Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 272579 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #30 -: Май 01, 2006, 10:45:55 am »
Това е инфо само за орбитата на Седна (Стана)=Нибиру=Мардук

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #31 -: Май 01, 2006, 10:48:18 am »
Е, Нибиру не обикаляла ли Слънцето за 3 600г.?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #32 -: Май 01, 2006, 10:50:29 am »
Е, Нибиру не обикаляла ли Слънцето за 3 600г.?

То това е било преди да гръмне  ;)  Абе като космически кораб може си обиаля където си иска . Освен това поради относителността на времето и  осносителността на паралелните реалности дали е гръмнала и в коя реалност и време е станало това също е  много мъгливо  ;)

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #33 -: Май 01, 2006, 10:54:56 am »
Надушвам фенове на ОТО и КТ.Чудничко :D

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #34 -: Май 01, 2006, 10:55:14 am »
хахаха, каква ти скара !!!  :D :D :D
Истината е че Нибиру е космически кораб, маскиран като планета... ;D
musica universalis

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #35 -: Май 01, 2006, 11:03:11 am »
Току що се хванах в глупост.Възможно е да имаме нощ независимо от това каква е близоства на някоя звезда.Хъммм, понякога хич ме няма :-[

Eon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #36 -: Май 01, 2006, 11:24:03 am »
виж теорията за небето на Олберс (или Олберт) ако не ме лъже паметта, той също се е чудил за тоя парадокс като тебе... това е офтопик, да не го дискутираме тука

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #37 -: Май 01, 2006, 13:19:01 pm »
И най-накрая да вземат да въведат някакъв критерий за планети, щото ако става на въпрос
бих причислил Ганимед към планетите, или Калисто, ама Плутон НЕ!!
Това съм го пропуснала...
Има разлика между планета/планетоид и спътник.Ганимед например е силно привлечен от Юпитер и не може да се измъкне от него. Не е "свободна" планетка, която си обикаля около звезда, както прави самият Юпитер...както и нашата Луна, може да е по-голяма от новия планетоид, но не е "свободна"(това пак не е свобода :)), дори не се върти около оста си(Луната - не виждаме другата и страна).Така че, да се причисляват спътници към планетите не е правилно, въпреки че е било възможно Ганимед да бъде планета, просто не е имал късмет...притеглен е бил от масата на планета, а не на звезда(не до толкова),оказал се е на неправилното място за да претендира за планета, пък и сравен с Юпитер...ехе... ;)
Иначе, ще потърся въпросната теория на Олберс/т, въпреки че, не ми е нужна за да си представя как е възможно подобно нещо.Малко съм била поизглупяла сутринта. :DСлучва ми се.
« Последна редакция: Май 01, 2006, 13:28:22 pm от aro »

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #38 -: Май 01, 2006, 13:53:38 pm »
Искам някой да ми покаже виртуално (със симулация) как става този номер с обикалянето около двете за 24000 и около слънцето за 10500г.

Ше го черпя, че нещо не ми се вмества в тъпия акъл :-[

1800км, ти на това планета ли му викаш ;D

Чакай да я открият звездата пък тогава да говорим...


може на 8-ца... разтеглата от едната страна   :P 8)
Елементарен човек!

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #39 -: Май 01, 2006, 14:02:00 pm »
еми може гравитационните сили на едната , да го прихващат и да го пускат(като прашка), и от силата да се придвижда към гравитационната сила на др , и фактически да стане 8-ца , или 0-ла . фактически нато тенис ;)))
много сам зле с физиката :P
Елементарен човек!

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #40 -: Май 01, 2006, 14:14:41 pm »
Прав си за осмицата при положение, че звездите са две :P, но ако са повече - това нещо с мъничка маса, може да прави доста повече осморки  :) ще ги видим до къде ще стигнат в изследванията си.Зависи дали има останали звезди привлечени една от друга, на какво разстояние са и каква е масата им и дали този планетоид има достъп до тях.Да не говорим, че може и някоя друга планета да си го присвои по нататък във времето ако се окаже,че обиколките му не са само две(това общо взето е боравене с вероятности, но пък не са невъзможности)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #41 -: Май 02, 2006, 10:34:01 am »
Слънцето е част от двойна звездна система?

 Седна (Нибиру),

Аз защо ли съм останал с впечатление че Нибиру трябва да е много по-голям по размер от Седна....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #42 -: Май 03, 2006, 17:57:26 pm »
Абе и аз така мисля, но нали така нарекоха 10-тата планета, която откриха (която ние си знаем, че е Нибиру или нейният отблясък)?

Да не бъркам аз имената?

Antonium

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #43 -: Май 04, 2006, 09:16:03 am »
А бре, за звезда ли говорите, за планета ли не разбрах :) Щото според мен има голяма разлика, да не говорим за космически кораби. Та хора търсейки медийни изяви има по цял свят, но само помислете дали орбитите на планетите щяха да бъдат същите при двойна звездна система и дали изобщо щяхме да бръщолевим във разни форуми ако орбитата на Земята не е такава кавато е сега. :D :D :D :D

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #44 -: Май 04, 2006, 09:35:32 am »
Тази хипотеза се допуска въз основата на "стари отношения", т.е доста преди да се е зародил земния живот.Абсолютно е възможна.Не се говори, че струпването е станало оня ден(тогава, естествено ще си прав), а доста отдавна, назад във времето, още със зараждането на слънчевата система.Не виждам нищо нелогично в тази хипотеза.Напълно е възможна.Друг е въпроса за търсенето на сензацийки, това също е възможно.Мисля че, времето ще покаже.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27