницата, в която често му се налага да постъпва заради алергия. Момчето се нуждае от урбазон, който трябва да му поставят лекарите. Като бонус обаче няколко пъти той е получавал и венозни антибиотици заради пневмония.

"Първите пъти приемах диагнозата пневмония, докато един от тези случи разбрах, че нещо гнило има в тази работа, тъй като детето ми е здраво, право, на детска градина е било, няма кашлица, няма температура и аз се опълчих, поисках рентгеновата снимка да я видя. И тогава завеждащата на отделението ми каза: Добре, добре, няма пневмония, успокой се", разказва майката Валерия Чанкова.

 http://www.epochtimes-bg.com/2009-01/2009-03-27_07.html
« Последна редакция: Март 30, 2009, 18:46:42 pm от H. »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:"фалшива диагноза"
« Отговор #1 -: Март 30, 2009, 15:16:01 pm »
По случая не мога да коментирам, тъй като 2 случая за цяла България с пренебрежимо малък пример. Не че не съм се нагледал и на лекарски грешки де, и то близки хора, НО!!! Силно съм скептичен, към каквато и да е информация поднесена от бТВ.
Ако ми кажат - "Добро утро", първо поглеждам през прозореца.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:"Фалшива диагноза"
« Отговор #2 -: Март 31, 2009, 00:29:49 am »
Това са стари схеми. ;D Още ли ги прилагат? Какво ли питам.. 8)
Пак всичко до опира до пари. ЗК плаща на болница 100% за клинична пътека/ Кой тъпак от министерството измисли това идиотско словосъчетание? ;D ,  за пневмония, а за други заболявания да кажем 50 процента. Тривиално, нали?
И майки: Кога ще спрете да си оставяте децата по болниците? Че и сами. laugh
Аз съм се убедила: Ако искаш да си здрав, не ходи на лекар. Това обаче само ако наистина можеш да поемеш отговорност за здравето си.
« Последна редакция: Март 31, 2009, 01:19:42 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:"Фалшива диагноза"
« Отговор #3 -: Април 01, 2009, 01:49:05 am »
Това са стари схеми. ;D Още ли ги прилагат? Какво ли питам.. 8)
Пак всичко до опира до пари. ЗК плаща на болница 100% за клинична пътека/ Кой тъпак от министерството измисли това идиотско словосъчетание? ;D ,  за пневмония, а за други заболявания да кажем 50 процента. Тривиално, нали?
И майки: Кога ще спрете да си оставяте децата по болниците? Че и сами. laugh
Аз съм се убедила: Ако искаш да си здрав, не ходи на лекар. Това обаче само ако наистина можеш да поемеш отговорност за здравето си.

Не опира само до това да поемеш отговорност за здравето си :) Някога идва момент, в който оставаш извън закона.

При човеците това още не се повдига на въпрос, но се вижда.При кучетата вече е реалност.Моето куче би трябвало да е незаконно и да ме осъдят веднага ;) само че в такива случаи, понеже все още няма задължителни порверки на кучешките документи, само когато стигнеш до ушите на властта, тоест когато отхапе на някого крака, те осъждат.Не затова, че е отхапало крак - това е доста трудно доказуемо(абсурд, да),а за това, че не е ваксинирано да кажем.

И когато стане незаконно да не си сложиш чип и когато хомеопатията се преследва като зелено виктори, тогава вече ще стане тегаво.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:"Фалшива диагноза"
« Отговор #4 -: Април 01, 2009, 21:04:20 pm »
Това са стари схеми. ;D Още ли ги прилагат? Какво ли питам.. 8)
Пак всичко до опира до пари. ЗК плаща на болница 100% за клинична пътека/ Кой тъпак от министерството измисли това идиотско словосъчетание? ;D ,  за пневмония, а за други заболявания да кажем 50 процента. Тривиално, нали?
И майки: Кога ще спрете да си оставяте децата по болниците? Че и сами. laugh
Аз съм се убедила: Ако искаш да си здрав, не ходи на лекар. Това обаче само ако наистина можеш да поемеш отговорност за здравето си.

Не опира само до това да поемеш отговорност за здравето си :) Някога идва момент, в който оставаш извън закона.

При човеците това още не се повдига на въпрос, но се вижда.При кучетата вече е реалност.Моето куче би трябвало да е незаконно и да ме осъдят веднага ;) само че в такива случаи, понеже все още няма задължителни порверки на кучешките документи, само когато стигнеш до ушите на властта, тоест когато отхапе на някого крака, те осъждат.Не затова, че е отхапало крак - това е доста трудно доказуемо(абсурд, да),а за това, че не е ваксинирано да кажем.

И когато стане незаконно да не си сложиш чип и когато хомеопатията се преследва като зелено виктори, тогава вече ще стане тегаво.

Прав си, но предпочитам да не утвърждаваме този вариант, изричайки го постоянно.
Говорех за параноясването, за сляпото подчинение и доверие в тази "здравна"машина.
И в края на краищата, докторът може да ни  каже, каквото си иска.Ние имаме пълно право да го или д ане го послушаме.
Имаш право да откажеш всякаква медицинска манипулация по закон.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Jack_Bauer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:"Фалшива диагноза"
« Отговор #5 -: Април 03, 2009, 09:32:40 am »
Това са стари схеми. ;D Още ли ги прилагат? Какво ли питам.. 8)
Пак всичко до опира до пари. ЗК плаща на болница 100% за клинична пътека/ Кой тъпак от министерството измисли това идиотско словосъчетание? ;D ,  за пневмония, а за други заболявания да кажем 50 процента. Тривиално, нали?
И майки: Кога ще спрете да си оставяте децата по болниците? Че и сами. laugh
Аз съм се убедила: Ако искаш да си здрав, не ходи на лекар. Това обаче само ако наистина можеш да поемеш отговорност за здравето си.

Така си е! Тук няма чак толкова завъртяна конспирация - всичко е въпрос на пари. Само дето схемата е безкрайно усложнена и никой не може да има "хване спатиите".
И наистина - на лекар трябва да се ходи само при наистина сериозен проблем. Просто защото от безкрайните опашки за рецепти и дежурните пенсионери пред кабинетите, няма кой да ти обърне внимание.

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:"Фалшива диагноза"
« Отговор #6 -: Април 03, 2009, 19:39:45 pm »
В по-добри времена на Земята, а и винаги в по-добрите светове, местата за Лечение не съдържат корена "болест" в наименованието си.
Названието "Болница" не носи изцерение, енергията е впримчена в един-единствен път - кратък или дълъг, но винаги водещ към Каменната Градина.

Извратеността на Човечеството в момента е достигнало такива небивали "висини", че вместо грижата и помощта да бъдат водещи мотиви, всячески избуяват начините за изява на най-долната меркантилност и поставянето на припечелването над всичко.

Но Кармата набира скорост и в тези Съкратени Времена светът ще преживее най-голямото и най-доброто разплитане от доста "време" насам...
« Последна редакция: Април 03, 2009, 19:44:56 pm от %00 »
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:"Фалшива диагноза"
« Отговор #7 -: Май 09, 2009, 18:31:01 pm »
Здравеопазване = Болестоопазване – д-р Георги Станков
Универсалният закон
Кратко въведение в общата теория на науките и нейното отражение върху обществото

   ...Тъй като става дума за една интегрирана теория, новата медицина не може да се разграничи от фармакологията и фармацевтиката. В тази област успях да постигна фундаментално откритие, което ще промени коренно този икономически дял. За това ще стане дума по-късно, когато обсъждаме последствията от откриването на Универсалния закон специално за световната фармацевтична промишленост.
    В резултат на това откритие стана ясно, че от енергетична гледна точка (друга не може и да има) съществуват само две групи химични вещества с фармакологични свойства: клетъчно-стимулиращи и клетъчно-подтискащи. Докато първите стимулират обмена на енергията в клетките и оттам в целия организъм, вторите го подтискат и по точи начин предизвикват многобройни странични ефекти, т.е. увеличават заболяемостта и смъртността на пациентите, когато се дават продължително време.
    Оказва се, че огромната част от лекарствата, използвани днес, са от втория тип. Големи клинични изпитания върху такива лекарства, проведени строго през последните няколко години, доказват по необорим статистически начин, че клетъчно-подтискащите лекарства увеличават смъртността с около 1 до 2%, независимо от вида на болестта, когато се сравняват с плацебо, което ще рече, с пациенти без никаква терапия. Оказва се, че лекувайки хронични болести с такива лекарства, ние, лекарите, систематично изпращаме част от пациентите си на онзи свят, вместо да им помагаме и да удължаваме живота им.
    Обратно. Когато тези пациенти се лекуват с клетъчно-стимулиращи средства, средната смъртност намалява с 2 до 3%, сравнена с плацебо. В малкото изпитания, където се прави пряко сравнение между клетъчно-стимулиращи и клетъчно-подтискащи лекарства, разликата е около 5% в полза на първите. Тук става дума за световно известни изследвания, проведени в голям брои медицински центрове и страни, като САЩ, скандинавските страни, Англия и т.н., които имат дългогодишна традиция в тази област. Техните резултати са публикувани в такива реномирани списания, като "Лансет" (ланцет, копие) "Ню Инглънд джърнъл оф медисин" (новоанглийско списание по медицина) или "Бритиш медикъл джърнъл" (британско медицинско списание).
    Тези изненадващи резултати се дискутират обширно и напоследък доста бурно от международните медицински среди, по най-големият парадокс е, че все още не са достигнали до широката общественост, именно поради споменатата бъркотия в медицината, която пречи за правилното ориентиране на пренатоварените научнопопулярни журналисти. От страх, че не схващат материята и могат да се изложат (а и могат да бъдат уволнени, тъй като фармацевтичните концерни, чрез рекламните си разходи, имат силно влияние върху пресата и медиите, особено в САЩ), те не пишат по такива парливи въпроси. Самите лекари и фармацевтични концерни нямат, разбира се, никакъв интерес този въпрос да се повдига нашироко, защото ще засегне техния джоб.
    Този аспект на Универсалния закон има неотложна морална актуалност и трябва в бъдеще основно да се дискутира, защото тук не става дума за някакви си парични загуби на група от хора или предприятия, а за живота на милиони хора, които понастоящем систематично се убиват под претекста, че им се помага. Или както се казва: "Пътят към ада е постлан с добри намерения." Струва си да си припомним обещанията на "научния комунизъм" за сияйното бъдеще и жертвите, които той остави по пътя на историческото си корабокрушение...
http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=51

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37713 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12117 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304
1 Отговора
8415 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
7179 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27