Автор Тема: Призив към Необятното Пространство на Неограничените Възможности  (Прочетена 28493 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
deadzero, това, което виждаш е инерцията, за която писах. За да виждаш подобни неща значи в теб има утайка, която резонира с видяното и ще е така, докато не я очистиш. Ти ще виждаш такива явления и процеси докато продължаваш да очакваш да ги виждаш. Вместо да си пилееш енергията в подобни начинания опитай да я насочиш в посока на изграждане на нещо ново, недей да продължаваш да намираш все нови и нови потвърждения за това как старото все още е тук и не си отива. Позволи му да си отиде, ти го задържаш.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Един жокер по тази тема:

В раздела "Контрол над съзнанието" преобладават теми, описващи надълго и нашироко как на нас ни контролират съзнанието. В тази тема ударението е точно върху обратното - как ние можем да контролираме същото това съзнание. Замислете се върху това. Престанете да гледате на себе си като на вечните контролирани, вижте се от позицията на контролиращи. Всичко започва да изглежда по съвсем друг начин.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Въпросът е не дали и как ни контролират, а защо. Защо има необходимост някой да го прави. Ами много просто. Ние сме били работници в мините за злато. Надзирателите вече ги няма и са оставили някой да ни наглежда, докато пак се върнат. Някой има интерес да не се развиваме, а да останем прости работници. Номера не е в това да се преструваме на свободни, докато в същото време затъваме в духовна нищета. Стига сме лекували симптомите, трябва да излекуваме болестта.

Всеки се простира според дължината на синджира, с който е вързан. Даже си мисля, че да не се стремиш да контролираш нещата на всяка цена е по-доброто оръжие срещу глобалния тиранин, отколкото да пренатягаш болта с гайката в стремежа си да подчиниш събитията непременно да работят в твоя полза.
« Последна редакция: Март 18, 2013, 16:53:44 pm от sidewinder »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Когато са те натикали в помийна яма струва ми се, че нямаш твърде много избори ако искаш да излезеш от нея. Иначе по принцип си прав за пренатягането. Но нашия случай е по-особен, ние сме изтикани на ръба на оцеляването и май става въпрос точно за "на всяка цена" колкото и на мен да не ми харесва подобна гръмка фраза. Не става въпрос за контрол, а за противодействие. Не може цял живот само ти да ядеш ритници и бой, в един момент и на теб ръката ти ще изтръпне и засърби.

Неактивен deadzero

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
deadzero, това, което виждаш е инерцията, за която писах. За да виждаш подобни неща значи в теб има утайка, която резонира с видяното и ще е така, докато не я очистиш. Ти ще виждаш такива явления и процеси докато продължаваш да очакваш да ги виждаш. Вместо да си пилееш енергията в подобни начинания опитай да я насочиш в посока на изграждане на нещо ново, недей да продължаваш да намираш все нови и нови потвърждения за това как старото все още е тук и не си отива. Позволи му да си отиде, ти го задържаш.

мдам - ако мислителя помисли нещо - доказващия ще му го докаже - което важи и за теб :) :diablo:

....."Престанете да гледате на себе си като на вечните контролирани, вижте се от позицията на контролиращи. Всичко започва да изглежда по съвсем друг начин.." - О аз всекидневно си се представям как стоя на пулта на психогенератора и контролирам наред , това беше шега разбира се :)
« Последна редакция: Март 18, 2013, 21:32:49 pm от deadzero »
Еverything is connected to everything.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Един жокер по тази тема:

В раздела "Контрол над съзнанието" преобладават теми, описващи надълго и нашироко как на нас ни контролират съзнанието. В тази тема ударението е точно върху обратното - как ние можем да контролираме същото това съзнание. Замислете се върху това. Престанете да гледате на себе си като на вечните контролирани, вижте се от позицията на контролиращи. Всичко започва да изглежда по съвсем друг начин.

Ами ако не желая да контролирам???

Искам всеки сам да избира съдбата си, единственото, което правя това са си моите избори и помагам на тези, които искат да променят своята съдба.
Останалите хора, не че не ме вълнува съдбата им, просто разбирам, че на никого не мога да помогна, ако човек сам не пожелае промяна, а когато пожелае със сигурност ще намери начин!   ;)

Така че за какъв точно контрол става дума? Дори и за добро да е (според някои), контролът пак си е предпоставка за робство и робовладелци.
« Последна редакция: Март 18, 2013, 22:11:05 pm от Passiflora »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Така че за какъв точно контрол става дума?

За контрол над собствената ти съдба, да вземеш този контрол от онези, които го държат в момента. Теб те използват за лични цели без дори да го разбираш. Ако в момента ти живееш в България сигурно си наясно, че нищо не можеш да контролираш в живота си. А ако не желаеш да контролираш живота и съдбата си с това ще се намери кой да се занимае.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Напротив контролирам съдбата си!
Ако има неща, които не харесвам в съдбата си те са единствено заради изборите, които аз съм направила. А не защото на власт е била БСП, СДС, НДСВ, Бойко Борисов... Ако се ядосвам на някого това е само на мен самата.

Дали някой да е алчен - сам си преценява и ще си понесе последствията от избора.
Дали някой да го е страх (както аз направих избор от страх) - сам си преценява и ще си понесе последствията от избора.
Дали някой е материалист, идеалист, ... ист -  има право да си е какъвто си ще!

Не сме на Земята, за да съдим... А да се научим как свободната ни воля да не причинява болка на останалите.
Това че някой харесва лукса, парите, скъпите неща ... в това няма нищо лошо!
Проблемът е, когато наранява останалите ...
Но защо толкоз години търпя народът ни (и ще продължи да търпи!).
Защото все търси друг да му е виновен, друг да го оправя, друг да му решава проблемите.
Нали и за това си избираме управляващи? За да им разрешим да ни управляват!!! Като осъзнаем, че не ни трябват, тогава ще се отървем от контрола.

За контрол над собствената ти съдба, да вземеш този контрол от онези, които го държат в момента.

В момента единствен контрол над мен имат хората на които държа и които обичам. Признавам си могат да ме контролират... На моменти се опитват направо да ме манипулират...
Останалите са просто статисти в живота ми!

Осъзнай това ти! Че ако поискаш - винаги ти се дава!
Въпросът е дали ще ти стиска да използваш шанса, да действаш!
Щото знаеш ли какви мрънкала има около мен? Само слушам: ами аз такова, онакова, ама аз не мога, нямам време...
Мързи ги да мислят, разсъждават и най-важното да действат.
Ама имат това право! Имат тази свободна воля! И аз имам право да не им обръщам внимание  :) И да се занимавам само с хора, които искат, независимо дали могат, важно е само да искат и да действат!

Ако някой ми каже "Не можеш!" Аз му отговарям: "Само гледай!" И търся варианти - действам.

Но това да взема контрола от едни и да го дам на други... Не ме занимавай! Политиката е робовладелец и който влезе там има една единствена задача да направи останалите хора роби! Не се занимавам с политика, не ме интересе! Дори новини не гледам.

Докато има управляващи никога няма да ви хареса модела на управление...
Защото никога няма да имате свобода.
Но ако се научите какво е свобода, няма да ви интересува модела на управление, за да сте щастливи.

Не ме намесвай в твоята война!

И ако България е на ръба, то всеки един българин, включително и аз, независимо дали е в България или в чужбина е виновен със своето действие или бездействие.
Така че не ме карай да прехвърлям вината на друг, виновна съм си, но не поемам чужди грехове, мога да се опитам да оправя само моите. И го правя, ако щеш ми вярвай!
« Последна редакция: Март 18, 2013, 23:18:11 pm от Passiflora »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Напротив контролирам съдбата си!
...
В момента единствен контрол над мен имат хората на които държа и които обичам.
...
Останалите са просто статисти в живота ми!
...
Но това да взема контрола от едни и да го дам на други... Не ме занимавай! Политиката е робовладелец и който влезе там има една единствена задача да направи останалите хора роби! Не се занимавам с политика, не ме интересе! Дори новини не гледам.
...
Докато има управляващи никога няма да ви хареса модела на управление...
Защото никога няма да имате свобода.
Но ако се научите какво е свобода, няма да ви интересува модела на управление, за да сте щастливи.

Не ме намесвай в твоята война!
...
Така че не ме карай да прехвърлям вината на друг, виновна съм си, но не поемам чужди грехове, мога да се опитам да оправя само моите. И го правя, ако щеш ми вярвай!



Вярвам ти, вярвам ти, и още как.
Не намесвам никого в ничия война. Ти сама си избрала да пишеш в тази тема, не изкривявай думите ми, по-горе съм го писал черно на бяло, че не търся нито революция нито война. Не четеш какво ти пиша, обръщаш думите ми наопаки. Никъде не съм писал да вземеш контрол от едни за да го дадеш на други. Тъжно ми е да чета разсъждения като твоите. Докато има такива хора ще има и такива условия на живот. Не се чувствай длъжна да ми отговаряш на всяка цена, за да ми доказваш, че не знам къде живея, как се вадят парите и колко струва хляба, как се плащат данъци, как се уйдисва на висшестоящи или колко е пенсията на родителите ми. Завиждам ти че контролираш живота си, наистина, но не ти завиждам в това до каква степен си вярваш.
Желая ти щастие в твоя свят от статисти. Продължавай да не гледаш новини и ще живееш вечно.

Накрая ще ти кажа следното:
Никой не може да се научи на свобода, защото всеки се ражда свободен!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Малко затрудняваща анкета.  :D
Ще си помисля още мъничко какво да гласувам.
Първата точка е наистина примамлива. Икономическа независимост може би ни трябва. Но пък и политическа.
"Духовно състояние, съизмеримо с това на останалите развити цивилизации в космоса."
Звучи добре, но аз не познавам развитите цивилизации в космоса. Може развитието им хич да не съвпада с нашето /или моето/ духовно състояние. То не че имаме такова. Поне булшинството иначе щяхме да сме по-добре.

"Превес на нематериалните ценности над материалните."
Мисля си за да има превес на нематериалните може би първо булшинството трябва да се наслади на материалните цености, че да почне да оценява нематериалните. Ама това си е индивидуален процес.

Ще си помисля още малко.

Неактивен Lulchev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Тука малко на New Age религийки го обърнахте. Значи Те ще изтеглят половината пари от световните пазари, ама ние да си вземем живота в ръце и да вярваме, че можем, да променим света. Ще се гаврят и тровят хората, ама ние трябва да мислим положително и да вземем контрол над обстоятелствата. Xpuctoc Muxaul, я се разкарай!

Никой не може да се научи на свобода, защото всеки се ражда свободен!
Ако майката и бащата на едно бебе робуват за по 350лв. месечно, това автоматично прави бебето бебе-роб! Всъщност и за 3500лв. нещата изобщо не са по-различни. Днес си или роб, или робовладелец. Само че им казваме "работник" и "работодател".

Бихме влезли в света на неограничените възможности (или както там му казваш), само ако си извоюваме политическа, а от там икономическа и дори психологическа независимост. И това не означава, да чакаме на държавата "да ни оправи". "Тя" само трябва да ни даде възможност!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Passifora, до момента 25 души разбраха за какво е тази анкета и решиха да ми помогнат да оформя виждането си като гласуваха. Ти продължаваш да не разбираш и да коментираш, сега и на лично съобщение, което нямам намерение да коментирам. Моля те насочи енергията си към други теми, тази вече я приключихме с теб.

Моята цел не е да търся поле за изява, а да видя дали и доколко моето виждане съвпада с това на останалите. Вече виждам, че съвпада в достатъчна степен. Това за момента изчерпва анкетата, макар че тя си остава отворена за гласуване.

Благодаря на всички гласували, нямате представа колко ми помогнахте!

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Тука малко на New Age религийки го обърнахте. Значи Те ще изтеглят половината пари от световните пазари, ама ние да си вземем живота в ръце и да вярваме, че можем, да променим света. Ще се гаврят и тровят хората, ама ние трябва да мислим положително и да вземем контрол над обстоятелствата. Xpuctoc Muxaul, я се разкарай!
Ако майката и бащата на едно бебе робуват за по 350лв. месечно, това автоматично прави бебето бебе-роб! Всъщност и за 3500лв. нещата изобщо не са по-различни. Днес си или роб, или робовладелец. Само че им казваме "работник" и "работодател".

Бихме влезли в света на неограничените възможности (или както там му казваш), само ако си извоюваме политическа, а от там икономическа и дори психологическа независимост. И това не означава, да чакаме на държавата "да ни оправи". "Тя" само трябва да ни даде възможност!

Lulchev, успокой топката малко. Не сме на стадиона. Никой не те кара да вярваш в нищо. Като не ти харесва темата разглеждай другите теми във форума. Пусни си някой филм или отвори списание.
Ако нямаш какво да кажеш по темата не си длъжен да се разписваш заради спорта просто ей така. Изобщо не си разбрал за какво става въпрос, почини си от тежкия ден.

Ако все още някой не е разбрал - тази тема не е за политика! Който разбрал - разбрал.

Неактивен deadzero

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Разбираме те бе Христос Михайле .... как :)) повече от колкото си представяш  :drinks:
Еverything is connected to everything.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
За два дни от пускането на тази анкета до този момент са гласували 28 човека, от които аз съм единия. Тъй като аз не съм интересен се изваждам, остават 27 човека, с които аз лично не се познавам. Дори не ги знам кои са. Казвам това, за да не помисли някой, че съм повлиял на резултата чрез мои хора. От тези 27 гласували 8 са оформили печелившия до момента глас. Той отива на условието „Превес на нематериалните ценности над материалните”. С други думи това условие звучи примерно „Не на корупцията”. Това е печелившия до момента отговор за първото условие, което трябва да се изпълни, за да има шанс за оправия у нас. Аз споделям това виждане. Също така допускам и че хората, дали този глас са носители на това разбиране – те поставят това условие за самите себе си на първо място, тоест имаме такива хора във форума и те в случая са поне 8 човека.

До момента в този форум регистрираните потребители са 5501, ако правилно разбирам от цифрите, които се показват в началната страница. Както съм написал в началото на темата за мен форума е представителна извадка за будните нашенци или това е един малък модел на България заедно с българите в чужбина. Населението на България по данни на НСИ от 2011г. е 7364570 души. Сега трябва да е още по-малко, но ще ползвам това официално число.

Сега да видим какво ще стане като си поиграем на числа с всичките условности, които може да има, не ни интересуват условностите, а резултата. Той е достатъчно представителен, аз с това започнах и самата тема.

На фона на общия брой регистрирани участници във форума 5501 печелившия отговор (за момента естествено) дават 8 човека. Като съпоставим към броя на българите, който беше 7364570, получаваме 7364570 х 8 / 5501 ~ 10710 човека.

От тази елементарна екстраполация получаваме близо 11000 човека в България, носители на разбирането „Превес на нематериалните ценности над материалните”. Аз съм сигурен, че на практика са дори повече. От поставените от мен филтри в условието на анкетата нашите 8 човека от форума, както и сега тези близо 11000, би трябвало да са живеещи предимно у нас, тоест те са част от 7364570-те жители на България. Ако броят на гласовете в анкетата продължи да нараства, резултатът ще се промени, но в момента е такъв и разглеждаме него.

Как Ви се струва – могат ли 11000 души с разбиране за превес на нематериалните ценности над материалните да променят нещо в тази държава СЕГА, не утре и не някой друг път? Това беше въпросът на тази анкета: кое условие трябва да се изпълни на първо място, за да може да почне някаква промяна. Може ли да се намали корупцията по високите етажи на властта, има ли потенциал за това? Колко са всичките висши политици и държавници у нас, които определят и поддържат досегашното положение, според Вас? Дали са повече от 11000? Тогава дали промяната е невъзможна? Достатъчно е да приемете, че е възможна, за да се случи. Мислете бе хора, мислете, не ми пишете лични съобщения и не се докачайте на лично отношение, мислете. Ако все още не виждате това все пак не значи, че няма какво да се види - има.

Замислете се над тези елементарни сметки. Сигурен съм, че пак ще се намерят хора, които ще започнат да задават безсмислени въпроси като как съм сметнал точно такива цифри, а не други, какво съм искал да кажа, що не си гледам работата и що не се разкарам. На тези хора няма да отговарям. Горе съм написал каквото имам да кажа.

За да не се обърка някой, това не беше целта на анкетата, тя е съмсем друга. Това са просто междинни резултати. Бих предпочел да се замислите мълчаливо вместо да почнете да пускате ненужни коментари. За мен коментари по въпроса не са нужни. Това го изписах за Вас.

За да стане още по-ясно – не се интересувам от политика, нямам намерение да участвам пряко, не правя опит за съставяне на партия, движение, течение или нещо такова. Нямам такива мераци. Опитвам се да виждам какво се случва и да го показвам.

Много моля хората, които нямат градивно отношение по тази тема, да не пускат мнения.
За останалите с градивно отношение давам втори жокер, който е същия като първия – темата е за контрол над съзнанието.  :-X
Осъзнавайте, осъзнавайте, осъзнавайте... 

8/5501 ~ 10710/7364570

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27