Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273601 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #465 -: Април 29, 2011, 19:12:39 pm »
Хм, чудя се дали да отговоря..Ако отговоря, ще влезнем в омагьосания кръг на "моя е по-голям от твоя", в което никак не ми се участва отново, взех да се изморявам.

За Нибиру няма нито едно астрономическо доказателство, поради простия факт, че Нибиру е само в митологията на Шумерите. Много по-вероятно е да са имали предвид друго небесно тяло, да речем митичния Фаетон ( от който сега са останали само камънаци )

И аз съм фен на конспирациите, и затова съм тук.Но, не приемам всяко нещо за чиста монета, и се стремя да го проверя. Смея да твърдя, че имам познания по астрономия над средното ниво, което ми позволява да умозаключавам някои неща. Ще се радвам, ако и ти поназнайваш малко от астрономията.

И не се ядосвай излишно, няма да доведе до нищо добро. И да се стягаш, и да не се стягаш, нещата вървят по естествения си начин, и само В като "вендета" може да ни помогне, но той пък е филмов герой.

Та, след като за теб е факт, че Нибиру е космически кораб, моля, отговори ми на следните въпроси ( надявам се подплътени с факти, след като си говорим за факт ):

- как така чудовищно голям космически кораб излъчва светлина, а не я отразява. Ако я отразяваше, бихме го видели доста по-късно, когато е много близо до Земята
- защо и поради каква причина, този кораб е извън Слънчевата система, или е нещо като кораба от "Battlestar Galactica"?
- за да излезе такова чудо като Нибиру от Слънчевата система, е нужна много голяма енергия. Откъде и с какви двигатели е това животно? Или ползва червеева дупка?

Моля да ме светнеш.
И се радвам, когато хората имат какво да си кажат в очите, стига да е вярно. Иначе е демонстрация на форумна сила, от клавиатурата всеки е с най-голямата..

Но да се чувствам като форумен баласт е едно ново усещане за мен, на което смятам да се отдам известно време, предвид факта, че повече от 1 година не съм писал. Но когато през тази 1 година влизах да чета, установих че аз съм цвете, в сравнение с някои фрийлансъри дето са тука:)

Живи и здрави.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен 396

Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #466 -: Април 29, 2011, 20:31:09 pm »
Естестевно че няма нито едно астрономическо доказателство, няма да се повтарям тук.
Аз се гордея, че се опазих от всяка конвенционална наука, и ценностните ни системи явно са напълно обърнати в това отношение - за мен е чест да демонстрирам несъстоятелността на всяка една наука, която в момента е официално призната за наука.




- как така чудовищно голям космически кораб излъчва светлина, а не я отразява. Ако я отразяваше, бихме го видели доста по-късно, когато е много близо до Земята.

Не ми е ясен този въпрос. Кой е казал, че излъчва и не отразява светлина? И казал ли е някой, че отразява, а не излъчва светлина и защо го е казал? Това нима е някакво условие?

Каквото и да е, светлината може въобще да няма отношение по въпроса, защото извънземните същества ОЧЕВИДНО (от множеството данни за контакти с НЛО) твърде добре боравят с материята на пространството. Да се търси светлоотразител е твърде примитивно в случая.


Примерин варианти:

Първи вариант - светлината е електро-магнетизъм, който конвенционалната наука не разбира. Ако това е кораб на същества с някакъв реален мозък, естестевно че може да имат по-добро разбиране за светлината и електро-магнитната й природа и да разбират от манипулацията й.

Втори вариант - корабът може да се предвижва във времево-пространствени джобове, и в частност може въобще да няма досег със светлина.

Трети вариант - корабът може да създава пространствена илюзия чрез пространствени джобове. (Точно днес гледах инфо по въпроса, като го намеря, ще редактирам това тук и ще вмъкна линк).

Четвърти вариант - корабът може да се предвижва чрез "сгъване" на пространството, така че в единия момент да е на майната си и да се появи сякаш "от нищото" в директна наша близост.


Тоест ние, търсейки някакви светлоотразителни ефекти, гледаме на въпроса повече от детински. Гледаме на въпроса като мравки или микроби, в сравнение с техните възможности.




- защо и поради каква причина, този кораб е извън Слънчевата система, или е нещо като кораба от "Battlestar Galactica"?



Аз да не съм междугалактически катаджия? Извън системата е, защото е извън системата. Някой пита ли те ти кога и защо отиваш на село? Въобще що за въпрос -.-



- за да излезе такова чудо като Нибиру от Слънчевата система, е нужна много голяма енергия. Откъде и с какви двигатели е това животно? Или ползва червеева дупка?


Ето че и сам можеш да дадеш един от вариантите - може да ползва дупка.

Друго - откъде знаеш, че е нужна енергия? Ами ако е нужна само една реферска свирка за създаване на резонанс на честоти, на които ние просто не сме способни все още да боравим... и да се изисква един малък електрически импулс за това?

Друго - двигатели, да. В темата ми вортексната математика на Марко Родин:
Геометрия на пространството
... споменавам за Нассим Харамейн и неговите изследвания върху факта (понеже вече е научен факт) че всеки атом и всяка звезда е черна дупка в своя център и вътрешност.

По време на обсъждаето за тороидните векторно-геометрични тела става ясно какво всъщност е черна дупка. Не мога да го синтезирам съвсем уместно тук, без да разводня.

Самият Марко Родин твърди публично, че може да създаде изкуствена черна дупка в лабораторни условия, чрез своята намотка (наречена родинова).



Самата материя на вортексната математика обяснява нещо, което се знае от северноамериканските индианци (източника по-точно са "Документите Тера") - че "звездните хора" имат кораби, съвпадащи по описание със Звездата на смъртта от Междузвездни войни.


Ако тези факти се вземат предвид, и се прибавят към теорията за кухата земя (която също стремглаво излиза от определението "теория") може да си представим как един кораб, подобен на Звездата на смъртта, ползва изкуствено вътрешно слънце или с други думи изкуствена вътрешна черна дупка, за свое захранване.


И можем да открием самодостатъчна логика в този затворен кръг от ФАКТИ - понеже вортексната математика е факт (както и нейните приложения в момента, дори се строи АЕЦ на този принцип в САЩ), знанието на северноамериканските индианци е факт (факт, че разказват такива истории) и изчисленията на Нассим Харамейн са фактологизирани на не една научна конференция, за което е взимал и награди.



Но това ни дава вариант за неизчерпаем енергоизточник, а не за двигатели.


Тоест двигатели може да има.

А може и да няма.

Тъй като има множество наблюдения на НЛО, влизащи и излизащи от центъра на нашето Слънце - ползвайки слънчевите петна като входове и изходи - може да се предположи че такъв централен енергоизточник за подобен кораб може да няма нужда от двигатели.
Може самият енергоизточник (изкуствената черна дупка) да е онова, което "пътува" и се движи, а черупката му (корабната част) да е просто следващ я спътник.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 08:49:23 am от Mirotvorec »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #467 -: Април 29, 2011, 20:45:25 pm »
396, поздравления. Много хубав и точен анализ. Горе долу и аз така виждам нещата. Особено за двигателите-става въпрос за цивилизация или цивилзации милиони години напред от нас. :hi:

Неактивен 396

Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #468 -: Април 29, 2011, 21:00:59 pm »
Според племенната памет на индианците, става дума за цивилизации множество ЕПОХИ по-напред от нас.

Като не става дума за "ледниковата епоха", а става дума за стотици милиарди години.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 08:52:02 am от Mirotvorec »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #469 -: Април 29, 2011, 21:30:39 pm »
Ок, за 4-5 нули няма да спорим. Но възниква и въпроса, може би риторичен-те не са преживели катаклизми, които да ги принудят да започват всичко отначало, както нашата цивилизация. Или са се случили и на тях, но оцелелите са наследили знанията, технологиите и уменията на предишните и не са почвали от нулата, а са се развивали все по-успешно и по-успешно. Един мнооооого скромен паралел- икономическото развитие на БГ и Германия. Ние на всеки 40-50 години почваме от нулата, а Германия, въпреки преживените катастрофи е далеч напред. Това е като поглед от нашата колибка.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #470 -: Април 30, 2011, 00:01:31 am »
Аз си мислех, че цялата наша Вселена е на възраст 15ина милиарда години,
а ето че говорим за цивилизации със събирани знания в продължение на стотици милиарди години.
Очевидно съм гол и бос в темата, какво друго да кажа.
При величини от тоя порядък (100ици милиарди години) аз нито аргументи мога да принеса, нито нищо.
Така, че шах и мат. Предавам се!

Тоя звезден старейшина явно ще трябва да се чете. Колкото и да се мъчех да го избягвам. За да мога да намеря стотина очевадни глупости вътре, които да мога да ги цитирам при нужда. То аз и сега намирам очевидни глупости при разни цитати на тази книга из форума, но очевидно няма да са достатъчни.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен 396

Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #471 -: Април 30, 2011, 09:02:29 am »
Много е просто - невъзможно е да разбереш на колко години е Вселената. Ще ти цитирам от уикипедия, специално на тепсия за малоумието ти:

"The age of the universe is 13.75 ± 0.11 billion[1] years (alternatively Gigayears or 109 years) within the Lambda-CDM concordance model .[2] This is however only the estimated time since the Big Bang. It is not known if something existed before the singularity that we call Big Bang, nor if time is linear, since the expansion estimated by Hubble's law assumed a linear expansion, and later work indicates there may have been variations.[3] The estimated changes in expansion are calculated to be both positive and negative, so Hubble and later estimates broadly agree."


В превод:
Възрастта на вселената е13 +- години, според координатния модел Lambda-CDM. Това обаче е само предполагаемото време от Големия взрив насам. (Също) Не се знае дали нещо е съществувало преди случването на Гломея взрив, нито дали времето е линейно, тъй като предвиденото от Закона на Хъбъл разширение предполага линейно разширение, и по-късна работа показва, че може да е имало вариации. Очакваните пормени в разширенията са изчислени като положителни и негативни...


Демек първо, предполагаемия за доближаващ се до истината метод, Е ОКАЯН.

И всичко е основано върху АБСУРДНОТО, СРАМНО ЗА ЛОГИКАТА СХВАЩАНЕ, че е имало нещо като ГОЛЯМ ВЗРИВ !?


Което е НЕДОКАЗАНО ! Въпреки това, учените МЕРЯТ ВРЕМЕТО ЗА ОХЛАЖДАНЕ НА ВСЕЛЕНАТА СЛЕД ТАКЪВ ВЗРИВ!


Тоест!

АКО е имало Голям взрив.
АКО е станал по точно този начин, сред хилядите възможин начини.
И АКО има време извън нашата планета.
И АКО то е лиенйно.
АКО разбираме от радиация (отъкде е самочувствието на науката, че разбира от нещо, след като никога не е достигала до крайно знание!?!?!?)


ТОГАВА ЕВЕНТУАЛНО методът за датиране на вселената може и да се ПРИБЛИЖАВА до истината.




И ти ми го хвърляш това в очите като аргумент? Ти или ме имаш за глупак, или ти самия си такъв.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 16:15:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен 396

Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #472 -: Април 30, 2011, 09:12:31 am »
Ок, за 4-5 нули няма да спорим. Но възниква и въпроса, може би риторичен-те не са преживели катаклизми, които да ги принудят да започват всичко отначало, както нашата цивилизация. Или са се случили и на тях, но оцелелите са наследили знанията, технологиите и уменията на предишните и не са почвали от нулата, а са се развивали все по-успешно и по-успешно. Един мнооооого скромен паралел- икономическото развитие на БГ и Германия. Ние на всеки 40-50 години почваме от нулата, а Германия, въпреки преживените катастрофи е далеч напред. Това е като поглед от нашата колибка.


Не може да има каквато и да е база за сравнение. Нашата история като вид е на около 40-50 хиляди години (според традиционната старобългарска митология). Което е смешно и просто не ни дава никаква възможност за каквито и да е предположения за развитието на останалите, тъй като вероятно сме най-младата раса в близкия и далечния ни радиус.

Смятай тогава какъв потенциал от неща за случване може да се реализира за стотици милиарди години. Просто нашите въображения не могат да се справят с такава задача и е безсмислено.



Да не говорим, че абсолютно цялото ни развитие се контролира и никога не сме се развивали самостоятелно. Създабата ни не е наша, знанията ни не са наши собствени и изборите ни също.

Така че за каква съпоставка става дума въобще.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #473 -: Април 30, 2011, 12:35:25 pm »
И аз се предавам.
Кажи ми само кога да го чакаме?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #474 -: Април 30, 2011, 13:19:57 pm »
Къде е написал, че ще дойде?
Къде е написал да го чакаме, че питаш кога?!
« Последна редакция: Април 30, 2011, 16:17:08 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #475 -: Април 30, 2011, 16:35:14 pm »
О не,
хванах те, че поне на едно място бъркаш.

Изобщо не съм го давал като аргумент.

Изрично посочих, че за такива мащаби аз аргументи не мога да давам. Чисто и просто си признах, че не знам какво е било преди 300 милиарда години (или колко бяха там).

Къде видя аргумент? И къде видя, че твърдо настоявам и вярвам за тия 15 милиарда?

Наистина и аз питам, кога да го чакаме?
Че да се разбере накрая. Ако някой се е объркал нещо и е приказвал празни приказки.
Не уточнявам кой. Може и аз да се окажа.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #476 -: Април 30, 2011, 16:49:27 pm »
Къде е написал, че ще дойде?
Къде е написал да го чакаме, че питаш кога?!


Ами след като преди не сме го виждали, а сега го виждаме, не означава ли това, че се приближава? Или аз пак се оказах невжия?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #477 -: Април 30, 2011, 20:13:50 pm »


Ако тези факти се вземат предвид, и се прибавят към теорията за кухата земя (която също стремглаво излиза от определението "теория") може да си представим как един кораб, подобен на Звездата на смъртта, ползва изкуствено вътрешно слънце или с други думи изкуствена вътрешна черна дупка, за свое захранване.


Може да има изкуствено слънце, т.е. някакъв вид термоядрен реактор и т.н. за източник на енергия НО НЕ и черна дупка, тъй като черните дупки само всмукват в себе си вещество е енергии и не отдават нищо навън.Тоест от тях никаква енергия не може да се използва (да не говорим, че ще засмуче и самия кораб, ако има такъв де).За това са натрупани хиляди доказателства от наблюдаваната вселена.

Колкото до Танграта, той притежава една оригинална критичност (основана на доста добра осведоменост, която се иска усилия да разбереш), която наистина е трудна за усвояване, но и доста продуктивна, ако си човек със знания и желание за доказване.
Просто трябва да имаш търпение да общуваш с доста различни, по характер, хора, с удоволствие. ;)  :drinks:



Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #478 -: Април 30, 2011, 20:54:31 pm »
Къде е написал, че ще дойде?
Къде е написал да го чакаме, че питаш кога?!


Ами след като преди не сме го виждали, а сега го виждаме, не означава ли това, че се приближава? Или аз пак се оказах невжия?
Други хора из форума постват разни съмнителни неща, че "сега се вижда". Мисля, че 396 (с който и аз споря за редица други неща) не е казвал такова нещо.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #479 -: Май 01, 2011, 01:01:07 am »
Къде е написал, че ще дойде?
Къде е написал да го чакаме, че питаш кога?!


Ами след като преди не сме го виждали, а сега го виждаме, не означава ли това, че се приближава? Или аз пак се оказах невжия?
Други хора из форума постват разни съмнителни неща, че "сега се вижда". Мисля, че 396 (с който и аз споря за редица други неща) не е казвал такова нещо.
Щом няма да се появява за какво е темата, и изобщо за какво е спора?

Значи някъде из Вселената (дори не задължително нашата Галактика) имало голям кораб, колкото планета, който си пътувал. Няма планове да идва на Земята, или някъде наблизо около нея. Имало високо развита цивилизация на борда.

Ми ако е така, не виждам кой е спорил друго. Ясно, че някъде, някога, из Вселената съществуват и високо развити цивилизации, които имат високо развити, големи и модерни кораби. Аз лично това не го отричам.
Виж дали има някой, който се казва точно "Нибиру" не съм сигурен, ама вие след някоя и друга страница и няколко мнения сигурно и ще отречете, че сте споменавали, че така се казва.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27