Форум за конспирации, уфология и мистика.
Разни => Новини и общи дискусии => Темата е започната от: H. в Януари 22, 2007, 00:03:09 am
-
Хакер с псевдоним rE пусна "новина" в рубриката "Наjнови вести" със заглавие "Съединението прави силата"
21.01.2007
(http://media.abv.bg/img.phtml?id=181941)
Български хакер с псевдоним rE нападна сайта на македонския президент Бранко Цървенковски.
На интернет страницата President.gov.mk бе публикуван текст с герба на България, предаде македонската агенция Макфакс.
В рубриката "Наjнови вести" няколко часа стоя "новина" с дата 21 януари и със заглавие "Съединението прави силата".
Текстът гласи:
"Скъпи съседи,
Учудващи са желанието и усилията, които полагате, за да цари неразбирателство между нас.
Уж се стремите към голямото европейско семейство, а продължавате с глупавите си изстъпления и хитрувания на дребно.
Не забравяйте, "Съединението прави силата".
Нека не се налага да ви го напомняме по този начин занапред.
Поздрави,
rE"
Според специалисти, публикацията на сайта на македонския държавен глава е от типа "добронамерено хакване".
Не е нанесена никаква вреда на сървъра, няма изтрити данни или нецензурно съдържание.
От кабинета на Цървенковски заявиха, че "нападението е забелязано и че ще предприемат мерки за защита на сайта". Малко след това "новината" бе изтрита.
Лидерът на ВМРО-БНД Красимир Каракачанов коментира за "Фокус", че посланието на неизвестния хакер му харесало, но е възможно зад удара да стои македонец.
"Слава Богу, че реакцията е толкова невинна - само с хакването на един сайт. Все пак е доста цивилизован начин. Можеха да им хакнат някоя банкова сметка например, защото е известно, че едни от най-добрите хакери са българите", допълни Каракачанов.
По думите му разбиването на президентския сайт може да се разгледа като опит да се покаже на македонците европейско, силово и интелектуално превъзходство.
Източник: http://news.netinfo.bg
-
Докъде стигнахме,да удряме сайта на собствения ни президент.
Между другото,ние сме единствената държава в света с две официални правителства,две столици и два президента.Яко
-
И единствената страна, която граничи със себе си. :P
-
Мда... по този въпрос можем да кажем, че на запад граничим с изток. :D
-
Е не, тяка направо ми объркахте представите за географията. :o И все пак има нещо вярно и логично в цялата работа някак си!!! ;D