Автор Тема: ДИНАМО  (Прочетена 46935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: ДИНАМО
« Отговор #15 -: Април 12, 2012, 21:29:08 pm »
А бе недейте така бе колегиии. Разбирам, че Динамо/Ейнджъл е достоен за възхищение, разбирам и съм съгласен, че илюзиите са много истински и будят силни емоции, , но тук.... гледам и чета...4-то, 5-то, 8-о измерение...техники, видеота....Не отричам, че може някъде на някое изолирано място да съществува някой си, който владее левитация или ходене по вода, но това са толкова единични (хипотетични) случаи, колкото всяко друго "чудо". Трябва да сме наясно и, че въпросният хипотетичен човек  (който съзнанието ми незнайно защо даде за пример в предишното изречение) е прекарал 1000000000 часа в медитация и опити, изчел е 100000000 страници "тайни писания", които се предават от ръка на ръка и е прекарал ххх години от живота си, само за да "проходи" по вода. Възможно е да има такива "индивиди".  Има човек, който яде стъкло и такъв, който е живял  250години. Това са чудесата на природата, но тук говорим за един КОМЕРСИАЛИЗИРАН младеж, живял сам с дядо си, който също е бил илюзионист. Тук говорим за неща, който могат да бъдат обяснени и РАЦИОНАЛНО. Няма смисъл да лепкаме етикет 4-5-6- измерение, извънземен или каквото и да било на всяко нещо, което не разбираме. Някъде над мен един колега беше написал, че пича едва ли не не го признавали в 4-5 измерение, та той едва ли не избил комплекс за малоценност и дошъл тук в 3-то, та да се направи на НАЙ-ГОЛЕМИЯ (дано не излиза като нападка, нямам това за цел) Еми то, ако всеки илюзионист наистина притежава такива способности 10-на от тях ще превземат света и ще е*ат мамата и на илюминати и на извънземни, конспирации и всичко останало. Даже само Астор стига за да превземе целия свят. ТА ПИЧА НЕ УМИРА!!! И не само, че не умира, ами и доброволно си сваля главата. Щом това го може, значи и да го прекараме през РЕНДЕ като сирене, той пак ще се събере като Т1000 (май беше) от Терминатор. Защо не му дадем и на него нужните аплодисменти и да му свалим шапка (или глава, като него :D :D ).
 Хората дори са измислили предаване (маг-а с черната маска), в което разкриват всякакви фокуси на известни илюзионисти, така че ще е хубаво, ако занапред приемаме всичко, което ни се покаже за "чиста монета". Както бяха писали по-горе да не вземат хората да го канонизират и да го изкарат някое Божество (нали може да лети, да се дематериализира). Мале, мале...щом един млад илюзионист може до такава степен да заблуди хората...какво остава за масоните, илюминатите, проект син лъч и така нататък. Май сме на потъващ кораб а ??:D :D D.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: ДИНАМО
« Отговор #16 -: Април 12, 2012, 22:02:59 pm »
ОК, приемам, че може и да си прав. /Ама може и да не си, нали? И ти няма как да знаеш кое е истина и кое не/...
Ако приемем, че всички "магове" /изброените Ейнджъл, Блейн, Динамо и т.н./ са просто илюзионисти с плексиглас, кранове, фотошоп и платена публика, то това не ми обяснява документалните кадри по обучение на барети /не 1 000 000 000 годишно и не в Тибет/ в безконтактен бой. Тръгва единият да напада другия  и...му се завива свят - губи ориентация - залита и се отзовава на 1,5 метра от целта си /спаринг партньора му - барета/...И после го интервюират /неуспешно атакувалият/и той обяснява, че не може да си обясни как му се случва това, което му се случва. А тренерите им казват, че това работи единствено когато другият се движи. Т.е. ако атакуващият в момента не те атакува, то ти не можеш да повлияеш върху координацията му.


« Последна редакция: Април 12, 2012, 22:45:25 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: ДИНАМО
« Отговор #17 -: Април 12, 2012, 22:32:39 pm »
Колега, никъде не съм писал, че намирам обяснение на военните технологии или документални филми. В първия си пост писах, че много от илюзиите стават благодарение на модерни технологии, а във вторият - че не отричам хора "феномени". Последно като погледнах, темата беше "ДИНАМО" и за това говоря конкретно за него и илюзиите. Със същата тази логика си задай въпроса дали военните, харчейки 100000000000000000000 годишно ще решат да си избият парите, като обучат "илюзионист" за широката публика и вярвам, ако човек се замисли ще проумее, че прихода на такива илюзионисти не е никак голям (не, че не е голям, но определено не е 10на 10 степен годишно, като инвестицията на военните). Не ми се вярва и някой "просветен" да издаде тайната на някой си ДИНАМО с цел да забавлява публиката и ТВ зрителите, нито пък от 5-о измерение да са пратили група циркови артисти,за да правят фокуси и така да превземат света. И нека кажа друго - почти всеки фокус се продава (за това в първия си пост писах, че са важни парите и рекламата). За стотина долара разбираш как карта минава през прозорец, а за 10-на можеш да вадиш заек от цилиндър. Теглейки чертата след груба сметка, човек може да стане един достоен съвременен пророк със свръх способности за няколко хиляди долара.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: ДИНАМО
« Отговор #18 -: Април 12, 2012, 22:43:54 pm »
Със същата тази логика си задай въпроса дали военните, харчейки 100000000000000000000 годишно ще решат да си избият парите, като обучат "илюзионист" за широката публика...
Военните едва ли ще обучават илюзионист  ::) , но допускам, че и военните и илюзиониста ползват едни и същи познания. Независимо едни от други. Това казвам.


П.П. Пък вече кой, как и откъде /от кого/ се е добрал до тези познания...това е отделна тема...Както и въпроса за целта на добралите се до това познание. За мен важният въпрос тук е, че това МОЖЕ да се случи без плексиглас и без милион години в Тибет. Т.е. съществуването на достъпни техники при военните прави възможно в моите очи това, което показват Блейн, Ейнджъл и Динамо. Като не е задължително едните да са обучили другите, или да са се обучавали при едни и същи учители.
П.П. 2     http://vbox7.com/play:d1a4c3c4 - това намерих като откъс от въпросния филм за безконтактния бой.
« Последна редакция: Април 12, 2012, 23:30:14 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: ДИНАМО
« Отговор #19 -: Април 12, 2012, 23:35:17 pm »
Военните, та военните. Само думи.

Къде са конспектите на технологиите им? Къде са линковете и свидетелските показания за черните проекти?

Много добре знаете, че отворихте голяма и болна за човешкото развитие тема. Хайде сега приказвайте; аде да ви видя, колко черни котенца има в тъмната стаичка!

А за любителите на бойните изкуства, ей ви на:

http://besage.ru/dokumentalnoe-kino/voennoe-i-boevoe-iskusstvo/boevaya-sistema-specnaz-beskontaktnyj-boj.html

осем серийният филм, по който можете самостоятелно да се научите на безконтактен бой.
Темата я продължавам без секрети и празни приказки. Продължете в същия дух!
« Последна редакция: Април 12, 2012, 23:41:30 pm от SMSI-H »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: ДИНАМО
« Отговор #20 -: Април 13, 2012, 09:48:46 am »
Добре е да се отбележи, че магьосници/фокусници като Дейвид Блейн, Динамо и т.н. обикновено правят номерата си пред негри, южняци или жени, защото знаят, че те реагират по-емоционално и се получава по-драматичен ефект за пред камерите. А относно номерата/фокусите им - вярвам, че са истински.

Според мен целта на тези хора е да популяризират магията и естествено, не са случайни. На Крис Ейнджъл си личи от километри на кои хора е представител, само се загледайте в облеклото му на по-известните му фотографии - http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Wicca%20&%20Witchcraft/criss_angel.htm.
« Последна редакция: Април 13, 2012, 11:49:38 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: ДИНАМО
« Отговор #21 -: Април 13, 2012, 12:15:56 pm »
Ако имаше само едно истинско нещо от показаното,този младеж нямаше да обикаля плажовете на на Майями и да впечатлява негрите,а щеше да е в някоя секретна правителствена лаборатория.И никой нямаше да знае нищо за него ;)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: ДИНАМО
« Отговор #22 -: Април 13, 2012, 12:23:23 pm »
Ми то май от там е излезнал и е пуснат сред простолюдиято.....
« Последна редакция: Април 13, 2012, 17:25:51 pm от Mirotvorec »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: ДИНАМО
« Отговор #23 -: Април 13, 2012, 12:24:53 pm »
Ако е някой никому неизвестен, то тогава сигурно биха го затворили в лаборатория. Но рискуват да отвлекат известен човек.
Като говорим за фокуси имам един въпрос. Номера с разрязването някой знае ли как става? Онзи дето слагат жена в кутия и с ножове я разрязват през корема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: ДИНАМО
« Отговор #24 -: Април 13, 2012, 12:35:25 pm »
Това, което върши Динамо с телефоните, които вкарва в бутилка сме го чели и в ''Не пипай тази книга''. Ето в тази глава за китайските деца:
http://chitanka.info/text/15396/19#textstart

Интересното при тези деца е, че са внимателно подбрани и вкарани в специални училища и там им доразвиват талантите. Според мен не го доразвиват, а директно си ги обучават на разни техники.

Другото, което мога да коментирам е за това как с ''духане'' чупи дъното на бутилката. АЗ лично поне 1 000 пъти съм се опитвал и нищо. Та в този смисъл пак мисля, че беше в ''Не пипай тази книга'' беше написано как са били строени египетските пирамиди с помощта на точно координирани звуци, които повдигали каменните блокове тежащи много тонове. Та нещо подобно върши и той......не се чува дали издава звук, но явно по някакъв начин концентрира енергия и създава синхрон на вибрации и те чупят бутилката.....Другото, което мога да коментирам е това, когато стана прекалено тежък и не можеха да го повдигнат и когато ходеше по водата. Според мен, той знае как точно да измести тежеста на тялото си и в двата случая. В единия става тежък като слон, а в другия лек като перце и за това ходи над водата.......Но според мен, той е специално обучаван и научен на тези неща......
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: ДИНАМО
« Отговор #25 -: Април 13, 2012, 12:56:09 pm »
Има по-скорошен пример от миналия век,дребничкия руснак с кораловия замък в Щатите,даже го мести,че в близост на имота му постояват военна база.Още няма обяснение как сам човек и то 150 см висок,е направил това чудо....Обсъжда се идеята за резонанс на звука...,ама знае ли се,догадки...  :o
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: ДИНАМО
« Отговор #26 -: Април 13, 2012, 15:47:17 pm »
Това, което върши Динамо с телефоните, които вкарва в бутилка сме го чели и в ''Не пипай тази книга''. Ето в тази глава за китайските деца:
http://chitanka.info/text/15396/19#textstart

Интересното при тези деца е, че са внимателно подбрани и вкарани в специални училища и там им доразвиват талантите. Според мен не го доразвиват, а директно си ги обучават на разни техники.

Другото, което мога да коментирам е за това как с ''духане'' чупи дъното на бутилката. АЗ лично поне 1 000 пъти съм се опитвал и нищо. Та в този смисъл пак мисля, че беше в ''Не пипай тази книга'' беше написано как са били строени египетските пирамиди с помощта на точно координирани звуци, които повдигали каменните блокове тежащи много тонове. Та нещо подобно върши и той......не се чува дали издава звук, но явно по някакъв начин концентрира енергия и създава синхрон на вибрации и те чупят бутилката.....Другото, което мога да коментирам е това, когато стана прекалено тежък и не можеха да го повдигнат и когато ходеше по водата. Според мен, той знае как точно да измести тежеста на тялото си и в двата случая. В единия става тежък като слон, а в другия лек като перце и за това ходи над водата.......Но според мен, той е специално обучаван и научен на тези неща......

И аз това се сетих..За децата в Китай..

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: ДИНАМО
« Отговор #27 -: Април 13, 2012, 18:26:17 pm »
А ето тук виждаме как ч/з резонанс на звука ДИНАМО се телепортира.....
http://www.vbox7.com/play:da7dd53125
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: ДИНАМО
« Отговор #28 -: Април 13, 2012, 21:54:06 pm »
 Да. Че даже се е резонирала една нота повече, та ефекта от това е появата на колан след "телепортацията", който незнайно защо липсва в началото на видеото :. Гледам темата отгръща вече 3-а страница, но почти не видях човек, погледнал монетата и от другата й страна. Как така никой дори не се замисли дали пък няма и логично обяснение за триковете му. Разбирам, форума е за конспирации, езотерика, извънземни, но това не значи, че всичко е свръхестествено. Всички тук сме интелигентни здравомислещи хора, бива ли толкова лесно да се даваме. Специално тоя фокус е толкова зле скалъпен...че няма на къде. И изобщо не само той. Обърнете внимание (имаше и клип със забавен кадър) на трика с GSM-a в бутилка. Ясно се вижда, че подхвърля телефона към якето си. Бъдете по-бдителни и наблюдателни. Предполагам отстрани изглежда така, все едно едва ли не се опитвам да ви наложа моето мнение, мислене и така нататък. Ако е така, моля да бъда извинен. Разбран съм погрешно. Но аз съм убеден в думите си, защото (пак се повтарям, дано не стане банално) знам как стават някои от номерата на Динамо, Ейнджъл, Блейн и вече доста години не съм срещнал нито един свръх естествен номер, нито супер човек. Да..има и свръх способности, има уникални дарби, творения на природата, но няма нищо НЕРЕАЛНО в илюзионното изкуство. Фокусите се купуват, машините и техниката се изработват в специално създадени за това заводи. Има си фирми, марки и цели компании, които се занимават с „джаджите” на илюзионистите. Има си и куп платена публика, актьори и всичко останало…цял цирк, ЦЯЛА ИНДУСТРИЯ. Хората правят илюзии за забавление, а тук ги изкарвате някакви извънземни, военни, шамани, трансизмерни и какво ли не. Ами той Динамо-то остава да вземе да спретне един трик с „материализиране” на човек от пръст и кал (като използва 3-тото си око и коронната чакра) и ето…с това завършва комплект копия на чудесата на Библейския Бог и е абсолютен кандидат Прима на една нова религия. И защо да не му се поклоним, нали все пак е магьосник, той чете мислите ми, знае всичко, той се телепортира, материализира, ходи по вода, лети, идва от друго измерение, партия е с илюминати, учил е тайно знание,…замислете се…

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: ДИНАМО
« Отговор #29 -: Април 13, 2012, 23:21:54 pm »
Цитат
Да. Че даже се е резонирала една нота повече, та ефекта от това е появата на колан след "телепортацията", който незнайно защо липсва в началото на видеото :.

 :lol: :lol: :lol:
Доживях да стане весело :)
Само две неща ще отбележа. Може да се сторят несериозни, но обещавам по-натам специално да се образовам за `специалните ефекти` при хора с такива `специални способности`.
Много ми харесва, че темата невероятно точно и прецизно е поставена в този раздел :"Контрол на съзнанието". По един много ясен начин показва, как на практика макар и виртуално и косвено се контролира едно човешко съзнание. Което няма притеснения `да заяви` в две и повече теми, че нищо и по никакъв начин не в състояние да го контролира и да му въздейства, но при елементарно номерче с чупене на шише да ахне като момиче пред годежен пръстен   :o
След това не изгледах всички номера, а и нямам намерение да се вглеждам специално в монтажи и други подробности, но номерът с `часовникът` и преместването на `разликата` беше много смешен. За да не издавам някаква евентуална тайна, ще си направя мой експеримент, като покажа видеото на едно дете и го попитам как според него би могло да се получи, това невероятно преместване, по ръката на добре играеща жена с реплики като "Хей, върни ми часовника", ... страшен театър...
Забавно е. Но не мисля, че е резултат от свръхестествени способности. Ако покаже, че може да научи на тези неща и други хора, не би бил интересен. Но съм убедена, че има съвсем естествено обяснение, което нямаше да може да му осигури лесен и благополучен живот.
Може би, ако успее да приложи и покаже, че способностите му са полезни за световния мир и човешкото здраве, бедност и глад, ще погледна по-сериозно на подобни свръхестествени изяви. Но така да обикаляш плажовете като българин от малцинствата, продаващ царевица или семки ... е малко безинтересно.
« Последна редакция: Април 13, 2012, 23:24:56 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27