Автор Тема: Какъв е Ахмед Доган  (Прочетена 27450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #15 -: Юни 25, 2009, 21:40:51 pm »
Доган ага дава указания и инструкции на Първанов как да спечели балотажът ::)-2006 г.

http://www.sarakt.org/blog/2006/10/blog-post_116169998550198059.html

П.П.2009-Какъв ли ще бъде тази година залогът? :-\

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #16 -: Юни 26, 2009, 01:02:41 am »
Доган: "В мен е концентрирана властта!"
« Последна редакция: Юни 26, 2009, 01:04:39 am от Гален »

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #17 -: Юни 27, 2009, 04:33:30 am »
Все повече се убеждавам, че ДОГан е по-скоро спекулация и провокация към българското население.. Моят съвет: не се заигравайте и затормозявайте с тези глупости.
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #18 -: Юни 27, 2009, 10:50:39 am »
Все повече се убеждавам, че ДОГан е по-скоро спекулация и провокация към българското население.. Моят съвет: не се заигравайте и затормозявайте с тези глупости.

Интересно виждане на нещата. Значи трябва да търпим нахалството,безочието и всички мръсни игри на доган и да не се затормозяваме с тези "глупости"???
Това никак не са глупости, а е просто демонстрация за безсилието и безпомощността на серГей

Неактивен presiyan_costadinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #19 -: Юни 28, 2009, 13:53:39 pm »
Здравейте, аз съм нов сред Вас и това е първата тема по която реших да дам и аз мое мнение.
Да започна първо с това на колко години съм - 21. Не мога да бъда компетентен по много въпроси, свързани с времето на комунистите, но затова пък обичам да чета книги,смързани точно с него период.
Има един праволинеен процес, който се разгръща паралелно сред обществото и медиите, за митологизиране на фигурата на Ахмед Демир Доган. Усилно той е наричан "най-умният политик в България", "стратег", "манипулатор" и т.н. Вие много добре знаете, че една лъжа, когато се повтори многократно става истина. Или казано друго яче истина е, че Доган е хитър, но е неистина това че е стратег и пр.
Като повечето политици по света и той си има кой да му дърпа конците. Наречете го ДС или нещо друго, но то съществува. Доган години наред говори за етническия конфликт и го държи като свой коз; преди това работеше и беше силно, но дори и той проумя, че това е вече нестабилно и никой не се впечатлява и плаши. Тогава "той започна" и своя поход към властта. От 8 години Движението за права и свободи е концентрирано във власта,като през последните 4-изключително силно. Искам да Ви насоча вниманието какво най-сетне Доган започна да си купува - ТЕЛЕВИЗИИ и ВЕСТНИЦИ. Това за какво Ви говори? За едно целенасочено бомбандиране на общественото съзнание, четящо именно тези вестници, със суперлативите за Демир. Усилено започна митологизирането на фигурата му. Организирани са атентати, но неуспешни; някой убива Ахмед Емин и същите вестници веднага гръмват, че това е трябвало да бъде Доган и т.н. Ето какво се случва - нашето внимание се концентрира само върху името Доган. Доган това, Доган онова... И последният скандал за концентрацията на власт, това е също предизборен ход, за всяване на страх и чувство за недосегаемост.
Помислете, той е най-обсъжданата фигура в обществото, но какви са темите, с които името му се свързва - незначителни. Просто ангажиране на публичното внимание. И за да приключа, и да отговоря на въпроса какъв е Доган, ще кажа, просто един комплексар, стругар, лансиран от едни служби заради статуквото; човек като всички нас, полу-циганин и разбира се, голям късметлия. ;D   

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #20 -: Юли 01, 2009, 13:40:53 pm »
Доган задължава мюсюлманите да се кълнат в Аллах, че ще гласуват за ДПС

Според кандидата на националистите в Благоевград Огнян Тетимов местните лидери на движението получават по 60 хил. долара месечно


 Имамите в три селски джамии принуждавали молещите се да се кълнат в Аллах, че ще гласуват за ДПС. Това се случвало в гоцеделчевските села Рибново, Горница и Вълкодол, показа репортаж на Нова телевизия. Клетвата в Аллах е свещена за мюсюлманите и те по никакъв начин не могат да се отметнат от обещанието, изтръгнато от ходжите под натиск."Сигналът дойде от Рибново", обясни журналистката Диляна Гайтанджиева, заснела скандалните кадри. Освен за натиска на ходжите пред камерата й селяните разказват как местни активисти давали на семейство от 100 до 300 лева срещу обещанието да се гласува за ДПС. "С тези пари те могат да изкарат три месеца, защото там просто е друг свят", казва Гайтанджиева. С оператора Десислав Митов заснемат агитационни плакати, разлепени на стените на джамии, така че всички да видят за кого трябва да гласуват."Религиозната манипулация с политически цели не е само в тези села, а в целия Благоевградски район", твърди репортерката. Когато тв екипът разкрива самоличността си, местни лидери подгонили журналистите с лопати. Гайтанджиева отишла със скрита камера в района. С нея тя показва как в местните джамии се разпространява крайна ислямистка литература на фондацията "Обединение за ислямско развитие и култура", забранена от българския съд.""Ще наредя проверка" - това е единственият коментар на районния мюфтия Айдън Мохамед за забранените книги. "Не е проблем", казал по темата кметът на Рибново Ахмед Башев.
"Ахмед Башев и неговите покровители от ДПС получават по 60 хиляди долара на месец от йеменска организация, за да ислямизират община Гърмен", това заяви мажоритарен и пропорционален водач  на АТАКА в Благоевград Огнян Тетимов по време на предизборен дебат за бъдещето на областта. Изпълнител на поръчението е кмета на общината и именно затова той желае да се сдобие с депутатски имунитет, поясни националистът. Тетимов увери избирателите, че ако Башев успее да се внедри в парламента, той ще е първия, който ще поиска свалянето на имунитета му.
Докато публиката на диспута скандираше "Долу ДПС", лидерът на патриотите в Пиринско разкри, че субсидии в областта получават само общините, подвластни на ДПС. Тетимов допълни, че търговията с гласове в региона е на изключително високо ниво и очаква изборните машинации да опорочат предстоящите парламентарни избори. Кандидатът на националистите призова избирателите да не се доверяват на новосъздадени популистки формации, а да гласуват за АТАКА, която единствена може да спре турцизацията на региона.

http://www.vestnikataka.com/?module=displaystory&story_id=65248&format=html
 

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #21 -: Юли 09, 2009, 14:33:48 pm »
Все повече се убеждавам, че ДОГан е по-скоро спекулация и провокация към българското население.. Моят съвет: не се заигравайте и затормозявайте с тези глупости.

Интересно виждане на нещата. Значи трябва да търпим нахалството,безочието и всички мръсни игри на доган и да не се затормозяваме с тези "глупости"???
Това никак не са глупости, а е просто демонстрация за безсилието и безпомощността на серГей

Мнението ми е, че колкото повече ХЕЙТ получава Доган, толкова по-добре му е на него и то на чисто енергийно ниво. Той го знае и даже си позволява да го казва.
Махалата се захранват както от положително насочените мисли, така и от отрицателните такива. Няма разлика. Доган и ДПС печелят много повече от негативизма от страна на българското население, отколкото от симпатизантите им. Замислете се - да продължим да го храним или да гледаме собствените си животи? В крайна сметка всеки си избира..  ;)
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #22 -: Юли 09, 2009, 15:43:42 pm »
Мнението ми е, че колкото повече ХЕЙТ получава Доган, толкова по-добре му е на него и то на чисто енергийно ниво. Той го знае и даже си позволява да го казва.
Махалата се захранват както от положително насочените мисли, така и от отрицателните такива. Няма разлика. Доган и ДПС печелят много повече от негативизма от страна на българското население, отколкото от симпатизантите им. Замислете се - да продължим да го храним или да гледаме собствените си животи? В крайна сметка всеки си избира..  ;)
Подкрепям! За да се "унищожи" явлението Ахмед Доган трябва да се прави само едно нещо. ПЪЛНО ИГНОРИРАНЕ НА ТОВА ЯВЛЕНИЕ! Така, както единствено можем да ликвидираме влиянието на летачите върху всеки индивид. Друг начин няма. Надявам се, новото управление на страната ни ще има впредвид този подход. А и това е единственият действащ безпроблемен метод, който няма да ни навлече неприятности от вътрешен и международен мащаб, и критики откъм етническо естество.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #23 -: Юли 10, 2009, 08:43:05 am »
Мнението ми е, че колкото повече ХЕЙТ получава Доган, толкова по-добре му е на него и то на чисто енергийно ниво. Той го знае и даже си позволява да го казва.
Махалата се захранват както от положително насочените мисли, така и от отрицателните такива. Няма разлика. Доган и ДПС печелят много повече от негативизма от страна на българското население, отколкото от симпатизантите им. Замислете се - да продължим да го храним или да гледаме собствените си животи? В крайна сметка всеки си избира..  ;)
Подкрепям! За да се "унищожи" явлението Ахмед Доган трябва да се прави само едно нещо. ПЪЛНО ИГНОРИРАНЕ НА ТОВА ЯВЛЕНИЕ! Така, както единствено можем да ликвидираме влиянието на летачите върху всеки индивид. Друг начин няма. Надявам се, новото управление на страната ни ще има впредвид този подход. А и това е единственият действащ безпроблемен метод, който няма да ни навлече неприятности от вътрешен и международен мащаб, и критики откъм етническо естество.

Не съм съвсем съгласен. Неглижирането на явлението включва и неглижиране на беззаконията и кражбите които са извършвани многократно. Това не трябва да става.

« Последна редакция: Юли 10, 2009, 11:35:46 am от Mirotvorec »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #24 -: Юли 29, 2009, 08:59:51 am »
   
Ще се раздели ли Доган с ореола си на недосегаем

http://www.kafene.net/analysis.html?fb_1101652_anch=7538435

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #25 -: Юли 29, 2009, 11:56:24 am »
Преди десетина години медиите му изкараха името като сътрудник на ДС когато разсекретяваха тези данни-значи е вербуван от тях по времето на комунизма, след като е лежал в затвора за престъпни деяния.
От тука идва най-вероятно и поговорката-турчин-комунист-американски шпионин:))).С две думи като всеки един в парламента /те там са си 20 години вече едни и същи де-само партиите си сменят ама кокала на пускат/ е маскара.

Ами то по темата може да разпъваме километри локуми.Ако се потърси първопричината за същесвуването на нещо, ще се знае и как да се работи  с него.
Та.. ако по времето на Петър Младенов съдът не бе регистрирал ДПС, нямаше да има днес такава партия, Доган и всичко свързано с този въпрос. Елементарно Уотсън  ;) :P
Но като се позамислим пък, дали това не ни предпази от етнически конфликт ::)

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #26 -: Юли 30, 2009, 06:47:46 am »
Ахмед Доган - детронатор на Тодор Живков
http://iankov.blogspot.com/2007/07/blog-post_6836.html

ЩРЪКЛИЦАТА АХМЕД ДОГАН - НОМЕНКЛАТУРЕН КАПИТАЛИСТ

http://iankov.blogspot.com/2007/07/blog-post_420.html


Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #27 -: Август 12, 2009, 08:42:00 am »
Философът Ивайло Кутов: Доган се залюби се пред очите ми с Таня Желязкова!


Имаше комплекси заради произхода си

Студентските години на Ахмед Доган в София са обвити в мъгла – като се изключат, разбира се, някои битови подробности, намерили отражение в агентурните му “сводки” за неговите разработчици от ДС. Има обаче хора, които помнят младия Меди Доганов от лекциите и упражненията във Философския факултет на СУ, където той се дипломира, а скоро след това – с помощта на вездесъщите тайни служби е зачислен за аспирант в Института по философия към БАН. Един от тях е неговият “набор” и колега от студентските години Ивайло Кутов, участник в Кръглата маса от декември 1989 г., съучредител на възстановената Демократическа партия, който и в момента работи в Института по философия към БАН.

“Навремето Доган ни правеше впечатление със своите знания. Доста четеше, беше доста ерудиран. Легендата беше, че е дошъл в Софийския университет от Шумен, понеже там задавал неудобни въпроси на преподавателите, едва ли не – дисидентски. А той вече е бил внедрен – ако се съди по документите.

Повтарям –

Ахмед Доган беше с много знания, но понякога си личаха някои пропуски в произхода,

които се отразяват все пак на комплексите на човека. Някой път елементарно говореше, някой път се опитваше да преувеличава това, което изказва като сентенция, като мисъл, като прозрение...
От време на време си позволяваше да говори – примерно против Иван Славков. Но в тесен кръг – когато бе с Таня Желязкова. Във връзка с турските проблеми – тогава още не бе започнал “възродителният процес”, правеше едни далечни намеци – в смисъл за повече справедливост към това население, но не изпъкваше с някаква прозападна ориентация, честна дума.

По една случайност любовта му с Таня Желязкова се зароди пред очите ми. Това стана в навечерието на тежък изпит по история на класическата немска философия. Отидохме с Таня и Доган в жилището на наш четвърти състудент. Не можеше да се отрече, че той беше чел, че беше подготвен. Разчерта схеми и даде методика как да се справим прагматично с изпита. Тогава още не бяха гаджета с Таня. Тръгнахме си тримата, пожелахме си “приятно лято”, преди да се разделим. Но вече си личеше по погледа му, че тепърва предстои нещо.
 
Това бе през 1979 г.

Доган имаше и други приятелки от курса – Ани Илиева, една Сашка от Кюстендил...

С Димитър Гинев бяха близки повече на научна основа. Не помня с Юрий Борисов да е имал някакви особени контакти.

По-късно, когато стана аспирант, негови научни ръководители в БАН бяха Сава Петров, Бог да го прости, интелигентен човек, но се оказа агент, и проф. Светослав Славков, завеждащ секцията, който също почина. Не знам дали е бил агент, но беше стар партиец.

Били сме с него по студентски бригади, държеше се сърдечно. Веднъж бяхме в Девня и той чрез Дръндар осигури едно цяло агне за групата. Лично аз имам много добри спомени от купоните /тогава ги наричахме “терени”/ с Доган.

Беше човек на живота. Флирт, танци... Когато сме били на сбирки, на купони, ми е сочил някои момичета с по-особени белези и ме е питал как ги виждам, какво ми е мнението.

Хубавите ми спомени от Доган преобладават, но не приемам нещата, които извърши по-късно – на първо място създаването на етническа партия. Всички казваха, че това е опасно, дори и турците, които бяха в Независимото дружество за защита правата на човека /НДЗПЧ/.

През февруари 1990 г. Доган беше специално поканен на заседание на КС на СДС, но не прие да влезе в СДС. Отказа. Каза, че ще действа самостоятелно. Каза, че не приема НДЗПЧ да защитава интересите на “турско-помашкото население”. Това му беше тезата. Тя беше странна, но очевидно вече е била в ход регистрацията на етническата партия ДПС.

На Доган му беше наложен авторитет, отчасти изкуствен.


На 30 януари 1990 г. се състоя голяма сбирка на НДЗПЧ в тогавашното столично кино “Петър Берон” и там

Таня Желязкова излезе с петиция в защита на “моя приятел Ахмед Доган”. В подписката се включи и Румен Воденичаров, който по-късно си скубеше косата за това. И това е една от ирониите на най-близката ни история – един от факторите, които легитимираха Доган, да бъде Румен Воденичаров.
През февруари 1990 г. на заседанието на КС на СДС Воденичаров вече беше на друго мнение и каза: “Ахмед Доган е поел по пътя, който отново ще го вкара в затвора, но този път аз няма да си мръдна пръста да му помогна”.

Записа Даниела КРЪСТЕВА


ОТ ГОДИНИ НЯМА БЛИЗКИ ПРИЯТЕЛИ

Девизът на Доган и досега гласял: “Подхвърляй всичко на съмнение и се стреми към истината. Само тя ще те направи свободен”. Сокола го е записал в дневника си още през 1972 г. След като излязъл от затвора, разбрал, че е крайно време да престане да страда за своите приятели. Оттогава не поддържа близки контакти с никого.


ДО 7-ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ВИКАЛ НА МАЙКА СИ “КАКО”

“Дядо ми и баба ми ме отгледаха. До първи клас дори не знаех, че майка ми ми е майка и я наричах “сестра ми” или “како”. Майка ми, когато съм бил на три месеца, се е развела с баща ми, когото между другото изобщо не съм виждал. Дядо ми по майчина линия беше строг човек, но справедлив. Той беше овчар и първите си години винаги свързвам с моя “овчарски” живот. Примерно на 3-4-5-6-годишна възраст. Имаше едно магаре заедно със стадото и няколко кучета и аз като малко момченце винаги обслужвах стадото. “Малкото овчарче” ме наричаха...”, довери преди много години Доган. Когато дядо му починал през 1971 г., последната му заръка била да му направи надгробния паметник. И Сокола го измайсторил със собствените си ръце.


ПЛАШЕЛ КМЕТА НА ДРЪНДАР С “ПУКАЛКА”

Като дете и тийнейджър бъдещият ДПС-лидер бил много буен, държал се предизвикателно и не цепел басма на никого. Обичал да провокира съученици, учители, дори представителите на местната власт в Дръндар.
Един ден кметът на селото го обидил – според него незаслужено. По това време Доган бил 8-9-годишно хлапе. Но от по-големите си авери научил хватката как се прави “пукалка” – самоделен “инструмент” от кибритени клечки, който вдигал страшен шум. Издебнал кмета да мине по една от уличките и пуснал в действие “пукалката”. Човекът така се стреснал, че чак подскочил от уплаха. След това, разбира се, се окопитил, и погнал хлапетиите, които му спретнали “покушението”, подкокоросани от малкия, но отмъстителен Ахмед.


“ХОДЯ ПО БАРОВЕ КАТО САМЕЦ, КОЙТО СИ ТЪРСИ ЖЕРТВАТА”,

фука се едно интервю, датиращо от зората на демокрацията, известният с пословичното си бохемство лидер на ДПС. Според негови приближени той и досега поддържал следния режим: лягал си между 2 и 3 след полунощ. Задължително спял по 8 часа. И трябвало да се случи нещо извънредно, за да наруши табиетите си. Преди да се унесе в сън, размишлявал, четял или пишел. Но ако не се чувствал достатъчно уморен, “се хвърлял в обятията на интимността”.
Според отлично информирани източници Сокола обичал да разпуска в компании на известени олигарси в заведението “Шатрата” край Правец, където навремето е пирувал с отбрани гости от страната и чужбина самият Тато. Местните разправят, че специално за Сокола били доставяни кръшни девойки на подходяща за мераците му възраст.
По думите на Доган сравнително тесен кръг от хора го познавали като бохем. Обичал да ходи по ресторанти, “но не винаги”. “С удоволствие ходя и по барове, не бих отказал. Доскоро често ходех и по дискотеки. Естествено, там съм съвсем сам, не като политик, там съм като човек, като самец, който си търси “жертвата”, довери преди време лидерът на ДПС.


ПОСИНИЛ ОТ БОЙ СИНА СИ ДЕМИР

Ахмед Доган така и не се жени за голямата си студентска любов – Таня Желязкова, въпреки че двамата живеят заедно и им се ражда син Демир, който Сокола припознава. Причината да се отчуждят фатално един от друг бил престоят му в затвора. Поне така твърди Доган.
След като излиза на свобода, бъдещият ДПС-лидер разбира, че е “чуждият елемент в семейството”. Синът му изобщо не го познава. На малчугана явно не му е било лесно, тъй като изведнъж идва някакъв мъж, наречен “татко”, и ролите вкъщи трябва да се преразпределят.
Може би затова по думите на самия Доган “отначало синът му не го гледал с много добро око”. Веднъж дори го поставил на изпитание. Докато Сокола седял в кухнята, четял вестници и пушел, момчето се надвесило от перилата на балкона /жилището на майка му се намирало на седмия етаж/ и започнало да се клати напред назад демонстративно. Баща му го помолил да не прави това, но Демир не го послушал. Тогава Доган му обърнал гръб. Синът му престанал и отишъл при него.
“Като го хванах, си получи пердаха. Два дни не ходи на детска градина заради синините от боя”, призна още в самия старт на политическото си поприще лидерът на ДПС.


“ЕМИЛ КОШЛУКОВ НЕ СТАВА НИТО ЗА ПОЛИТИК, НИТО ЗА ПОЛИТОЛОГ”,

заяви категорично Ахмед Доган още през далечната 1992 г.
Двамата се запознават в Старозагорския затвор в края на 80-те години. Доган твърди, че Кошлуков излежавал “малка присъда”.
“На него дори съм му бил първият учител по политика и политология. За съжаление после се разочаровах от него. И съм убеден, че от него нито политолог ще излезе, нито политик. Давам му оценка, защото съм му бил учител там с молив и тетрадка, ежедневно съм му давал лекции кое как е – основни, принципни положения...”, припомни Сокола.
http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article/13322

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какъв е Ахмед Доган
« Отговор #29 -: Декември 14, 2009, 18:03:29 pm »
Синът на Доган с подарък “Бентли” за Нова година
http://-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/65970

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27