Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 340466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Music Mind Control
« Отговор #705 -: Март 04, 2014, 23:59:54 pm »
Добре, за тези текстове на обратно, как става номера? Как така мозъкът намира смисъл в редица букви, които са на обратно по същия начин както го прави и с дума от даден език, на която е съотнесено дадено значение? Примерно не говоря английски и чувам звукова последователност т.е. дума на чуждия език, на която не съм прикрепил значение, че и на обратно... как тогава "natas" ще ми въздейства подсъзнателно. Или пък на малко детенце му покажат пентаграм в скрит кадър заедно с латински демоничен съпровод? Ще види звездичка и до там, или не? Не показвам утвърдена позиция, по-скоро любопитство. Поздрави.
П.С. Водата ми слуша AC/DC  :D
За словото не знам. Но музиката-явно работи с други, по-висши "архетипи"-мисловни, или музикални, универсална е и не й трябва език. Как успява филмовата музика да създаде чувство за напрежение, или страх, ужас? Има дисонансни тонове, акорди-на всички влияят така, дори и да са музикални инвалиди. Има минорни ладове-тъжно чувство/за всички/, но и дълбочина на преживяването, развитие...Мажорни ладове-празничност, весело настроение...универсално пак.
Нещо просто-как края на фразата на песен-на всеки му звучи завършващо и без да е учил музика, как го разбира? Съотношения на някаква система за хармония в мозъка, според мен-обяснение на лаик, но музиката произвежда мисли, чувства, при някои и идеи. В леките жанрове-филмова например, за да изобрази настроението, което търси режисьорът-влияе на емоции-ниво инстинкти, пак -чрез дисонанси-заложени в мозъка архетипи.
Какво е чудното, като подсъзнанието на различни хора, етноси по света и изградено по сходен начин. Сигурно някъде има изследвания от учени, не съм срещала.
Всеки тон притежава определена вибрация-честота на трептенията, някои съседни съчетания не си хармонират. Например само два тона, повтарящи се в "Траурният марш" определят фаталното му звучене/муз. интервала "малка терца"/. Същият интервал е началото на 5-та симфония на Бетовен, известен мотив като "така съдбата чука на вратата", определение, дадено от слушателите.
Ритъмът-ако седнеш  близо до тонколона, ритъмът на сърцето ти ще се опита да съвпадне с този на музиката. Може и зле да ти стане...Музиката има органическа връзка с тялото поради вибрациите на звуковите вълни, също и с мозъка-тя е мощен инструмент за внушение, съществува през всички времена...
Текстът наобратно-има програми, касетите на касетофоните-обърната лента...
« Последна редакция: Март 05, 2014, 00:15:09 am от ranilota »

Неактивен Feru4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • There Is a Glitch in the Matrix.
Re: Music Mind Control
« Отговор #706 -: Март 07, 2014, 22:41:58 pm »
Преосмислям въпроса си. Прочетох статия от участник във форума относно програмирането. Възможно е словото в песните да...си върши работата. Мислех си, че става въпрос за държане просто в желана вибрация. Кофти.

Неактивен Saint_Germain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Music Mind Control
« Отговор #707 -: Април 06, 2014, 02:02:49 am »
Абсолютно всички известни музиканти които са пробили така да се каже и са станали известни се оказва, че песните им са били "дадени" на готово. Майкъл Джаксън какво казва "Ако седна на пияното и си кажа ето сега ще напиша най-великата песен, това няма как да стане никога. Не пишете музика, осватете музиката са се твори сама"

Превода не е супер точен щото гледах клипа преди няколко дена, но идеята е че няма нищо случайно ако станеш супер известен музикант. И 100 кила къф беше на времето, па ся всички са луднали по него, където в една песен казва, че си е продал душата на дявола срещу талант, а Каймака му е пълна със символизъм както и другите.


Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Music Mind Control
« Отговор #708 -: Април 06, 2014, 12:15:19 pm »
Винаги ме е дразнило в подобни видеа, че постоянно ни се натяква, че трябва да вярваме в някаква религия (зависи от този, който прави видеото).  Това показва, колко ограничени са, все още, хората.
Вместо да реши сам проблемите си, човек трябва да се моли на Исус?!  Мисля, че оттук нататък, няма смисъл да коментирам темата за религията, която е достатъчно коментирана в този форум.

Неактивен Saint_Germain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Music Mind Control
« Отговор #709 -: Април 06, 2014, 17:26:48 pm »
Просто е плашещо, че може би няма известен изпълнител който да не се е продал в замяна на слава и пари (а някои и на талант - 100 кила) и че музиката им се дава от горе... И кво излиза... Тя музката е навсякъде около нас, просто дори да не слушаш то на улицата или кафе или на работа винаги идва от някъде музика  :D

Относно какво ни карат в такива клипчета да вярваме или не, аз го разглеждам като дадената информация и не се замислям, че ме карат да се моля на еди кой си или еди какво си. То всеки клип има някакво послание и дневен ред - няма как инъче.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Music Mind Control
« Отговор #710 -: Април 06, 2014, 23:55:34 pm »
Ти разглеждаш само информацията, но колко процента от световното население са вярващи? По този начин в хората се натяква мисленето за Исус и Сатана (пример) и вниманието се отклонява от тези, които правят цялата тази шашма, и като цяло, теми като други цивилизации, непознати технологии и т.н., поради простата причина, че това е отвъд обикновеното мислене.

Относно извезстните изпълнители, в това няма нищо изненадващо. Като цяло 'творчеството' на известните изпълнители се състои от прости теми, които могат да бъдат разбрани от всеки и съответно повече хора ги харесват. Тези от горе нямат голяма полза от това, всеки да може да разбира какво се случва в заобикалящия го свят.
За радост, оставам с усещането, че напоследък се появяват все повече хора, които гледат по на високо от това, което се случва в родната политика примерно. Дано не е само усещане.

Неактивен Saint_Germain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Music Mind Control
« Отговор #711 -: Април 07, 2014, 02:26:55 am »
Не мисля, че конспиративни клипове като този и много подобни и конспиративни форуми и статии някой който не се интересува ги чете, гледа и обръща внимание. Масата хора ще кажат, че това са глупости, че сме сами във вселената, всичко е каквото го виждаме и хора като нас които се опитват да погледнат отвъд фасадата на всичко са луди

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: Music Mind Control
« Отговор #712 -: Април 12, 2014, 17:52:33 pm »
Мисля, че беше коментиран тука, но все пак да кажа и аз, че това излиза от всякакви рамки на криенето и намекването:
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Saint_Germain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Music Mind Control
« Отговор #713 -: Април 13, 2014, 01:47:58 am »
За масата от хора това е просто поредния клип с яки ефекти и нищо повече. Не мисля, че повечето хора са чували за Окото на Хорус или каквото и да било друго, а и да са чували едва ли имат на представа какво  това, така че за масите това си е поредния клип и нищо повече  8)

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re: Music Mind Control
« Отговор #714 -: Юли 04, 2015, 14:55:49 pm »
 
Така.... като имам едно наум как масово се опростачва нацията и колко много гледания реализират въпросните звезди, едно принт-скрийнче показва страшни черепи и атака върху изпържените мозъци, а също и аутотюнването със специфично вибрато, заглавие "блокиран"...  :---

Неактивен Митко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re: Music Mind Control
« Отговор #715 -: Юли 04, 2015, 18:27:32 pm »


Кадър от новото видео на 100 кила - 4 червени луни.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5146 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
5685 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
20931 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
11521 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
9891 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27