Автор Тема: Мадарският конник - нов прочит  (Прочетена 29698 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Мадарският конник - нов прочит
« Отговор #60 -: Февруари 18, 2009, 04:09:58 am »
   Не бих се задълбавал във всички подробности на изображението и тълкуванията. Но се изкушавам да попитам, наистина ли не виждаш Gil-Galadh, че това не е копие? разгледай изрезката, която прикачам. Как майстора не се е сетил да направи копието обемно а не вдлъбнато? И как "копието" не минава пред а зад тялото на коня? Огледай точката в която "копието" контактува с тялото на коня. Ерозията ли е толкова избирателна, или някой е доработвал монумента?
   Gil-Galadh, няма да ти говоря за езотерични или подобни проучвания, защото ти на такива вяра немаш. Или греша?
  За птицата/орлето над конника мисля са писали и първите изследователи, които са имали щастието да го видят не толкова ерозирал.
   Ако някой има на разположение снимки от по-старо време ще е щастие да ги сподели. Когато преди години бях там ми казаха, че ерозията си е казала видимо думата едва в наше време. Сещайте се защо...
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Мадарският конник - нов прочит
« Отговор #61 -: Февруари 18, 2009, 11:32:25 am »
Жоро, не се вижда дали копието минава пред или зад коня

тракийска плочка от Ахтопол


Още един
Изображението от каната от Наг сент Миклош:


Една част от археологическата и историческата наука,а и всяка останала, изисква дадено твърдение и теория да е в съгласие с доказани такива или много аргументирано да ги оборва.

Твърдението, че това е жена, екипирана по начин,който няма аналогия нито в прабългарското, нито в тракийското изкуство и използваща някакви странни ездачески неща е в противоречие с:
  - находките които имаме
  - целия свят, по отношение на ездата
  - творбие на изкуството,които имаме оттогава - а тракийски и прабългарски конници имаме доста
  - натрупването на символни с дълбоко езотерично значение не е характерно по никой начин нито за прабългарите, нито за тракийците. Но пък е характерно за съвременните "духовни" люде. Посочете поне една находка, едно изображение от някъде другаде където да има  такува натрупване на символи.

Какво е МАдарския конник? Не се знае - има елементи на тракийски конник, но има и прабългарски елементи(по-конкретно стремето). Възможно е наистина по-късно да е дообработван, или по-вероятно майсторите все пак са следвали някакви традиции  и просто са включили новите елементи.


Ето частта с копието. Кое е вдлъбнато?

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Мадарският конник - нов прочит
« Отговор #62 -: Февруари 18, 2009, 21:09:45 pm »
Малко игра с пейнт, за илюстрация какво може да се открие в мадарския конник

1. Германска броня от началото на 15-ти век
2. Космически пехотинец
3. Пришълеца
Edit: За да не хабя излишни постове отговарям на Петраки тук:
That's why they call me sexy...
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 13:35:02 pm от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Мадарският конник - нов прочит
« Отговор #63 -: Февруари 18, 2009, 21:46:22 pm »
УАХАХАХА, на последната приликата е зашеметяваща!  ;D
Гил, Ти си роден гений!  ;D ;D ;) :D :P
...water can flow, and water can crash...

Неактивен петраки

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Относно: Мадарският конник - нов прочит
« Отговор #64 -: Февруари 19, 2009, 23:02:53 pm »
Gil-Galadh ти сериозно ме притесни. Освен че недовиждаш, от последните ти рисунъци съзирам в теб сериозен умствен проблем.
Имам тук таме връзки с някои лекари и мога да ти помогна.
Все пак "приятел в нужда се познава".
На последната си рисунка добави очила и се погледни в огледалото. Сигурен съм че ще познаеш.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
« Последна редакция: Март 31, 2009, 00:39:48 am от хадзапи »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Мадарският конник - нов прочит
« Отговор #66 -: Май 24, 2009, 02:47:50 am »
Първо и двете страни в спора сте прави, но същевременно бъркате за някои неща. Няма как да се разбере със сигурност дали конника е жена, мъж с опашка или превръзка, какво точно му е облеклото, дали държи орелче в ръцете или тренира жестомимичен превод. Отпред на гърдите на коня няма как да се каже със сигурност какво има , има остатъци от дъговидна фигура и до там. Костенурката не може да се определи с точност дали е такава или просто естествена издутина в скалата. Ерозията (ли заличаването) е огромна, останалото са догадки и виждаме това, което искаме да видим.

Но за копието (това, което стърчи от гърба на барса), съм съгласен, че е двлъбнато, а не изпъкнато. Това, което Гил е оградил не е точно копието, леееко в ляво трябва да гледа. :)  Не се вижда ясно дали минава пред или зад коня, защото гърдите на конника са ерозирали. Смътно нещо се забелязва, което  виси зад главата на конника, но не е ясно, дали е превръзка, коса и т.н. Надолу по гърба му има пукнатина.


Та мисълта ми е, хубаво си разсъждаваме, но всеки изтъква мнението си като официална истина. Виждам нещо, което оприличавам на нещо, значи е така. За себе си мога да кажа, че конника, може да е много неща и гледайки снимките, трудно ще определя какво е. Просто заличеното не може да се възстанови със въображение (не отричам някой "виждащ" да види нещо, но такива хора са малко). Личните нападки не са хубаво нещо. Така няма да накараме другия да ни подкрепи в идеите ни и няма да развенчаем теорията му. Следващият път пийте една вода.
Идеите ви са интересни, други теории имате ли?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Мадарският конник - нов прочит
« Отговор #67 -: Май 24, 2009, 09:42:17 am »
Нали и аз това казвам. Това,което е согурно е,че е на кон и че има копие. авдлънатата част е жлеб, който засилва ефекта от фигурата на копието.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27