Автор Тема: Кивотът, евреите и българите  (Прочетена 16727 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #15 -: Март 12, 2009, 19:53:38 pm »
А може би има алтернатива на горе предложената схема гого  ;)

Мисълта прави всичко, да. Извънземните имат технологията която да овеществява мисълта. Хората също я имат от поне 30 години. Така правят и корабите си. Затова корпусите нямат спойки и нитове и затова първоначално военните са се чудили как е възможно.

 :P Не че имам  претенции да е точно така  ;)Обаче не е ли възможно при по- високите технологии самите инструменти да позволявят да се сглоби нещо от някой без особени технически възможности. Ще ти дам веднага ясен пример! Човек който си няма хал хабер от програмиране с предварително направена лесна и удобна програма може да прави чудеса! Няма нужда да знае примерно как се прави фотошопа - достатъчно е да знае как да го ползва и може да прави каквото си поиска! Та аналогично и за всички останали сфери.
« Последна редакция: Март 12, 2009, 19:55:10 pm от Alien »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #16 -: Март 13, 2009, 20:56:14 pm »
"Арамейският език е изгубеният език на първите траки-българи. Той е бил видоизменен атлантски диалект, който първите потомци на бялата двойка Адам и Ева са усвоили от атлантите и са приспособили към своите говорни специфики. Арамейският език и писменост са в основата на българската древна писменост, загубена и забравена с времето. при идването и заселването си по тези земи, древните траки са донесли и арамейският език, на който са писали и говорили. На този език те написват първата, оригинална Библия.
- Къде се намира тази Библия?
- В Б-я. Съхраняват се няколко екземпляра в подземието на остров Св. Иван до Созопол. В златни съндъчета със специални обкови и инкрустации. Съхраняват се в помещение, в което има силна въздушно-енергийна защита. Там са и скрижалите на Моисей. Времето за изваждането им наближава, но това няма да стане преди отварянето на Голямата врата."

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #17 -: Март 14, 2009, 00:13:48 am »
E с тва отрче цялата история и две трети от лингвистиката... културология и т.н. дори няма да ги споменавам
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #18 -: Март 14, 2009, 08:01:35 am »
Всичко звучи много абстрактно и футуристично, обаче буди мозъка, нали? Една приказка за по-големи деца  ;) :-[

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #19 -: Март 14, 2009, 09:54:06 am »
абстрактно - да, футуристично - не,
бъди мозъка - изобщо не,
приказка - ми пак не се справя...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен moisseus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #20 -: Март 27, 2009, 16:20:44 pm »
Здравейте!
Искам да кажа мнението си, относно техническото описание на кивота и коментара на Gogo,връщаики темата малко назад, за което се извинявам!
Значи!- приятелю, Gogo, за да коментираш нещо от типа на това чудо кивота, не е достатъчно да имаш слаби технически познания, а комплекс от познания в няколко области свързани с него, които ще ти дадат по-сериозно обяснение на това че няма нищо невъзможно да е представлявал сложен уред работещ с електрическа енергия, която в краина сметка може да се получи дори и от картофи!!!
Не си мисли че се заяждам с теб, защото ако имах такова намерение нямаше да го направя тук, пък и няма никакъв смисъл от заяждане, защото ще съм много по-щастлив ако успея да те убедя че не си на прав път мислейки така за нещо толкова интересно.

А именно!- машина за правене на каквото и да е, се създава (според мен,разбира се) за да улесни или замести ръчния труд който е необходим за изработката на нещо което е необходимо да се произведе или обработи. Кое смяташ е първото творение, машината или нещото? Що си мисля че шкурката е дошла преди шмиргела???
Кристала за който говориш, е рубинов! Рубинът е съставен от корунд /алуминиев окис/, със запресувани в него хромови йони, които го оцветяват в розово-червеникав цвят. Рубиновият лазер, до колкото знам е първият оптичен квантов генератор, чрез който е получено лазерно лъчение.
Рубиновият кристал се добива по два начина: чрез копаене /естествен рубин/, и в лабораторни условия по химичен път.
За да заработи лазера, кристала наистина трябва да се шлифова идеално, да е в цилиндрична форма, като на единия край на цилидъра се наслоява сребро, за да се получи /от вътрешната му страна/ огледало, а другия се промазва със сребро, за да се получи полупропускливо /пак от вътрешната му страна/ огледало!- като цайси бе, огледални!- и с това активната среда на генератора е готова! Полученият елемент се поставя между две или повече,не крушки, а газоразрядни лампи работещи с високо напрежение, каквито са светкавиците във фотоапарата например, само че по- мощнички. А знаеш ли че те не са крушки, защото крушката работи с нажежаема волфрамова жичка и не излъчва светлина в пълния спектър, каквато е необходима за генерирането на светлинния импулс необходим на рубиновия кристал за да "изплюе" лазерен лъч.
Или по-простичко, приятелю!
Ами те тези газоразрядни лампи май имитират мълния! Светкавица дето и викат!
И като вземем предвид това че кристалното гледало отразява всякъква светлина попаднала върху него, що да не са отразявали мълнии, че да заработи кивота???
И с риск да поставя началото на лазерна война по улиците на България, ще те светна че
всеки кадърен ювелир / майстор на бижута,златар/, може да ти достави и ошлайфа кристала, и то с помощта на малък струг, който нали се сещаш че може да се задвижи и с педал, с ремъчна предавка, като шевна машина singer от балканската война например?
Същия майстор ще насложи и среброто! Може да не успее от първия път, но може!
За алфа-вълните!
Ами те май първо са открили тях, па после са измислили генератор, че да ги генерират изкуствено. Тва с тези вълни малко не ми е ясно, ама що не допуснем че са ползвали готови, смисъл тези първооткритите? А и не можем да изключим в случая способностите на
хора като Моисей, а именно паранормалните.Че нали мозъка на човек също генерира такива вълни! 8 до 12 херца хич не е висока честота. Що да не я генерират ръчно, с барабани например ? ;D ;D ;D
Пък за овчарите искам да кажа, че те са професионалисти в тяхната област. Я дай на счетоводител например да пасе днеска 300 овце! Че той ша са върне с 3 довечера!
Ша ги загуби в гората бе Gogoooooo!!!
Знаеш ли че съм работил в сферата на електрониката, с много по-големи майстори от мене, а се е случвало да ми искат акъл??? Ще ти кажа какво се получава. Значи човек специалист, не винаги започва да търси проблем или решение на такъв от основата. И на мен ми се е случвало! В такъв случай съм се чъвствал малко, как да кажа, прост!!!
Зависи от уреда или устроиството което трябва да се ремонтира например. Психическата нагласа към момента на разглеждане на обекта за ремонт или производство, много зависи от самия него! Например трябва да поправиш кафемелачка! Веднага в умът ти се появява устройството и. Лагери, ротор, статор, четки, бутончето ако щеш. И започва търсенето на причината която я кара да не работи, нали?
А я сега да поправим генератор на алфа вълни!!!
Какво изниква в мозъка на човек? Сложна система от електронни компоненти нали? Генератор можеш да си направиш от пет чарка само. Може и да не докараш алфа-вълни, ама може и да стане пък, знайш ли?
Схващаш ли? Името и формата на едно устройство, мятат хората в гъбите до някаква степен, и там се ражда грешката, начинът по който изглежда или звучи нещо не винаги дава точна представа в първия момент.
Преди време, бях в казармата, значи преди доооста време, прочетох една обява за работа в някакъв вестник която гласеше: Набираме оператори на биологични единици!!!
Аууу!- сигурно лаборанти търсят, или генни инжинери/май се пише с 'е' ама ми звучи грозно/ ??? Не приятелю!! Търсеха свинари!! Хора дето гледат прасета! Животновъди!
Как ли са разбрали тази обява безработните свинари?? Ами никак май!
Схващаш ли какво искам да кажа?
Според мен кивота може да изглежда всякак. Не е задължително да съдържа нито диоди, нито ц-та /кондензатори/ или каквито и да е електронни компоненти / не ми се изброяват всичките/.
Приеми че е възможно да е супер проста системка от огледалца, кристали, или просто специално шлайфан кристал, камък с дупки, дървена тръбичка, метално кръгче, всичко може да е. В крайна сметка колко души са го виждали , та да го опишат? Някой дето го е включвал да знайш, да го питаме кво е и как работи?
Пък да ти кажа, не съм бога на електрониката, ама и него да питаш и той ша ти каже че Правец 8 например, хич не е проста система. Машината работи перфектно с няколко програмни езика, и операционна система бейсик, и днес даже за да се сглоби са необходими доста умения, познания и специалисти. Не плюйте старите компютри, щото днес
малко хора знаят на какво е способен 386-dx на 40 мегахерца с уиндоус 95 например. А и не е правилно да се подценява основата на която дължим днешните, да речем 6-ядрени "изтребители" с по 6 мегабайта l2-кеш, и 6 гига-рам! /тука май на дяволско замириса с тез шестици ама, просто скоро говорих с познат за 6-ядрен процесор, та за тва ги наредих тъй/
Кво друго да ти кажа?
Дано си ме разбрал правилно!
Отвори съзнанието си приятелю, и се вглеждай по- внимателно в нещата, да видиш колко е просто всичко. Е не всичко де, ама.- вглеждай се!
А!!! За картофите!!!
Вземи значи да речем 3 картофа, 3 медни гвоздея, и 3 цинкови или поцинковани такива.
забий във всеки картоф по един меден и един цинков ггвоздей.Сега си вземи мултицета, и виж с кви енергийни ресурси разполагаш от един картоф, определи поляритет, докарай напрежение от необходим брой картофи и си послушаи пазарско радиоприемниче например, да видиш колко е сложно да се прави електричество, и как май не ти тряа АЕЦ-Козлудуй!!

Неактивен Bibl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #21 -: Март 28, 2009, 13:17:41 pm »
Нещо, което не разбираме е най-лесно да го отхвърлиме и оплюеме, щото така ни учат. Не си го чул по БТВ и прочее "просветяващи" медии - не е истина.

Дори по дискавъри имаше предавания, как по описанието на кивота, в някакъв университет започват да го сглобяват и познайте какво се получило - мощен кондензатор/акумулатор.
Отделно има описания как излизали светкавици от кивота или как се зареждал при такива.

Та мисля, че токоизточника много лесно се намери, а какво още е имало/има в него едва ли някой и да знае ще каже.
Самия кивот щом си има "батерия", какво му пречи да се ползва за радио, лазер или каквото и да е друго.

Има тема за библията и българската история, има написани доста дебели книги и всичките според известните ни факти сочат, че няма начин библейските събития да са станали по земите, които ни карат да вярваме, че е станало.
Преди време имаше филм по дискавъри или NG, за Содом и Гомор. Няма такава смешка и напасване, ако им съвпадне за единия град не съвпадаше за другия и обратно, да не говора, че нямаше как тия руини на някаква кошара да са били толкова големи градове, както са описани в библията.

Щом четете/пишете в тоя форум, се предполага, че поне малко трябва да сте отворени за нещо ново и различно от официалната манипулативна боза, която се нарича официална история. Има хиляди примери за това колко са погрешни методите за датировка и манипулациите произтичащи от там.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #22 -: Март 28, 2009, 23:46:27 pm »
Не става въпрос за чуване по БТВ. За да има полза от науката трябва да я приемаме не само с ума, но и със сърцето. Обаче изцепки от рода на "Кивота е най-бързия хипердрайв и съдържа плановете за Звездата на смъртта" са крайно необосновани, най-малкото защото никой не го е виждал в последните многостотин години. Аз искрано вярвам в автохонния произход на българите, но там, както и при другите теории за българите има такива изцепки, че направо да се хване човек за главата.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #23 -: Март 30, 2009, 01:43:43 am »
И така драги ми Моисеи,ясно ми е накъде биеш с тези картофки,знам също и за бананови кори и за люспи от ориз,за някои видобе бактерии, и още поне 20 начина да се добива ток от органични продукти имащи ги свободно в природата,но картофите доколкото знам родината им е континента америка,тои моисеи да не е бил там случаино?Относно лазера също ми я пределно ясно как може да стане,за крушката пак,нарочно писах крушка за да се светнат тези 80% от хората които четат че трябва източник на светлина,относно механиката или конструкцията на ръчен струг -бъди спокоен и това ми е ясно-но ако е бил направен такъв ръчен струг знаеш тогава каква стамана трябва за паралелите му,направляващите му и лагерите за да се получи тази точност която е нужна,и после как и къде е произведена тази стомана,тези лагери,тези направляващи та не са останали следи до сега-сигурно знаеш как и при какви условия се прави твърдосплавната високовъглеродна,или ниско стомана,чугун и каква им е разликата с обикновенноте желязо???.На правец съм седнал сефте 88година и една от първите ми програми на беисик,след стандартните геометрични фигури беше анимация и движение на човешки фигурки.Знам още хиляда и сто неща но какъв е смисъла да ги пиша след като основната маса от четящите тук дори  няма и да разберат за какво става на въпрос?Просто нещата са навързани-за да боцнеш два електрода в един картоф ти трябва желязо някво.за да се направи па ти трябва поне пещ или нещо такова плюс рудата,абе дълго е.Сега ако един нормално образован човек отиде в онова време разбира се че може да направи малко лампи полупроводници и прочие разни там електроди с които да вземе ъкъла на обикновенните хора-но това все пак не е било толкова много отдавна,за да се произведат толкова и наи различни видове елементи се иска някои да ги произведе,не може да се прави стоманолеярна примерно само за два електрода които моисеи ще боцне в няколко тона картофи с обем няколко десетки кубика поне:) от които да произведе нужния ток нали така:).На тази тема може да се пише много но не виждам смисъла,опитах се да си кажа мнението максимално съкратено за да не пиша цели романи.Виждам че имаш някви познания относно тези неща ,но ако беше навлезнъл по навътре в нещата от любителско ниво трябваше да ти е ясно че има стандарти и класове на точност при всеки един дори да кажем наи прост електрод,или друг подобен елемент,като примерно рубина и огледалото които стандарти и класове на точност са били невъзможни до преди 60 години да не говорим за преди 2000г.

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #24 -: Март 30, 2009, 02:17:13 am »
Какви кивоти,хипердрайви и граали с чудодейни сили ви гонят приятели?

Та моля ви,това са стандартните за времето си хиперболи!Има ги и при египтяните,и при елините...че нали евреите в голямата си част са египетски роби!от къде мислите ще вземат душата на преразказа си?

Всяко,дори и българското племе е искало да има величави корени,нали уж Атила живял 500 години? 8)

Величието на Давид...богатството на Соломон...поразяващ кивот...моля ви се 8)
Много днешни историци стахотно уважават египтяните именно заради точността им:
когато 12ти век фараона е преорал ханаанските земи,е бил тъй разочарован от плячката си по-малко от каруца
Факт,написан на стена!
Същото споменават в последствие и за асирийското нашествие;с други думи беднотия до шия
Вавилонците дори са съжалили юдеите и са ги приютили във столицата си

Та може ли някаква племенна раса,имаща на дали и 40к човека да има нещо толкова мощно,скъпо или каквото се сетите за епитет евентуално отговарящ като параметри на Кивот-а притиснати от 4 империи,и то за над 12 века?
За какво говорим въобще,след като някакво еврейско царство достойно за споменаване е имало в продължение на 40тина години,през останалото време или е била под египетско,или дакийско,или асирийско или вавилонско попечителсто,да не кажа робство направо
Единствения плюс на евреите е хибру писмеността и НАЙ ВЕЧЕ КЛИМАТА,запазил някак си пи чудо Тората:визирам скриптовете от мъртво море
Убеден съм че стотици други племена са имали далеч по добри истории,изгубили се във времето

Неактивен Bibl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Кивотът, евреите и българите
« Отговор #25 -: Март 30, 2009, 23:21:30 pm »
Явно промивката и късогледството дават своя дан.
Gogo, може би ще дадеш обосновка какво са Багдадската батерия и “Лампите от Дендера”, може би и те са светели с картофени батерии.
Батерия може да се направи и с меден съд пълен с оцет ако е необходимо.
Електродите могат да са от всякакъв метал /злато, сребро, мед/ както е и с кивота, могат и да са граафитни, какъвто е и въглена.
А древните евреи описани в библията и днешните чифути се съмнявам да имат много общо.
Колкото до Моисей, като отгледан в царския двор, се предполага, че се е докопал до някоя и друга тайна. Все пак Алесксандрийския фар не мисля да е светел на дървени въглища, да не споменавам пирамиди и гробници, в които няма следи от сажди.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27