Автор Тема: Хидрогенирани масла  (Прочетена 12677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #15 -: Април 13, 2009, 19:09:24 pm »
Аз също смятам, че е Боровец, но пълното затъмнение ме кара да си мисля, че е мощан рекламодател, а Боровец няма реклами по БТВ.

Преди време в Своге Сушърд правеха бонобони със замърсена с фекалии вода, но всичко се покри с много пари. Сега явно ще е някакъв аналогичен случай.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #16 -: Април 14, 2009, 01:04:34 am »
Аз също смятам, че е Боровец, но пълното затъмнение ме кара да си мисля, че е мощан рекламодател, а Боровец няма реклами по БТВ.

Преди време в Своге Сушърд правеха бонобони със замърсена с фекалии вода, но всичко се покри с много пари. Сега явно ще е някакъв аналогичен случай.
"Горна баня" ли е водата?
Има и ГМО в големите марки, но това никога няма да го оповестят публично.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #17 -: Април 17, 2009, 12:58:35 pm »
Водата Горна баня е друга тема.

Водопровода, който се използва във фабриката беше замърсен с фекални води, доста от работниците се бяха разболели от хепатит, но всичко бързо се покри. Трябваше да изземе доста стока от магазините но всичко се изяде.

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2399&sectionid=2&id=0000605

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #18 -: Април 23, 2009, 11:18:25 am »
Аз от години имам навика от време на време да чета какво пише в съдържанието на сладките неща, които ям. Във всички сладки неща има хидрогенирани растителни мазнини. Ей сега погледнах отново съдържанието на едни бонбони и едни бисквити - и те имат хидрогенирани растителни мазнини.

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #19 -: Април 30, 2009, 00:15:16 am »
Аз също смятам, че е Боровец, но пълното затъмнение ме кара да си мисля, че е мощан рекламодател, а Боровец няма реклами по БТВ.

Преди време в Своге Сушърд правеха бонобони със замърсена с фекалии вода, но всичко се покри с много пари. Сега явно ще е някакъв аналогичен случай.
"Горна баня" ли е водата?
Има и ГМО в големите марки, но това никога няма да го оповестят публично.

Може ли да предложиш тогава, някаква друга марка вода?
 ???

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #20 -: Април 30, 2009, 02:37:31 am »
Навсякъде има от тез хидрогенизирани масла. Напоследък взех да ям Нутела (шоколад в бурканчета) гледам и там има.  ;D

 >:( Крайно разочарован и възмутен взех си поредното бурканче от рафта и се прибрах да си го ям с кроасани. А после даже намерих тема за разговор с гаджето да се възмутя как тия производители нямат срам.  :-X

Бтв, погледнах шоколада от другата марка на щанда - и той имаше същия състав, със същите хидрогенезирани мазнини, така че ... до тук със свободния избор (ако ти се е прияло шоколад, де)  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #21 -: Април 30, 2009, 05:21:30 am »
Може ли да предложиш тогава, някаква друга марка вода?
 ???

Малко многозначително се е получило в моя постинг горе. Имах предвид, че има ГМО в хранителните продукти, не във водата.
Не бих могла да препоръчам някаква марка вода. "Марка вода"!  Докъде стигнахме само. Усещате ли? :( Ако ще е бутилирана вода, то тогава да се избира някоя с малко съдържание на флуориди. Имаше тема за водата. Потърси я , за да не спамя тук.

Танграта, хубавото е, че търсейки начин да избегне хидрогенизираните мазнини, човек лека- полека се ориентира към по- естествени храни. Шоколадът не е от тях. Май не съм виждала такъв без транс- мазнини.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #22 -: Април 30, 2009, 20:49:51 pm »
Единствените сладки купешки неща без хидрогенирани мазнини са едни скъпи вносни бисквити... скъпи са, но са damn good! Много по-вкусни са от българските и се правят с краве масло.
Иначе се "доверявам" на тези с "растителни мазнини"... вероятно и те са транс, ама... който си няма село и баба да му пече сладки... а съм шокохолик. Все пак съм намалила консумацията на мин. от много време.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #23 -: Април 30, 2009, 21:51:15 pm »
Не ти препоръчвам да ядеш захарни и шоколадови изделия с растителни мазнини, на които не е посочено какви по произход са тези мазнини. Това е така, защото повечето такива "Растителни мазнини" са всъщност само едно нещо - палмово масло, а то не се разгражда в организма, натрупва се в него и може да причини големи неприятности със сърдечно-съдовата система, че даже и ракови образувания. Същото е и хидрогенираното масло - това е изменен маргарин, за да може да се втвърди повече и да се работи с него за направата на по-евтини бисквити, вафли и марципаново-шоколадови ментета.
По скъпите бискивити трябва да е посочено изрично, че са направени с краве масло. Вкарват се много вносни бисквити и вафли на ниски цени и ги продават на много високи, а всъщност са с тези вредни мазнини. Най-добро е да си правиш в къщи сладкиши с употребата на чисто масло и зехтин и какао или шоколад.

Иначе има чисти шоколади, които може да се ядат, в които се ползва какаово масло, без добавка на хидрогенирани мазнини.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #24 -: Април 30, 2009, 21:58:40 pm »
Ако си ергенче, като мене кой ще ти прави сладки у дома?

Съвременните млади моми не разбират от тия работи  ;D

А една от причините да ям готови неща (кроасани и др под.) е, че излизат невероятно евтино и не отнемат никакво време и труд.
Може би наистина ще мина към собствено приготовление, но след някоя и друга година.
Всъщност сега се сещам - рецепти за домашен шоколад също има - с какао, захар, масло и сухо мляко. Ако се направи достатъчно голямо количество наведнъж, може би ще си заслужава времето.

Това, което дразни е, че цените на всичките стоки са достатъчно скъпи, колкото ако да бяха направени с истински, традиционни материали + надценката. Тези "икономии" от качеството за продуктите идват като бонус, на алчните компании. (а може би и за лъжливи реклами)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #25 -: Април 30, 2009, 23:36:42 pm »
Ако си ергенче, като мене кой ще ти прави сладки у дома?

Съвременните млади моми не разбират от тия работи  ;D

А една от причините да ям готови неща (кроасани и др под.) е, че излизат невероятно евтино и не отнемат никакво време и труд.
Може би наистина ще мина към собствено приготовление, но след някоя и друга година.
Всъщност сега се сещам - рецепти за домашен шоколад също има - с какао, захар, масло и сухо мляко. Ако се направи достатъчно голямо количество наведнъж, може би ще си заслужава времето.

Това, което дразни е, че цените на всичките стоки са достатъчно скъпи, колкото ако да бяха направени с истински, традиционни материали + надценката. Тези "икономии" от качеството за продуктите идват като бонус, на алчните компании. (а може би и за лъжливи реклами)

Аз се каня да пробвам някои от тези рецепти. Звучат мнооого вкусно:
http://www.zemianazaem.com/?p=161
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #26 -: Юли 18, 2009, 06:50:56 am »
Изобретен е "топлоустойчив" шоколад :o
health.bg


Специалисти от швейцарската фирма Barry Callebaut, която е сред водещите световни производители на шоколад, са изобретили „топлоустойчив” шоколад.

Той започва да се разтапя при температура 55 градуса по Целзий. Банкови експерти окачествяват инвестиционните перспективи на новия продукт като забележителни.

Новият шоколад, наречен „Вулкан” /"Vulcano"/, вече няма да причинява на потребителите неудобството да се размекне в чантата или в ръцете.

Освен това „Вулкан” е и с 90% по-малко калоричен от обикновения шоколад. Ръководството на компанията прогнозира голям успех на новия продукт в южните страни, а също в Индия и Китай, където собствениците на магазини не могат да си позволят голяма хладилна площ. ;)

http://www.health.bg/index.php?page=articles&id=7146





Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Хидрогенирани масла
« Отговор #27 -: Юли 18, 2009, 14:08:17 pm »
Изобретен е "топлоустойчив" шоколад :o
health.bg



Интересно е, каква е съставката, която позволява това. Знам, че лецитинът обикновено не позволява на шоколада да се разтапя на стайна температура.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27