Автор Тема: Призив към Необятното Пространство на Неограничените Възможности  (Прочетена 28496 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!

Изместваш за трети път фокуса, поддържан от онези, които го искат, могат и правят. Колко пъти трябва да станат?

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
До сега се ми беше забавно и се въздържах да отговоря на този така важен за страната, народа и цялото прогресивно човечество въпрос, поставен от автора на темата:
"Според Вас и към настоящия момент, кое от изброените 7 условия трябва да се реализира на първо място, за да може да се тръгне към евентуален опит за излизане от общото състояние на стагнация, застой и упадък, в което България се намира в момента"
Но някак преливането от пусто в празно, напоследък емблема на обществото ни, ме накара да направя бегла статистика в частност на тази тема.
И намерих отговор на въпроса поставен от автора, само че го няма в изброените.
е той (отговорът) е:
- Когато почнем да си вършим работата за която ни плащат, вместо по това време да пишем локуми по форумите.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
До сега се ми беше забавно и се въздържах да отговоря на този така важен за страната, народа и цялото прогресивно човечество въпрос, поставен от автора на темата:
"Според Вас и към настоящия момент, кое от изброените 7 условия трябва да се реализира на първо място, за да може да се тръгне към евентуален опит за излизане от общото състояние на стагнация, застой и упадък, в което България се намира в момента"
Но някак преливането от пусто в празно, напоследък емблема на обществото ни, ме накара да направя бегла статистика в частност на тази тема.
И намерих отговор на въпроса поставен от автора, само че го няма в изброените.
е той (отговорът) е:
- Когато почнем да си вършим работата за която ни плащат, вместо по това време да пишем локуми по форумите.

Благодаря ти за мнението. Засрамих се. Прав си, в работно време пиша. Ти отпуски ползваш ли? По закон имаш право. А да, то май не ги спазвахме законите. Те май и не плащаха като работим... Важното е на теб да ти плащат, за да ни поправяш като кривнем от пътя. Голяма част от темите във форума преливат от пусто в празно, не съм аз виновен че и тази е такава, все пак аз няма как да съм по-интелигентен от останалите потребители.
Мненията ти не стават по-съдържателни от това, че си администратор, на което разчиташ в случая.
Разбрах ти намека с отговора, оригинален е. В твоята следваща анкета и аз ще пусна нещо подобно. Няма да правим панаири, щом на теб не ти харесва.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
В нашето общество има дефицит на т.нар. три "С"-та:

Солидарност
Състрадателност
Справедливост

От тази констатация трябва да се тръгне според мен. Да сте чули от някой политик думата "възпитание"?!

Вижте как изжлеждат магазините на известните хранителни вериги в собствените им страни и как изглеждат у нас. Вижте как изглеждат балконите и алеите около блоковете ни. Докато голяма част от хората си простират бельото на предния ред и това никога не ги е жегнало поне малко, няма да се оправим. Който и сектор от социалната сфера да погледнете, на всеки един му куца нещо.

Не ме разбирайте погрешно. Не искам да внушавам, че за всичко са виновни самите хора. По-скоро чрез измененото  поведение и подмяна на ценностите на хората се стигна до тук.

Преди 89-а също се злоупотребяваше с работното време, също се кръшкаше и се крадеше тайно от продукцията, но до такъв крах на моралните устои не се стигна.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Благодаря ти за този отговор, много ми хареса. Разбирате, че е невъзможно сам човек да измисли възможните първи неща, със сигурност аз също не съм успял. Но поне се опитвам нещо да направя, имам нужда нещо да направя, така го чувствам, колкото и да е смешно сега за някои тук. Ако всеки се опита нещо да направи и да даде от себе си в един такъв момент, вместо да иронизира и да гледа сеир в лепене на етикети кой е по- по- най-, може би ще има някакъв резултат.
Винаги е по-лесно да разрушиш нещо, отколкото да съградиш.
В момента има толкова много хора, които продължават да си вършат работата, за която им се плаща, само че това, което получават за труда си не стига за нищо. Не е проблема, че не се работи за каквото се плаща. Другото неприятно нещо е, че и малкото пари, които се плащат, не са обезпечени в банките. Тоест раздаваме си едни хартийки и си играем на търговия.
За социалната сфера съм напълно съгласен, дори мога да допълня, че ако искаме нещо отвън да се промени, то е необходимо всеки да промени първо себе си отвътре в насоката, в която очаква и обществената промяна.
Фирмата, в която работя, показва абсолютно същите тенденции, каквито сега виждаме и в държавата. Директорите ни са българи внос от UK, дойдоха с "европейски" хъс, наистина съвсем друго разбиране донесоха, само че сами видяха, че тук не е UK и не може по един и същи начин да се мери там и тук. Не може примерно да се очаква от един работник да се труди тук повече от определените в закона 8 часа, ако за извънредния труд не му се плаща нищо. Не може да очакваш тукашен специалист, по каквото и да било, да работи дори и за 1000лв на месец със същия ентусиазъм като европееца, докато същия труд за квалификацията му навън струва 3000EUR месечно.
Другият проблем у нас в момента е, че имаме две Българии - едната е в София, другата е в останалата част. Двете не могат да се сравняват по нищо. Една и също длъжност се заплаща няколко пъти по-скъпо в София, отколкото в страната.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Отговорът, който дадох е на второ място като предпочитание, а на първо място е "превесът на нематериалните ценности над материалните"- това как става?
И всеки един, който е гласувал с този отговор може ли да обясни по-ясно как точно се разграничават ценностите на материални и нематериални, след което се дава предимство на нематериалните. Да се изброят, ако може едните и другите, защото "материални" ценности, в контекста на нематериалните звучи като оксиморон, а последното като тавтология.
В същото време ми прави впечатление, че авторът много набляга всъщност на заплащането и съответна справедливост при възнаграждение на възможности и качества като израз на просперитет и комфорт на всеки един в България.

И не мога да се съглася с разграничението София-останали градове. Това изисква наистина добро проучване и статистика, след което анализ на очевидностите. Защо в София определени позиции се заплащат по-високо отколкото в другите градове. Каква е цената на хранителните продукти и останалите сметки за парно, ток и вода?
Хората протестират за ЧЕЗ, а за Топлофикация никой нищо не казва. 200 лева на месец за един радиатор, който отоплява една стая реално!!
След което "лошите" софиянци с по-големите заплати, логично заплащат съответно по-високи данъци. Това честно ли е?
Анкетата и отговорите трябва доста да се допълни с по-реалистични отговори, обхващащи по-голям таргет хора в работоспособна и съзнателна възраст.

Относно желанието да се публикува точно в този форум, по-горе са обяснили, че няма значение изписаната цифра на регистрираните през годините, а колко активно пишат. Една част отдавна сами са се отказали, друга са блокирани, трети само четат, без да може да са провокирани да отговорят. Така че, базата от 10-20 отговорили, едва ли е много определяща, но не пречи да се правят изводи.

Сега видях, че по-напред е отговорено за полярностите, че вече не съществували от 2012. Защо тогава е поставено като възможност? И аз мисля, че всички, ако не, повечето хора са си с полярни разбирания. Консесусния и компромисен модел се приема за някаква промивка и етикет на масата, която не искала промяна, защото или нямала съзнание или топки, или каквото там се изисква, за да си на "добрите места" за гледане на представлението...
« Последна редакция: Март 27, 2013, 17:27:32 pm от Yoda »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Доста въпроси задаваш, благодаря за вниманието, отклоняваме се от основната тема, но ето какво мога да кажа:

Отговорът, който дадох е на второ място като предпочитание, а на първо място е "превесът на нематериалните ценности над материалните"- това как става?

Защо как, били са с един по-малко (10) и с твоя глас са се увеличили с един (11). Може би не разбирам точно въпроса ти.

И всеки един, който е гласувал с този отговор може ли да обясни по-ясно как точно се разграничават ценностите на материални и нематериални, след което се дава предимство на нематериалните. Да се изброят, ако може едните и другите, защото "материални" ценности, в контекста на нематериалните звучи като оксиморон, а последното като тавтология.

Нематериалните са т.нар. „духовни” ценности. По-горе стана дума за някои такива – солидарност, състрадателност, справедливост. Още такива са вярност, етичност, тактичност, смирение, търпение, съчувствие, дисциплинираност, издържливост, устойчивост и т.н. Тях не можеш да си ги купиш като стока в магазина. Научаваш ги от житейските ситуации, през които минаваш. Колкото до изброяването не съм аз човека, който може да ги изреди всичките. Въпросът може да се изрази и като „ценности на духа или ценности на материята”, „духовност или пари”. Материалните освен пари са и всякакви други скъпоценности.

В същото време ми прави впечатление, че авторът много набляга всъщност на заплащането и съответна справедливост при възнаграждение на възможности и качества като израз на просперитет и комфорт на всеки един в България.

Заплащането е важно за всички, включително и за мен, нали и аз все още съм в материалния свят. Важно е, но не би трябвало, според мен, да е най-важното от всичко. Ако мога да избирам при равни други условия и аз ще избера по-високата заплата. Това е нормално. Дадох примерни суми, защото така става най-ясно. Не е ставало дума за просперитет, а за сравняване на едни и същи категории тук и в Европа. Това са средни нива, за просперитет трябва да умножиш по 5 и нагоре.

И не мога да се съглася с разграничението София-останали градове. Това изисква наистина добро проучване и статистика, след което анализ на очевидностите. Защо в София определени позиции се заплащат по-високо отколкото в другите градове. Каква е цената на хранителните продукти и останалите сметки за парно, ток и вода?

Имаш право да не си съгласен. Не е нужно да имаш изчерпателна статистика, за да го видиш. Моите наблюдения са в сферата, в която работя и в още някои, в които имам близки и познати. Заплащането в София е по-високо поради по-високия стандарт и това е от край време, не е от вчера. Имам колеги, които си намериха по-добро заплащане в София, става дума за следните сфери – IT, програмисти, транспорт, търговия, право. Само да ти обърна внимание, че почти всички търговски централи са в София и всичко минава първо оттам, преди да стигне до някой друг град. Почти всички по-големи пратки кацат на летище София и се преразпределят оттам. Всички големи инвестиции минават първо оттам. Всички големи сделки се решават именно там. Дори морската администрация е с централа в София и всички началници са там. Да не добавям и министерствата, които щяха да ги преразпределят по градовете, но си останаха там, май само едно се премести, ако не греша.

Хората протестират за ЧЕЗ, а за Топлофикация никой нищо не казва. 200 лева на месец за един радиатор, който отоплява една стая реално!!
След което "лошите" софиянци с по-големите заплати, логично заплащат съответно по-високи данъци. Това честно ли е?

Не мога да коментирам това, не съм от София. Не съм казал, че софиянците са лоши, а че имат привилегии в много отношения. За тока и топлото нищо не съм казвал.

Анкетата и отговорите трябва доста да се допълни с по-реалистични отговори, обхващащи по-голям таргет хора в работоспособна и съзнателна възраст.

Не съм имал амбиции за някаква изчерпателност, а за ориентировъчни насоки. Не правя свръхточна статистика, трябваха ми основни тенденции и те се видяха. От втория ден класацията не се е променила особено до момента. Първия ден го пропуснах понеже не очаквах някой да реагира толкова бързо, останах изненадан.

Относно желанието да се публикува точно в този форум, по-горе са обяснили, че няма значение изписаната цифра на регистрираните през годините, а колко активно пишат. Една част отдавна сами са се отказали, друга са блокирани, трети само четат, без да може да са провокирани да отговорят. Така че, базата от 10-20 отговорили, едва ли е много определяща, но не пречи да се правят изводи.

Пак ще кажа, че ми трябва тенденцията, не точната цифра. Получените данни ми стигат за целта, която имам. Плюс или минус 500 човека на фона на 5000 прави грешка от 10%, което за случая е допустимо. В духа на въпроса ти – една част от 7-те милиона жители отдавна са се отказали да участват в избори, което е същото.

Сега видях, че по-напред е отговорено за полярностите, че вече не съществували от 2012. Защо тогава е поставено като възможност? И аз мисля, че всички, ако не, повечето хора са си с полярни разбирания. Консесусния и компромисен модел се приема за някаква промивка и етикет на масата, която не искала промяна, защото или нямала съзнание или топки, или каквото там се изисква, за да си на "добрите места" за гледане на представлението...

Полярности все още има, не са изчезнали. Но ще си отиват лека полека. Да, хората са си все така полярни, нали именно затова и партийният модел не иска да си ходи, няма с какво да бъде сменен. Но виждаш ли как вече никой не го иска, той се изчерпа. Какво следва аз не мога да кажа.

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
...
- Когато почнем да си вършим работата за която ни плащат, вместо по това време да пишем локуми по форумите.

Хе, напълно съгласен. Принципно е правилно, но с малката добавка "съвестно".

А иначе и аз мисля, че от изминалата 2012 година започнаха да се случват промени. Вероятно има критични количествени натрупвания които предизвикват това. И искрено се надявам точно полярностите да изчезнат защото мисля, че това е един от основните ни проблеми, който ни пречи да вървим напред. Това с "червените" и "сините" трябва да престане. Даже и във футбола. Хората показаха, че вече не искат никоя партия, това е отказ от всякакви полярности. Ако не се промени системата и си останат същите "червени","сини", "жълти" и "пембени"... нищо няма да се промени. Трябва да започнем да претегляме с разум нещата, а не да гледаме кое е "червено" и кое "синьо". Докато се юркаме ту на левия борд ту на десния, корабът ни ще се клати не ами, може и да го потопим. Все си мисля, че нас може да ни оправи само едно 40 годишно шматкане в пустинята за да не остане никой от сегашните ни политици. Дори и ако това означава да сринем съществуващата система. Всъщност то точно това си означава. Просто гнилото трябва да се изреже до здраво месо. Сега след изборите независимо какъв е резултата нищо няма да се промени, хората ще са си пак същите и ще си поделят баницата... а може и вече да са я поделили. Аз съм за неполярните модели и виждам, че набира скорост. Полярните модели ще отпаднат тогава когато човек остави избора на сърцето и чувствата само в сферата на изкуството, навсякъде другаде човек трябва да мисли и да прави добре претеглен избор с разум не със чувства и симпатии, не е важно една идея от къде произлиза и в какъв цвят е облечена, ако е добра за нас и България нека да работим за нея.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Полярните модели ще отпаднат тогава когато човек остави избора на сърцето и чувствата само в сферата на изкуството, навсякъде другаде човек трябва да мисли и да прави добре претеглен избор с разум не със чувства и симпатии, не е важно една идея от къде произлиза и в какъв цвят е облечена, ако е добра за нас и България нека да работим за нея.

Поздравления за горното изказване! Само една добавка, че правилните избори оттук нататък освен с разум и без чувства ще стават с все по-голямо участие на интуицията. Интуицията и чувствата са различни неща, надявам се си съгласен.

Аз също не виждам никакъв смисъл от идващите избори, не виждам и шансове за следващото управление, нито за по-следващото. Хората, които вероятно могат нещо да променят са тук, в този форум, както и в подобните безцветни структури. В момента са най-необходими работещи инструменти за директен контрол върху съзнанието на управляващите и такива има. Защото тяхното съзнание е деформирано без значение дали под влияние отвън или не. Те вече започнаха да се прегрупират, да се нагаждат към новата ситуация само и само отново да влязат, след което ще изиграят отново същия филм. На всички ни е ясно, че управляващи ще продължи да има още известно време, независимо дали ние искаме, дали ще гласуваме на изборите или не. Някакъв нов парламент ще има. Но той трябва да е наясно от първия си ден, че всяко негово действие ще се контролира отвън, от хората, които са му гласували доверието или недоверието си. Една от най-ефективните форми на контрол е чрез поддържане на усещането за уязвимост, предвидимост на действията, страх от възмездие ако не отговорят на очакванията. В момента поради наличието на чл.69 в Конституцията те нямат никакви страхове.

Цитат
Конституция на Република България
Чл. 69
Народните представители не носят наказателна отговорност за изказаните от тях мнения и за гласуванията си в Народното събрание.

Моля обърнете внимание, че освен измъкването от отговорност, този член може да се тълкува и като ФЛАГ :flag_of_truce:, че същинската отговорност е на някой друг, който принуждава народните представители, да прокарват неговите идеи. Замисляли ли сте се върху това, че някой далновиден политик все пак може да е искал да остави кодирано послание в този текст, да се търси причината някъде другаде, а не в народните представители? Ако попаднеш в потока, който се управлява отвън, ти си принуден да се подчиниш. Ако ти не го направиш потокът ще те измете и ще сложи някой друг, който ще свърши каквото трябва. Това е движещата сила там. Всеки се бори за оцеляването си. С това не оневинявам и не подкрепям никого, просто Ви обръщам внимание.

Контролът можете да упражнявате всички вие, заедно или по отделно чрез индивидуалните си съзнания. Наливайки промените на Вашите съзнания в резервоара на общото съзнание Вие участвате в тези промени. Формирайте си ясно виждане за промяната, която искате да се случи и поддържайте тази промяна в съзнанието си всеки ден, всеки час, всяка минута. Ако е възможно станете носител на тази промяна. Така упражнявате налягане върху общото съзнание и то ще поддаде. То вече поддаде. След това, при ясно виждане за основните тенденции за промяна се включват и други механизми, каквито се задействаха в тази тема от самите Вас. Вашите гласове в анкетата и изказванията Ви в тази тема нареждат една такава верига за упражняване на контрол. Знам колко вятърничево звучи отстрани това, но при добро желание то се вижда. Обърнете внимание какви архетипи участват в тази тема. Това се вижда по никовете и аватарите на участващите. Лично аз не се отъждествявам нито с ника, нито с аватара си, но съм избрал да участвам в тази игра именно с тях. И те си вършат работата доста добре до момента. Няма никакви други възможности, за съжаление.

Можете да видите кой е заинтересуван и следи тенденциите по света ето тук.
Скролнете надолу и вижте по категории на кое място сме в света.
За потребителите, които не знаят английски, уточнявам да гледат редовете на които пише "country comparison to the world: ". Числото, което следва е мястото на България в световната класация.
Защо ли някой ще следи тези тенденции в целия свят? За да може да ги управлява. Тук при добро желание може да направите връзка с посочения по-горе ФЛАГ. И всички ние сега плащаме за това.

Така че продължавайте и оформяйте тенденциите.

Разграничавам се от всякакви политизирания по тези въпроси. Национализмът е също цвят, разграничавам се и от него. Не търся цвят. Не работя за никого, не печеля нищо материално от тези идеи, никой не ми плаща за тази тема. Архетипите работят за нея.

Глас народен = глас Божи!
« Последна редакция: Март 28, 2013, 11:47:17 am от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Обръщам се към следните потребители на този форум:

onlyflameone
Hacko
m2f
kossev
Mildo
monk

Всички Вие сте писали в темата за метода, който визирам в тази тема. Ако някой от Вас се досеща за какво става въпрос и все още се интересува, защото в темата не е писано от близо 2 години, моля да ми прати лично съобщение.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Ти отпуски ползваш ли? По закон имаш право.
Първа твоя грешка:
По закон - НЯМАМ право. ЕТ бизнесмените имат право само да работят. Нямат заплата, нямат право на отпуск или болнични. За сметка на това обаче имат един чудесен бонус - плоският (уж) данък 10% за тях (мен) е 15%.
(първосигналното ти мислене:  всички сме на заплата, всички ни яхат, ама щото не си знаем правата, я го Black Adder, даже не си ги знае)

Важното е на теб да ти плащат, за да ни поправяш като кривнем от пътя.
Втора грешка:
НЕ на мен ми плащат да поправям, АЗ плащам форума да съществува и да може такива като теб да си пускат анкетите.
(първосигналното ти мислене: всички сме на заплата, всички ни яхат, значи и Black Adder е така)

Та от всички тези грешки разбрах едно - и ти мериш по твоя си аршин, ама нещо кривичък ми се вижда, скоро да е носен за калибрация?

Хайде остани си със здраве щото още по рождение анкетата ти е тотално крива.
Все едно аз да пусна една на тема "Пиете ли сутрин твърд алкохол"
1. Да
2. Само на нечетна дата
3. Само на четна дата
4. Всеки ден
5. Само по 100 грама
6. Само по 50 грама
« Последна редакция: Март 28, 2013, 21:01:27 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
НЕ на мен ми плащат да поправям, АЗ плащам форума да съществува и да може такива като теб да си пускат анкетите.

ОК, прати ми сметката за domain+hosting за 1 година на този форум на лично, ще ти пратя email-a си на който да ми пратиш paypal покана, ще си платя сметката.

По такъв начин ще ти стана работодател и ще работиш 1 година за мен. След като платя ще ми се извиниш публично в тази тема за тона, който държиш.

Явно ти работиш по някакви други закони.
Останалото не смятам да коментирам изобщо.
« Последна редакция: Март 28, 2013, 21:21:57 pm от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Не си първият дето се опитва да ме купи, но не живея по твоите критерии. НЕ СЕ ПРОДАВАМ!!!
И се радвам, че не съм сбъркал в преценката си, колко си първосигнален и праволинеен. Жалко, че хора като теб посещават този форум, без да са попили и молекула от полезната информация в него а го пълнят с жабуняк. :bad:

Темата е заключена, а ти си намери друг форум.
« Последна редакция: Март 28, 2013, 23:04:29 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27