Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #270 -: Юни 26, 2009, 15:26:24 pm »
Аз не знам кво правят в темата невярващите и полуграмотните като Хандъл например...като не вярваш в Нибиру подмини темата и всичко е ок...обаче щом пишеш значи не си съвсем убеден в безкрайно аматьорската си теория.

Това за мен ли беше, приятелю? Като подмина обидите, които не са вярни, ще ти отговоря какво правя в темата. Ама какво ли да ти казвам - ако прочетеш името, може и да се сетиш. А ти, ако нямаш някакви бегли дори астрономически познания, а само се заяждаш, моля да напуснеш тема.

Само да питам, каква ми е точно аматьорската теория? И ти къде виждаш "професионалист" на тема Нибиру?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #271 -: Юни 26, 2009, 15:27:38 pm »
Ако е искал да свърши някъде, защото няма смисъл от по-дълъг календар, то е щял да си изкара до края на Декември, а не да спре насред нищото...

Спирането на календара на 21 Декември има много по-голям смисъл (и практически и природен), отколкото спирането на 31 Декември.

Помисли защо е така.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #272 -: Юни 26, 2009, 15:48:42 pm »
Преди няколко страници писах, че в средата на 90-те г. имаше съобщение по националната телевизия за откриването на 10-та планета в Сл. с-ма и малко след това вече никъде не можеше да се открие информация за това. До ден-днешен нищо - нито официално отричане, нито потвърждение. Защо това да не е "Нибиру"? Зададох и въпроса някой ако знае нещо да даде информация, но ... пълно мълчание за това досега!

Никой ли нищо не знае от интересуващите се от астрономия?
А пък и няма и "доказателства" за несъществуването на Нибиру?

Преди повече от 100 г. не са вярвали и са се подигревели и за електричеството и автомобилите, но ... това не е попречило да съществуват днес.  Защо да се мисли, че не е възможно да има тяло извън Сл. ни с-ма, което да е свързано с нея, пък и да се държи като планета с някаква особена орбита, защо не и да обикаля през определени год. през системата?!

Всичко е възможно на белия свят, колкото и да се караме за нещо дали съществува или не.
« Последна редакция: Юни 26, 2009, 15:51:35 pm от хадзапи »

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #273 -: Юни 26, 2009, 15:57:27 pm »
Мани ги,не им обяснявай...те си знаят тяхното.И на живо да им я покажеш пак ще го отрекат.
Всички лъжат.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #274 -: Юни 26, 2009, 16:11:30 pm »
Мани ги,не им обяснявай...те си знаят тяхното.И на живо да им я покажеш пак ще го отрекат.

Ще отговориш ли на моите въпроси от по-горе?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #275 -: Юни 26, 2009, 17:04:39 pm »
Писанията ти за наклона на Нибиру и твърденията ти са Захария Ситчин са абсолютно грешни!
Всички лъжат.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #276 -: Юни 26, 2009, 17:11:05 pm »
Добре, разкажи ми как е, вместо да обиждаш, това всеки го може, дори и аз:)

Ситчин много неправилно разбира плочките на Шумерите. По-скоро, не неправилно, ами умишлено дезинформира. Има го много добре обяснено в един сайт , ама е на английски.

Ти явно не разбираш, че не може толкова масивно тяло, колкото се твърди, че е Нибиру, да има такава траектория. Силно елиптична и характерна за кометите. Просто Слънцето няма да я пусне да си иде:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #277 -: Юни 26, 2009, 17:41:56 pm »
А ти си мислиш,че щом е голяма значи е и тежка Нибиру така ли?А ако е куха ?
Всички лъжат.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #278 -: Юни 26, 2009, 18:20:55 pm »
Държа на питането си - нека някой да отговори за 10-та планета и защо изчезна всякаква информация за нея? Това е свързано изцяло с астрономията?????
Стига сте се заяждали за дреболии. Пак се повтарям - на белия свят всичко е възможно и всичко е много относително.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #279 -: Юни 26, 2009, 18:37:22 pm »
Подкрепям хадзали в твърдението, че наистина всичко е възможно на този бял свят. Просто достигащата до нас истинска информация е твърде малко, за да можем да правим някакви категорични изводи за каквото и да е. Наистина е странно мълчанието за тази открита 10-а планета, та това си е едно забележително събитие в края на краищата.
Ако подходим леко конспиративно-дали всъщност не са открили Нибиру, а да са го сметнали, че е планета? След това са разбрали, че всъщност това не е планета, а нещо, което всъщност не е от Слънчевата система и...шаш, ами сега! И ето ти го мълчанието.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #280 -: Юни 26, 2009, 21:00:18 pm »
Споменава се преди няколко години за 10-та планета, кръстена 2003-UB313. Но какво става с тази от 1990г., не знам :Д.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #281 -: Юни 26, 2009, 22:44:52 pm »
Благодаря за отговора, търсех точно подобен отговор. Поне сега знам нещо от по-ново време.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #282 -: Юни 26, 2009, 22:47:02 pm »
Ако почнат да обявяват за планета всеки обект, който открият в Куиперовия пояс, няма да им стигне целия пантеон на Рим.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #283 -: Юни 27, 2009, 11:59:53 am »
А ти си мислиш,че щом е голяма значи е и тежка Нибиру така ли?А ако е куха ?

Да, така си мисля, щото влизам в тема "Нибиру - астрономическа гледна точка". Възможността да е куха, не би трябвало да се обсъжда тук. А последното аз не го отричам.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #284 -: Юни 27, 2009, 12:46:12 pm »
Аз не знам кво правят в темата невярващите и полуграмотните като Хандъл например...като не вярваш в Нибиру подмини темата и всичко е ок...обаче щом пишеш значи не си съвсем убеден в безкрайно аматьорската си теория.

И що за простотия е теорията,че тоя дето е писал майския календар го е засърбяло задника и е спрял точно на 21.12.2012г ????
Ако е искал да свърши някъде, защото няма смисъл от по-дълъг календар, то е щял да си изкара до края на Декември, а не да спре насред нищото...
типичен пример за шаблонно, стандартно и ограничено мислене.

Това, че края на годината завършва на 31 декември го има (може би) само в Грегорианския календар (който ние ползваме). И е по-скоро изключение отколкото правило.

Откъде накъде маите трябва и те да си правят техния календар да завършва тогава? 20 пъти се повтори, че 21 декември е денят на зимното слънцестоене, и като такъв е много по-кръгла и изявена дата от 31 декември.

Не съм сигурен дали и при пра-българския календар не годината не завършваше тогава.

И пак да попитам, къде по-точно маите пишат, че идва Нибиру!!!???
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27