Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1046239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivi2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Не знам дали сега и през последните 20 г. в България е имало някой Почтен,Умен,Рационален,
Разсъждаващ политик по върховете ,за да може да поведе народа леко полеко нагоре.Нужни са много анализи,за да се увеличи производството,туризма,не на последно място селското екологично и независимо стопанство,енергетиката.Затова когато се ходи в страни с развита икономика в командировка,нашите политици туристи трябва да обиколят по улиците,в заводите, по нивите,в курортите,а не само на банкети и в луксозни зали,за да видят как са организирани тези напреднали икономики.И да видят,че и на най-ниско ниво нещата са коренно различни и много по-добри.За това мисля,че нашите икономисти са много слаби.Защо на мен и на голяма част от народа не ни харесват нито едни от управляващите? На мен специално няма да ми харесват дотогава,докато не се справят с битовата престъпност.За да може спокойно да си обработваме нивите и което посадим,да го намерим.За да можем спокойно да оставяме домовете си, без да ги оковаваме в решетки.За да можем спокойно да творим.И няма да ми харесат дотогава,докато не започнат да осъждат големите предатели и крадци на България.И да махнат тези съвременните окови на българина като - плащане на парно,без да го ползваш,закрепостенността към мобилните оператори,съдебните изпълнители,които те гонят за сметки от 35 лв.и с отдавна изтекъл давностен срок,електричество на цена по-висока от тази на Запад и качество по-лошо,с което се цели допълнително надуване на сметките,здравни осигуровки процентно по-високи отколкото на Запад,които обаче плащаш цял живот докато си здрав,а когато се разболееш, няма здравеопазване...Трябва ни силно гражданско общество,почтеност,воля да си отстояваме правата,но и желание да изработваме продукта.

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
биип

Същата статия я видях случайно днес във вестник Уикенд на 13 страница, нека интелигентните хора да видят какви поръчкови журналисти има. Ето ви топлия пример


Следващата статия която видиш в любимите си жълти вестници, ако обичаш ги запази за себе си. Дали за четене, дали за други нужди - ти решаваш, но АКО ОБИЧАШ не ни ги носи тук. НАМИРИСВАТ ... (Black Adder)
« Последна редакция: Март 05, 2011, 22:21:10 pm от Black Adder »
May The Force Be With You

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Преди теб друг беше пуснал подобен линк, но сегага го няма...защо ли?
Може би ,защото направиха Еленко модератор на този форум.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Драги ми dragonn, Аз лично изтрих предишните теми, както ще направя и с тези (... защо ли?)
АКО НЕ СИ ДОВОЛЕН - МОЖЕШ ДА МИ СЕ ОПЛАЧЕШ. СЛЕДАВАЩИЯТ ТИ БАН ЩЕ Е ЗАВИНАГИ!!
В ТОЗИ ФОРУМ МОЖЕ НА НЯКОИ ДА ИМ ХАРЕСВАТ ДА ВАДЯТ И СЕ ЗАБАВЛЯВАТ С ЛАЙНА, НО ЩЕ ИМ ПРЕПОРЪЧАМ ДА СИ ГИ КОНСУМИРАТ В КЪЩИ. НАДЯВАМ СЕ, ДА СЪМ БИЛ ПРЕДЕЛНО ЯСЕН, ЩОТО ЯВНО ОТ НАМЕЦИ НЕ РАЗБИРАТЕ.
« Последна редакция: Март 05, 2011, 22:23:41 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Не мога да се променя. Направо ми лепи БАНА доживотно за да науча поне нещо от теб.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
На Вашите услуги.  :hi:
« Последна редакция: Март 05, 2011, 22:28:43 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Трябва ни силно гражданско общество,почтеност,воля да си отстояваме правата,но и желание да изработваме продукта.

Правилно, но преди да стане това, трябва да изчезне робската психика.....

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
За да има гражданско общество трябва да има личности, то се състои от такива. При нас липсват, ние сме стадо.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Цитат
Петко Славейков
Не сме народ

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875
http://narodnabiblioteka.info/read.php/petko_slaveykov-ne_sme_narod.txt
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Не са ми любими вестници, просто днес случайно видях статията. Линка го дадох понеже тук сме запознати с работата на Еленко и знаем че написаното в Уикенд са глупости, но какво ще си помислят случайни хора? Хора които го чуват за първи път от тоя вестник? Исках да се кажат няколко думи за поръчковата журналистика в случая, но явно не ме разбрахте
« Последна редакция: Март 05, 2011, 23:56:58 pm от gotiniq7 »
May The Force Be With You

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
gotiniq7
Ти ако си забравил, че ти изтрих едно мнение преди 2 дни (на 3-ти март) точно по тази тема, аз не съм.
И понеже глупави хора тук е влизат, въпреки че си видял, че линка е изтрит, пак си решил да го пуснеш. Защо ли?
Другарски те съветвам, намери си други теми за изява, защото виждам, че любимата ти тема за писане е тази, но напоследък залиташ към тъмната страна.

Апел до всички дето си нямат работа!!.
МОЛЯ ВИ, идете да си се забавлявате с Вашите си дейности - гледайте си турските сериали, гледайте си новините по бТВ и плешивия си идол, гледайте си новините по Нова и двата опосума, правете каквото искате, но не НЕ ЦАПАЙТЕ тук (и в темата и във форума).

А който иска да се обяснява - да го прави на лична, така ще спестим време за триене на теми.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 00:09:08 am от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
За да има гражданско общество трябва да има личности, то се състои от такива. При нас липсват, ние сме стадо.

Това се знае.На констатациите сме царе-понеже се казва това, което се вижда.Но никой не повдигна въпроса, какви условия трябва да има, за да се изградят личности?

За да се изградят личности трябва държавата да има някакви идеали, човешки постижими цели, законност и морал.За да може човек да се опре на някакви правила и да живее спокойно.Консуматорството и материализмът да не са основен идеал и пример за подражание. Но както се вижда, точно тези качества се насаждат днес.Семейството-основата на личността трябва да е подсигурено до определено ниво, с всичко необходимо за отглеждане и възпитание на децата.Колко семейства в днешна БГ имат такива условия? Може ли в семейство на безработни да се създаде личност? Трябва силна, независима икономика, с много работни места.А точно това се унищожава методично още от 1999 г. у нас.
Образованието трябва да се провежда при по-голям ред и уважение към хората, с по-голям опит и знания.Виждаме в какво се превръща днес по-голямата част от младежта , при тая слободия.И още други условия, за които сигурно се сещате.
Личности се изграждат сложно и бавно, ако има условия за нормално съществуване.
А част от нашенците станаха новинар-констатори, които като кажат някакво заучено заключение и знаят за какво се разказва в сериалите, си мислят, че са изпълнили дълга си към живота.
Но смятам, че гладът ще промени това, колкото и да ми е неприятно да го мисля и казвам, защото засяга все повече хора, и няма изгледи нещата да се оправят скоро.
И както се вижда причините са извън БГ.Но кой ще ни помогне да излезем от тоя ад?

« Последна редакция: Март 06, 2011, 10:22:38 am от marhs »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Цитат
Може ли в семейство на безработни да се създаде личност?

Да може.
Не е задължително богатство за възпитанието на достойни хора.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Rio

  • Гост
Цитат
Може ли в семейство на безработни да се създаде личност?

Да може.
Не е задължително богатство за възпитанието на достойни хора.
Ако ходи на училище и има досег с цивилизацията, ще стане личност.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
  В ТОЗИ ФОРУМ МОЖЕ НА НЯКОИ ДА ИМ ХАРЕСВАТ ДА ВАДЯТ И СЕ ЗАБАВЛЯВАТ С ЛАЙНА, НО ЩЕ ИМ ПРЕПОРЪЧАМ ДА СИ ГИ КОНСУМИРАТ В КЪЩИ. 

ПРЕКРАСНА ПРЕПОРЪКА С КОЛОРИТЕН БЪЛГАРСКИ ЕЗИК! Аз пък бих препоръчал Уринотерапия.

Ако искате да запазите душата си чиста от нецензурни изрази, моля не четете по-нататък!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27