Автор Тема: Тибет  (Прочетена 15751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Тибет
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2009, 21:35:50 pm »
Цитат
Има ли желаещи и можещи да осъществим 1-2 месеца в Тибет идната Есен?

Приятелю, каква идна есен? Есента в Тибет е като зимата тук. Там се ходи лятото и то най-добре юли. Още през август става студено, започва да вали сняг и много от проходите стават непроходими.  :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Тибет
« Отговор #16 -: Октомври 01, 2009, 23:32:35 pm »
Маршрутите да Тибет са няколко.Двата са през Русия : единият със самолет София-Москва,Москва-Иркутск, Иркутск-Пекин (Бейджин), и оттам с местен траспорт. Вторият е с влак-романтика ;) Но е 12 денонощия, само до Улан Батор (Монголия) без престоя в Москва, и чакането на Унгене, да сложат по-широките руски колесари на влака.София-Русе, Букурещ,Москва-Киевский вокзал. После с китайския влак-Москва (от Ярославский вокзал-гара), по БАМ, Иркутск, Улан уде, Дархан, Улан Батор - Пекин.От столицата на Монголия до Бейджин колко денонощия са с трена не знам. :P
Е има и по-преки пътища със самолет : София-Дубай-Делхи-Тибет. ;D ;D
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 23:34:15 pm от marhs »

buden

  • Гост
Re:Тибет
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2009, 00:10:43 am »
Цитат
Приятелю, каква идна есен? Есента в Тибет е като зимата тук. Там се ходи лятото и то най-добре юли. Още през август става студено, започва да вали сняг и много от проходите стават непроходими.

Направи си труда, приятелко, да погледнеш връзките които е поместил Миротворец в мнението си по темата. Там има нагледен пример - експедиция направена Октомври месец. Няма какво да те препращам към това, което съм чел за Тибет като книги или пък сайтове. Линка там ще ти отвори сайта-дневника на един българин. Да не се изметнеш само, че не си взела под внимание глобалното затопляне  :mocking:
С прекалено голяма неподплътена увереност ми скачаш, приятелко. На колко години си? Дай да те правя гадже ако имаш 18.
Сега ще заминава група даже. Но най-вероятно са се объркали хората.


Кое е по-добре според вас: да вярваш в дядо мраз, дядо коледа или да разбереш истината. А тя, че всички си падаме по Снежанка.
Едно такова пътуване ще е повече от приключение, но само за тези които го предприемат. Хем да им се иска, хем да им стиска.

Ок, просто реших отново да повдигна стария въпрос, чао за сега.
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 00:34:08 am от buden »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Тибет
« Отговор #18 -: Октомври 02, 2009, 00:17:33 am »
Май ще си остане само лафа за Тибет ;) ;D ;D :blum1:

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Тибет
« Отговор #19 -: Октомври 02, 2009, 09:42:52 am »
Ако за следващото лято ми се отвори възможност бих се свързал с този човек за повече информация.
Никакъв проблем, ще те свържа с него когато решиш да се пробваш. Наистина може да ти даде много ценни практически съвети.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Тибет
« Отговор #20 -: Октомври 02, 2009, 13:45:14 pm »
Цитат
С прекалено голяма неподплътена увереност ми скачаш, приятелко. На колко години си? Дай да те правя гадже ако имаш 18.
Сега ще заминава група даже. Но най-вероятно са се объркали хората.

 :rofl2: :rofl2: :rofl2:

Ще игнорирам наглия ти тон и ще се опитам да дам обяснение поне на тези ентусиасти, които искат да те придружат в есенната ексурзия до Тибет за 1-2 месеца.
Прочетох, това което е написал българина. Този човек изглежда има опит и е алпинист. За времето казваше, че постоянно вали, а за температурите нито дума.

Тибет е на над 4000 м надморска височина и нагоре. Аз съм се качвала в Алпите и съм преспивала на 3000 м височина в средата на август. На място, откъдето започва ледника. Дори с подходяща екипировка, ми измръзна дъ..-то.
Средно за година намират смъртта си над 300 човека в планините на Австрия, защото подценяват или са невежи по отношение на планините. Температурните амплитуди са големи, а времето често се променя само за час. Както грее слънце и изведнъж студен вятър, дъжд, а често и сняг. Дори лятото е много коварно по отношение на температурите.
Отделно в разказа си този българин пишеше за лоджетата, които са крайно примитивни. Това означава (най-вероятно), че са без отопление. От тази гледна точка ако сравним температурите през юли и октомври
Юли         Октомври
Мин.   9-10 градуса      1-2 градуса
Мах.   20-21 градуса      15-16 градуса

ще стане ясно защо месец юли е по-подходящ за посещение на тази прекрасна страна.
От друга гледна точка лятото има много повече предимства, защото по поляните има много билки и цветя. Казват, че аромата им действа като наркотик.
Тези, които ще те придружат, ще предприемат едно духовно пътуване. Ашрамите (подобни на манастири центрове за медитация) или там техните им манастири, също нямат условията на хижи или хотели. Трябва да имаш предвид, че хората ще искат да медитират, а ако това стане есента, при 10-15 градуса дневен максимум, при постоянни ветрове...ще им е доста голямо предизвикателство. 
Нека всеки сам направи своите проучвания и прецени. Споделям само някои моменти, които би трябвало да вземете под внимание, ако досега не сте били в планина извън България или на височина над 3000 м.


Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Тибет
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2009, 14:52:45 pm »
lightworker, хората искат до отидат до Хималаите, не до Алпите. Не ги пращай през мусония период когато са валежите: Май-Септември. Октомври е един от най-подходящите за трек в Хималаите. Не случайно повечето туристически компании организират трековете през Октомври. Иначе за резките промени над 3500м си е точно както си го описала, само едно облаче да мине за 15 мин. и температурата пада с 15С. Икономии с екипировката не се правят, добър спален чувал (за -15С -20С) и хай-тек дрехи са гаранция за приятно приключение.
Проверете дали не ви трябва разрешително за трек-а. За различни страни е различно, издава се по паспортни данни и без него едва ли ще се доберете до желаната цел. В зависимост от дестинацията, разрешителните за трек се вадат 3-9 месеца предварително.
За 2010 и аз обмислям Непал или Тибет.
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 18:21:55 pm от xnet_user »

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Тибет
« Отговор #22 -: Октомври 02, 2009, 16:37:05 pm »
В разказа си българина спомена, че постоянно вали, а е Октомври...
Но се коригирам, защото не взех под внимание валежите, а само температурите. Реших да проверя какво пишат в немските сайтове, защото съдържат едни от най-педантичните, подробни информации.
и така, месеците Март-Октомври са най-приятни за пътуване, а от тях най-хубавите са Юни-Септември. На севетозапад е сухо и студено, а на Югоизток топло и влажно (топло за Тибет имам предвид).Допълнително всеки регион има локален климат.Тибетците казват:след 5 км климата е съвсем различен. За един ден може да видите 4 сезона.
Столицата е най-топло през Юни (до 29 С). Вали основно през ноща. Най-малко дъждове има през октомври, най-много през юли. (тук sorry за моето предложение за юли :bad:)
Дъждовният сезон е според региона различен. Започва през май в югоизток и се движи съм запад. През юли вали навсякъде. Най-малко вали в северозапад.
http://german.cri.cn/other/tibetreise2/13.htm
 

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Тибет
« Отговор #23 -: Октомври 03, 2009, 00:47:43 am »
Защо не посетите малкият Тибет, и не направите малък престой на него и след това ако ви стиска на големият?!
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27