Автор Тема: Професия?  (Прочетена 2327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен -di-

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Професия?
« -: Февруари 23, 2009, 20:23:05 pm »
Здравейте!
Не знам дали това е най-подходящото място за тази тема, за което се извинявам предварително.
Предстои ми идната година завършване и на ред със съучениците и аз обмислям какво да работя в бъдеще. Затова исках да се допитам до вашия опит не само относно мистериите и конспирациите и тн. в света, ами и реализацията в живота  . Или как по-точно човек с просветление и разбиране за нещата успява да съжителства с цялата тази система. Повечето професии са в разрез с разбиранията ми за света и доброто в него.
Какво сте избрали - правилната стъпка или парите?
Ще съм благодарна, ако споделите, защото все още съм много объркана.
 :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Професия?
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2009, 01:45:21 am »
Правилната стъпка. Това е начинът един ден да не съжаляваш за избора си,а да се занимаваш с това,което би ти доставяло удоволствие, без да остаряваш преждевременно от бремето на нежелана работа
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Професия?
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2009, 08:03:29 am »
Подкрепям горното мнение и ще допълня - това, което избереш да работиш, да го чувстваш като свое хоби! Няма по-голямо удоволствие от упражняване на такава дейност.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Професия?
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2009, 14:43:55 pm »
Поздравявам те за темата :) От доста време искам да пиша за това,но обмислях каква тема да направя.


Аз си падам много хейтър и ако преди бях видял тази тема,щях да подходя много едностранчиво и ограничено.Стигнах до някои изводи обаче,които горе долу обясняват нещата.

Първо...
...хората са на различни нива на развитие.Или да го кажа още по-добре - хората СЕ РАЗВИВАТ различно,със или без съществуването на нива в това.Забелязвам,че повечето хора обичат да упражняват професия.На някои това им носи удовлетворение,на други това носи себеидентифициране и прочие.Някои хора просто обичат да практикуват нещо,и ако им плащат за него - още по-добре.Хоби,както каза Миротворец.

Второ...
...различните хора имат различен достъп до информация.А тя е решаваща в който и да е аспект от живота.Хората се развиват различно,спрямо различната информация,до която стигнат.За да избираш нашироко - трябва ти информация.За да не избираш,трябва да се оставиш на информацията на другите(понякога е повече,но понякога по-малко и следователно понякога е добра идея,а понякога не е).


Като цяло професията е робство.Ако се питаш каква професия да избереш,все едно се питаш в кой рудник да робуваш.
Това се получава,ако изходната точка са парите.Но ако се запиташ какво ти се прави,какво ти е забавно да правиш...каквото и да е...и чак после,когато го измислиш по най-добрия начин,започнеш да мислиш дали може да капят пари от него,тогава става дума за правилния избор според мен :)


В моите очи обаче има проблем.Според мен много голям брой хора имат хобита,от които по никакъв начин не могат да дойдат пари.



Така че,първо определи хобито си :) Важно е обаче,да не ограничаваш хобитата си.Има голяма вероятност хобито ти да омаловажава всичките години,прекарани в училище.Има вероятност и хобито ти да те прави асоциален/на, или пък да е престъпно според сегашните норми.
ТРЯБВА да го кажеш наум пред себе си,независимо дали съвпада с житейския ти път до сега или не.


Ако трябва да изразя личното си мнение и да ти дам оценка  :P :
За мен образование значи з-л-о :) И ако смяташ че ти върши работа...дано не те подведе.Въпреки,че се съмнявам.



П.П.
Правилната стъпка СА парите.Защото,ако останеш без пари,ще те чипират много много бързо.Въпросът е как да запазиш символа на парите, въпреки физическата им форма ;) Защото тя вече се променя.
Въпросът също е да правиш пари чрез хобито си,защото ако правиш пари,продавайки себе си,също ще те чипират много много бързо.
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 14:48:40 pm от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Професия?
« Отговор #4 -: Март 31, 2009, 11:42:02 am »
То май няма нужда от отговор защото ми се струва забравила за питането си, но пък въпросът е интересен.
Малко като "яйцето или кокошката".
Бих казала и двете.
Не виждам належаща причина, която да подпира за един единствен избор.
Да се реализираш само за пари е уморително и трайно променящо личността, да избереш хобито, което често не струва пукната пара, те обрича на мизерия. (Не знам дали сте забелязали, че често хобито изисква наистина сериозни средства.)
Моят съвет е човек да избере и двете. Това, което носи достатъчно пари и едно, което е за фън. А за да е пълна хармонията, предлагам и една социална дейност, която да е безусловен подарък за обществото.
Според мен алтруизмът трябва да се възпитава и усъвършенства през целия живот.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27