Автор Тема: Генератор за Браунов газ вече на пазара!  (Прочетена 126004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #30 -: Септември 12, 2012, 04:26:33 am »
За съжаление не мога да ти помогна с техническата страна на въпроса и конкретно с направата на генератора - не ми се отдава техническата реализация и в момента играя ролята на дървения философ, който само разсъждава, без да е пипнал нищо с ръцете си. След като получаваш само експлозия, то освен неправилното състояние на газа (молекулярно, вместо атомно), имаш разминаване и в правилното отношение на водорода към кислорода (2:1).

Мен конкретно ме вълнува теоретичната част - ако се намерят отговорите, ще се навържат и доста други части от пъзела, ако мога така да го кажа.
Няколко примера: Каменните блокове на пирамидите в Египет не са дялани със секач и чук:
http://www.tribak2007.com/mystery/Pictures/Pyramis/030007B.JPG
Най-вероятно (според мен) са рязани с все още неоткрития от сегашната академична наука - браунов газ.

http://www.tribak2007.com/mystery/Pictures/Sfinks/sphinx-front-wa-2001.jpg
Само физиономията на тоя пичага е към 5 метра - това не се майстори с примитивни средства.
Другото нещо е, че с помощта на брауновия газ могат да се променят химичните елементи - т.е. алхимията не е чак толкова наивно-смешна.

Като цяло дали е брауновия газ, дали е антигравитационна енергия, дали са токовете на Тесла и т.н., общото между тях е, че взаимодействат с неща които са извън петте ни сетива с които регистрираме материята.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #31 -: Септември 12, 2012, 09:33:34 am »
А  аз  съм  по  практиката.  Теорията  не  ме  вълнува,  всяка  практика  можеш  да  я  облечеш  в  кипра  теория,  но  не  всяка  теория  можеш  да  я  накараш  да  има  практическо  приложение,  нали? 
      Не  ме  интересува  каква  е  получената  газ  важното  е  да  реже  и  заварява  метал  и  други  елементи  да  развива  температура  за  затоплянето  на  три радиатора.  Ще  го  пробвам  и  на  колата! 
      Правех  си  малки  взривове,  но  сега  работя  само  при  отворен  прозорец  и  врата!  Алекс  ще  споделиш  ли  какъв  е  генератора  ти?
      Пурку,  това  за  камъните  е  много  вероятно,  дали  има  следи  от  разтопяване по тях?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #32 -: Септември 12, 2012, 13:18:44 pm »
Генератора е най обикновен в предишни мой коментари във форума мисля че съм посочил размерите и захранването,но вместо стомана 316l използвах 306,не можах да намеря точната марка и не знам дали не оказва някакво влияние на параметрите на клетката" като пакет от ламели(стоманени пластини с размери12х12см.разстоянието между тях е 3 милиметра" в електрическата схема по съвет на моя приятел който ми слепва електронната схема вместо две тристъпкови релета използвах шес ключета което позволява повече комбинации в честотите

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #33 -: Септември 12, 2012, 15:13:26 pm »
  Колко  са  на  брой  ламелите  пасивни  и  активни?  Ампераж  и  волтаж -  добив!  Ти  също  можеш   да  питаш?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #34 -: Септември 12, 2012, 19:09:06 pm »
ламелите са 7 на брой,всичките са активни ,захранвам клетката с 12v тока е 10 ампера на цялата клетка по1,6на двойка ламели,добива е 5литра в минута

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #35 -: Септември 12, 2012, 19:14:50 pm »
От къде мога да си намеря стомана 316l искам да направя ламелите от оргиналната стомана.Проверих в повечето фирми които търгуват с стомана но на всякъде работят само по заявка и да не е единични бройки,а цената на лист ламарина от тази стомане не е никак малка.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #36 -: Септември 14, 2012, 02:25:25 am »
Как е положението? Има ли развитие или само експлозии се получават? :)

alexxx39, мисля че тръгваш в грешна посока. Вида на стоманата по-скоро би оказала влияние на дълговечността на клетката. И с двата вида стомана ще се получава браунов газ. Поекспериментирай с разстоянието между ламелите, със захранването на клетката и т.н.

А  аз  съм  по  практиката.  Теорията  не  ме  вълнува,  всяка  практика  можеш  да  я  облечеш  в  кипра  теория,  но  не  всяка  теория  можеш  да  я  накараш  да  има  практическо  приложение,  нали? 
Да ти кажа и аз преди разсъждавах точно по този начин. Но идеята на сухата теория, която няма практическо приложение, е че можеш да "стъпиш" на нея и от там да стигнеш до нови умозаключения, на които пък отново да намериш практическото им използване. Т.е. сухата теория, без практическо приложение е като свързващо звено, което ти помага да "вървиш" нагоре в умозаключенията.
Иначе напълно ти разбирам мисълта, какво искаш да кажеш, но не е това темата да бистрим философията на теорията и практиката, затова спирам.

Пурку,  това  за  камъните  е  много  вероятно,  дали  има  следи  от  разтопяване по тях?
При използването на брауновия газ, не е изключен и варианта на сублимацията. Т.е. от твърдо агрегатно състояние, директно да се изпаряват. Дали има следи от разтопяване по камъните, не мога да кажа.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #37 -: Септември 14, 2012, 13:39:54 pm »

alexxx39, мисля че тръгваш в грешна посока. Вида на стоманата по-скоро би оказала влияние на дълговечността на клетката. И с двата вида стомана ще се получава браунов газ. Поекспериментирай с разстоянието между ламелите, със захранването на клетката и т.н.

  Моята  клетка  е  с  три  ламели  15/30/см  разтояние  2мм.  предлагам  опит  да  се  сединят  последователно  две  клетки!  без  да  прилагаме  нищо  само  прав  ток.   Ампеража  пада  и  с   прибавянето  на  още  клетки  до  7-8 -9   Пурку  е  прав  за  стоманата! 
      Тънкоста  е  в  свързването 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #38 -: Септември 14, 2012, 18:02:34 pm »
mitko, понеже спомена за затопляне на радиатори, погледни темата за ротационния отоплител, която съм пуснал. Ако имате време и желание с alexxx39, пробвайте да направите един експеримент. Изобщо разгледайте самия сайт - има и доста други разработки.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #39 -: Септември 14, 2012, 18:28:22 pm »
mitko, понеже спомена за затопляне на радиатори, погледни темата за ротационния отоплител, която съм пуснал. Ако имате време и желание с alexxx39, пробвайте да направите един експеримент. Изобщо разгледайте самия сайт - има и доста други разработки.
   Дай  линк
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #41 -: Септември 14, 2012, 19:29:40 pm »
Според мен този уред използва торзионни полета.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #42 -: Септември 14, 2012, 20:11:27 pm »
 Пурку -Съгласен съм с теб но ако под "дълговечност "имаш предвид десетина пускания на клетката,ще ти обясня моята гледна точка, да по принцип със всякаква стомана става,един колега си я направи даже с листове от ножовка,но след всеки пуск на клетката в зависимост от материала ще се получава различна степен износване или частично разтваряне на ламелите от там ще се променят електрическите характеристики на клетката като ,съпротивление ,плътност на електролита и др. а доколкото знам номера клетката да работи ефективно и да произвежда максимално количество газ с минимален разход на ток е честотния модулатор който захранва клетката да генерира ток с честота която да е постоянно в резонанс със честотата на клетката,която и без това постоянно си променя параметрите в зависимост от скоростта на електролизата ,и постигането на този резонанс е въпрос на много игра със плътността (концентрацията )на електролита ,разстоянието между ламелите и температурата на клетката,ако  след няколко пускания параметрите стават толкова разминаващи се и да трябва всеки път да се настройва модулатора към клетката става убийственно трудно ,идеята е модулатора веднъж настроен и пуснат автоматично да поддържа този резонанс и ние според мен трябва максимално да му помогнем като намалим променливите фактори във целия процес на електролизата.Така генератора ще работи ефективно без допълнителни настройки по дълго време и ще имаме време да се съсредоточим върху експериментиране със самия газ а не с получаването му. Да се надявам че след това не дотам стройно обяснение сте ме разбрали.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #43 -: Септември 15, 2012, 20:16:18 pm »
Разбрахме, разбрахме гледната точка.
На тоя етап няма с какво повече да се включа по темата, особено по техническата част.
Ако почнете да мачкате пластмасовите шишета от имплозии, пуснете по един коментар - ще следя темата. :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Генератор за Браунов газ вече на пазара!
« Отговор #44 -: Септември 15, 2012, 22:23:21 pm »
Намерих нещо в един сайт ,подчертах го " Как се получава  Браунов газ?

 

Браун е установил възможността от  смесването на 3 изотопа на водорода 1H1, 1H2, 1 H3 и  6  изотопа на кислорода ( 8O14 , 8O15, 8O15, 8O17,  8O18,  8O19 ), което теоретично означава 36 вида вода.

Той е открил, че състоянието  на водата зависи от собствените и  възможности да модифицира своето физико-химично или енергетично състояние, променяйки  връзката между изотопите на оксиводорода и кислорода съобразно промените, които настъпват в околната среда, независимо от това дали те са предизвикани по естествен или изкуствен начин.

 

Брауновият газ е вакум + вода

 

Чрез системата на Браун  1 kW час електричество е равен на 340 л. газ.

В 1 литър вода  се съдържат - 1860 л. газ, както и обратното. По време на изгарянето, газът имплодира което създава 1859 празни части ( вакумни части ) за една част вода.

1.8601 : 3401 = 5.47 kW час.

 

Имплозия или експлозия.

 

Имплозията е създаване на вакум.

Иновацията на брауновият газ е именно в имплозията.

Дори за един учен е трудно е да  си го представи, знаейки че газът е експлозивен!

За да се получи имплозия е необходима искра с висока честота от 9000 V и повече. На Юл Браун са му били нужни 8 години лабораторни опити, за да стигне до извода, че Брауновият газ имплозира единствено при електрическо запалване.

Няма друга технология, която да произвежда газ,  без каквото и да е замърсяване  с един толкова евтин апарат.

 

Имплозията на Брауновият газ създава пълен вакум. 

 

Крайната цел е да се използва брауновият газ като средство, предизвикващо създаването на вакум. Той  от своя страна ще създаде атмосферно налягане, което ще е енергиен източник.

И наистина, той е енергиен източник. Защото когато е нагрят от някакъв външен източник, брауновият газ се разширява и  неговата имплозия, използва атмосферното налягане.

Това предоставя огромни възможности  в развитието на двигатели  на атмосферна имплозия. Имплозията като уникална реакция може да бъде предизвикана само с Браунов  газ.

Тя е непостижима с каквато и да е друга позната материя." само не разбирам защо се говори за честота а се цитира напрежение


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27